hela_z_gazowni 22.07.09, 12:37 Brawo Donald!!! Udało się rozwiązać węzeł gordyjski naszych stoczni. To cud! Czekam na kolejne w PKP i kopalniach węgla kamiennego. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
lava71 Re: Kolebka "Solidarności" uratowana 22.07.09, 12:53 Oczywiście także z pieniędzy publicznych. Niech wreszcie to sprywatyzują bo dopóki nie jest rentowne to wysysa nasze podatki. Odpowiedz Link Zgłoś
kap0 Kolebka "Solidarności" uratowana 22.07.09, 12:54 ta Kroes tez zapisuje sie do PelO- czy to tylko szmaciarz z Gwma lize d..e PelO "dopiero z rzadem PO PSL sprawe stoczni udalo sie zakonczyc" Odpowiedz Link Zgłoś
coment2 Kolejny polski matoł 22.07.09, 13:24 Polskie stocznie zniszczyli związkowcy i politycy bez względu na poglądy. Stoczniowcy potrzebni byli politykom AWS (dzisiaj PO), UW (dzisiaj PO), SLD, PSL, Samoobrona ale takze PiS albo jako bojówka zbrojna albo zaplecze polityczne. Prawda że cieniutki minister PO nie zrobił nic na ostatnim etapie likwidacji ale wcześniej politykom PiS i SLD na etapie negocjacji "się zapomniało" o interesach stoczni. Szkoda stoczni bo były nie tylko miejscami pracy ale przede wszystkim ale przede wszystkim firmami promującymi i rozwijającymi polską myśl inżynierską. Tak jak samolot Boening kojarzy się z USA, Airbus z Francją tak średni kontenerowiec czy "cud-techniki" chemikaliowiec kojarzył się z polskim Szczecinem a samochodowiec z Trójmiastem. Te produkty były znane i cenione na całym Świecie! Stocznie mogły lepiej promować nasz kraj niż cienkie kluby piłkarskie ale jesteśmy za głupi żeby brać to pod uwagę. kap0 napisał: > ta Kroes tez zapisuje sie do PelO- czy to tylko szmaciarz z Gwma lize > d..e PelO "dopiero z rzadem PO PSL sprawe stoczni udalo sie zakonczyc" Odpowiedz Link Zgłoś
1stanczyk Te produkty były znane i cenione na całym Świecie! 22.07.09, 13:48 << tak średni kontenerowiec czy "cud-techniki" chemikaliowiec kojarzył się z polskim Szczecinem a samochodowiec z Trójmiastem. Te produkty były znane i cenione na całym Świecie! >> Skoro byly takie swietne to dlaczego nikt nie chcial ich kupowac ? "Tak jak samolot Boening kojarzy się z USA, Airbus z Francją" Gdzie Rzym gdzie Krym a gdzie karczmy babilonskie ? "Stocznie mogły lepiej promować nasz kraj" Mogly ale nie promowaly: promowaly przede wszystkim warcholstwo i nierobstwo w naszym kraju obciazajac jego kosztami krajowych podatnikow! Re: Kolejny polski matoł Odpowiedz Link Zgłoś
old_dog Re: Te produkty były znane i cenione na całym Świ 22.07.09, 17:34 "Stocznie mogły lepiej promować nasz kraj" Mogly ale nie promowaly: promowaly przede wszystkim warcholstwo i nierobstwo w naszym kraju obciazajac jego kosztami krajowych podatnikow! Cokolwiek przesadzasz. Do kogo masz pretensję? Ci, którzy podjęli się rządzenia są odpowiedzialni. Jeżeli ważne było utrzymanie "kolebki" nie bacząc na koszty i cele stoczni to jest tego efekt. Na wszystko miało być jedno lekarstwo "prywatyzacja". Każdy zakład może przynosić korzyści, jeżeli stosuje się do reguł. Czy zadania, np. spawacza w dowolnym typie przedsiębiorstwa różnią się od siebie. Są te same. Jakość i korzyści z jego pracy i w prywatnym i w państwowym są takie same. Jeżeli gdzieś są gorsze to znaczy, że firma jest źle zarządzana. Do zarządzania i do pracy potrzebna jest wiedza i doświadczenie. Kto dał dupy w tym interesie? Gdzie są ci politycy, menedżerowie, fachowcy? odpowiedzialni za stocznie i całą gospodarkę. Odpowiedz Link Zgłoś
1stanczyk "Do kogo masz pretensję ?" 24.07.09, 21:44 "Do kogo masz pretensję?" Pretensje ???? Co komu do tego jak chalupa nie jego Mnie stoczniowcy nieomal nic nie kosztuja. Pretensje moga miec ci, ktorzy z trudem wiaza koniec z koncem by podatkami finansowac roszczenia placowe duzo bogatszych od nich, w naszym kraju, stoczniowcow. Nie pamietam stoczniowych roszczen dotyczacych sposobu zarzadzania ich stocznia .... Widzialem przed Sejmem gornicza, bandycka, rozwydrzona holote rzucajaca i demolujaca co popadnie i domagajaca sie dla siebie przywilejow. Nie widzialem stoczniowcow domagajacych sie prawa wgladu i oceny sposobu zarzadzania stoczniami!! "Są te same. Jakość i korzyści z jego pracy i w prywatnym i w państwowym są takie same." Niedokladnie to jest malo powiedziane: wiem bo pracowalem w podobnie u nas na panstwowym i gdzie indziej na prywatnym. To w ogole nie mialo porownania. "Gdzie są ci politycy, menedżerowie, fachowcy ? odpowiedzialni za stocznie i całą gospodarkę." Kto na tym stracil ? Oni ? Znajda sobie (z coraz wiekszym trudem zreszta ) podobne "zajecie" gdzie indziej. A prace straci kilka ladnych tysiecy stoczniowcow. Re: Te produkty były znane i cenione na całym Świ Odpowiedz Link Zgłoś
wrd6611 Re: Te produkty były znane i cenione na całym Świ 23.07.09, 11:55 Airbus produkuje konsorcjum niemiecko-francuskie. Polskie Produkty to "Wyborowa" i "Krakowska". Na tym sie konczy. Odpowiedz Link Zgłoś
old_dog Re: Kolejny polski matoł 22.07.09, 17:15 coment2 masz wiele racji ale zapomniałeś o czymś ważnym. Przemysł stoczniowy jest motorem napędowym przemysłu. Blacha statku to skorupa, którą trzeba wypełnić i ten wsad daje szanse rozwoju kooperantów. Podobne cechy ma przemysł samochodowy. Upadek stoczni to klęska dla wybrzeża to świadectwo marnowania narodowego dorobku. Sprzedaje się szybko, buduje wolno. Pozbycie się stoczni to kolejny krok w procesie kolonizacji Polski. Odpowiedz Link Zgłoś
rosol4 Re: Kolebka "Solidarności" uratowana 22.07.09, 13:00 Super Teraz wetarani moga znowu walnac sie i rzadac opieki nad kolebka S. A kiedy zrozumieja ci pseudo dzialacze zwiazkowi dbajacy o swoj interes ze czas zabrac sie do roboty Minol czas kiedy mozna sie slizgac na czesto watpliwych zaslugach protestu spolecznego. W imie niby walki o dobro spoleczne kasuja po 10 tys miesiecznie a ich wyborcy klepia biede. Odpowiedz Link Zgłoś
v1d0cq Kolebka "Solidarności" uratowana 22.07.09, 13:05 Znowu uratowana? Ile razy jeszcze będzie trzeba ją ratować? Odpowiedz Link Zgłoś
f_crane 231 milionow (pomijajac wczesnijsza pomoc) / 1900 22.07.09, 13:05 231 milionow (pomijajac wczesnijsza pomoc) / 1900 'Swietny' interes , nie ma co. Wiem, wiem ,zaraz bedzie gledzenie i le to miejsc pracy nie jest w poziwazanych zakladach. Z drugiej strony dobrze, ze to juz po raz ostatni. Jezeli nastepny raz stocznowcy przyjada do Warszawy drzec jape - zapakowac ich w pociag i wysalc na Ukraine, do wlasciciela. Odpowiedz Link Zgłoś
prawdziwy-moher ..Moze zapomiano napisac......... 22.07.09, 13:08 Na 3, dwa doki musza byc zlikwidowane.I zmiejszone zamowienia Stoczni.Toc to kleska.Maja robic na cwiartke gwizdka, pomimo ze byly zamowienia.Katastrofa Odpowiedz Link Zgłoś
coment2 Głupota to nasza cecha narodowa 22.07.09, 13:10 Jak możesz pisać takie bzdury na podstawie tytułu artykułu dziennikarza z polskiej gazety? Pomyśl, a potem mów. Żaden naród nie jest tak płytko myślący i łatwo sterowalny przez lobbystów jak my Polacy. To nie jest żaden sukces. Jej wysokość Pani komisarz zgodziła się nie na dalsze fukcjonowanie stoczni ale na pozostawienie w niej tylko 1 pochylni. Taki mini-mutant nie będzie w stanie zagrażać stoczniom niemieckim i holenderskim za którymi ta Pani w oczywisty sposób lobbowała w ostatnich miesiącach. Całkowite zamknięcie "kolebki S" nie wchodziła w grę więc Baba nie miała wyjścia. Wot cała "łaska". Odpowiedz Link Zgłoś
1stanczyk Dziecko: przez 20 lat byli na utrzymaniu naszych 22.07.09, 14:00 podatnikow, przez 20 lat nie potrafili "wyjsc na prosta", znalezc takich odbiorcow produkowanych w naszych stoczniach statkow, ktorzy "nie okradajac" ich jak ZSSR, W ciagu tego dwudziestolecia niektore europejskie stocznie byly zamykane i uruchamiane conajmniej dwukrotnie. Tam "pracowaly" (podobnioe zreszta jak w kopalniach) po prostu rozpieszczone przez "dyktature proletariatu" wysokimi placami prl-owskie nieroby strajkujace glownie wtedy kiedy brakowalo w sklepach szynki; Wybrzeze i Slask to byly i sa najbardziej zamozne rejony w naszym kraju nie dlatego, ze pracowite ale dlatego ze stanowiace zagrozenie dla prl-owskiej wladzy. Bieda byla i jest do dzisiaj gdzie indziej! Re: Głupota to nasza cecha narodowa Odpowiedz Link Zgłoś
1stanczyk Errata "ktorzy "nie okradajac" ich jak ZSSR, 22.07.09, 14:24 mogliby im zapewnic jesli juz nie zyski to conajmniej samofinansowanie sie. Re: Dziecko: przez 20 lat byli na utrzymaniu nasz Odpowiedz Link Zgłoś
ja.ja222 Kolebka "Solidarności" uratowana 22.07.09, 14:27 Czy nie lepiej dla przyszłości tego kraju raz na zawsze porąbać kolebkę żeby z powodu ustawicznej konserwacji strat nie przynosiła. Odpowiedz Link Zgłoś