Dodaj do ulubionych

Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdrad...

11.08.09, 12:56
Winien smierci polskiego kapitana jest oszolom Macierewicz!
Obserwuj wątek
    • cygan37 Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdrad... 11.08.09, 12:58
      Najbardziej prawdopodobną wersją jest że nasi żołnierze wiali nie patrząc czy
      ktoś nie został.
      Byli na odkrytym i spieprzali jak zające do najbliższych nierówności terenu.
      Czerech po postrzałach dobiegło a jeden dostał bardziej i nie miał tej szansy.
      Potem to już nikt nosa zza skały nie wychylił żeby iść i szukać dowódcy. Jak
      talibowie sobie poszli to zaczęli nabierać odwagi. To najbardziej logiczna wersja.
      • azx Powinni pójść na talibów jak pod Lenino,spacerowym 11.08.09, 13:01
        krokiem, zgadzam się z tobą.
        • business3 Wiali przed Talibami ile wlezie Poles-out of Afga! 11.08.09, 13:26
          Wiali przed Talibami ile wlezie Poles-out of Afga! Jako POlski POdatnik nie mam zamiaru przyczyniać się do mordowania ludności wolnych krajów (bo na to idą moje POdatki!!!)
          • mangusta3 jacy to talibowie to zwykłe bandy narkotykowe wsp 11.08.09, 14:14
            ółpracujące z lokalnymi strukturami rządu Karzaja czyli sojusznika USA i Polski...
          • janeks-dwa Re: Wiali przed Talibami ile wlezie Poles-out of 11.08.09, 17:40
            b...3 jestes naprawde glopim polaczkiem,tacy jak ty oddaliby tym
            mordercom polske ,polskie koscioly zamienia na meczety aty idioto
            bedziesz potem plakal
          • k_r Re: Wiali przed Talibami ile wlezie Poles-out of 11.08.09, 17:50
            i tak przez 6 godzin... bo chyba tyle cały ten incydent trwał ????
            to że się urodziłeś z brakiem części mózgu mnie i innych na tym forum nie
            interesuje ... nie chwal się
          • wieprzowinapozydowsku Re: Wiali przed Talibami ile wlezie Poles-out of 11.08.09, 18:02
            business3 napisał:

            > Wiali przed Talibami ile wlezie Poles-out of Afga! Jako POlski POdatnik nie mam
            > zamiaru przyczyniać się do mordowania ludności wolnych krajów (bo na to idą mo
            > je POdatki!!!)


            Dlatego konieczna jest debata. Tematem jest, czy polscy wojacy maja z Afganistanu:
            a) uciekac
            b) zwiewac
            c) sp...lac

            Zostawienie zwlok swojego kapitana wskazuje, ze najsprawniej wyjdzie... wariant c)

            ________________________________________

            [2009-08-10]
            Talibowie biorą górę w Afganistanie - powiedział w wywiadzie dla "Wall Street
            Journal" dowódca wojsk amerykańskich w tym kraju, generał Stanley McChrystal.

            wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,6915088,Dowodca_wojsk_w_Afganistanie__Talibowie_biora_gore.html
      • bronimir Re: Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdr 11.08.09, 13:09
        Zachowali się racjonalnie, inaczej trupow byłoby więcej. Nie każdy jest poległym
        kawalerem Virtuti Militari.
      • wojtusz Re: Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdr 11.08.09, 17:21
        Nie bądź taki mądry w komentowaniu tego gdzie nigdy nie byłeś i nie
        będziesz! Pod ogniem nie ma bohaterów (albo są martwi). Coś o tym
        wiem (byłem na wojnie Wietnamie). Zginął zawodowiec i za to mu
        chwała. Kto go tam wysłał niech cierpi i ciszej nad tą trumną.
    • mikan11 Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdrad... 11.08.09, 13:01
      Co za naród, ci Afgańczycy. Zdradzają obcych żołnierzy w swoim kraju.
      • rikol Re: Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdr 11.08.09, 13:08
        Polacy jak zwykle zdradzeni - tym razem przez pastuchow Afganczykow. A co z
        odpowiedzialnoscia dowodztwa?
      • bronimir Re: Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdr 11.08.09, 13:11
        Tego Macierewicz nie przewidział. Co za narod?
      • kapitan.kirk Re: Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdr 11.08.09, 14:27
        W tym samym starciu zginęło ośmiu żołnierzy afgańskich - kogo oni
        zdradzili wg Ciebie...?
        Pzdr
        • jerzymoneta Re: Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdr 11.08.09, 15:11
          tylko że tam było w sumie 50 ciu ludzi - 5 ciu polaków - reszta szkolące się
          wojsko afgańskie
    • rooboy polakow zawsze ktos zdradza... 11.08.09, 13:02
      ostatnio najlepiej idzie to amerykanom... kontrakty za wojne w
      iraku, f16, offset, tarcza (tutaj akurat to dobrze), bezglowicowe
      patrioty,... wiecej nie bede wymienial...
      • cygan37 Re: polakow zawsze ktos zdradza... 11.08.09, 13:07
        I Sakaszwili i Juszczenko zdradził nie mówiąc że wcześnie Sarkozy
    • bronimir Jakie zdradzili?? Kto zdradził? 11.08.09, 13:05
      Po prostu rozpracowali naszych wywiadowczo. My niestety nie mamy w
      Afganistanie fachowcow kontrwywiadu, wszystkie nasze grupy wywiadu ujawnił
      Milczanowski przed rozpoczęciem walk. Pytanie kiedy On i jego promotor poniosą
      odpowiedzialność. Śmierć tylu żołnierzy, to powinno być dożywocie. Wreszcie
      wspołudział w zabijaniu własnych żołnierzy to chyba najcięższe przestępstwo
      ludzi władzy. Im wyższe stanowisko tym odpowiedzialność większa. czarno widzę
      przyszłość braci Kaczyńskich.
      • eti.gda Re: Jakie zdradzili?? Kto zdradził? 11.08.09, 13:07
        bronimir napisał:

        > Po prostu rozpracowali naszych wywiadowczo. My niestety nie mamy w
        > Afganistanie fachowcow kontrwywiadu, wszystkie nasze grupy wywiadu
        ujawnił
        > Milczanowski przed rozpoczęciem walk...

        Milczanowski? A nie czasem Macierewicz?
        • bronimir Re: Jakie zdradzili?? Kto zdradził? 11.08.09, 13:12
          Fakt, przepraszam, choć obaj siebie warci. Po prostu jestem zdenerwowany.
      • rijselman12.0 Re: Jakie zdradzili?? Kto zdradził? 11.08.09, 13:09
        Tylko dodam...-im wyzszy stopien wojskowy,tym bardziej nikla
        kompetencja.
        • eldricht Re: Jakie zdradzili?? Kto zdradził? 12.08.09, 02:52
          Nie wiem czy to co napisałeś jest prawdą w tej konkretnej sytuacji,
          ale jest nawet pewna teoria zarzadzania mówiąca o tym że jeśli ktoś
          nie powinien uczestniczyć w procesie produkcyjnym, to należy go
          awansować, aby miał mniejszy wpływ na biezącą działalność.
    • old.european A moze Afganczycy bronia po prostu swojego kraju? 11.08.09, 13:06
      • bronimir Re: A moze Afganczycy bronia po prostu swojego kr 11.08.09, 13:14
        Żartujesz? Myślisz że Oni jak AK w Powstaniu?
      • kapitan.kirk A moze Afganczycy bronia po prostu swojego kraju? 11.08.09, 14:28
        Dokładnie tak - bronią własnego kraju przed raz juz przepędzonymi
        bandziorami, a my im w tej obronie pomagamy.
        Pzdr
        • wieprzowinapozydowsku Re: A moze Afganczycy bronia po prostu swojego kr 11.08.09, 17:06
          kapitan.kirk napisał:

          > Dokładnie tak - bronią własnego kraju przed raz juz przepędzonymi
          > bandziorami, a my im w tej obronie pomagamy.

          To sie wyjasnilo kto tego polskiego chlopaka okupujacego Afganistan przepedzal.
          "Przepedzales bandziorow" nie ruszajac dupy sprzed komputera znowu?!?
          ________________________________

          "Talibom udało się przejąć rządy w Helmandzie m.in. dlatego, że tamtejsze
          plemiona pasztuńskie mają już dość korupcji i arogancji urzędników, sędziów i
          policjantów podległych kabulskiemu rządowi prezydenta Hamida Karzaja. Mając do
          wyboru bezprawie i surowy porządek talibów, Afgańczycy z Helmandu wybierają to
          drugie. Jak dziesięć lat temu, gdy talibowie gromili walczących między sobą i
          grabiących wszystkich partyzanckich komendantów."

          http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34182,3995398.html


          • kapitan.kirk Re: A moze Afganczycy bronia po prostu swojego kr 11.08.09, 19:00
            wieprzowinapozydowsku napisał:

            > "Przepedzales bandziorow" nie ruszajac dupy sprzed komputera
            znowu?!?

            Ależ skąd - wzorując się na Tobie, hasam z kałachem po afgańskich
            górach; a teraz jak widzę obaj mamy przerwę, więc możemy sobie
            pogadać na forum, siedząc przy pasterskich ogniskach.

            > "Talibom udało się przejąć rządy w Helmandzie m.in. dlatego, że
            tamtejsze
            > plemiona pasztuńskie mają już dość korupcji i arogancji
            urzędników, sędziów i
            > policjantów podległych kabulskiemu rządowi prezydenta Hamida
            Karzaja. Mając do
            > wyboru bezprawie i surowy porządek talibów, Afgańczycy z Helmandu
            wybierają to
            > drugie.

            Co to znaczy "wybierają"? Czy Talibowie, którzy zajęli te okolicę,
            istotonie dali im przedtem do wyboru: my albo Karzaj? A jakby wybór
            był nie po ich myśli, to pewnie by sobie poszli...?

            Pzdr
            • swinia_spigelmana a KArzaja ktos z Afganistanu wybieral? 11.08.09, 21:11
              oo to nowosc. A ja myslelm, ze dopiero wybory p o8 latach pod lufami
              NATO maja na celu legityzymacje Karzaja. A co jak go Afganczycy nie
              wybiora? Karazj odejdzi z NATO?
              • kapitan.kirk Re: a KArzaja ktos z Afganistanu wybieral? 11.08.09, 21:18
                swinia_spigelmana napisał:

                > oo to nowosc. A ja myslelm, ze dopiero wybory p o8 latach pod
                lufami
                > NATO maja na celu legityzymacje Karzaja.

                No to źle myslałeś, bo pierwsze wybory w Afga odbyły się juz 2004, a
                obecnie po prostu kończy się pięcioletnia kadencja Karzaja.

                > A co jak go Afganczycy nie
                > wybiora? Karazj odejdzi z NATO?

                Tj. co zrobi, bo nie rozumiem?
                Pzdr
    • maj47 największa zdrada to wejście do UE 11.08.09, 13:08
      • push.sp Re: największa zdrada to wejście do UE 11.08.09, 13:11
        a Koziej to bral udzial w jakiejs akcji militarnej kieykolwiek w
        zyciu?
        moze za wyjatkiem stanu wojenego
      • janci0 Re: największa zdrada to wejście do UE 11.08.09, 13:11
        Na szczęście jesteś w mniejszości.
      • zat4ra No pewnie, przeciez w Ukladzie Warszawskim lepiej! 11.08.09, 13:16
        Ale moment ... Przeciez ten tez atakowal Afganistan!?
        Ty chyba PIS popierasz? (I nie pytaj sie jak sie domyslilem).
        • mirmat1 Jaka roznica miedzy ZSRR a ZSRE ???? 12.08.09, 02:44
          zat4ra napisał: No pewnie, przeciez w Ukladzie Warszawskim lepiej

          > Ale moment ... Przeciez ten tez atakowal Afganistan!?
          > Ty chyba PIS popierasz? (I nie pytaj sie jak sie domyslilem).
          M: zapomniales, ze teraz rzadza Eurokolchozem wytrenowani w zadymach 1968 roku
          przez KGB bolszewicy. Co do Afganiostanu to Eurokolchozniki udaja, ze wlcza tak
          jak w 1939.
    • talking_head A co nas obchodzi ta wojna ??? 11.08.09, 13:10
      Chciałem się dowiedzieć, czy jeśli np w Anglii czy Pernambuko zginie
      w wypadku drogowym obywatel Polski to GW**** gazeta i całe "merdia"
      tez będą rwać szaty ?
      Przecież wojna w Aganistanie, podobnie jak w Iraku, jest prywatna
      wojną żydowskich kół wojskowych w Izraelu i ich V kolumny
      zainstalowanej w Białym Domu. Co do Polski, to na wojnę tę akces
      podpisał tow. kwaśniewski, dla jakiś swoich nieznanych nam bliżej
      celów a żołnierze polscy walczący tam są OCHOTNIKAMI !!!, czyli
      najemnikami, walcza za niezłą, jak na polskie warunki, pieniądze.
      Czy mamy płakać nad śmiercią Polaka który zatrudnił się np. na
      platformie wiertniczej w Norwegii ? Może być nam smutno, bo zawsze
      jednego z naszych mniej, ale żeby od razu taka histeria ?
      • babaqba Re: A co nas obchodzi ta wojna ??? 11.08.09, 14:25
        talking_head napisał:

        (...)
        > Przecież wojna w Aganistanie, podobnie jak w Iraku, jest prywatna
        > wojną żydowskich kół wojskowych (...)

        Dokładnie tak. Powinniśmy wycofać swoje wojska i uszanować prawo
        talibów do zabijania Afganów. W końcu co by to było, gdyby nasz rząd
        życzył sobie wymordować ludność takiej Wielkopolski a jakaś armia z
        zewnątrz by przeszkadzała. To by była UTRATA SUWERENNOŚCI!!!
        • warh8er Re: A co nas obchodzi ta wojna ??? 11.08.09, 15:59
          babaqba napisała:

          > talking_head napisał:
          >
          > (...)
          > > Przecież wojna w Aganistanie, podobnie jak w Iraku, jest prywatna
          > > wojną żydowskich kół wojskowych (...)
          >
          > Dokładnie tak. Powinniśmy wycofać swoje wojska i uszanować prawo
          > talibów do zabijania Afganów. W końcu co by to było, gdyby nasz rząd
          > życzył sobie wymordować ludność takiej Wielkopolski a jakaś armia z
          > zewnątrz by przeszkadzała. To by była UTRATA SUWERENNOŚCI!!!


          Hahahahahahahahahah - doskonała ironia, doskonała. Ale tak serio: Polacy nie
          mają tam już nic więcej do zrobienia. Ta akcja jest spalona.
        • pendrek_wyrzutek Prawo do podbojów 11.08.09, 16:22
          babaqba napisała:

          > W końcu co by to było, gdyby nasz rząd
          > życzył sobie wymordować ludność takiej Wielkopolski
          > a jakaś armia z
          > zewnątrz by przeszkadzała. To by była UTRATA SUWERENNOŚCI!!!

          Problem z "humanitarnymi" interwencjami jest nastepujący.

          Wystarczy wywołać lokalny konflikt, i używając środki
          masowego przekazu przedstawić stronę rządową jako
          ludobójczą. W ten sposub można atakować prawie każdy
          słaby kraj.


          Dlatego obrona suwerenności potrzebuje siły. No i czujności
          w sferze propagandowej (Serbowie się zagapili ufając w słuszność
          swojej sprawy, podczas gdy Chorwaci i Muzułmanie zatrudniali
          firmy od pijaru)

          Podsumowując:

          1 Miej bombę lub bądź bliskim wasalem państwa z bombą.

          2. Na krytykę odpowiadaj jeszcze agresywniejszą krytyką.
          Nigdy nie przepraszaj ani nie szukaj kompromisu w sprawach
          "public image".
      • janeks-dwa Re: A co nas obchodzi ta wojna ??? 11.08.09, 17:46
        ty podly polaczku ANTYSEMITO,
    • al_qubain Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdrad... 11.08.09, 13:13
      Nie *Afgańczycy tylko Afganowie (tak jak nie *Afrykańczycy tylko Afrykanie)
      czyli ogólna nazwa mieszkańców Afganistanu (Tadżycy, Uzbekowie, Pasztunowie itd. )

      Skoro jest "więcej niż pewne, że Polaków zdradzono" to najwyższy czas cofnąć z
      Afganistanu nasze wojska (najlepiej by było gdyby w ogóle ich tam nie
      posyłać). Zginęło już dziesięciu polskich żołnierzy, ilu jeszcze ma zginąć?
      • rijselman12.0 Re: Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdr 11.08.09, 13:16
        Przyznam,ze nie wiedzialem...-dzieki za informacje.
      • cillian1 Re: Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdr 11.08.09, 13:16
        > Zginęło już dziesięciu polskich żołnierzy, ilu jeszcze ma zginąć?

        tylko 10 na tyle czasu, to nie wojna, to zabawa w zarabianie kasy przez
        ochotników ;) Mam dość tych użalań, sami pojechali i wiedzieli po co jadą - po
        kasę.

        Zresztą mam dość tego tematu, i tych "wojennych" newsów
      • eva15 Nie masz racji, Afgańczyk jest OK 11.08.09, 13:31
        al_qubain napisał:

        > Nie *Afgańczycy tylko Afganowie (tak jak nie *Afrykańczycy tylko Afrykanie)
        > czyli ogólna nazwa mieszkańców Afganistanu (Tadżycy, Uzbekowie, Pasztunowie itd

        Nie masz racji, Afgańczyk jest formą poprawną i powszechną:

        www.sjp.pl/co/Afga%F1czyk
        Określenie Afgan też jest prawidłowe, ale praktycznie niestosowane, może
        dlatego, że afgan to także rasa psa i jednostka monetarna.


        www.sjp.pl/co/Afgan
        www.sjp.pl/co/Afgan
        • samozwaniec1 Re: Nie masz racji, Afgańczyk jest OK 11.08.09, 13:40
          Czesc Eva!Ty jestes taki Afganczyk z DDR na sluzbie w FSB...No,ni
          pucha,ni piera,diewoczka!
    • wlody1 Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdrad... 11.08.09, 13:21
      Ilu jeszcze Polskich żołnierzy ma zginąć w obronie pastwisk w Afganistanie? Co Nas obchodzi ta wojna? Dlaczego z moich podatków jest prowadzona ta wojna???Polskie dzieci czasami chodzą głodne,likwiduje się akcje mleczne itd. a My bronimy pastuchów którzy na dodatek wystawiają Naszych żołnierzy na smierć!!!
      Może czas aby Nasi politycy się opamiętali?
      Stracilismy śmigłowiec wart 40 mln zł. A zamyka sie szpitale bo mają długi.Za te 40mln zł można by oddłuzyć kilka placówek.
      • jerzymoneta Re: Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdr 11.08.09, 15:17
        może zabrzmi to drastycznie...ale, żółnierze są po to by walczyć i też...ginąć.
        dlatego nie oczekuję, że Polacy wycofają sie z afganistanu. zwłaszcza, ze
        pojechali tam walczyć z własnej woli i za pieniądze. oczekuję natomiast, że
        nabędą wprawy w boju, ze nie będą uciekać z pola walki i że wezmą krwawy odwet
        za zabitego towarzysza broni. tego od nich oczekuję
        • wlody1 Re: Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdr 11.08.09, 23:02
          jerzymoneta napisał:

          > może zabrzmi to drastycznie...ale, żółnierze są po to by walczyć i też...ginąć.
          > dlatego nie oczekuję, że Polacy wycofają sie z afganistanu. zwłaszcza, ze
          > pojechali tam walczyć z własnej woli i za pieniądze. oczekuję natomiast, że
          > nabędą wprawy w boju, ze nie będą uciekać z pola walki i że wezmą krwawy odwet
          > za zabitego towarzysza broni. tego od nich oczekuję

          Taaa,bzdura! Przede wszystkim polski żołnież powinien bronić ojczyzny! A ten typ żołnierza opisany przez Pana to chyba Legia Cudzoziemska...
          Poza tym nie jechali z własnej woli tylko dostali rozkaz.A to wielka róznica.
          I na pewno nie jechali aby brać odwet.Nie na tym polega misja pokojowa...
          Coś się Panu pokręciło!
    • 3miastoorg Bóg Honor Nangar Khel 11.08.09, 13:26
      Mam nadzieje że każda śmierć polskich najemników w Afganistanie i Iraku
      przybliża nas do wycofania się z tych wstydliwych dla naszego kraju misji.
      • eti.gda Re: Bóg Honor Nangar Khel 11.08.09, 13:37
        3miastoorg napisał:

        > Mam nadzieje że każda śmierć polskich najemników w Afganistanie i
        Iraku
        > przybliża nas do wycofania się z tych wstydliwych dla naszego
        kraju misji.

        "Każde pokolenie powinno wziąć udział w wojnie" (Adolf Hitler)
    • ideefiks Panie Generale Koziej... 11.08.09, 13:32
      Jedź pan do Afganistanu, weź kałacha czy innego beryla w łapę i
      walcz z talibami - wtedy będziesz mógł się wymądrzać kto kogo
      zdradził a kto czego nie dopilnował.

      Zastanawiająca jest coraz większa liczba komentarzy "ekspertów",
      media (wybiórcza) wypuszczają tytuły w stylu "czemu tak późno
      odnaleziono ciało", Polko (podobno generał) znany głownie jako
      specjalista od reality show już syczy żeby sprawdzić kto z naszych
      wojskowych zawinił... Ręce opadają.

      Chłopaki pojechały tam walczyć na prawdziwą wojnę, mówi się tu i
      ówdzie, że za swoją prywatną kasę muszą kupować porządny sprzęt typu
      kamizelki kuloodporne, które nie ważyłyby kilkadziesiąt kilogramów
      lub hełmy wytrzymujące coś więcej niż rzut kamieniem, a tu zaraz
      znowu prokuratura wojskowa "weszcznie" śledztwo i poszuka winnego
      wśród naszych żołnierzy - bo trudno nie poddać się ujadaniu
      wszelkich znawców i komentatorów/gwiazd medialnych w kapciach lub
      innych sandałach...

      Żałosne, panowie komentatorzy, żałosne... Jakże łatwo mówi się
      o "pozostawieniu kolegi na polu walki" jeśli nigdy prawdzwe kule nie
      przelatywały koło ucha, prawda, panowie komentatorzy?
    • jasiek.pl czy dla tej kasy warto ginąć? 11.08.09, 13:33
      Bo jadą żeby poprawić swój status materialny. Giną za 20 patyków
      żeby prowadzący dziennik TVP-1 za 50 patykow mógł poinformować
      społeczeństwo o ich śmierci.
    • hetmanwiechu nie dowidzic, nie doslyszy, a sie wtronca 11.08.09, 13:33
      obywatel general nie dosyc ze siedzi i pierdzi w stolek, to sie jeszcze wymadrza.
    • chemiczny.donald Shah Abdul Aziz 11.08.09, 13:35
      groźne ataki na Polaków zaczęły się od kiedy aresztowano domniemanego zleceniodawcę porwania i zabójstwa Piotra Stańczaka. Shah Abdul Aziz to były prawicowy parlamentarzysta, posiadający spore wpływy wśród pakistańskich talibów.

    • samozwaniec1 Jak z Koziej doopy traba...general emeryt 11.08.09, 13:37
      Zastanawia mnie,ze od 10 lat ten dyzurny wojskowy "ekspert" polskich
      mediow bije w MON,jak w beben.Przeanalizujmy fakty:
      1.Nic nie wiemy o przebiegu akcji i nigdy sie nie dowiemy;
      2.Bitwa mogla byc przypadkowa,a nie byla pulapka/przegrupowania
      talibow/;
      3.To jest wojna,a nie gra w dwa ognie pilka.Tam sie strzela...
      4.Podwazanie wojny w Afganistanie nie ma sensu.Wolny swiat na pewno
      nie wycofa sie stamtad w dajacej sie przewidziec przyszlosci;
      5.Zapadly juz decyzje o podwojeniu kontyngentu USA.Polacy tez pewnie
      dorzuca z 1000 lub 2000 komandosow.Taka jest racja stanu...
      6.Tak.To sa najemnicy.Jak wiekszosc zolnierzy w historii.I dlatego
      powinnismy pochylic glowy przed kapitanem.A moze go torturowali?
      7.Apeluje do oszolomow z PiS.Przestancie sie wypowiadac o Polsce w
      Unii.Bo 3/4 Polakow chce tego.A wy,suki bolszewickie,malczac...
      • eti.gda Re: Jak z Koziej doopy traba...general emeryt 11.08.09, 13:39
        samozwaniec1 napisał:

        > Zastanawia mnie,ze od 10 lat ten dyzurny wojskowy "ekspert"
        polskich
        > mediow bije w MON,jak w beben.Przeanalizujmy fakty:
        > 1.Nic nie wiemy o przebiegu akcji i nigdy sie nie dowiemy;
        > 2.Bitwa mogla byc przypadkowa,a nie byla pulapka/przegrupowania
        > talibow/;
        > 3.To jest wojna,a nie gra w dwa ognie pilka.Tam sie strzela...
        > 4.Podwazanie wojny w Afganistanie nie ma sensu.Wolny swiat na
        pewno
        > nie wycofa sie stamtad w dajacej sie przewidziec przyszlosci;
        > 5.Zapadly juz decyzje o podwojeniu kontyngentu USA.Polacy tez
        pewnie
        > dorzuca z 1000 lub 2000 komandosow.Taka jest racja stanu...
        > 6.Tak.To sa najemnicy.Jak wiekszosc zolnierzy w historii.I dlatego
        > powinnismy pochylic glowy przed kapitanem.A moze go torturowali?
        > 7.Apeluje do oszolomow z PiS.Przestancie sie wypowiadac o Polsce w
        > Unii.Bo 3/4 Polakow chce tego.A wy,suki bolszewickie,malczac...

        A przecież te "suki bolszewickie" były przy władzy i były władne
        podejmować odpowiednie decyzje! Dlaczego nie wycofali wojsk z
        Afganistanu, a teraz się "wymandrzają"?
    • edi54 Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdrad... 11.08.09, 13:40

      Podzielam trafnosc spostrzezen(i podejrzen) p.gen.Kozieja.
      Pomija on jednak glowna przyczyne dramatu.Jak w takim kraju,
      jak Afganistan, mozna dyslokowac niewielki oddzial wojska
      z dala od wlasnej bazy ,przy tym bez wystarczajacego zabezpieczenia
      logistycznego.Szalenstwem jest tez przyjeta taktyka - wspolnych
      dzialan w zagrozonym,wojennym terenie z miejscowymi silami
      (wojsko,policja).Odpowiedzialnosc za ten stan rzeczy ponosi
      ten lalus-Klich,ktory powinien honorowo zlozyc dymisje.
    • waw-el Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdrad... 11.08.09, 13:41
      To juz w naszej histori bylo i nazywalo sie San Domingo. Polski mieso
      na uslugach obcego mocarstwa.
    • fields1 Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 13:43
      Macierewicz nie ma tutaj nic do rzeczy. Polska nigdy nie miała agentów w
      Afganistanie. Z prostego powodu. Nie mieliśmy tam żadnych interesów.
      • cillian1 Re: Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 13:46
        tak na serio to są 2 opcje:
        - nie było interesu
        - nie było kogo wysłać do tego interesu
        Ja po szefie stulecia macierewiczu, obstawiam ten 2 ;)
        • fields1 Re: Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 13:47
          masz konkrety - pisz.
          nie masz - nie nudź.
          • cillian1 Re: Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 13:52
            konkrety, a ty co, z choinki się urwał, czy z pisiarni, z gabinetu cienia
            (małego) :))))

            Ilu speców łajza wywalił na zbity pysk - bo niby komuniści, czy coś. A to byli
            fachowcy i służą temu co płaci, ideologię oni mają w doooopie, jak ty fakty i
            logikę.
            • fields1 Re: Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 13:57
              fakty są takie, że WSI po roku '89 było operacyjnie niezdolne do żadnych akcji
              zagranicznych. Nawet sławna akcja w Iraku, która teoretycznie powinna być
              robiona przez służby wojskowe, została zrealizowana przez służby cywilne bo WSI
              nie byłaby w stanie jej przeprowadzić.

              Ci "fachowcy" głównie zajmowali się handlem bronią co krajowi przyniosło swego
              czasu sporo wstydu gdy USA właśnie za to zapudłowało paru naszych "agentów". Na
              przewietrzeniu WSI najbardziej straciła Rosja, co potwierdzają eksperci NATO.
              • bronimir Re: Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 14:04
                Znasz choć jednego takiego eksperta z NATO?
              • cillian1 Re: Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 14:07
                > przewietrzeniu WSI najbardziej straciła Rosja

                jasne, bo Rosja dalej rządzi w Polsce, w przypadku pisiarni to możesz mieć nawet
                rację ;) jakoś wódz pis nie siedział ani razu i z tym mogę się zgodzić. Ale
                macierewicz to chyba oczyścił dróżkę dla jarka i leszka z agentów.

                PS. podaj dowody tych rosyjskich strat ;) a to co NATO klepie, to mnie już mało
                obchodzi, tacy twardzi jak i Polacy ;)
            • bronimir Re: Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 14:02
              Cilian 1, masz absolutną racje. Tylko taki ignorant jak Macierewicz i Kaczyńscy
              mogli tak postąpić. W tej branży fachowcy nigdy nie kierują się ideologią. Oni
              mogą wykorzystywać naiwnych maluczkich zmotywowanych ideologią. Ludzi pokroju
              Macierewicza.
              • fields1 Re: Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 14:12
                Ależ ci "agenci" nie kierowali się ideologią. Oni się kierowali interesem.
                Tylko, że to nie był interes Polski :)
                • cillian1 Re: Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 14:24
                  wiesz, to tak jakbyś straszył dzieci wilkiem. Gdyby tak było, jak piszesz, to
                  przy naszych posłach-osłach (od 20 lat) Rosja już dawno wykupiła by nas za
                  jednego rubla. Jakoś to się nie stało, więc twoje straszenie możesz uprawiać
                  właśnie z macierewiczem, pod kołderką :)
                  • fields1 Re: Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 15:17
                    Nie kupiła bo nie miała za co. Mowa o poważnych transakcjach. Natomiast na paru
                    kretów zawsze mieli. Rosja już taka jest, że sobie (a konkretnie swojemu ludowi)
                    od ust odejmie byle tylko na kreta było. A że w Polsce chętny się zawsze
                    znajdzie to i długo pewnie nie szukali. Polecam fajny artykuł na ten temat w
                    ostatnim "The New York Review of Books".
                    • cillian1 Re: Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 15:25
                      no dobra, to norma i to w każdym państwie, tylko mi chodzi o to, że bronisz
                      macierewicza, oskarżając agentów. Może to właśnie macierewicz był tym
                      sprzedawczykiem, a nasze służby miały za zadanie zamiatać takich macierewiczów z
                      rządu. Jednak nie udało się, i to on ich wymiótł :(
                      • fields1 Re: Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 15:48
                        wcale nie w każdym. a przynajmniej nie w demokratycznym. Rosji jednak z czystym
                        sumieniem do państw demokratycznych zaliczyć nie można. I stąd jest tak trudnym
                        przeciwnikiem. Jej władze nie muszą się liczyć z opinią publiczną.

                        I jeszcze jedno. Nie ma żadnej alternatywy macierewicz-agenci. Powtarzam Polska
                        nigdy nie miała w Afganistanie żadnej siatki. Bo i po co ?

                        Jak ktoś chce dokopać macierewiczowi to musi sobie znaleźć inny argument.
                        Niestety WSI jest tu słabym orężem na macierewicza, bo ta służba w operacjach
                        zagranicznych była praktycznie bezużyteczna.
                        • cillian1 Re: Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 16:02
                          > zagranicznych była praktycznie bezużyteczna.

                          tak sądzisz tylko, bo tym się wcześniej nie chwalono, zaczęło się od
                          macierewicza-idioty, który wszystko paplał w mediach. Paplał, żeby uwiarygodnić
                          swoje działanie. I chyba tyle w tym temacie ;)
                          • fields1 Re: Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 17:09
                            ale czym się nie chwalono ? przecież w czasie operacji samum o macierewiczu nikt
                            jeszcze nie słyszał. a mimo to do jej realizacji nie wybrano WSI. Nie zastanawia
                            cię dlaczego ?

                            WSI było totalnie poprzerastane przez agenturę sowiecką a potem rosyjską.
                            • cillian1 Re: Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 17:17
                              nie chwalono się wpadkami i sukcesami. Akurat "Samum" - Rosjanie odmówili. I
                              nie wiem dlaczego mieszasz w to WSI, które powstało rok po akcji ;) w 1991 :))))
                              Chyba nie jesteś macierewicz, ani jego podwładny? A???
      • bronimir Re: Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 13:58
        Myślisz że Macierewicz w swoim raporcie dyrdymały wyssane z brudnego paluch
        pisał. WSI jakieś firmy pokrywki zakładał. Wywiad musi to robić ze znacznym
        wyprzedzeniem. Impulsem mogła być na przykład przegrana Rosjan. Dzięki temu
        region zyskał na znaczeniu. Po drugie trzeba mieć wgląd u największego
        eksportera narkotykow, to jest niekontolowany przepływ ogromnych pieniedzy.
        Każdy wywiad chce wiedzieć o tym jak najwięcej.
    • fields1 Wojsko do domu ! 11.08.09, 13:46
      I to nie dlatego, że jeden czy drugi zginął - ostatecznie to normalne na wojnie.

      Chodzi o to, że kraju w którym nie ma godziwej opieki zdrowotnej i który ma
      ogromny deficyt budżetowy nie stać na takie eskapady.

      Poza tym my w Afganistanie nie mamy żadnych interesów.
      • bronimir Re: Wojsko do domu ! 11.08.09, 14:05
        Tu się z Tobą zgodzę.
    • marsjaninzwenusa Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdrad... 11.08.09, 13:54
      Zawód - żołnierz jest zawodem. Delegacja w Afganistanie to nie
      wczasy w koszarach w Polsce i branie kasy. Od czyjej kuli nastąpiła
      śmierć? Od kuli talibów, czy od kuli strzelających na oślep
      spanikowanych żołnierzy?
    • wybitniemadry koziej - debilek za mikrofonem 11.08.09, 13:58
      trzech oszolomow walilo z kalachow to tej bandy tchorzy ktorzy zostawili kumpla i spieprzyli, a tu dupek koziej wyjezdza z teoriami zdrady z za biurka
      • ideefiks proste pytanko 11.08.09, 14:25
        wybitniemadry, czy byłeś/aś kiedyś w sytuacji, w której ktoś
        strzelał do ciebie z broni palnej w celu pozbawienia cię życia?

        bo tylko takie doświadczenie uprawnia cię do pisania o "bandzie
        tchórzy".
    • wet3 Re: kroliklesny 11.08.09, 14:06
      kroliklesny napisał:

      > Winien smierci polskiego kapitana jest oszolom Macierewicz!

      Twoi rodzice sa bardzo winni gdyz zdecydowali sie miec ciebie,
      fujaro skonczona!!!
    • anna-888 Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdrad... 11.08.09, 14:13
      Ta wojna jest beznadziejna - w imie czego - gina niewinni ludzie !!
      • ideefiks Re: Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdr 11.08.09, 14:26
        anna-888 napisała:

        > Ta wojna jest beznadziejna

        a znasz może jakąś wojnę "nadziejną"?
      • cheap_whore Re: Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdr 11.08.09, 14:41
        a po co sa burdele?

        Tak samo: zeby sobie po-oleic.
    • bereciara Szweje a nie wojsko 11.08.09, 14:21
      siedzą w Afganistanie.Nadterminowi tacy co nie potrafią zaliczyć egzaminu z
      w.fu.Jadą z nadzieją że będą siedzieć w obozie i czekać aż amerykanie sprawę
      załatwią.Uda się przeżyć przyjedzie taki i gieroja żnie.Co to za wojsko wyjazd
      na wojnę na ochotnika.Jadą więc najbardziej nieprzygotowani, nadterminowi.
      Status takiego w jednostce nie pewny po przyjeździe zostanie więc jedzie taki
      z duszą na ramieniu i tak się zachowuje na polu walki.
      Najlepsze wojsko mieliśmy za tzw.komuny świadczą o tym dane o zaufaniu do
      niego społeczeństwa.Nawet w stanie wojennym nie straciło zaufania.Od żołnierza
      zasadniczej służby tej dwuletniej lub trzyletniej można było wymagać i było
      ono zżyte.
      Teraz szwejo przychodząc deklaruje się że zostanie w wojsku ma
      przywileje.Karabin widział w dniu przysięgi a po roku może jechać na
      wojnę.Sierżanci i chorążowie wojny nie wygrywają bo najczęściej to stare
      wyjadacze i albo nie jadą a jak pojadą to zachowują się tak by przeżyć bez
      narażania się.
      Wypadki jakie mają miejsce też nie miały miejsca na polu walki a to wjazdy na
      miny,zasadzki przy szkoleniach na policjantów lub żołnierzy jak było w tym
      przypadku,było nawet postrzelenie przy zabawie z bronią.
      Nie tak wygląda wojna i sami amerykanie nie wiedzą jak ten problem ruszyć i
      dlaczego tam są.
      • quietly88 Re: Szweje a nie wojsko 11.08.09, 14:46
        W d...e byłeś, g...o widziałeś !

        Mądrzą się Panowie, którzy unikali służby wojskowej na lewych
        zaświadczeniach lekarskich i pseudo studiach. Panie, które życie
        znają z serialowych tasiemców. Nie staliście nawet obok poligonu, a
        wypowiadacie się o zdarzeniach o których nie macie tak naprawdę
        żadnego pojęcia. Myslicie, że to jest tak pięknie jak na filmach??
        Może sami sprawdzcie, a później oceniajcie. To nie zginął jakiś tam
        żołnierz tylko ich kolega. Wyzywacie i bluzgacie, myślicie że dla
        nich to takie oczywiste? To nie są maszyny jak Wy, których śmierć
        tego żołnierza obchodzi wyłącznie w kategoriach "porzucania mięsem"
        na forum. Śmierć każdego polskiego żołnierza wywołuje smutek, ale u
        wielu z Was dziką radość aby ponarzekać na władzę i cały świat. Ten
        żołnierz świadomie podjął decyzję o wyjeździe do Afganistanu,
        niestety poniósł najgorsze konsekwencje swojej decyzji.
        • cillian1 Re: Szweje a nie wojsko 11.08.09, 14:51
          > niestety poniósł najgorsze konsekwencje swojej decyzji.

          jak i górnik, lekarz (kiedy się czymś zarazi), zawodowy kierowca, marynarz i
          wiele innych zawodów. ;) Za który też im płacono. Gorzej od ciebie irytuje mnie
          podejście generałów jeszcze z zimnej wojny, gdzie siedzieli na dooopach i knuli
          jak tu wykraść coś z magazynu.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka