kroliklesny 11.08.09, 12:56 Winien smierci polskiego kapitana jest oszolom Macierewicz! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
cygan37 Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdrad... 11.08.09, 12:58 Najbardziej prawdopodobną wersją jest że nasi żołnierze wiali nie patrząc czy ktoś nie został. Byli na odkrytym i spieprzali jak zające do najbliższych nierówności terenu. Czerech po postrzałach dobiegło a jeden dostał bardziej i nie miał tej szansy. Potem to już nikt nosa zza skały nie wychylił żeby iść i szukać dowódcy. Jak talibowie sobie poszli to zaczęli nabierać odwagi. To najbardziej logiczna wersja. Odpowiedz Link Zgłoś
azx Powinni pójść na talibów jak pod Lenino,spacerowym 11.08.09, 13:01 krokiem, zgadzam się z tobą. Odpowiedz Link Zgłoś
business3 Wiali przed Talibami ile wlezie Poles-out of Afga! 11.08.09, 13:26 Wiali przed Talibami ile wlezie Poles-out of Afga! Jako POlski POdatnik nie mam zamiaru przyczyniać się do mordowania ludności wolnych krajów (bo na to idą moje POdatki!!!) Odpowiedz Link Zgłoś
mangusta3 jacy to talibowie to zwykłe bandy narkotykowe wsp 11.08.09, 14:14 ółpracujące z lokalnymi strukturami rządu Karzaja czyli sojusznika USA i Polski... Odpowiedz Link Zgłoś
janeks-dwa Re: Wiali przed Talibami ile wlezie Poles-out of 11.08.09, 17:40 b...3 jestes naprawde glopim polaczkiem,tacy jak ty oddaliby tym mordercom polske ,polskie koscioly zamienia na meczety aty idioto bedziesz potem plakal Odpowiedz Link Zgłoś
k_r Re: Wiali przed Talibami ile wlezie Poles-out of 11.08.09, 17:50 i tak przez 6 godzin... bo chyba tyle cały ten incydent trwał ???? to że się urodziłeś z brakiem części mózgu mnie i innych na tym forum nie interesuje ... nie chwal się Odpowiedz Link Zgłoś
wieprzowinapozydowsku Re: Wiali przed Talibami ile wlezie Poles-out of 11.08.09, 18:02 business3 napisał: > Wiali przed Talibami ile wlezie Poles-out of Afga! Jako POlski POdatnik nie mam > zamiaru przyczyniać się do mordowania ludności wolnych krajów (bo na to idą mo > je POdatki!!!) Dlatego konieczna jest debata. Tematem jest, czy polscy wojacy maja z Afganistanu: a) uciekac b) zwiewac c) sp...lac Zostawienie zwlok swojego kapitana wskazuje, ze najsprawniej wyjdzie... wariant c) ________________________________________ [2009-08-10] Talibowie biorą górę w Afganistanie - powiedział w wywiadzie dla "Wall Street Journal" dowódca wojsk amerykańskich w tym kraju, generał Stanley McChrystal. wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,6915088,Dowodca_wojsk_w_Afganistanie__Talibowie_biora_gore.html Odpowiedz Link Zgłoś
bronimir Re: Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdr 11.08.09, 13:09 Zachowali się racjonalnie, inaczej trupow byłoby więcej. Nie każdy jest poległym kawalerem Virtuti Militari. Odpowiedz Link Zgłoś
wojtusz Re: Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdr 11.08.09, 17:21 Nie bądź taki mądry w komentowaniu tego gdzie nigdy nie byłeś i nie będziesz! Pod ogniem nie ma bohaterów (albo są martwi). Coś o tym wiem (byłem na wojnie Wietnamie). Zginął zawodowiec i za to mu chwała. Kto go tam wysłał niech cierpi i ciszej nad tą trumną. Odpowiedz Link Zgłoś
mikan11 Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdrad... 11.08.09, 13:01 Co za naród, ci Afgańczycy. Zdradzają obcych żołnierzy w swoim kraju. Odpowiedz Link Zgłoś
rikol Re: Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdr 11.08.09, 13:08 Polacy jak zwykle zdradzeni - tym razem przez pastuchow Afganczykow. A co z odpowiedzialnoscia dowodztwa? Odpowiedz Link Zgłoś
bronimir Re: Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdr 11.08.09, 13:11 Tego Macierewicz nie przewidział. Co za narod? Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdr 11.08.09, 14:27 W tym samym starciu zginęło ośmiu żołnierzy afgańskich - kogo oni zdradzili wg Ciebie...? Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
jerzymoneta Re: Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdr 11.08.09, 15:11 tylko że tam było w sumie 50 ciu ludzi - 5 ciu polaków - reszta szkolące się wojsko afgańskie Odpowiedz Link Zgłoś
rooboy polakow zawsze ktos zdradza... 11.08.09, 13:02 ostatnio najlepiej idzie to amerykanom... kontrakty za wojne w iraku, f16, offset, tarcza (tutaj akurat to dobrze), bezglowicowe patrioty,... wiecej nie bede wymienial... Odpowiedz Link Zgłoś
cygan37 Re: polakow zawsze ktos zdradza... 11.08.09, 13:07 I Sakaszwili i Juszczenko zdradził nie mówiąc że wcześnie Sarkozy Odpowiedz Link Zgłoś
bronimir Jakie zdradzili?? Kto zdradził? 11.08.09, 13:05 Po prostu rozpracowali naszych wywiadowczo. My niestety nie mamy w Afganistanie fachowcow kontrwywiadu, wszystkie nasze grupy wywiadu ujawnił Milczanowski przed rozpoczęciem walk. Pytanie kiedy On i jego promotor poniosą odpowiedzialność. Śmierć tylu żołnierzy, to powinno być dożywocie. Wreszcie wspołudział w zabijaniu własnych żołnierzy to chyba najcięższe przestępstwo ludzi władzy. Im wyższe stanowisko tym odpowiedzialność większa. czarno widzę przyszłość braci Kaczyńskich. Odpowiedz Link Zgłoś
eti.gda Re: Jakie zdradzili?? Kto zdradził? 11.08.09, 13:07 bronimir napisał: > Po prostu rozpracowali naszych wywiadowczo. My niestety nie mamy w > Afganistanie fachowcow kontrwywiadu, wszystkie nasze grupy wywiadu ujawnił > Milczanowski przed rozpoczęciem walk... Milczanowski? A nie czasem Macierewicz? Odpowiedz Link Zgłoś
bronimir Re: Jakie zdradzili?? Kto zdradził? 11.08.09, 13:12 Fakt, przepraszam, choć obaj siebie warci. Po prostu jestem zdenerwowany. Odpowiedz Link Zgłoś
rijselman12.0 Re: Jakie zdradzili?? Kto zdradził? 11.08.09, 13:09 Tylko dodam...-im wyzszy stopien wojskowy,tym bardziej nikla kompetencja. Odpowiedz Link Zgłoś
eldricht Re: Jakie zdradzili?? Kto zdradził? 12.08.09, 02:52 Nie wiem czy to co napisałeś jest prawdą w tej konkretnej sytuacji, ale jest nawet pewna teoria zarzadzania mówiąca o tym że jeśli ktoś nie powinien uczestniczyć w procesie produkcyjnym, to należy go awansować, aby miał mniejszy wpływ na biezącą działalność. Odpowiedz Link Zgłoś
bronimir Re: A moze Afganczycy bronia po prostu swojego kr 11.08.09, 13:14 Żartujesz? Myślisz że Oni jak AK w Powstaniu? Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk A moze Afganczycy bronia po prostu swojego kraju? 11.08.09, 14:28 Dokładnie tak - bronią własnego kraju przed raz juz przepędzonymi bandziorami, a my im w tej obronie pomagamy. Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
wieprzowinapozydowsku Re: A moze Afganczycy bronia po prostu swojego kr 11.08.09, 17:06 kapitan.kirk napisał: > Dokładnie tak - bronią własnego kraju przed raz juz przepędzonymi > bandziorami, a my im w tej obronie pomagamy. To sie wyjasnilo kto tego polskiego chlopaka okupujacego Afganistan przepedzal. "Przepedzales bandziorow" nie ruszajac dupy sprzed komputera znowu?!? ________________________________ "Talibom udało się przejąć rządy w Helmandzie m.in. dlatego, że tamtejsze plemiona pasztuńskie mają już dość korupcji i arogancji urzędników, sędziów i policjantów podległych kabulskiemu rządowi prezydenta Hamida Karzaja. Mając do wyboru bezprawie i surowy porządek talibów, Afgańczycy z Helmandu wybierają to drugie. Jak dziesięć lat temu, gdy talibowie gromili walczących między sobą i grabiących wszystkich partyzanckich komendantów." http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34182,3995398.html Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: A moze Afganczycy bronia po prostu swojego kr 11.08.09, 19:00 wieprzowinapozydowsku napisał: > "Przepedzales bandziorow" nie ruszajac dupy sprzed komputera znowu?!? Ależ skąd - wzorując się na Tobie, hasam z kałachem po afgańskich górach; a teraz jak widzę obaj mamy przerwę, więc możemy sobie pogadać na forum, siedząc przy pasterskich ogniskach. > "Talibom udało się przejąć rządy w Helmandzie m.in. dlatego, że tamtejsze > plemiona pasztuńskie mają już dość korupcji i arogancji urzędników, sędziów i > policjantów podległych kabulskiemu rządowi prezydenta Hamida Karzaja. Mając do > wyboru bezprawie i surowy porządek talibów, Afgańczycy z Helmandu wybierają to > drugie. Co to znaczy "wybierają"? Czy Talibowie, którzy zajęli te okolicę, istotonie dali im przedtem do wyboru: my albo Karzaj? A jakby wybór był nie po ich myśli, to pewnie by sobie poszli...? Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
swinia_spigelmana a KArzaja ktos z Afganistanu wybieral? 11.08.09, 21:11 oo to nowosc. A ja myslelm, ze dopiero wybory p o8 latach pod lufami NATO maja na celu legityzymacje Karzaja. A co jak go Afganczycy nie wybiora? Karazj odejdzi z NATO? Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: a KArzaja ktos z Afganistanu wybieral? 11.08.09, 21:18 swinia_spigelmana napisał: > oo to nowosc. A ja myslelm, ze dopiero wybory p o8 latach pod lufami > NATO maja na celu legityzymacje Karzaja. No to źle myslałeś, bo pierwsze wybory w Afga odbyły się juz 2004, a obecnie po prostu kończy się pięcioletnia kadencja Karzaja. > A co jak go Afganczycy nie > wybiora? Karazj odejdzi z NATO? Tj. co zrobi, bo nie rozumiem? Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
push.sp Re: największa zdrada to wejście do UE 11.08.09, 13:11 a Koziej to bral udzial w jakiejs akcji militarnej kieykolwiek w zyciu? moze za wyjatkiem stanu wojenego Odpowiedz Link Zgłoś
janci0 Re: największa zdrada to wejście do UE 11.08.09, 13:11 Na szczęście jesteś w mniejszości. Odpowiedz Link Zgłoś
zat4ra No pewnie, przeciez w Ukladzie Warszawskim lepiej! 11.08.09, 13:16 Ale moment ... Przeciez ten tez atakowal Afganistan!? Ty chyba PIS popierasz? (I nie pytaj sie jak sie domyslilem). Odpowiedz Link Zgłoś
mirmat1 Jaka roznica miedzy ZSRR a ZSRE ???? 12.08.09, 02:44 zat4ra napisał: No pewnie, przeciez w Ukladzie Warszawskim lepiej > Ale moment ... Przeciez ten tez atakowal Afganistan!? > Ty chyba PIS popierasz? (I nie pytaj sie jak sie domyslilem). M: zapomniales, ze teraz rzadza Eurokolchozem wytrenowani w zadymach 1968 roku przez KGB bolszewicy. Co do Afganiostanu to Eurokolchozniki udaja, ze wlcza tak jak w 1939. Odpowiedz Link Zgłoś
talking_head A co nas obchodzi ta wojna ??? 11.08.09, 13:10 Chciałem się dowiedzieć, czy jeśli np w Anglii czy Pernambuko zginie w wypadku drogowym obywatel Polski to GW**** gazeta i całe "merdia" tez będą rwać szaty ? Przecież wojna w Aganistanie, podobnie jak w Iraku, jest prywatna wojną żydowskich kół wojskowych w Izraelu i ich V kolumny zainstalowanej w Białym Domu. Co do Polski, to na wojnę tę akces podpisał tow. kwaśniewski, dla jakiś swoich nieznanych nam bliżej celów a żołnierze polscy walczący tam są OCHOTNIKAMI !!!, czyli najemnikami, walcza za niezłą, jak na polskie warunki, pieniądze. Czy mamy płakać nad śmiercią Polaka który zatrudnił się np. na platformie wiertniczej w Norwegii ? Może być nam smutno, bo zawsze jednego z naszych mniej, ale żeby od razu taka histeria ? Odpowiedz Link Zgłoś
babaqba Re: A co nas obchodzi ta wojna ??? 11.08.09, 14:25 talking_head napisał: (...) > Przecież wojna w Aganistanie, podobnie jak w Iraku, jest prywatna > wojną żydowskich kół wojskowych (...) Dokładnie tak. Powinniśmy wycofać swoje wojska i uszanować prawo talibów do zabijania Afganów. W końcu co by to było, gdyby nasz rząd życzył sobie wymordować ludność takiej Wielkopolski a jakaś armia z zewnątrz by przeszkadzała. To by była UTRATA SUWERENNOŚCI!!! Odpowiedz Link Zgłoś
warh8er Re: A co nas obchodzi ta wojna ??? 11.08.09, 15:59 babaqba napisała: > talking_head napisał: > > (...) > > Przecież wojna w Aganistanie, podobnie jak w Iraku, jest prywatna > > wojną żydowskich kół wojskowych (...) > > Dokładnie tak. Powinniśmy wycofać swoje wojska i uszanować prawo > talibów do zabijania Afganów. W końcu co by to było, gdyby nasz rząd > życzył sobie wymordować ludność takiej Wielkopolski a jakaś armia z > zewnątrz by przeszkadzała. To by była UTRATA SUWERENNOŚCI!!! Hahahahahahahahahah - doskonała ironia, doskonała. Ale tak serio: Polacy nie mają tam już nic więcej do zrobienia. Ta akcja jest spalona. Odpowiedz Link Zgłoś
pendrek_wyrzutek Prawo do podbojów 11.08.09, 16:22 babaqba napisała: > W końcu co by to było, gdyby nasz rząd > życzył sobie wymordować ludność takiej Wielkopolski > a jakaś armia z > zewnątrz by przeszkadzała. To by była UTRATA SUWERENNOŚCI!!! Problem z "humanitarnymi" interwencjami jest nastepujący. Wystarczy wywołać lokalny konflikt, i używając środki masowego przekazu przedstawić stronę rządową jako ludobójczą. W ten sposub można atakować prawie każdy słaby kraj. Dlatego obrona suwerenności potrzebuje siły. No i czujności w sferze propagandowej (Serbowie się zagapili ufając w słuszność swojej sprawy, podczas gdy Chorwaci i Muzułmanie zatrudniali firmy od pijaru) Podsumowując: 1 Miej bombę lub bądź bliskim wasalem państwa z bombą. 2. Na krytykę odpowiadaj jeszcze agresywniejszą krytyką. Nigdy nie przepraszaj ani nie szukaj kompromisu w sprawach "public image". Odpowiedz Link Zgłoś
janeks-dwa Re: A co nas obchodzi ta wojna ??? 11.08.09, 17:46 ty podly polaczku ANTYSEMITO, Odpowiedz Link Zgłoś
al_qubain Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdrad... 11.08.09, 13:13 Nie *Afgańczycy tylko Afganowie (tak jak nie *Afrykańczycy tylko Afrykanie) czyli ogólna nazwa mieszkańców Afganistanu (Tadżycy, Uzbekowie, Pasztunowie itd. ) Skoro jest "więcej niż pewne, że Polaków zdradzono" to najwyższy czas cofnąć z Afganistanu nasze wojska (najlepiej by było gdyby w ogóle ich tam nie posyłać). Zginęło już dziesięciu polskich żołnierzy, ilu jeszcze ma zginąć? Odpowiedz Link Zgłoś
rijselman12.0 Re: Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdr 11.08.09, 13:16 Przyznam,ze nie wiedzialem...-dzieki za informacje. Odpowiedz Link Zgłoś
cillian1 Re: Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdr 11.08.09, 13:16 > Zginęło już dziesięciu polskich żołnierzy, ilu jeszcze ma zginąć? tylko 10 na tyle czasu, to nie wojna, to zabawa w zarabianie kasy przez ochotników ;) Mam dość tych użalań, sami pojechali i wiedzieli po co jadą - po kasę. Zresztą mam dość tego tematu, i tych "wojennych" newsów Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Nie masz racji, Afgańczyk jest OK 11.08.09, 13:31 al_qubain napisał: > Nie *Afgańczycy tylko Afganowie (tak jak nie *Afrykańczycy tylko Afrykanie) > czyli ogólna nazwa mieszkańców Afganistanu (Tadżycy, Uzbekowie, Pasztunowie itd Nie masz racji, Afgańczyk jest formą poprawną i powszechną: www.sjp.pl/co/Afga%F1czyk Określenie Afgan też jest prawidłowe, ale praktycznie niestosowane, może dlatego, że afgan to także rasa psa i jednostka monetarna. www.sjp.pl/co/Afgan www.sjp.pl/co/Afgan Odpowiedz Link Zgłoś
samozwaniec1 Re: Nie masz racji, Afgańczyk jest OK 11.08.09, 13:40 Czesc Eva!Ty jestes taki Afganczyk z DDR na sluzbie w FSB...No,ni pucha,ni piera,diewoczka! Odpowiedz Link Zgłoś
wlody1 Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdrad... 11.08.09, 13:21 Ilu jeszcze Polskich żołnierzy ma zginąć w obronie pastwisk w Afganistanie? Co Nas obchodzi ta wojna? Dlaczego z moich podatków jest prowadzona ta wojna???Polskie dzieci czasami chodzą głodne,likwiduje się akcje mleczne itd. a My bronimy pastuchów którzy na dodatek wystawiają Naszych żołnierzy na smierć!!! Może czas aby Nasi politycy się opamiętali? Stracilismy śmigłowiec wart 40 mln zł. A zamyka sie szpitale bo mają długi.Za te 40mln zł można by oddłuzyć kilka placówek. Odpowiedz Link Zgłoś
jerzymoneta Re: Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdr 11.08.09, 15:17 może zabrzmi to drastycznie...ale, żółnierze są po to by walczyć i też...ginąć. dlatego nie oczekuję, że Polacy wycofają sie z afganistanu. zwłaszcza, ze pojechali tam walczyć z własnej woli i za pieniądze. oczekuję natomiast, że nabędą wprawy w boju, ze nie będą uciekać z pola walki i że wezmą krwawy odwet za zabitego towarzysza broni. tego od nich oczekuję Odpowiedz Link Zgłoś
wlody1 Re: Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdr 11.08.09, 23:02 jerzymoneta napisał: > może zabrzmi to drastycznie...ale, żółnierze są po to by walczyć i też...ginąć. > dlatego nie oczekuję, że Polacy wycofają sie z afganistanu. zwłaszcza, ze > pojechali tam walczyć z własnej woli i za pieniądze. oczekuję natomiast, że > nabędą wprawy w boju, ze nie będą uciekać z pola walki i że wezmą krwawy odwet > za zabitego towarzysza broni. tego od nich oczekuję Taaa,bzdura! Przede wszystkim polski żołnież powinien bronić ojczyzny! A ten typ żołnierza opisany przez Pana to chyba Legia Cudzoziemska... Poza tym nie jechali z własnej woli tylko dostali rozkaz.A to wielka róznica. I na pewno nie jechali aby brać odwet.Nie na tym polega misja pokojowa... Coś się Panu pokręciło! Odpowiedz Link Zgłoś
3miastoorg Bóg Honor Nangar Khel 11.08.09, 13:26 Mam nadzieje że każda śmierć polskich najemników w Afganistanie i Iraku przybliża nas do wycofania się z tych wstydliwych dla naszego kraju misji. Odpowiedz Link Zgłoś
eti.gda Re: Bóg Honor Nangar Khel 11.08.09, 13:37 3miastoorg napisał: > Mam nadzieje że każda śmierć polskich najemników w Afganistanie i Iraku > przybliża nas do wycofania się z tych wstydliwych dla naszego kraju misji. "Każde pokolenie powinno wziąć udział w wojnie" (Adolf Hitler) Odpowiedz Link Zgłoś
ideefiks Panie Generale Koziej... 11.08.09, 13:32 Jedź pan do Afganistanu, weź kałacha czy innego beryla w łapę i walcz z talibami - wtedy będziesz mógł się wymądrzać kto kogo zdradził a kto czego nie dopilnował. Zastanawiająca jest coraz większa liczba komentarzy "ekspertów", media (wybiórcza) wypuszczają tytuły w stylu "czemu tak późno odnaleziono ciało", Polko (podobno generał) znany głownie jako specjalista od reality show już syczy żeby sprawdzić kto z naszych wojskowych zawinił... Ręce opadają. Chłopaki pojechały tam walczyć na prawdziwą wojnę, mówi się tu i ówdzie, że za swoją prywatną kasę muszą kupować porządny sprzęt typu kamizelki kuloodporne, które nie ważyłyby kilkadziesiąt kilogramów lub hełmy wytrzymujące coś więcej niż rzut kamieniem, a tu zaraz znowu prokuratura wojskowa "weszcznie" śledztwo i poszuka winnego wśród naszych żołnierzy - bo trudno nie poddać się ujadaniu wszelkich znawców i komentatorów/gwiazd medialnych w kapciach lub innych sandałach... Żałosne, panowie komentatorzy, żałosne... Jakże łatwo mówi się o "pozostawieniu kolegi na polu walki" jeśli nigdy prawdzwe kule nie przelatywały koło ucha, prawda, panowie komentatorzy? Odpowiedz Link Zgłoś
jasiek.pl czy dla tej kasy warto ginąć? 11.08.09, 13:33 Bo jadą żeby poprawić swój status materialny. Giną za 20 patyków żeby prowadzący dziennik TVP-1 za 50 patykow mógł poinformować społeczeństwo o ich śmierci. Odpowiedz Link Zgłoś
hetmanwiechu nie dowidzic, nie doslyszy, a sie wtronca 11.08.09, 13:33 obywatel general nie dosyc ze siedzi i pierdzi w stolek, to sie jeszcze wymadrza. Odpowiedz Link Zgłoś
chemiczny.donald Shah Abdul Aziz 11.08.09, 13:35 groźne ataki na Polaków zaczęły się od kiedy aresztowano domniemanego zleceniodawcę porwania i zabójstwa Piotra Stańczaka. Shah Abdul Aziz to były prawicowy parlamentarzysta, posiadający spore wpływy wśród pakistańskich talibów. Odpowiedz Link Zgłoś
samozwaniec1 Jak z Koziej doopy traba...general emeryt 11.08.09, 13:37 Zastanawia mnie,ze od 10 lat ten dyzurny wojskowy "ekspert" polskich mediow bije w MON,jak w beben.Przeanalizujmy fakty: 1.Nic nie wiemy o przebiegu akcji i nigdy sie nie dowiemy; 2.Bitwa mogla byc przypadkowa,a nie byla pulapka/przegrupowania talibow/; 3.To jest wojna,a nie gra w dwa ognie pilka.Tam sie strzela... 4.Podwazanie wojny w Afganistanie nie ma sensu.Wolny swiat na pewno nie wycofa sie stamtad w dajacej sie przewidziec przyszlosci; 5.Zapadly juz decyzje o podwojeniu kontyngentu USA.Polacy tez pewnie dorzuca z 1000 lub 2000 komandosow.Taka jest racja stanu... 6.Tak.To sa najemnicy.Jak wiekszosc zolnierzy w historii.I dlatego powinnismy pochylic glowy przed kapitanem.A moze go torturowali? 7.Apeluje do oszolomow z PiS.Przestancie sie wypowiadac o Polsce w Unii.Bo 3/4 Polakow chce tego.A wy,suki bolszewickie,malczac... Odpowiedz Link Zgłoś
eti.gda Re: Jak z Koziej doopy traba...general emeryt 11.08.09, 13:39 samozwaniec1 napisał: > Zastanawia mnie,ze od 10 lat ten dyzurny wojskowy "ekspert" polskich > mediow bije w MON,jak w beben.Przeanalizujmy fakty: > 1.Nic nie wiemy o przebiegu akcji i nigdy sie nie dowiemy; > 2.Bitwa mogla byc przypadkowa,a nie byla pulapka/przegrupowania > talibow/; > 3.To jest wojna,a nie gra w dwa ognie pilka.Tam sie strzela... > 4.Podwazanie wojny w Afganistanie nie ma sensu.Wolny swiat na pewno > nie wycofa sie stamtad w dajacej sie przewidziec przyszlosci; > 5.Zapadly juz decyzje o podwojeniu kontyngentu USA.Polacy tez pewnie > dorzuca z 1000 lub 2000 komandosow.Taka jest racja stanu... > 6.Tak.To sa najemnicy.Jak wiekszosc zolnierzy w historii.I dlatego > powinnismy pochylic glowy przed kapitanem.A moze go torturowali? > 7.Apeluje do oszolomow z PiS.Przestancie sie wypowiadac o Polsce w > Unii.Bo 3/4 Polakow chce tego.A wy,suki bolszewickie,malczac... A przecież te "suki bolszewickie" były przy władzy i były władne podejmować odpowiednie decyzje! Dlaczego nie wycofali wojsk z Afganistanu, a teraz się "wymandrzają"? Odpowiedz Link Zgłoś
edi54 Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdrad... 11.08.09, 13:40 Podzielam trafnosc spostrzezen(i podejrzen) p.gen.Kozieja. Pomija on jednak glowna przyczyne dramatu.Jak w takim kraju, jak Afganistan, mozna dyslokowac niewielki oddzial wojska z dala od wlasnej bazy ,przy tym bez wystarczajacego zabezpieczenia logistycznego.Szalenstwem jest tez przyjeta taktyka - wspolnych dzialan w zagrozonym,wojennym terenie z miejscowymi silami (wojsko,policja).Odpowiedzialnosc za ten stan rzeczy ponosi ten lalus-Klich,ktory powinien honorowo zlozyc dymisje. Odpowiedz Link Zgłoś
waw-el Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdrad... 11.08.09, 13:41 To juz w naszej histori bylo i nazywalo sie San Domingo. Polski mieso na uslugach obcego mocarstwa. Odpowiedz Link Zgłoś
fields1 Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 13:43 Macierewicz nie ma tutaj nic do rzeczy. Polska nigdy nie miała agentów w Afganistanie. Z prostego powodu. Nie mieliśmy tam żadnych interesów. Odpowiedz Link Zgłoś
cillian1 Re: Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 13:46 tak na serio to są 2 opcje: - nie było interesu - nie było kogo wysłać do tego interesu Ja po szefie stulecia macierewiczu, obstawiam ten 2 ;) Odpowiedz Link Zgłoś
fields1 Re: Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 13:47 masz konkrety - pisz. nie masz - nie nudź. Odpowiedz Link Zgłoś
cillian1 Re: Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 13:52 konkrety, a ty co, z choinki się urwał, czy z pisiarni, z gabinetu cienia (małego) :)))) Ilu speców łajza wywalił na zbity pysk - bo niby komuniści, czy coś. A to byli fachowcy i służą temu co płaci, ideologię oni mają w doooopie, jak ty fakty i logikę. Odpowiedz Link Zgłoś
fields1 Re: Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 13:57 fakty są takie, że WSI po roku '89 było operacyjnie niezdolne do żadnych akcji zagranicznych. Nawet sławna akcja w Iraku, która teoretycznie powinna być robiona przez służby wojskowe, została zrealizowana przez służby cywilne bo WSI nie byłaby w stanie jej przeprowadzić. Ci "fachowcy" głównie zajmowali się handlem bronią co krajowi przyniosło swego czasu sporo wstydu gdy USA właśnie za to zapudłowało paru naszych "agentów". Na przewietrzeniu WSI najbardziej straciła Rosja, co potwierdzają eksperci NATO. Odpowiedz Link Zgłoś
bronimir Re: Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 14:04 Znasz choć jednego takiego eksperta z NATO? Odpowiedz Link Zgłoś
cillian1 Re: Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 14:07 > przewietrzeniu WSI najbardziej straciła Rosja jasne, bo Rosja dalej rządzi w Polsce, w przypadku pisiarni to możesz mieć nawet rację ;) jakoś wódz pis nie siedział ani razu i z tym mogę się zgodzić. Ale macierewicz to chyba oczyścił dróżkę dla jarka i leszka z agentów. PS. podaj dowody tych rosyjskich strat ;) a to co NATO klepie, to mnie już mało obchodzi, tacy twardzi jak i Polacy ;) Odpowiedz Link Zgłoś
bronimir Re: Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 14:02 Cilian 1, masz absolutną racje. Tylko taki ignorant jak Macierewicz i Kaczyńscy mogli tak postąpić. W tej branży fachowcy nigdy nie kierują się ideologią. Oni mogą wykorzystywać naiwnych maluczkich zmotywowanych ideologią. Ludzi pokroju Macierewicza. Odpowiedz Link Zgłoś
fields1 Re: Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 14:12 Ależ ci "agenci" nie kierowali się ideologią. Oni się kierowali interesem. Tylko, że to nie był interes Polski :) Odpowiedz Link Zgłoś
cillian1 Re: Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 14:24 wiesz, to tak jakbyś straszył dzieci wilkiem. Gdyby tak było, jak piszesz, to przy naszych posłach-osłach (od 20 lat) Rosja już dawno wykupiła by nas za jednego rubla. Jakoś to się nie stało, więc twoje straszenie możesz uprawiać właśnie z macierewiczem, pod kołderką :) Odpowiedz Link Zgłoś
fields1 Re: Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 15:17 Nie kupiła bo nie miała za co. Mowa o poważnych transakcjach. Natomiast na paru kretów zawsze mieli. Rosja już taka jest, że sobie (a konkretnie swojemu ludowi) od ust odejmie byle tylko na kreta było. A że w Polsce chętny się zawsze znajdzie to i długo pewnie nie szukali. Polecam fajny artykuł na ten temat w ostatnim "The New York Review of Books". Odpowiedz Link Zgłoś
cillian1 Re: Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 15:25 no dobra, to norma i to w każdym państwie, tylko mi chodzi o to, że bronisz macierewicza, oskarżając agentów. Może to właśnie macierewicz był tym sprzedawczykiem, a nasze służby miały za zadanie zamiatać takich macierewiczów z rządu. Jednak nie udało się, i to on ich wymiótł :( Odpowiedz Link Zgłoś
fields1 Re: Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 15:48 wcale nie w każdym. a przynajmniej nie w demokratycznym. Rosji jednak z czystym sumieniem do państw demokratycznych zaliczyć nie można. I stąd jest tak trudnym przeciwnikiem. Jej władze nie muszą się liczyć z opinią publiczną. I jeszcze jedno. Nie ma żadnej alternatywy macierewicz-agenci. Powtarzam Polska nigdy nie miała w Afganistanie żadnej siatki. Bo i po co ? Jak ktoś chce dokopać macierewiczowi to musi sobie znaleźć inny argument. Niestety WSI jest tu słabym orężem na macierewicza, bo ta służba w operacjach zagranicznych była praktycznie bezużyteczna. Odpowiedz Link Zgłoś
cillian1 Re: Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 16:02 > zagranicznych była praktycznie bezużyteczna. tak sądzisz tylko, bo tym się wcześniej nie chwalono, zaczęło się od macierewicza-idioty, który wszystko paplał w mediach. Paplał, żeby uwiarygodnić swoje działanie. I chyba tyle w tym temacie ;) Odpowiedz Link Zgłoś
fields1 Re: Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 17:09 ale czym się nie chwalono ? przecież w czasie operacji samum o macierewiczu nikt jeszcze nie słyszał. a mimo to do jej realizacji nie wybrano WSI. Nie zastanawia cię dlaczego ? WSI było totalnie poprzerastane przez agenturę sowiecką a potem rosyjską. Odpowiedz Link Zgłoś
cillian1 Re: Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 17:17 nie chwalono się wpadkami i sukcesami. Akurat "Samum" - Rosjanie odmówili. I nie wiem dlaczego mieszasz w to WSI, które powstało rok po akcji ;) w 1991 :)))) Chyba nie jesteś macierewicz, ani jego podwładny? A??? Odpowiedz Link Zgłoś
bronimir Re: Co ty pleciesz ignorancie ! 11.08.09, 13:58 Myślisz że Macierewicz w swoim raporcie dyrdymały wyssane z brudnego paluch pisał. WSI jakieś firmy pokrywki zakładał. Wywiad musi to robić ze znacznym wyprzedzeniem. Impulsem mogła być na przykład przegrana Rosjan. Dzięki temu region zyskał na znaczeniu. Po drugie trzeba mieć wgląd u największego eksportera narkotykow, to jest niekontolowany przepływ ogromnych pieniedzy. Każdy wywiad chce wiedzieć o tym jak najwięcej. Odpowiedz Link Zgłoś
fields1 Wojsko do domu ! 11.08.09, 13:46 I to nie dlatego, że jeden czy drugi zginął - ostatecznie to normalne na wojnie. Chodzi o to, że kraju w którym nie ma godziwej opieki zdrowotnej i który ma ogromny deficyt budżetowy nie stać na takie eskapady. Poza tym my w Afganistanie nie mamy żadnych interesów. Odpowiedz Link Zgłoś
marsjaninzwenusa Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdrad... 11.08.09, 13:54 Zawód - żołnierz jest zawodem. Delegacja w Afganistanie to nie wczasy w koszarach w Polsce i branie kasy. Od czyjej kuli nastąpiła śmierć? Od kuli talibów, czy od kuli strzelających na oślep spanikowanych żołnierzy? Odpowiedz Link Zgłoś
wybitniemadry koziej - debilek za mikrofonem 11.08.09, 13:58 trzech oszolomow walilo z kalachow to tej bandy tchorzy ktorzy zostawili kumpla i spieprzyli, a tu dupek koziej wyjezdza z teoriami zdrady z za biurka Odpowiedz Link Zgłoś
ideefiks proste pytanko 11.08.09, 14:25 wybitniemadry, czy byłeś/aś kiedyś w sytuacji, w której ktoś strzelał do ciebie z broni palnej w celu pozbawienia cię życia? bo tylko takie doświadczenie uprawnia cię do pisania o "bandzie tchórzy". Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: kroliklesny 11.08.09, 14:06 kroliklesny napisał: > Winien smierci polskiego kapitana jest oszolom Macierewicz! Twoi rodzice sa bardzo winni gdyz zdecydowali sie miec ciebie, fujaro skonczona!!! Odpowiedz Link Zgłoś
anna-888 Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdrad... 11.08.09, 14:13 Ta wojna jest beznadziejna - w imie czego - gina niewinni ludzie !! Odpowiedz Link Zgłoś
ideefiks Re: Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdr 11.08.09, 14:26 anna-888 napisała: > Ta wojna jest beznadziejna a znasz może jakąś wojnę "nadziejną"? Odpowiedz Link Zgłoś
cheap_whore Re: Gen. Koziej: To więcej niż pewne, Polaków zdr 11.08.09, 14:41 a po co sa burdele? Tak samo: zeby sobie po-oleic. Odpowiedz Link Zgłoś
bereciara Szweje a nie wojsko 11.08.09, 14:21 siedzą w Afganistanie.Nadterminowi tacy co nie potrafią zaliczyć egzaminu z w.fu.Jadą z nadzieją że będą siedzieć w obozie i czekać aż amerykanie sprawę załatwią.Uda się przeżyć przyjedzie taki i gieroja żnie.Co to za wojsko wyjazd na wojnę na ochotnika.Jadą więc najbardziej nieprzygotowani, nadterminowi. Status takiego w jednostce nie pewny po przyjeździe zostanie więc jedzie taki z duszą na ramieniu i tak się zachowuje na polu walki. Najlepsze wojsko mieliśmy za tzw.komuny świadczą o tym dane o zaufaniu do niego społeczeństwa.Nawet w stanie wojennym nie straciło zaufania.Od żołnierza zasadniczej służby tej dwuletniej lub trzyletniej można było wymagać i było ono zżyte. Teraz szwejo przychodząc deklaruje się że zostanie w wojsku ma przywileje.Karabin widział w dniu przysięgi a po roku może jechać na wojnę.Sierżanci i chorążowie wojny nie wygrywają bo najczęściej to stare wyjadacze i albo nie jadą a jak pojadą to zachowują się tak by przeżyć bez narażania się. Wypadki jakie mają miejsce też nie miały miejsca na polu walki a to wjazdy na miny,zasadzki przy szkoleniach na policjantów lub żołnierzy jak było w tym przypadku,było nawet postrzelenie przy zabawie z bronią. Nie tak wygląda wojna i sami amerykanie nie wiedzą jak ten problem ruszyć i dlaczego tam są. Odpowiedz Link Zgłoś
quietly88 Re: Szweje a nie wojsko 11.08.09, 14:46 W d...e byłeś, g...o widziałeś ! Mądrzą się Panowie, którzy unikali służby wojskowej na lewych zaświadczeniach lekarskich i pseudo studiach. Panie, które życie znają z serialowych tasiemców. Nie staliście nawet obok poligonu, a wypowiadacie się o zdarzeniach o których nie macie tak naprawdę żadnego pojęcia. Myslicie, że to jest tak pięknie jak na filmach?? Może sami sprawdzcie, a później oceniajcie. To nie zginął jakiś tam żołnierz tylko ich kolega. Wyzywacie i bluzgacie, myślicie że dla nich to takie oczywiste? To nie są maszyny jak Wy, których śmierć tego żołnierza obchodzi wyłącznie w kategoriach "porzucania mięsem" na forum. Śmierć każdego polskiego żołnierza wywołuje smutek, ale u wielu z Was dziką radość aby ponarzekać na władzę i cały świat. Ten żołnierz świadomie podjął decyzję o wyjeździe do Afganistanu, niestety poniósł najgorsze konsekwencje swojej decyzji. Odpowiedz Link Zgłoś
cillian1 Re: Szweje a nie wojsko 11.08.09, 14:51 > niestety poniósł najgorsze konsekwencje swojej decyzji. jak i górnik, lekarz (kiedy się czymś zarazi), zawodowy kierowca, marynarz i wiele innych zawodów. ;) Za który też im płacono. Gorzej od ciebie irytuje mnie podejście generałów jeszcze z zimnej wojny, gdzie siedzieli na dooopach i knuli jak tu wykraść coś z magazynu. Odpowiedz Link Zgłoś