maureen2 "ZSRR współodpowiedzialny za wojnę? Cyniczne kł... 30.08.09, 12:32 pamiętam,jak w 1935 r w Berlinie w barze w Ritz'u Adolf pił koniak z Józefem S.,palili cygara, nie powiem,ja też razem z nimi, i wtedy to Józef S. namawiał Adolfa do napadu na Polskę i zrobienia nowego dilu, /new deal/,czy jakoś tak. Bo w końcu najlepiej na tym wyszedł terytorialnie i nie tylko,buahaha.A reszty już nie pamiętam,hiii Odpowiedz Link Zgłoś
edek47 Protestuje!!! 30.08.09, 12:49 Nasz genialny wodz,Lojciec narodow, nauczyciel ludzkosci Jozef Stalin NIE STOLOWAL SIE W MIEJSCACH PUBLICZNYCH, bo bal sie,ze go otruja.Jest to bezczelne klamstwo, na kazda miedzynarodowa konferencje zabieral ze soba kanapki. Odpowiedz Link Zgłoś
jankowski1960 Re: "ZSRR współodpowiedzialny za wojnę? Cyniczne 30.08.09, 12:52 Za pierwszego sowieta wywieziono 350 000 ludzi z Kresow....tak chyba twierdzi IPN, sowieci zabili polskich oficerow itd w Katyniu itd. - ilu ? 20 000 - nie wiem, bo oszolomy co chwile dodaja kilka tysiecy. Straszna to zbrodnia, ale winna byc postrzegana w odpowiednich proporcjach.Kiedy powiedzialem tu na forum, ze osobiscie znam Polakow wywiezionych na Wschod, ktorzy po wojnie sie tam wlasnie urzadzili i nie chcieli wracac do Polski, banda bogoojczyznianych durniow rzucila sie na mnie.Tak bardzo nie chcieli przyjac do wiadomosci prawdy. Sowieci nie tepili polskich robotnikow i chlopow, z ktorych powstaly dwie armie walczace z wojskami faszystowskimi, a Niemcy tepili wszystkich. Niemcy zgladzili 3000000 Zydow - ob. Polski- oraz 3 000 000 Polakow. Za "okupacji", w czasie ktorej w szkolach nauczano jezyka polskiego od podstawowki do studiow filologicznych w PRL przybylo w Polsce ok. 15 000 000 ludzi. Wszyscy uczyli sie w bezplatnych szkolach, zlikwidowano analfabetyzm, a bezplatna opieka zdrowotna byla czyms oczywistym. NIe chce tu chwalic PRLu, ale lubie poslugiwac sie faktami, a nie obecna wszedzie namolna propaganda.Wiekszosc tych , ktorzy tak krytykuja PRL to parweniusze, ktorzy tylko dzieki PRL zdobyli wyksztalcenie, tytuly profesorskie::) Wiecie dobrze , o kim mowie. Odpowiedz Link Zgłoś
maureen2 Re: "ZSRR współodpowiedzialny za wojnę? Cyniczne 30.08.09, 12:55 gdy sobie przypomnę o jakie to jeszcze dile chodziło,to napiszę, he,he może Józef S. nie jadł w barze,nawet w Ritzu,ale napewno palił cy- gara,co tam w środku było,to nie wiem,ale jakoś tak chwilami jakby tawaką pachniało,buahaha Odpowiedz Link Zgłoś
niszczkaczyzm Re: "ZSRR współodpowiedzialny za wojnę? Cyniczne 30.08.09, 13:51 maureen2 napisała: > gdy sobie przypomnę o jakie to jeszcze dile chodziło,to napiszę, > he,he > może Józef S. nie jadł w barze,nawet w Ritzu,ale napewno palił cy- > gara,co tam w środku było,to nie wiem,ale jakoś tak chwilami jakby > tawaką pachniało,buahaha raczej machorka niz tabaką :) Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Re: "ZSRR współodpowiedzialny za wojnę? Cyniczne 30.08.09, 13:38 maureen2 napisała: > pamiętam,jak w 1935 r w Berlinie w barze w Ritz'u Adolf pił koniak > z Józefem S.,palili cygara, ... To ty masz sto lat? Gratuluję, świetnie się trzymasz! Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: "ZSRR współodpowiedzialny za wojnę? Cyniczne 30.08.09, 13:47 koloratura1 napisała: > maureen2 napisała: > > > pamiętam,jak w 1935 r w Berlinie w barze w Ritz'u Adolf pił koniak > > z Józefem S.,palili cygara, ... > > To ty masz sto lat? > Gratuluję, świetnie się trzymasz! Widzisz <koloraturo>, nienawisc do faszystowskiego agresora konserwuje. Może i płynie stąd jakas nauka? [ja jeszcze, np., pamietam, jak Niemcy agenta Uljanowa do wagonu wsadzali, i drzwi za nim plombowali, zeby do Kacapii zdążył zajechac i haniebny (dla Rosji) Pokój Brzeski zawrzec.] Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Re: "ZSRR współodpowiedzialny za wojnę? Cyniczne 30.08.09, 16:00 meerkat1 napisał: > koloratura1 napisała: > > > maureen2 napisała: > > > > > pamiętam,jak w 1935 r w Berlinie w barze w Ritz'u Adolf pił > koniak > > > z Józefem S.,palili cygara, ... > > > > To ty masz sto lat? > > Gratuluję, świetnie się trzymasz! > Widzisz <koloraturo>, nienawisc do faszystowskiego agresora > konserwuje. Skąd wiesz (o tej nienawiści)? Odpowiedz Link Zgłoś
rotholc Re: "ZSRR współodpowiedzialny za wojnę? Cyniczne 30.08.09, 12:35 "Zdaniem Miedwiediewa - << nie można przekreślać wszystkiego przez wzgląd na te czy inne państwa, które znajdują się w stadium rozwoju, kształtują swoją tożsamość narodową >>. - Powinniśmy myśleć o przyszłości - oświadczył". Z tą przyszłością to jakbym słyszał SLD. Swoją drogą to SLD siedzi cicho jak mysz pod miotłą - ciekawe dlaczego? Odpowiedz Link Zgłoś
grba Z przemówienia towarzysza Mołotowa 31.10.1939 30.08.09, 12:42 Во-вторых, надо указать на такой факт, как военный разгром Польши и распад Польского государства. Правящие круги Польши не мало кичились "прочностью" своего государства и "мощью" своей армии. Однако, оказалось достаточным короткого удара по Польше со стороны сперва германской армии, а затем - Красной Армии, чтобы ничего не осталось от этого уродливого детища Версальского договора, жившего за счет угнетения непольских национальностей. "Традиционная политика" беспринципного лавирования и игры между Германией и СССР оказалась несостоятельной и полностью обанкротилась. Odpowiedz Link Zgłoś
jotost "ZSRR współodpowiedzialny za wojnę? Cyniczne kł... 30.08.09, 12:45 Łganie w tzw. żywe oczy, to specjalność bolszewików.Cóż z tego, że pan M. ma dużą nieproporcjonalnie głowę do reszty, kiedy móżg jak orzeszek? I te mocarstwowe ciągoty do zniewalania innych narodów. Wujaszek Stalin zaciera ręce! Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Re: "ZSRR współodpowiedzialny za wojnę? Cyniczne 30.08.09, 13:42 jotost napisał: > Cóż z tego, że > pan M. ma dużą nieproporcjonalnie głowę do reszty, ??????????????????????????????????? > kiedy móżg jak orzeszek? Skąd wiesz? Odpowiedz Link Zgłoś
lieft "ZSRR współodpowiedzialny za wojnę? Cyniczne kł... 30.08.09, 12:49 wycofać zaproszenie dla putina !!! natychmiast !!! to niewyobrażalne, żeby zapraszać do polski taką kanalię, przedstawiciela narodu morderców światowych i dewiantów. Po co polska utrzymuje kontakty z tym narodem? Nigdy nie będzie zgody między polakami a rosjanami i niemcami. Ja sam będę nienawidził ich do śmierci. Odpowiedz Link Zgłoś
andy1951 Re: "ZSRR współodpowiedzialny za wojnę? Cyniczne 30.08.09, 13:07 Lecz się na nogi bo na głowę za pozno Odpowiedz Link Zgłoś
niszczkaczyzm Re: "ZSRR współodpowiedzialny za wojnę? Cyniczne 30.08.09, 13:17 lieft napisał: > wycofać zaproszenie dla putina !!! natychmiast !!! to > niewyobrażalne, żeby zapraszać do polski taką kanalię, > przedstawiciela narodu morderców światowych i dewiantów. Po co > polska utrzymuje kontakty z tym narodem? Nigdy nie będzie zgody > między polakami a rosjanami i niemcami. Ja sam będę nienawidził ich > do śmierci. Rozumiem ze odkryłes perpetum mobile i dokonałes zimnej fuzji??? i nie bedzie nam juz potrzebny ruski gaz i ropa? a nasze produkty kupia od nas Haitanczycy i Papuasi?? Ja tez nienawidze kacapow ale badzmy realistami. BTW..a o co ci chodzi z tymi niemcami? ...siedzimy na ich ziemiach, korzystamy z ich budynków, daja nam prace i nawet jakies złomiaste czołgi za friko :PP (w przeciwienstwie do amerykanów ktorym płacimy miliardy za ich szmelc i pchamy miliardy w awanture afganska) Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Re: "ZSRR współodpowiedzialny za wojnę? Cyniczne 30.08.09, 13:44 lieft napisał: > wycofać zaproszenie dla putina !!! natychmiast !!! to > niewyobrażalne, żeby zapraszać do polski taką kanalię, > przedstawiciela narodu morderców światowych i dewiantów. Po co > polska utrzymuje kontakty z tym narodem? Nigdy nie będzie zgody > między polakami a rosjanami i niemcami. Ja sam będę nienawidził ich > do śmierci. Putin tego na pewno NIE PRZEŻYJE!!! Zwłaszcza tej twojej nienawiści. Odpowiedz Link Zgłoś
marek.lipski Re: "ZSRR współodpowiedzialny za wojnę? Cyniczne 30.08.09, 14:03 Odp.na lieft,ktory zapomnial wspommniec ze juz ma chip w sobie a zmiany dna sa widoczne.Czy tak jest czy sie myle?Jesli tak to przepraszam.Zyjemy na jednej planecie wiec musimy wspolzyc,wspoldzialac,klocic sie,wymieniac poglady ale nie na platformie nienawisci opartej na rasizmie,bialy,czarny, zolty,rosjanin,polak,niemiec itd....Wszyscy jestesmy tacy sami w kontekscie ukladow genetycznych wiec nie opowiadajcie bajek. A prowokacje zostaw w innym miejscu jak znasz jezyki obce. Prezydent Rosji wypowiedzial sie na ten temat. Teraz Prezydent Kaczynski a potem inni.Wakacje sie skonczyly a wiec media musza zarabiac. ______________________________ lieft napisał: wycofać zaproszenie dla putina !!! natychmiast !!! itd.... Odpowiedz Link Zgłoś
malarysa Ma w 100% rację. Nas za Zaolzie w 1938 też 30.08.09, 12:52 można oskarżyć o spowodowanie II WŚ. Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Re: Ma w 100% rację. Nas za Zaolzie w 1938 też 30.08.09, 13:47 malarysa napisał: > można oskarżyć o spowodowanie II WŚ. E, chyba nie... Przecież Czesi - w uprawnionym odwecie - na nas, jednak, nie napadli i nie sądzę, żeby mieli taki zamiar. Odpowiedz Link Zgłoś
niszczkaczyzm Re: Ma w 100% rację. Nas za Zaolzie w 1938 też 30.08.09, 13:59 koloratura1 napisała: > malarysa napisał: > > > można oskarżyć o spowodowanie II WŚ. > > E, chyba nie... > Przecież Czesi - w uprawnionym odwecie - na nas, jednak, nie napadli i nie sądz > ę, żeby mieli taki zamiar. jak nie jak tak!!! armia słowacka weszła na polskie tereny razem z armia niemiecka w 1939 roku!!!1 września 1938r. armia słowacka, wkroczyła na Spisz, Podhale i Nowosądecczyznę i współdziałała z niemieckim dowództwem. Już w sierpniu 1938 siły niemieckie przemieszczały po drogach Słowacji, aby zająć dogodne stanowiska do ataku na Polskę. Rząd słowacki przygotował kilka lotnisk dla Luftwaffe. www.slovid.com/atak+wojsk+s%C3%85+owacji+wrzesie%C3%85+1939/31655/video Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Re: Ma w 100% rację. Nas za Zaolzie w 1938 też 30.08.09, 16:22 niszczkaczyzm napisała: > koloratura1 napisała: > > Przecież Czesi - w uprawnionym odwecie - na nas, jednak, nie napadli i nie sądzę, żeby mieli taki zamiar. > jak nie jak tak!!! armia słowacka weszła na polskie tereny razem z armia > niemiecka w 1939 roku!!! (...) Czesi, Słowacy - raz kotlet! Odpowiedz Link Zgłoś
trasat Re: Ma w 100% rację. Nas za Zaolzie w 1938 też 30.08.09, 17:32 Poziom tej dyskusji pokazuje z całą mocą, że Polacy muszą jednak przegrywać w relacji z mądrzejszymi sąsiadami. Niewiedza, brak realizmu, ślepa nienawiść, kompleksy przed innymi, oczekiwanie że wszyscy mają działać zgodnie z intersem Polski a nie ze swoimi. To smutne ale niestety prawdziwe. I najgorsze, że nasze władze w dużym stopniu są wiernią kopią tego tłumu wyborców. Smutne. Odpowiedz Link Zgłoś
republikan Re: Ma w 100% rację. Nas za Zaolzie w 1938 też 30.08.09, 18:41 Wystarczy, że Czesi nas napadli w styczniu 1920 roku podstępem i przemocą odbierając Zaolzie. Wystarczy do uzasadnienia wkroczenia wojsk polskich 2 października 1938. Pomijam już fakt, że to wkroczenie było uzgodnione między Beckiem i Beneszem i wynikło z samorzutnie złożonej przez Benesza propozycji, zatem to nie była agresja, niw wynikła też z jakiejkolwiek współpracy z Niemcami, przeciwnie, Niemcom to było nie na rękę, bowiem opóźniło wejście wojsk niemieckich na ten teren. Odpowiedz Link Zgłoś
aby Polska - Słowacja 30.08.09, 17:46 Świadectwem ekspansjonistycznych zapędów Polski wobec Czechosłowacji jest decyzja polskiego MSZ z 1927 o uruchomieniu szerokiej ofensywy na terenie Słowacji, obejmującej działania propagandowo-kulturalne, popieranie słowackich nacjonalistów niezadowolonych z czeskiej hegemonii, pozyskiwanie agentów i szkolenie uzbrojonych bojówek, które miały dokonywać aktów dywersji. Koordynatorem został osławiony wojewoda katowicki Grażyński. Politykę Warszawy wobec Słowacji w całym okresie międzywojennym (zanim jeszcze pojawił się Hitler) cechował podstępny cynizm. Słowacy byli potrzebni do destabilizacji państwa czechosłowackiego, a potem mieli być poświęceni na ołtarzu jagiellońskich ambicji mocarstwowych, a konkretnie idei sojuszu i wspólnej granicy z Węgrami. Nic dziwnego, że 1938 roku, kiedy doszło do kryzysu monachijskiego Węgry i Polska (wbrew więziom sojuszniczym z Francją), odnalazły się w tym samym obozie co Niemcy, a Hitler przejął rolę rzecznika polskich roszczeń wobec Czechosłowacji. Kiedy Chamberlain gotów był na ustępstwa w kwestii Sudentenlandu, Hitler twardo upierał się, by uwzględniono w równym stopniu interesy węgierskie i polskie (na rokowaniach w Bad Godesberg). Ustalenia Konferencji Monachijskiej przewidywały oddanie terenów zamieszkałych w większości przez ludność niemieckojęzyczną Niemcom, zaś przynależność kilku regionów, gdzie nie było wyraźnej większości, w tym czeski Śląsk Cieszyński, miały rozstrzygnąć plebiscyty (mapka jest do znalezienia w Internecie). Dlatego wkroczenie wojska polskiego na Zaolzie nazajutrz po podpisaniu umowy monachijskiej było aktem jednostronnej aneksji, nie podpartej żadnym międzynarodowym mandatem. Po zajęciu Zaolzia rząd polski tą samą metodą ultimatum i faktów dokonanych (bez czekania na ustalenia powołanego do tego celu Arbitrażu Wiedeńskiego) wymusił kolejne ustępstwa terytorialne na Słowacji (221 km2 na Spiszu, Orawa, tzw. Kysucach). W 1938 roku Polska już otwarcie popierała Węgry, licząc na dalsze korzyści terytorialne po ostatecznym rozbiorze Słowacji (resztę Spisza i Orawy). Kiedy świat zachodni zszokowała wiadomość o zajęciu Pragi przez wojska niemieckie 15 marca 1939, Polska świętowała ustanowienie granicy polsko-węgierskiej (wojsko węgierskie zajęły Ruś Zakarpacką, na której terenie wytworzyła się spontanicznie autonomiczna władza z aspiracjami do niepodległości). Odpowiedz Link Zgłoś
krokodyl123 Ruski syfie, won z Polski 30.08.09, 12:53 Gdyby Polska miała swój rząd, a nie bandę wycieruchów na paskach obcego wywiadu i poesbeków cofnęłaby ruskiej swołoczy zaproszenie z miejsca. A tak... ruski przylezie, zwali kloca, a POkemonowe wycieruchy powiedzą, że deszcz padał Odpowiedz Link Zgłoś
tadjan Re: Ruski syfie, won z Polski 30.08.09, 12:59 krokodyl123 napisał: > Gdyby Polska miała swój rząd, a nie bandę wycieruchów na paskach obcego > wywiadu i poesbeków cofnęłaby ruskiej swołoczy zaproszenie z miejsca. > > A tak... ruski przylezie, zwali kloca, a POkemonowe wycieruchy powiedzą, że > deszcz padał ------------- chciałbyś? niech zwali kloca... zobaczymy przynajmniej na co go stać... jaka ta ich radziecka kultura. Może nie jest tak całkiem źle? Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Re: Ruski syfie, won z Polski 30.08.09, 13:49 krokodyl123 napisał: > Gdyby Polska miała swój rząd, a nie bandę wycieruchów na paskach obcego > wywiadu i poesbeków cofnęłaby ruskiej swołoczy zaproszenie z miejsca. To by dopiero było BOHATERSTWO!!! > > A tak... ruski przylezie, zwali kloca, ... Co to znaczy: "zwali kloca"? Czy to po wolsku? Odpowiedz Link Zgłoś
krokodyl123 Twój tusek zaprosił oberkacapa 30.08.09, 13:57 i będzie mu merdał ogonkiem - to jest po POkemońsku. Ale wycieruch tusek jest taki mądry i "zna języki" i "byznes" wspiera. Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Re: Twój tusek zaprosił oberkacapa 30.08.09, 16:42 krokodyl123 napisał: > i będzie mu merdał ogonkiem - to jest po POkemońsku. > Ale wycieruch tusek jest taki mądry i "zna języki" i "byznes" wspiera. Prosiłam Cię, żebyś pisał po polsku, także - stylistycznie i zbornie... Odpowiedz Link Zgłoś
nowak11 To jednak Niemcy dokonały aneksji... 30.08.09, 12:54 ...Austrii i Czechosłowacji, napadły na Polskę, Francję, Anglię, ZSRR... Można co najwyżej spierać się o to, czy Stalin był współodpowiedzialny za ludobójstwo... Odpowiedz Link Zgłoś
gamma_m Re: To jednak Niemcy dokonały aneksji... 30.08.09, 15:46 A na Finlandię, kraje bałtyckie też napadli Niemcy? Kto zabrał Besarabię Rumunom? Odpowiedz Link Zgłoś
wowgamers "ZSRR współodpowiedzialny za wojnę? Cyniczne kł... 30.08.09, 12:55 Cały ten swój własny wypromowany przez komunistyczną propagandę światek w którym nadal żyją Rosjanie to jedno wielkie cyniczne kłamstwo. Odpowiedz Link Zgłoś
jankowski1960 Re: "ZSRR współodpowiedzialny za wojnę? Cyniczne 30.08.09, 13:05 a co powiesz o namolnej propagandzie w Najpomroczniejszej? obrzydliwosc. Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Re: "ZSRR współodpowiedzialny za wojnę? Cyniczne 30.08.09, 13:54 wowgamers napisał: > Cały ten swój własny wypromowany przez komunistyczną propagandę światek w > którym nadal żyją Rosjanie to jedno wielkie cyniczne kłamstwo. Tyle, że z tym "światkiem" musi się liczyć i liczy się, cały świat. No, może oprócz paru naszych forumowych "bohaterów" z bożej łaski... Odpowiedz Link Zgłoś
de-tusk No dobra. To państwo Polskie rozpętało wojny. 30.08.09, 13:03 No dobra. To państwo Polskie rozpętało wojny. Odpowiedz Link Zgłoś
lubat "ZSRR współodpowiedzialny za wojnę? Cyniczne kł... 30.08.09, 13:06 Możemy się tak przerzucać argumentami i "argumentami" do usr..ej śmierci, a efekt ani na jotę się nie zmieni. Bowiem prawda jest jak doopa - każdy ma swoją. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Nie każdy ma prawo mieć swoją d..... 30.08.09, 13:18 lubat napisał: > Możemy się tak przerzucać argumentami i "argumentami" do usr..ej śmierci, a > efekt ani na jotę się nie zmieni. Bowiem prawda jest jak doopa - każdy ma swoją To byłoby OK. Ale problem w tym, że większość Polaków żąda od Rosji przyjęcia polskiej prawdy i odmawia jej prawa do własnej. Odpowiedz Link Zgłoś
niszczkaczyzm Re: Nie każdy ma prawo mieć swoją d..... 30.08.09, 13:27 eva15 napisała: > To byłoby OK. Ale problem w tym, że większość Polaków żąda od Rosji przyjęcia > polskiej prawdy i odmawia jej prawa do własnej. Nikt nie odmawia rosjanom prawa do głoszenia ze ziemia jest płaska a psy szczekaja tyłkami, tylko ze nie musimy sie z tym zgadzac od 1989 roku i mozemy powiedziec i napisac co o tym sadzimy. Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: Nie każdy ma prawo mieć swoją d..... 30.08.09, 13:31 Nie odmawiamy im prawa posiadania głupich poglądów (no bo i nie mamy możliwośći egzekwowania tego zakazu), ale i oni nie mogą zakazywać nam nazywania ich głupich poglądó głupimi. Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 A może jest 1 : 1 ? 30.08.09, 14:02 maaac napisał: > Nie odmawiamy im prawa posiadania głupich poglądów (no bo i nie mamy > możliwośći egzekwowania tego zakazu), ale i oni nie mogą zakazywać > nam nazywania ich głupich poglądó głupimi. A zakazują? Gdzie? Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Re: A może jest 1 : 1 ? 30.08.09, 16:48 maaac napisał: > Pisałem, że zakazują? Dosłownie, nie. Moje pytanie (nieco żartobliwe, fakt) zostało wywołane Twoim: "ale oni nie mogą zakazywać nam nazwania..." Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: A może jest 1 : 1 ? 01.09.09, 08:41 No to proszę polemizować z tym co piszę, a nie z tym co ktoś sądzi na temat tego co napisałem. Za to nie odpowiadam. Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Re: A może jest 1 : 1 ? 01.09.09, 16:12 maaac napisał: > No to proszę polemizować z tym co piszę, a nie z tym co ktoś sądzi > na temat tego co napisałem. Za to nie odpowiadam. Ależ ja nic innego nie robię! Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Re: Nie każdy ma prawo mieć swoją d..... 30.08.09, 13:59 niszczkaczyzm napisała: > Nikt nie odmawia rosjanom prawa do głoszenia ze ziemia jest płaska a psy > szczekaja tyłkami, A oni coś takiego głoszą? Gdzie? Gdzie? > tylko ze nie musimy sie z tym zgadzac od 1989 roku i mozemy > powiedziec i napisac co o tym sadzimy. Owszem. Co, zresztą, całe stado bohaterów z bożej łaski pilnie w tym wątku robi. Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: Nie każdy ma prawo mieć swoją d..... 30.08.09, 14:03 > A oni coś takiego głoszą? Gdzie? Gdzie? Taki jest mniej więcej "naukowy" poziom ich ostatnich "odkryć historycznych". > Owszem. > Co, zresztą, całe stado bohaterów z bożej łaski pilnie w tym wątku > robi. A dla czego "z bożej łaski"? Co już nie wolno powiedzieć co się myśli? Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Re: Nie każdy ma prawo mieć swoją d..... 30.08.09, 16:59 maaac napisał: > > A oni coś takiego głoszą? Gdzie? Gdzie? > Taki jest mniej więcej "naukowy" poziom ich ostatnich "odkryć > historycznych". Aha, to taka kulawa przenośnia... (Co do "poziomu" tych "odkryć" - mam zdanie podobne.) > > Owszem. > > Co, zresztą, całe stado bohaterów z bożej łaski pilnie w tym wątku > > robi. > A dla czego "z bożej łaski"? Co już nie wolno powiedzieć co się > myśli? Ależ oczywiście, że wolno! A "z bożej łaski" dlatego, że owa internetowa bojowość, "bohaterskie" dokopywanie, boże się pożal odkrywcom - historykom, po raz setny pisząc to, co już 99-ciu wcześniej napisało, sprawia na mnie wrażenie tyleż komiczne, co i żałosne. Odpowiedz Link Zgłoś
niszczkaczyzm Re: Nie każdy ma prawo mieć swoją d..... 30.08.09, 14:04 koloratura1 napisała: > Owszem. > Co, zresztą, całe stado bohaterów z bożej łaski pilnie w tym wątku robi. no to skoro sie juz z tym pogodziłes to mozesz spakowac manatki i wracac do domu -chyba ze wam w fsb płaca extra za prace w niedziele ?? a to przepraszam...pecunia non olet. Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Re: Nie każdy ma prawo mieć swoją d..... 30.08.09, 17:30 niszczkaczyzm napisała: > koloratura1 napisała: > > > Owszem. > > Co, zresztą, całe stado bohaterów z bożej łaski pilnie w tym wątku robi. > > no to skoro sie juz z tym pogodziłes to mozesz spakowac manatki i wracac do dom > u > -chyba ze wam w fsb płaca extra za prace w niedziele ?? > a to przepraszam...pecunia non olet. Możesz jaśniej i - także stylistycznie - jakoś tak - po polsku? Bo nie sposób zrozumieć o co ci chodzi. Odpowiedz Link Zgłoś
niszczkaczyzm Re: Nie każdy ma prawo mieć swoją d..... 30.08.09, 18:03 koloratura1 napisała: > Możesz jaśniej i - także stylistycznie - jakoś tak - po polsku? > Bo nie sposób zrozumieć o co ci chodzi. Ja piszę po polsku (+ cytat z łaciny) ,coś ci słabo idzie zrozumienie pisanej polszczyzny?to jeszcze cie musza na kursach łubiankowskich podciagnac, czy moze przemeczenie od tych dyzurów za klawą w siedzibie fsb nie wychodzi na zdrowie? Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Re: Nie każdy ma prawo mieć swoją d..... 31.08.09, 11:30 niszczkaczyzm napisała: > koloratura1 napisała: > > > Możesz jaśniej i - także stylistycznie - jakoś tak - po polsku? > > Bo nie sposób zrozumieć o co ci chodzi. > > Ja piszę po polsku (+ cytat z łaciny) , Grunt, to dobra opinia; WŁASNA! > coś ci słabo idzie zrozumienie pisanej > polszczyzny?to jeszcze cie musza na kursach łubiankowskich podciagnac, czy moze > przemeczenie od tych dyzurów za klawą w siedzibie fsb nie wychodzi na zdrowie? Bóg Ci zapłać! Sprawiłeś mi dużą frajdę: to ogromnie pochlebia, widzieć, że, hmm... "współdyskutant" pada na pysk - wobec braku argumentów, chwytając się wycieczek osobistych. Odpowiedz Link Zgłoś
isa.stern Re: "ZSRR współodpowiedzialny za wojnę? Cyniczne 30.08.09, 13:23 argumentacja na poziomie przeciętnego Rosjanina, gratuluję towarzyszu, spisaliście się...;) Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 "ZSRR współodpowiedzialny za wojnę? Cyniczne kł... 30.08.09, 13:08 Uuuuuuuuuuuuuuuu !!! Nie spodziewałem się,że z Jebiediewa jest taaaaki debil . No cóż , jak widać studia prawnicze w Rosji nie produkują wykształconych ludzi ... Odpowiedz Link Zgłoś
now-ko Re: Gdy ofiary tracą rozum i resztki uczciwości 30.08.09, 13:09 Wiesz Evo. ZSRR miał tę przewagę, że po wojnie był realnym zwycięzcą. Niemcy i Polska zaś byli przegranymi. Ci pierwsi nie mieli wyjścia i przyznali się do winy. Ci drudzy nie mogli głośno mówić o tym, kto był również oprawcą. Dopiero po latach prawda zaczyna się wyłaniać z czeluści lat ciemnych a Ty przez te lata karmiona sowiecką propagandą nie dopuszczasz do siebie myśli, że mogło być inaczej niż ta propaganda głosiła. Odpowiedz Link Zgłoś
niszczkaczyzm a tak w ogole to pieprzyc USA!!! 30.08.09, 13:10 jak mieli przewage w uzbrojeniu w postaci broni atomowej (do czasu wykradzenia tajemnic przez kacapskich szpiegów rozenbergów)to powinni oswiecic nimi ruskich. Co? nie widzieli w 1947 i poźniej co sie dzieje? Wystarczyłyby 2-4 atomowki wtedy i byłoby po problemie z komuna i zsrr. Niestety zabrakło im prezydenta z jajami żeby tego dokonac. Odpowiedz Link Zgłoś
wlodzimierz.ilicz Jak widac polski nacjonalizm to kompletne 30.08.09, 13:57 szaleństwo z pianą na ustach. Tworki pękają chyba w szwach. Odpowiedz Link Zgłoś
niszczkaczyzm Re: Jak widac polski nacjonalizm to kompletne 30.08.09, 14:09 wlodzimierz.ilicz napisał: > szaleństwo z pianą na ustach. > Tworki pękają chyba w szwach. taaa...od kiedy zaczeto przymusowo hospitalizowac i poddawac lobotomii komuchów, w twoim przypadku to nie grozi bo lobotomie miałes robiona w dziecinstwie. Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Re: Jak widac polski nacjonalizm to kompletne 30.08.09, 14:23 Tworki to mały pikuś przy moskalskiej sezonowej Pederacji :) Odpowiedz Link Zgłoś
12.12a1 Re: Gdy ofiary tracą rozum i resztki uczciwości 30.08.09, 13:12 eva15 napisała: > W ten sposób to "winny" jest przede wszystkim cały Zachód z USA włącznie - bo > to on finansował(via akcje, udziały) niazistowską machinę wojenną aż do 1942 r. -------------------------------------------------------------------- Odpowiedz Link Zgłoś
kolorittan IIrzeszapospolita okupowała Zaolzie jeszcze w 1938 30.08.09, 13:15 II rzesza pospolita polska sama popelniala zbrodnie wojenne i byla w porozumieniu z Hitlerem. Na mocy tego porozumienia polska zaanektowała Czechosłowackie Zaolzie w 1938 roku, więc dużo wcześniej niż Stalin zaatakował polskę i Finlandię. Spadkobierczyni II rzeszy pospolitej - dzisiejsza polska niema moralnego prawa wskazywac inym winy kiedy sama ma na sumieniu zbrodnie wojenne oraz Piłsudzkiego jako prawdziwego faszystowskiego przywódcę na czele II rzeszy pospolitej. Faszystami też byli Bandera, Mussolini, Franco i cały bez reszty naród Litwy, Łotwy i Estonii. Odpowiedz Link Zgłoś
allessane Re: IIrzeszapospolita okupowała Zaolzie jeszcze w 30.08.09, 13:23 kolorittan napisała: > polska sama popelniala zbrodnie wojenne > i byla w porozumieniu z Hitlerem. I dlatego proponowała prewencyjny atak na Niemcy francuzom:) Odpowiedz Link Zgłoś
kolorittan Re: IIrzeszapospolita okupowała Zaolzie jeszcze w 30.08.09, 14:28 > kolorittan napisała: > > polska sama popelniala zbrodnie wojenne > > i byla w porozumieniu z Hitlerem. allessane napisał: > I dlatego proponowała prewencyjny > atak na Niemcy francuzom:) Zgadza się. Takie to już były czasy. III Rzesza zawarła układ z II rzeszą pospolitą, by napierw razem napaść na Czechosłowację, a potem zdradziła swojego polskiego sojusznika napadając w 1939. Tak samo III Rzesza postąpiła ze Stalinem. Podobnie knuła II rzesza pospolita przed napadem Niemców w 1939, proponują Francji napaść wspólnie na Niemcy. Poprostu - jaki kraj, taka skuteczność. Potem sojusznicze demokratyczni zbrodniarze i ZSRR rozpętali między sobą "zimną" wojnę, mordując miliony Koreańczyków, Wjetnamczyków, Afgańczyków i omało co i wymordowaliby podobną ilość Kubańczyków. Ale nie próbuj tego zrozumieć - to za trudne dla takich jak ty Odpowiedz Link Zgłoś
phoven Mam szczera nadzieje 30.08.09, 15:36 że to zwyczajnie trolowanie. Bo jeśli mówisz to wszystko na serio to az mi się smutno robi, że niektórzy mają tak nasrane we łbie. Odpowiedz Link Zgłoś
krokodyl123 nieźle się nauczyłeś po polsku, ruski pachole 30.08.09, 13:37 nieźle się nauczyłeś po polsku, ruski pachole, sporo was tu naczelny kacap, batka putin nasłał? Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Re: nieźle się nauczyłeś po polsku, ruski pachole 30.08.09, 14:09 krokodyl123 napisał: > nieźle się nauczyłeś po polsku, ruski pachole, sporo was tu naczelny kacap, > batka putin nasłał? Nieważne na kogo ujadasz, ale brzmi to dla ciebie niefajnie: zastępując argumenty chamstwem udowadniasz, że - po prostu - żadnych argumentów nie posiadasz. Odpowiedz Link Zgłoś
dr.ozdek Re: IIrzeszapospolita okupowała Zaolzie jeszcze w 30.08.09, 14:12 Jezusicku, a ten bozy stworek "kolorittan" juz o 13.15 upity, co bedzie wieczorem? A moze sie nacpala i tak ja trzyma od wczoraj? A moze ma IQ rowne haldzie zuzlu? Kto wie? " Kto kontroluje przeszłość kontroluje przyszłość: kto kontroluje teraźniejszość kontroluje przeszłość." G. Orwell Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 ZSRR współodpowiedzialny za wojnę ... 30.08.09, 13:16 "Wystąpienie Wiktora Suworowa w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej na konferencji „O likwidacje skutków zmowy Hitler-Stalin" zorganizowanej z okazji 60. rocznicy zdradzieckiej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Warszawa. 15 września 1999 roku. Czy Hitler był uczestnikiem Wielkiej Wojny Ojczyźnianej? Panie Przewodniczący! Panie 1 Panowie Senatorowie! To wielki zaszczyt dla mnie wystąpić tutaj, w twierdzy polskiej demokracji. Dziękuje, państwu za zaproszenie. Szczególnie jestem wdzięczny za to, że zaproszono mnie. abym wystąpił właśnie dziś, 15 września. Jutro wylatuję z Polski. Moim zdaniem, były człowiek radziecki ma prawo witać świt 17 września wszędzie, tylko nie w centrum Warszawy. Nie potrafiłbym tego dnia patrzeć Polakom w oczy. W roku 1939 mój kraj, w zmowie z Hitlerem, zadał niespodziewany, zdradziecki cios w plecy broczącej krwią Polsce. Mój kraj wystąpił jako sojusznik Hitlera, jako współuczestnik i inspirator jego krwawych zbrodni. To prawda, że pierwszy na Polskę napadł Hitler. Ale stało się to możliwe tylko dlatego, że Stalin zrobił wszystko, co można, a nawet więcej, aby odrodzić niemiecką potęgę militarną. Po pierwszej wojnie światowej Niemcy w myśl Traktatu Wersalskiego zostały rozbrojone. Traktat był grabieżczy, podły i niesprawiedliwy. Zasiewał ziarna drugiej wojny światowej. Popychał Niemcy do rewanżu. Ale jednocześnie był na rękę Związkowi Radzieckiemu. Traktat zabraniał Niemcom posiadania i budowy czołgów, bombowców, okrętów podwodnych i wielu innych rodzajów nowoczesnego uzbrojenia. W tej sytuacji Związek Radziecki mógł się tylko cieszyć. Po zwycięskiej wojnie Francja wybiera doktrynę stricte obronną. Wznosi na rubieżach coś w rodzaju Muru Chińskiego, nie zamierza wychodzić poza swoje granice. Wielka Brytania leży na wyspach, jej główną troską jest utrzymanie kolonii. Tak więc na kontynencie europejskim nie pozostała żadna wielka armia, poza Armią Czerwoną." Odpowiedz Link Zgłoś
wlodzimierz.ilicz Sensacyjny literat zawsze szuka jak zarobić. 30.08.09, 14:04 Wymyśla więc absurdy dla mitomanów. U nas w IPN wymyślili np., że Sikorski został zamorodowany. No to trzeba było go ekshumować i zrobić autopsję by obalić te bzdury. Ale nikt nie przeprosił za opowiadanie głupot. Odpowiedz Link Zgłoś
isa.stern "ZSRR współodpowiedzialny za wojnę? Cyniczne kł... 30.08.09, 13:17 jak to wczoraj powiedział jeden z komentatorów, fakty są powszechnie znane, nikt normalny nie uwierzy w rosyjskie rewelacje; to co gada Miedwiediew i publikują ludzie z jego administracji jest przeznaczone dla prostego rosyjskiego człowieka, którego przodkowie najeżdżając poszczególne kraje odkryli, że spi się w łóżkach w pościeli, w domach jest bieżąca woda, a kran z pozoru to tylko fajka... Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 cd. 30.08.09, 13:18 "W tych warunkach Stalin proponuje rządowi niemieckiemu, by w tajemnicy, naruszając Traktat Wersalski, Związek Radziecki rozpoczął szkolenie niemieckich czołgistów w Kazaniu, lotników - w Lipiecku, specjalistów od broni chemicznej - w Saratowie i Wolsku. 1 zaczyna ich szkolić. Główny trzon armii niemieckiej, która w latach 1939- -1940 zmiażdżyła Europę, został stworzony w Związku Radzieckim. Ziarno drugiej wojny światowej zasiano w Wersalu, ale wzeszło ono w tajnych radzieckich cieplarniach. Poza przygotowaniem niemieckiej kadry dowódczej, w Związku Radzieckim stworzono doskonałe warunki do rozwoju niemieckiego przemysłu zbrojeniowego. Niemieccy konstruktorzy samolotów pracowali pod Moskwą. Konstruktorzy okrętów podwodnych i czołgów - w Leningradzie. Rodzi się pytanie: jaki interes miał w tym Stalin? Po co były Stalinowi potrzebne silne, agresywne Niemcy? Przeciw komu odradzał Stalin niemiecką potęgę militar- ną? Jasne, że nie przeciwko sobie. A więc? Odpowiedź: przeciw całej reszcie Europy. Jednak nawet i to nie wystarczało do rozpętania drugiej wojny światowej. W Niemczech nie ma ropy naftowej, nie ma rud żelaza, nie ma wielu rodzajów surowców strategicznych, bez których nie sposób walczyć, po prostu nie sposób żyć. Embargo byłoby dla Niemiec wyrokiem śmierci. Gdyby Francja. Wielka Brytania i Związek Radziecki zablokowały Niemcy, to III Rzesza długo by się nie utrzymała. Hitler 1 jego generałowie byli tego świadomi. Stalin powinien był oświadczyć jasno i wyraźnie: jeżeli Hitler zaatakuje któregoś z sąsiadów, to nie otrzyma radzieckiej ropy 1 radzieckiego zboża. Przy takim stanowisku Związku Radzieckiego druga wojna światowa po prostu nie mogłaby wybuchnąć. Ale Stalin dokonał wręcz przeciwnego posunięcia. Oznajmił Hitlerowi: wojuj, niczego się nie obawiaj, embarga nie będzie, dam cl wszystko, czego potrzeba do prowadzenia wojny. To jest istota moskiewskiego paktu Ribbentrop-Mołotow. To jest istota podziału Polski. " Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 "ZSRR współodpowiedzialny za wojnę? Cyniczne kł... 30.08.09, 13:19 "Szatańska gra Stalina na tym się jednak nie kończy. 19 sierpnia 1939 roku przeprowadzono najbardziej błyskotliwą i zręczną kombinację w całej historii ludzkości. Stalin powiadomił Hitlera o gotowości podzielenia Polski. To prowadziło automatycznie do wojny europejskiej, a w konsekwencji także światowej. Stalin to rozumiał. Hitler nie. 1 września 1939 roku Hitler, działając zgodnie z umową, rozpoczął wojnę przeciwko Polsce, a Stalin... do wojny nie przystąpił. Innymi słowy, dwaj zbrodniarze dogadali się, że wspólnie dokonają mordu. Jeden zadał cios siekierą, a drugi nie. Dlatego cała wina za rozpętanie drugiej wojny światowej spadła na hitlerowskie Niemcy. 3 września 1939, w odpowiedzi na niemiecką agresję przeciw Polsce, Wielka Brytania 1 Francja wypowiedziały wojnę Niemcom. Niemcy już w trzecim dniu walk toczyły wojnę na dwa fronty, to jest znalazły się w sytuacji, w której nie mogły wygrać. Za plecami Europy stała Ameryka. To sprawiało, że Niemcy były w tej wojnie skazane na porażkę. Pakt o rozbiorze Polski podpisano nie w Berlinie, ale w Moskwie. Hitler przy podpisywaniu nie był obecny - Stalin był. Jednak nikt jakoś nie uznał Stalina za agresora, nikt jemu wojny nie wypowiedział. Hitler natychmiast zwrócił się do Stalina: umówiliśmy się. że będziemy razem walczyć przeciwko Polsce, więc przystępuj do wojny! (Czyli - niech i ciebie cały świat uważa za agresora!) Na to 5 września 1939 roku rząd radziecki odpowiedział uprzejmą odmową. I dopiero 17 września, kiedy świat był już przekonany, że agresorem są Niemcy, i tylko Niemcy, Związek Radziecki zadał niespodziewany cios w plecy państwu polskiemu. Rezultat: połowa Polski dla Hitlera, połowa dla Stalina, zgodnie z układem. Dzięki temu Hitler na wieki zapisał się na kartach historii jako sprawca wojny i agresor, a Stalin - jako przywódca neutralnego państwa, który troszczył się jedynie o umocnienie własnych granic. Wmanewrowany przez Stalina Hitler wplątał się w wojnę, którą przegrał jeszcze przed pierwszym wystrzałem. Stalin zaś poszczuł na siebie swych wrogów i odskoczył, zachowując wizerunek tego, który ma na względzie tylko pokój i powszechne bezpieczeństwo." Odpowiedz Link Zgłoś
nie-tak "ZSRR współodpowiedzialny za wojnę? Cyniczne kł... 30.08.09, 13:21 Hehe, przygotujcie się na jutro, jutro będzie odsłonięcie następnych kurtyn, byście przy odsłonięciu ich z stołków nie pospadali -------------------------------------------------------------- Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Oj, chyba będzie sią działo... 30.08.09, 13:27 nie-tak napisała: > Hehe, przygotujcie się na jutro, jutro będzie odsłonięcie następnych kurtyn, byście przy odsłonięciu ich z stołków nie pospadali Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: Oj, chyba będzie sią działo... 30.08.09, 13:43 > > Hehe, przygotujcie się na jutro, jutro będzie odsłonięcie > > następnych kurtyn, byście przy odsłonięciu ich z stołków nie > > pospadali Ze śmiechu? Już pół Polski turla się ze śmiechu jak Kreml może poważnie takie bzdury wygadywać, a Ty z koleżanką sugerujecie, że mogą popaść w jeszcze większą śmieszność?!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
niszczkaczyzm Re: Oj, chyba będzie sią działo... 30.08.09, 13:49 eva15 napisała: > nie-tak napisała: > > > Hehe, przygotujcie się na jutro, jutro będzie odsłonięcie następnych kurt > yn, > byście przy odsłonięciu ich z stołków nie pospadali ja juz spadłem...ze smiechu -czytajac te kacapskie pierdy.Bedzie jeszcze smieszniej??? to moze od razu wam psychiatrow ekipe wyslemy skoro wasi sobie nie radza z postepujacym zdekleniem rosyjskich"elit" politycznych. Odpowiedz Link Zgłoś
12.12a1 Re: Oj, chyba będzie sią działo... 30.08.09, 15:59 eva15 napisała: > nie-tak napisała: > > > Hehe, przygotujcie się na jutro, jutro będzie odsłonięcie następnych kurt > yn, > byście przy odsłonięciu ich z stołków nie pospadali ----------------------------------------------------------------- Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 cd. 30.08.09, 13:22 "Plan Stalina, genialny w zamyśle i wykonaniu, to szczyt politycznej, militarnej i dyplomatycznej przewrotności. Tak pięknie i prosto nikt nikogo nigdy nie wywiódł w pole. Warzyli piwo we dwójkę, a winien wszystkiemu jest tylko Hitler. Ale to jeszcze nie koniec. 19 sierpnia 1939 roku Stalin podjął decyzję, że podpisze z Niemcami „pakt o nieagresji". Tego samego dnia podjął też inną decyzję: o rozpoczęciu tajnej mobilizacji Armii Czerwonej. Była to niepohamowana, lawinowa rozbudowa potęgi militarnej. Rankiem 1 września 1939 roku na IV nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Najwyższej ZSRR uchwalono ustawę wprowadzającą powszechny obowiązek służby wojskowej. Już 2 września setki tysięcy młodych mężczyzn, wśród nich także mojego ojca, powołano do wojska. Teraz tłumaczy się nam, dlaczego tę ustawę uchwalono właśnie 1 września 1939 roku: tego dnia bowiem rozpoczęła się druga wojna światowa. Ale dziwna rzecz: rankiem 1939 roku nikt w Polsce nie wiedział, że wybuchła druga wojna światowa. Świt, mgła, odgłosy wystrzałów. Może to ćwiczenia. Może prowokacja. A jeśli nawet wojna, to polsko-niemiecka. Skąd ktoś miał wiedzieć, że to druga wojna światowa? Nawet Hitler 1 września 1939 roku nie wiedział, że rozpoczęła się druga wojna światowa. W tym momencie planował jedynie zmiażdżenie Polski. Po dwóch dniach Anglia i Francja wypowiedziały Niemcom wojnę. Była to dla Hitlera bardzo niemiła, szokująca niespodzianka. Nie spodziewał się czegoś takiego. I od 3 września zaczęła się dla niego „dziwna" wojna na froncie zachodnim. Ale bynajmniej jeszcze nie wojna światowa. A u nas, w Radzie Najwyższej ZSRR, bladym świtem 1 września 1939 już wiedzieli, że rozpoczęła się druga wojna światowa, i dlatego zebrali się na nadzwyczajnym posiedzeniu i natychmiast uchwalili odpowiednią ustawę. Z odległych kresów ZSRR droga do Moskwy jest długa i uciążliwa. Podróż niekiedy trwa 10-12 dni. Żeby ustawę można było przegłosować 1 września, zawiadomienie o nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Najwyższej rozesłano... 19 sierpnia. A więc 19 sierpnia 1939 roku ktoś w Moskwie już wiedział, że za parę tygodni zacznie się druga wojna światowa i potrzebna będzie nowa ustawa. Dziwny zbieg okoliczności. Stalin wyciąga do Hitlera przyjacielską dłoń: przysyłaj Ribbentropa do Moskwy, podpiszemy pakt o nieagresji. I tego samego dnia wydaje rozkaz o zwołaniu deputowanych Rady Najwyższej, żeby ci w chwili wybuchu drugiej wojny światowej już siedzieli na Kremlu i zgodnie głosowali. " Odpowiedz Link Zgłoś
marek.lipski President of Russia Dmitry Anatolyevich Medvedev 30.08.09, 13:22 Ta wiadomosc Pana prezydenta jesli jest autentyczna,wprowadza nowa historie,nowe relacje,nowy porzadek swiatowy.Zarowno dla Polski,EU,USA.Jesli jest autentyczna wymaga dyskusji. Przygotownia do 3 wojny swiatowej?Czy tak mozna interpretowac? Czy EU juz jest o tym poinformowana?Czy NATO jest przygotowane na wojne?Czy administracja USA jest o tym poinformowana,ze miliony poleglych amerykan,europejczykow,rosjan,niemcow,pochodzenia hebrajskiego w 2 wojnie swiatowejz powodu niemieckich faszystow,na poczatku wspieranych przez pana Stalina,zowbowiazuja nas do ich obrony,do obrony ofiar tej masakry spoleczenstw na naszej planecie? Do obrony naszej cywilizacji i demokracji...... www.kremlin.ru/eng/ www.kremlin.ru/eng/articles/D_Medvedev.shtml en.wikipedia.org/wiki/President_of_Russia en.wikipedia.org/wiki/Dmitry_Medvedev Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 cd. 30.08.09, 13:24 "Jeszcze jeden zbieg okoliczności. Tego samego dnia, 19 sierpnia 1939 roku, w Związku Radzieckim rozpoczęto tajne formowanie co najmniej stu nowych dywizji. Robiono to jeszcze przed oficjalnym uchwaleniem nowej ustawy, jeszcze zanim delegaci zebrali się w Moskwie. Dzień później rozpoczyna się masowy pobór do Armii Czerwonej. Dzięki nowej ustawie zdołano, nie ogłaszając mobilizacji i nie strasząc sąsiadów, zwiększyć liczebność Armii Czerwonej z 1 miliona (wiosną 1939 roku) do 5.5 miliona (wiosną 1941 roku). Oprócz tego ustawa pozwalała przeszkolić 18 milionów rezerwistów, aby w każdym momencie można było uzupełnić armię dowolną liczbą żołnierzy. Stalin powołał do Armii Czerwonej od razu kilka roczników, właściwie - wszystkich młodych mężczyzn. Tok jego rozumowania nie pozostawiał cienia wątpliwości: ponieważ służba w wojsku trwa dwa lata. Związek Radziecki do września 1941 roku musi przystąpić do wielkiej wojny. W przeciwnym wypadku po tej dacie miliony młodych ludzi trzeba będzie rozpuścić do domu, rozwiązać wszystkie te armie, korpusy powietrznodesantowe i zmechanizowane, dywizje pancerne, lotnicze i inne, a wówczas praktycznie nie będzie kogo powołać do armii. Utrzymywać takiej armii w czasie pokoju nie można. Armia niczego nie produkuje, zużywa natomiast wszystko, co wytwarza kraj. Przyznaje to również Ministerstwo Obrony obecnej Rosji na łamach swego oficjalnego organu: „Na utrzymywanie armii, pozostającej w gotowości bojowej, w innych celach niż wojna nie może sobie pozwolić żadne państwo: gospodarka nie wytrzymuje przeciążenia, a w zmobilizowanej armii z powodu bezczynności zaczyna się rozkład". Decyzja o przystąpieniu do wielkiej wojny zapadła na Kremlu w sierpniu 1939 roku. Ustalono termin: najpóźniej lato 1941 roku. Podział Polski, tak jak rozumiał go Stalin, był tylko prologiem do wielkiej wojny - i potrzaskiem dla Hitlera. Hitler chciał dostać połowę Polski, a tymczasem wplątał się w wojnę z całym światem. Opowiadano nam i nadal się opowiada, że od 1 września 1939 roku wojna dla wszystkich jej uczestników miała charakter imperialistyczny. Otwórzmy zszywkę gazety „Prawda" z jesieni 1939 roku: „imperialiści gryzą się jak psy", „pornograficzne widowisko, trupie śmietnisko Europy, gdzie szakale szarpią się wzajem". W swoich książkach przytaczałem wiele takich cytatów. To właśnie wtedy ukształtował się stosunek do drugiej wojny światowej i nigdy się później nie zmienił." Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 cd. 30.08.09, 13:26 "„Winowajcami wojny byli nie tylko imperialiści Niemiec, ale i całego świata". Wydrukowano to w dzienniku „Krasnala zwiezda", oficjalnym organie Ministerstwa Obrony ZSRR, 24 września 1985 roku, w kulminacyjnym momencie Gorbaczowowskiej głasnosii i pierestrojki Na trupim śmietnisku Europy szakale szarpały się nawzajem do 22 czerwca 1941 roku, Ale po tym dniu wszystko się zmieniło. Niemcy „zdradziecko, bez wypowiedzenia wojny" napadły na Związek Radziecki. Od tego momentu zaczęła się Wielka Wojna Ojczyźniana. 22 czerwca 1941 roku uważa się za datę przystąpienia Związku Radzieckiego do drugiej wojny światowej. I mówi się nam, że od tego momentu charakter wojny uległ zmianie: nadal była wojną imperialistyczną i zaborczą w odniesieniu do wszystkich krajów świata, ale sprawiedliwą i wyzwoleńczą dla Związku Radzieckiego. Oto dlaczego nadal piszemy nazwę drugiej wojny światowej - wbrew zasadom rosyjskiej ortografii - małymi literami, a naszą Wielką Ojczyźnianą - wielkimi: szanować należy tylko nasze ofiary, tylko my prowadziliśmy wojnę sprawiedliwą. Nikt inny na szacunek nie zasługuje. Zwróćmy uwagę na kuriozalny brak logiki: ideolodzy komunistyczni mówią, że Wielka Ojczyźniana była częścią drugiej wojny światowej. Ale jednocześnie każą drugą światową pisać małą literą, a jej część składową - wielką Uczono mnie od dzieciństwa, że mam uczestników Wielkiej Ojczyźnianej kochać, szanować, okazywać im cześć. I kiedyś - miałem osiem lat - zadałem nauczycielce pytanie: a czy Hitler był uczestnikiem Wielkiej Ojczyźnianej, czy nie? Nauczycielka chwyciła mnie za prawe ucho, wykręciła je, jak się obraca klucz w zamku, i powlokła mnie do dyrektora. Natychmiast do gabinetu zleciało się z dziesięcioro nauczycieli. Wybuchł straszliwy skandal. Skuliłem się, zwinąłem w kłębuszek, a oni wrzeszczą. I nagle dostrzegłem w obozie wroga zbawienne dla mnie sprzeczności. Wrzeszczą nie na mnie, ale kłócą się między sobą, i to coraz bardziej zażarcie. Kiedy sytuacja w gabinecie dyrektora wyraźnie dojrzała do rękoczynów, wyślizgnąłem się cichutko i nikt mnie już później tam nie zawołał." Odpowiedz Link Zgłoś