Dodaj do ulubionych

AHE obiecuje oddać pieniądze

08.09.09, 07:29
Licze ze przynajmniej ze dwa tuziny kadry naukowej i administracji AHE
znajdzie sie z dlugoletnimi wyrokami za kratami.
Gorzej jak mafia - legitymujac sie tytulami doktorskimi i profesorskimi
oszukali tysiace mlodych ludzi w celu zawlaszczenia ich pieniedzy. Nauczyciel,
mistrz, profesor - to nie tylko wiedza ale i najwyzsze cechy etyczne i moralne
- jesli je zlamal nalezy odebrac mu te tytuly i nakazac reedukacje w
kamieniolomach.
Obserwuj wątek
    • arius5 Przeciez bylo glosno o tych oszustach 08.09.09, 07:45
      a mimo to sudenci dzielnie zapisali sie do lipnej szkoly
      gratulacje
      • pindolpindol Re: Przeciez bylo glosno o tych oszustach 08.09.09, 08:10
        ojej - w co ty wierzysz;

        o wielu sprawach jest w mediach glosno i to sie naprawde w zaden sposob nie
        przeklada na rzeczywistosc; chociazby glosno bylo o dowolnym rodzaju naduzyc;


      • kosmiczny_swir "Studentom" chyba o to chodzilo 08.09.09, 10:35
        "Studentom" chyba o to chodzilo - miec papierek a sie nie narobic. AHE ma zerowy
        prestiz i chyba nikt w Europie o niej nie wie. Ktos kto idzie na taka uczelnie
        chyba ma swiadomosc co robi. Jednym slowem - jaka uczelnia tacy studenci, jacy
        studenci, taka uczelnia.
        • ducks_arse Re: "Studentom" chyba o to chodzilo 08.09.09, 14:11
          kosmiczny_swir napisał:

          > "Studentom" chyba o to chodzilo - miec papierek a sie nie narobic.
          AHE ma zerow
          > y
          > prestiz i chyba nikt w Europie o niej nie wie. Ktos kto idzie na
          taka uczelnie
          > chyba ma swiadomosc co robi. Jednym slowem - jaka uczelnia tacy
          studenci, jacy
          > studenci, taka uczelnia.
          Czepiacie się AHE, ale przecież to nie jedyna tego typu "uczelnia" -
          znacznie gorszą pod wzgledem prestiżu jest "Szkółka Niedzielna" guru
          muchomorka, patrona sekty Radyjo z Ryjem.
          • flamengista bzdura 08.09.09, 15:14
            Nawet w reportażu GW, w którym dziennikarka zaczęła studiować na uczelni
            Rydzyka, przyznano że nieźle uczą dziennikarstwa - profesjonalne studio
            nagraniowe, praktyki w RM i Trwam. Nie wiem, jak na innych kierunkach, ale to
            wcale nie musi być zła szkoła. Przynajmniej pod względem poziomu dydaktyki.

            Natomiast zgadzam się, takich uczelni jak AHE jest multum. Ale od czegoś trzeba
            zacząć.
            • winniepooh Re: bzdura 08.09.09, 17:54
              > Nawet w reportażu GW, w którym dziennikarka zaczęła studiować na
              uczelni
              > Rydzyka, przyznano że nieźle uczą dziennikarstwa - profesjonalne
              studio
              > nagraniowe, praktyki w RM i Trwam

              <rotfl>
              <rotfl>
              <rotfl>
        • sls Re: "Studentom" chyba o to chodzilo 08.09.09, 16:54
          ... a o jakich poslskich uczelniach jest głosno w Europie?
          Najlepsze polskie uczelnie panstwowe w rankingu europejskim sa ponizej 20go
          miejsca. O czym wiec mowimy... ??
          • mr_kagan Re: "Studentom" chyba o to chodzilo 08.09.09, 17:01
            Chyba 200-go?
          • chilly Re: "Studentom" chyba o to chodzilo 08.09.09, 17:05
            1) UJ i UW są dopiero w czwartej setce. Innych w ogole sie nie wymienia.
            2) Przy okazji: dlaczego odmawia się studentom prawa ukończenia studiów
            (po spełnieniu określonych warunków przez AHE)? Gdzie było ministerstwo
            przez ostatnie lata? Konsekwentnie, należałoby odebrać dyplomy
            wszystkom, którze je ukończyli w ostatnich latach.
        • cholewcia Re: "Studentom" chyba o to chodzilo 08.09.09, 19:07
          www.asiin.de/english/newdesign/index_ex5.html
      • wrobel83 Re: Przeciez bylo glosno o tych oszustach 10.09.09, 22:31
        > a mimo to sudenci dzielnie zapisali sie do lipnej szkoly
        zapisywali, zapisywali
        a teraz nie moga sie wypisac
        bo musza zabulic!!!!!!!!!

        koledzy kolezanki, nie jestesmy sami, tu jesli link do strony ministerstwa
        pojawil sie nowy komunikat
        Pomoc
        Rzecznika Praw Studentów dla studentów AHE
    • old.european Ojojoj, statystyka sie pogorszy 08.09.09, 08:13
      A tak ladnie to wyglada na tle wielu innych panstw, duzo studentow,
      duzo absolwentow, dyplomy rozne.... Ale natura nie lubi prozni, cos
      sie wymysli.
    • honkers AHE obiecuje oddać pieniądze 08.09.09, 08:14
      Oszuści powinni oddać kasę za stracone bezporotnie lata. Co najmniej
      po 100 000 zł za rok.
    • w_u_j_e_k Walka o studenta 08.09.09, 08:16
      Gazeta kreując wielką aferę z typowego dla szkół prywatnych działania staje po
      stronie niereformowalnych uczelni państwowych. Sprawa AHE nie jest bowiem niczym
      innym jak walką o studenta w, przyznam, trudnych czasach. Niż demograficzny i
      rezygnacja z poboru do wojska zrobiły to, czego można się było spodziewać -
      drastyczny spadek naboru na studia, zwłaszcza na kierunkach zdecydowanie większa
      popularnością cieszących się u mężczyzn. Kierunki politechniczne i ścisłe, w tym
      informatyka mają wolne miejsca, organizują 2 i 3 nawet nabory. I stąd ta cała
      afera. Opowiadanie o lipnej uczelni i słabych pracach dyplomowych tam pisanych
      jest opowiadaniem bzdur. Na KAŻDEJ uczelni powstają lepsze i gorsze prace i są
      lepiej lub gorzej prowadzone wykłady. Natomiast zasadnicza różnica pomiędzy
      uczelniami prywatnymi a państwowymi leży w sprawności zarządzania i
      atrakcyjności oferty edukacyjnej. Atrakcyjności dla studenta, to jest
      dostosowaniu do potrzeb rynku pracy. Proszę popatrzeć na siatki godzin. Ile jest
      w nich wykładów zaplanowanych tylko po to, by zapewnić pensum ważnemu
      nauczycielowi akademickiemu? Proszę sprawdzić.
      O sprawności zarządzania nie ma co pisać, każdy kto realizował jakieś
      zamówienie, rozliczał grant itp. wie o czym mowa.
      Uczelnie państwowe muszą się zreformować, zredukować zatrudnienie administracji,
      zrezygnować z zatrudniania dziadków emerytów wykładających od lat to samo z
      pożółkłych kajetów itd.
      Administracyjne niszczenie konkurencji nic nie da.
      • y.y Wujku, nie bredź więcej 08.09.09, 09:00
        w_u_j_e_k napisał:

        > Gazeta kreując wielką aferę z typowego dla szkół prywatnych
        działania staje po stronie niereformowalnych uczelni państwowych.

        Kłamstwo i manipulacja. Podążając tą logiką, możnaby powiedzieć, że
        gdy jakaś gazeta donosi o złapaniu bandyty z grupy wołomińskiej, to
        staje po stronie grupy pruszkowskiej. Brednie do kwadratu. Efektem
        opisywania afery uczelni prywatnej X nie jest (o ile się nie
        nadinterpretuje, czyli kłamie) popieranie uczelni państwowej y.

        >>>Sprawa AHE nie jest bowiem niczym innym jak walką o studenta w,
        przyznam, trudnych czasach.

        Kolejne brednie. Sprawa AHE jest aferą kryminalną, zakrojonym na
        szeroką skalę oszustwem.

        >>>I stąd ta cała afera. Opowiadanie o lipnej uczelni i słabych
        pracach dyplomowych tam pisanych jest opowiadaniem bzdur.

        Sam opowiadasz bzdury, a mówiąc prościej - albo nie czytałeś w ogóle
        artykułów nt. których się wypowiadasz, albo świaomie kłamiesz na ten
        temat. Afera wybuchła nie dlatego, że pisano na AHE słabe prace (???
        w ogóle o tym nie było słowa w tekstach albo jeżeli już, to w postaci
        didaskaliów) tylko dlatego, że filie prowadziły zajęcia, których
        prowadzić nie mogły, a od studentów pobierały kasę bez ich wiedzy, że
        cały proceder jest nielegalny.

        > Administracyjne niszczenie konkurencji nic nie da.

        Administracyjne?? To Gazeta należy do administracji państwowej? A
        może jednak warto używać słów, których znaczenie nie jest nam obce,
        zanim się coś napisze? Unika się wypisywania bredni. Polecam:)
        • mr_kagan Re: Wujku, nie bredź więcej 08.09.09, 17:05
          Gazeta jest tuba doszczetnie skorumpowanej PO, ktora niszczy AHE
          przy uzyciu administracji panstwowej, ktora to wlasnie PO
          kontroluje...
          • zue2 Re: Wujku, nie bredź więcej 08.09.09, 18:14
            mr_kagan napisała:

            > Gazeta jest tuba doszczetnie skorumpowanej PO, ktora niszczy AHE
            > przy uzyciu administracji panstwowej, ktora to wlasnie PO
            > kontroluje...
            Oczywiście , na tajnym zebraniu wiele lat temu PO ustaliła z GW , że dziennikarze gazety namówią nieświadomego niczego Makarego ,aby prowadził zajęcia w punktach rekrutacyjnych. Prawnicy GW przekonali Makarego , aby podsunął studentom dwie umowy. Następnie naczelny gazety zmusił Stasiaka pod groźbą zabrania lnianego woreczka do zatrudnienia niewystarczjącej ilości kadry.
            I któż wykrył ten straszliwy spisek ? Nasz Kagan!!!
            • mr_kagan Re: Wujku, nie bredź więcej 10.09.09, 14:50
              W demokracji rzad nie decyduje kto, kogo, gdzie, czego i jak uczy!
              • zue2 Re: Wujku, nie bredź więcej 10.09.09, 15:43
                Ile razy żebys w końcu zrozumiał mozna Ci tłumaczyć. Możesz uczyć
                gdzie chcesz , czego chcesz , kim chcesz, jak chcesz.
                • mr_kagan Re: Wujku, nie bredź więcej 10.09.09, 17:39
                  Nie, w dzisiejszej Polsce to nie jest mozliwe!
                  • zue2 Re: Wujku, nie bredź więcej 10.09.09, 18:37
                    mr_kagan napisała:

                    > Nie, w dzisiejszej Polsce to nie jest mozliwe!
                    Podaj jakikolwiek przepis zabraniający nauczania w dzisiejszej Polsce(oczywiście wyłączamy z nauczania propagowanie faszyzmu itp)
                    • mr_kagan Re: Wujku, nie bredź więcej 10.09.09, 19:20
                      Chocby zakaz nauczania informatyki na lodzkiej AHE.
                      • zue2 Re: Wujku, nie bredź więcej 10.09.09, 19:54

                        mr_kagan napisała:

                        > Chocby zakaz nauczania informatyki na lodzkiej AHE.

                        Nikt nie zakazał nauczania informatyki . Zlikwidowano KIERUNEK STUDIÓW. AHE nadal może prowadzić swoje dotychczasowe KURSY. Absolwenci nie uzyskają dyplomu magistra /licencjata ,a zaświadczernie o ukończeniu kursu . Twierdziłeś ,że dyplom nie ma żadnego znaczenia (ponieważ pracodawców on nie interesuje) liczy się to co się umie
                        • mr_kagan Re: Wujku, nie bredź więcej 11.09.09, 11:47
                          Wyraznie zakazano...
                          • zue2 Re: Wujku, nie bredź więcej 12.09.09, 17:46
                            mr_kagan napisała:

                            > Wyraznie zakazano...

                            Zkazano prowadzenia kursów i szkoleń w zakresie informatyki?
      • mr_kagan Re: Walka o studenta 08.09.09, 17:03
        Otoz to. Za to administracyjne niszczenie konkurencji, to Kudrycka z
        Tuskiem powinni isc za kratki!
        • zue2 Re: Walka o studenta 08.09.09, 18:19
          mr_kagan napisała:

          > Otoz to. Za to administracyjne niszczenie konkurencji, to Kudrycka z
          > Tuskiem powinni isc za kratki!

          Tylko siedzieć? Łamać Ich kołem, boki przypalać.
          • mr_kagan Re: Walka o studenta 10.09.09, 14:51
            Wystarczy zabrac im to, co nielegalnie dostali w formie lapowek...
            • zue2 Re: Walka o studenta 10.09.09, 15:46
              mr_kagan napisała:

              > Wystarczy zabrac im to, co nielegalnie dostali w formie lapowek...

              Rozumiem ,że są NIELEGALNE łapówki dawane przez konkurencję AHE(je
              trzeba zwrócić) i LEGALNE łapówki dawane przez AHE (tych zwracać nie
              trzeba)

              • mr_kagan Re: Walka o studenta 10.09.09, 17:38
                Gdyby AHE dalo w lape Kudryckiej, to nie byloby tej afery!
                • zue2 Re: Walka o studenta 10.09.09, 18:40
                  mr_kagan napisała:

                  > Gdyby AHE dalo w lape Kudryckiej, to nie byloby tej afery!

                  Jakby to było tak proste to AHE od razu dałaby łapówkę.
                  Jako największa i najbogatsza uczelnia prywatna w Polsce bez problemu przebiłaby konkurencję.
                  Tak więc cała twoja logika jest do d..y.
                  • mr_kagan Re: Walka o studenta 10.09.09, 19:20
                    Niekoniecznie by przebila. A moze po prostu nie chciala?
                    • zue2 Re: Walka o studenta 10.09.09, 19:56
                      mr_kagan napisała:

                      > Niekoniecznie by przebila. A moze po prostu nie chciala?

                      Poprzednim władzom dawała ,żeby się od niej odczepili, to dlaczego aktualną władzę mieliby tak dyskryminować?
    • stemp10 Matołki i tak się zapisywały 08.09.09, 08:28
      pomimo, że od pół roku trąbili o oszustach a teraz chcą zwrotu kasy. Czy
      takich matołków warto kształcić na innych uczelniach, może lepiej skierować
      ich do łopaty potrzeba teraz siły roboczej przy budowie dróg.
    • cornerek AHE obiecuje oddać pieniądze 08.09.09, 08:30
      Nie potrafię zrozumieć tych ludzi. Na każdym kroku widzieli, że to szwindel...
      No ale dopóki mogli oszukać urząd miasta, dostać dyplom za nic, odbębnić
      fikcyjne zajęcia przez Internet - wszystko było w porządku, walka o studenta,
      przyjazna uczelnia. A gdy oszustwa wyszły na jaw - ojojojoj! biedni studenci,
      będą w sądach odzyskiwać pieniądze, skarżyć uczelnię. Czyste polactwo.

      Ale Gazecie Wyborczej radzę - sprawdźcie. Takie cyrki wyprawiają się już nie
      tylko na prywatnych uczelniach. Na państwowych również. Sprawdźcie jakie cyrki
      są z pisaniem pseudo prac licencjackich przez pierwsze roczniki uczące się w
      systemie bolońskim. Popatrzcie jaka katastrofalna kadra uczy na wielu
      uczelniach. O takich i większych przekrętach przeciętny student może opowiadać
      godzinami...
      • mr_kagan Re: AHE obiecuje oddać pieniądze 08.09.09, 17:06
        Na poczatek proponuje sie zajac tym, jak to obecny szef PKA, bedac
        rektorem SGH, sprzedawal tytuly doktora ekonomii i MBA.
        • zue2 Re: AHE obiecuje oddać pieniądze 08.09.09, 18:24
          mr_kagan napisała:
          Drogi Kaganie dużo mocniej brzmiał by to w takiej wersji
          > Na poczatek proponuje sie zajac tym, jak to obecny szef PKA, bedac
          > rektorem SGH, sprzedawal tytuly doktora ekonomii i MBA wyborcom PO za pieniądze z USA przekazane przez FBI i CIA
          • mr_kagan Re: AHE obiecuje oddać pieniądze 10.09.09, 14:52
            Akurat tutaj to ani CIA, ani tez szczegolnie FBI swych brudnych rak
            nie maczaly.
            • zue2 Re: AHE obiecuje oddać pieniądze 10.09.09, 15:47
              mr_kagan napisała:

              > Akurat tutaj to ani CIA, ani tez szczegolnie FBI swych brudnych
              rak
              > nie maczaly.

              Ale USA maczało?
              • mr_kagan Re: AHE obiecuje oddać pieniądze 10.09.09, 17:37
                A czemu USA mialyby?
                • zue2 Re: AHE obiecuje oddać pieniądze 10.09.09, 18:10
                  mr_kagan napisała:

                  > A czemu USA mialyby?

                  Poniewaz ja w swoim poście dodałem do twojego bardzo interesującego ciągu skrótów (w celu wzmocnienia twojej porażającej wypowiedzi) trzy interesujące skróty FBI, CIA i USA . Ty wykluczyłes uczestnictwo w spisku mającym na celu zniszczenie AHE skróty CIA i FBI. USA zostało. WIĘC JA SIĘ PYTAM: CZY USA MACZAŁO SWOJE PALUCHY W TEJ SPRAWIE CZY TEŻ NIE?
                  • mr_kagan Re: AHE obiecuje oddać pieniądze 10.09.09, 19:22
                    Juz ci tlumaczylem, ze to jest sprawa krajowa a nie miedzynarodowa!
                    • zue2 Re: AHE obiecuje oddać pieniądze 10.09.09, 20:05

                      mr_kagan napisała:

                      > Juz ci tlumaczylem, ze to jest sprawa krajowa a nie miedzynarodowa!

                      Kaganie ! Nie daj się uśpić imperialistom. Jak się dobrze przypatrzysz to ośrodki krajowe są za cienkie na to aby rozbić AHE. Zaczęła ona stanowić zagrożenie dla Sorbony, Oxfordu, Yale , Cambridge.
                      • y.y Re: AHE obiecuje oddać pieniądze 11.09.09, 08:58
                        zue2 napisał:

                        >
                        > mr_kagan napisała:
                        >
                        > > Juz ci tlumaczylem, ze to jest sprawa krajowa a nie
                        miedzynarodowa!
                        >
                        > Kaganie ! Nie daj się uśpić imperialistom. Jak się dobrze
                        przypatrzysz to ośrod
                        > ki krajowe są za cienkie na to aby rozbić AHE. Zaczęła ona stanowić
                        zagrożenie
                        > dla Sorbony, Oxfordu, Yale , Cambridge.

                        Litości! brzuch mnie już boli:D
                        • zue2 Re: AHE obiecuje oddać pieniądze 12.09.09, 21:21
                          y.y napisał:


                          >
                          > Litości! brzuch mnie już boli:D

                          Nie moja wina ,że Kagan to taki straszny jajcarz jest.
    • frenk AHE obiecuje oddać pieniądze 08.09.09, 08:44
      Jakie to smutne, pani rzecznik AHE mówi, że ktoś, kto reprezentował w nie
      wiem AHE i IPT za granicą - juz nie pracuje, bo..... czyli tak, sama kobita z
      siebie w Londynie lub gdziekolwiek indziej zrobiła sobie pieczątki,
      zaświasdczenia, wystawiała je jako dokument do taksy podadtkowe (toż to
      przestępstwo I wody)i tak sobioe kobita samam z siebie wystawiała, a teraz
      juz nie wystawia, bo została zwolnione - to jest twórcze i innowacyjne
      działnie.
    • hwbaran AHE obiecuje oddać pieniądze 08.09.09, 09:24
      a myślałem, że Opola już nikt nie przebije, szczególy:hwbaran.eu/Wyzsza_w_nizszym_na_bank.jpg
      • remiss Re: AHE obiecuje oddać pieniądze 08.09.09, 09:46
        > a myślałem, że Opola już nikt nie przebije,
        szczególy:hwbaran.eu/Wyzsza_w_nizszym_na_bank.jpg

        chcialbys, aby opinie na Twoj temat wydawane byly jedynie na podstawie Twojej
        powierzchownosci?
        A propos: schludny budynek :)
        • wrobel83 Re: AHE obiecuje oddać pieniądze 08.09.09, 10:06
          polskatimes.pl/dzienniklodzki/aktualnosci/159867,lodz-akademia-w-opalach,id,t.html
          informatya, potem zarządzanie
          taaa i co dalej?
        • hwbaran Re: AHE obiecuje oddać pieniądze 08.09.09, 13:18
          przecież to budka dróżnika
          • winniepooh Re: AHE obiecuje oddać pieniądze 08.09.09, 18:07
            może to i budka dróżnika, ale co powiesz na zajęcia w zawilgoconej
            piwnicy prowadzonych na porządnej państwowej uczelni?
    • kuleczka166 to juz przesada 08.09.09, 10:02
      niech sie wkoncu gazeta wyborcza uspokoi!!! Cale to zamieszanie to
      typowy chwyt marketingowy, celowa zagrywka uczelni z Bydgoszczy!!
      Tacy teraz sa dobrzy dla "biednych" studentow AHE i robia dodatkowe
      nabory, a wszystko to dla kasy!! AHE jest najwieksza uczelnia w
      Polsce a to widac innych rektorów mocno boli!!! Jestem studentka AHE
      i nie zamierzam zmieniac uczelni!! I tak na marginiesie Panowie
      ktorzy rozpetali cala te afere gazetowa to rodzina uczelni
      bydgoskiej co wszystko wyjasnia.......
    • gtpress AHE obiecuje oddać pieniądze 08.09.09, 10:15
      tragedia polskiego systemu edukacji jest to, ze takich - prywatnych -
      uczelni jest w Polsce ponad 340 !!!!! i nie o pieniadze tu chodzi,
      chodzi o zawartosc "glowek" po ukonczeniu takich przyspieszonych
      kursow lapania wiedzy na lapu-capu dla niewiele wartego swistka
      papieru, dla prestizu nwanego dyplomem, ktorego "wartosc" przypomina
      papiery wartosciowe w konforntacji z realnymi pieniedzmi !!!!!!!!!!!
      • chilly Re: AHE obiecuje oddać pieniądze 08.09.09, 17:07
        Sądzisz, że na 140 uczelniach panstwowych jest lepiej? Zwłaszcza na
        studiach niestacjonarnych...
    • cedryk2006 Niech zarobią inne miasta 08.09.09, 10:24
      Po co w Łodzi duża uczelnia, która może i nie działą OK, ale którą można by
      jakoś naprawić. Lepiej, żeby zarabiali w Bydgoszczy i innych miastach. Super,
      będzie wiecej bezrobotnych magistrów - ex wykładowców AHE
    • minusn Rynek dyplomów w Polsce 08.09.09, 10:35
      Smutne, ale prawdziwe. Nie każdy musi studiować i nie każdy jest w stanie
      studiować. Do szkół typu AHE uczęszczają (z reguły) osoby, które nie były w
      stanie dostać się na publiczne uczelnie i (z reguły) by sobie na nich nie
      poradziły.

      Nie każdy musi, ale każdy może, ba powinien. Skoro matura taka śmieszna, to
      czemu nie studia... czemu nie zarobić na sprzedaży poprawy samopoczucia
      związanego z wyższym wykształceniem. Tak widzą to macherzy setek szkół i
      szkółek w Polsce, które są maszynkami do robienia pieniędzy. W procederze
      uczestniczy prostytuująca się kadra akademicka, próbująca do ostatniego grosza
      wykorzystać lata dobrej koniunktury na rynku dyplomów uczelnianych. Tak, to
      nie rynek edukacyjny, lecz zwykły handel papierami. Często bezwartościowymi.

      Z kilkuset tego typu "szkół wyższych" za kilka lat przeżyje może co
      trzecia-czwarta. Kończy się powoli żałosny wyścig niedowartościowanych
      nauczycieli akademickich i czas (nieco sprytniejszych) "rektorów",
      "kanclerzy", "prezydentów", "dziekanów".

      W AHE dzieje i działo się źle. Łamali prawo i powinni zostać zamknięci. To nie
      podlega dyskusji. Tylko czy oni jedyni?
      A zupełnie inną sprawą jest atak imperium medialnego Michnika, które
      bynajmniej z obiektywnością się nie kojarzy. Siła, jednostronność,
      intensywność i częstość tekstów o AHE zastanawia co najmniej.
    • micro5 Re: AHE obiecuje oddać pieniądze 08.09.09, 10:38
      Kolego etyka profesorów to tylko wspomnienia z historii, trudno
      mówic o etyce profesorów którzy tak postąpili i mają wieczny patent
      na mądrość czytaj habilitacje i profesury belwederskie. Najwyższa
      pora skonczyć z tą naukową mafią i jak w normalnych krajach Profesor
      etat i tylko w czasie pełnienia funkcji na uczelni w ramach
      konkursu, habilitacja nie jest nic warta poprostu zbiór w 90%
      bzdetów a oceniac za dokonania i umiejętnościu. NIe oceniać za
      tłumaczenia i pseudo naukę i czyli znajomośc języka obcego.Prywatne
      uczelnie tak jak i państwoe pozbawione są jakiej kolwiek kontroli ze
      strony MSWiN jak również trzeba wiedzieć ze komisja kolesi czytaj
      PKA nie potrafi sprawdzić w stanie dynamicznym wiedzy i
      kwalifikacji na danej uczelni tytuł się liczy a nie wiedza
    • gajane4 Polska profesura 08.09.09, 10:39
      Jak to się stało, że Andrzej Nowakowski został nauczycielem
      akademickim, nie mówią już o tytule profesora? Jak można było
      pozwolić żeby taka kreatura uzyskała prawo demoralizowania młodych
      ludzi? Widać członkowie Rady Wydziału która doktoryzowała i
      habilitowała "Pana Profesora" to banda takich samych cwanych
      oszustów!
    • and_nowak Dwie nieprawdy w jednym zdaniu 08.09.09, 11:28
      I to zdaniu prostym.
      Cytuję:
      "Lipna uczelnia zwróci pieniądze"
      Po pierwsze: uczelnia NIE JEST LIPNA. Można wieszać na niej psy, ale to
      prawdziwa uczelnia, której właśnie odebrano prawo kształcenia na jednym
      kierunku. Jestem daleki od powiedzenia choćby jednego dobrego słowa o tej
      uczelni, ale lipna nie jest.

      Po drugie: NIE ODDA PIENIĘDZY. Rektor Nowakowski celowo udzielił wymijającej
      odpowiedzi. Prędzej widzę to tak, że pieniądza właśnie "zostaną przekazane", a
      zwrotu nikt nie uświadczy.

      Swoją drogą nie zazdroszczę studentom.
      • 55bb5 Re: Dwie nieprawdy w jednym zdaniu 08.09.09, 12:00
        Rektor i władze uczelni oraz rzecznik Mysiakowska kłamały zwrotów
        nie będzie? to będą inne rozwiązania jeszcze dojdzie zarządzanie
        oszukali studentów i innych a całą uczelnie ze wszystkimi kierunkami
        mogą zamknąć , niech zlicytują ich budynki i sprzęt i zwrócą wpłaty
        są inne rozwiązania dla władz uczelni i rektora ale o tym pózniej
    • peaeszet moje resume 08.09.09, 11:51
      1. Główny zarzut wobec AHE opisany przez GW (o nielegalnym kształceniu w
      punktach informacyjno-konsultacyjnych od 2005 roku) jest prawdziwy.
      Opieszałość AHE w poprawie tego stanu rzeczy w obliczu negatywnych opinii PKA
      i ostrzeżeń MSWiN jest rażąca i niewybaczalna. Jednakowoż:
      2. Dwie główne fale doniesień GW (lipiec – wrzesień) o nieprawidłowościach w
      AHE w interesujący sposób zbiegły się z dwoma etapami rekrutacji na wyższych
      uczelniach (lipiec – wrzesień). Dodatkowo główna publikacja została
      umieszczona akurat w momencie, gdy minister Kudrycka była na urlopie. Jedynych
      informacji mógł zatem udzielać rzecznik Ministerstwa, co tylko pogłębiało
      atmosferę niepewności i niedopowiedzeń. Podkreślam – nieprawidłowości w AHE
      znane były wszystkim zainteresowanym od miesięcy (lat...). Zatem, gdyby nawet
      Ministerstwo w efekcie nie podjęło tak radykalnych kroków, jak to uczyniło, to
      odpływ studentów z AHE przyczyniłby się w równym stopniu, co decyzja
      administracyjna, do likwidacji AHE – to instytucja samofinansująca się.
      3. Tajemnicą poliszynela jest, że autorzy tekstów GW związani są ze
      środowiskiem (uczelnianym) toruńsko-bydgoskim. Nie trzeba długiego "śledztwa",
      by odpowiednie nazwiska odnaleźć wśród pracowników innej prywatnej uczelni
      działającej w Bydgoszczy.
      4. Ciekawe – notabene - że akurat nazwa tej bydgoskiej uczelni wyższej nie
      pojawia się w dzisiejszym artykule, w którym wiele miejsca poświęcono trosce
      szkół bydgoskich o los dalszej edukacji wystawionych do wiatru studentów AHE.
      5. Reputacja dwóch głównych autorów tekstów Wyborczej o AHE raz już została
      wystawiona na szwank w związku z oskarżeniem o plagiat.
      6. Wniosek? Jeśli ktokolwiek chciałby mnie przekonać o tym, że działania
      Gazety dyktowane są tylko i wyłącznie obywatelską troską, proszę wybaczyć, ale
      pozostanę w wątpliwościach. I to – szczerze mówiąc – najbardziej mnie w całej
      tej „aferze” przygnębia.
      • makabra_0 Re: moje resume 08.09.09, 14:11
        Zgadzam sie w pelni z Twoim postem, ja tylko dorzucę, że w prawie
        każdym papierowym wydaniu Wyborczej na stronach, gdzie znajdują sie
        artykuły o AHE pojawiają sie reklamy innych uczelni. Przykre to, że
        GW w taki sposób próbuje szufladkować się jako obrońca uciśnionych.

        Szkoda mi studentów, bo nie wierzę, że na AHE studiują sami kretyni
        i nieudacznicy, jak wiele osób tutaj pisze. Mam wielu znajomych,
        którzy skończyli tą uczelnię pracując i zapewniam, że nie są
        idiotami i ciężko zapracowali na swój dyplom.

        Pewnie to początek końca AHE, a pismakom z GW życzę powodzenia w
        dalszej karierze i więcej obiektywizmu w dalszych "śledztwach".
    • witch2001 Kłamstwa mediów i mniszw ws. ahe 08.09.09, 13:44


      www.serwis21.blogspot.com/
      KŁAMSTWA MEDIÓW I MNiSzW ws. AHE
      Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi - to największa w Polsce uczelnia
      niepaństwowa z 35 tyiącami. studentów. W 2009 r. uzyskała 5 miejsce w Polsce
      wśród wyższych szkół niepublicznych AHE w Łodzi posiada 25 tysięcy metrów
      kwadratowych powierzchni w budynkach w Łodzi i oddziałach zamiejscowych, ponad
      1500 komputerów podłączonych do Internetu. Uczelnia ma własne wydawnictwo i
      drukarnię, a także bibliotekę zaopatrzoną w około 30 tysięcy woluminów oraz
      czasopisma polskie i zagraniczne. Część budynków AHE jest dostosowana do
      potrzeb studentów poruszających się na wózkach inwalidzkich. Do dyspozycji
      studentów są też specjalistyczne pracownie informatyczne, montażownia video,
      atelier fotograficzne, pracownia radiowa, sale treningowe, siłownia, aule z
      nowoczesną aparaturą audio-video. Posiada własne Biuro Kariery oferujące
      usługi doradztwa personalnego i zawodowego na etapie studiów (Wikipedia).
      W lipcu br. uczelnia ta stała się przedmiotów ataków Gazety Wyborczej i
      Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które zarzuciło uczelni rażące
      naruszenie prawa. Jakie przestępstwo popełniono? Oszukano finansowo studentów,
      nie wydawano dyplomów – skądże, nic z tych rzeczy. Uczelnia prowadziła
      kształcenie poza siedzibą uczelni (porażające). Tyle tylko, że ustawa Prawo o
      Szkolnictwie Wyższym (art.20) wymaga pozwolenia na kierunek studiów, ale w
      żadnym miejscu nie wymaga takowego na miejsce kształcenia studentów, które
      może przecież odbywać się poza siedzibą uczelni. Interpretacja Ministerstwa
      przypomina jak żywo sposób myślenia z czasów PRL.
      Dziwnym trafem także państwowa Komisja Akredytacyjna na czele której stoi
      senator Rocki (PO) negatywnie oceniła niektóre kierunki AHE. Jednak o
      zarzutach wobec uczelni nie decydowały kryteria dydaktyczno-naukowe (a
      przynajmniej nie tylko). AHE jest największą prywatną uczelnią i stanowi
      poważną konkurencję dla państwowych uczelni oraz innych szkół wyższych, na
      czele których stoją osoby często sympatyzujące z PO. Artykuły prasowe,
      zarzuty, negatywne oceny, postępowania administracyjne wobec uczelni mają
      stworzyć atmosferę smrodu, niepewności. Wiele przyszłych studentów w takiej
      sytuacji może zrezygnować ze studiowania w tej uczelni i właśnie o to chodzi.
      W warunkach spodziewanego spadku liczby studentów, walka o każdego studenta
      pomiędzy uczelniami staje się bardziej ostra. A jest o czym walczyć – opłaty
      wpisowe studentów do AHE to według szacunków uwzględniając liczbę studentów
      kilkadziesiąt milionów złotych.
      Czy cel jaką jest osłabienie AHE, odebranie części studentów zostanie
      osiągnięty przekonamy się wkrótce. Efekty działań urzędowych nie są jednak w
      pełni dla władz zadawalające. Już po artykułach GW do AHE, groźbach odebrania
      uprawnień itp. zgłosiły się osoby zainteresowane pracą w tej uczelni (AHE
      zatrudnia w przeciwieństwie do wielu innych instytucji). Ponadto
      wykorzystywanie organów i służb administracyjnych do nękania prywatnych
      instytucji i uczelni (WSKM, Lux Veritatis, SKOKI, teraz AHE i EWSPA) wzbudza u
      wielu osób negatywną reakcję
      • ponte_aronte to Rydzyk będzie teraz bronił AHE? 08.09.09, 13:48
        no moje gratulacje ;)
    • basia.bc AHE obiecuje oddać pieniądze 08.09.09, 14:04
      Ludzie, nie chce mi się czytać tych waszych bzdur. Skończyłam na Akademii
      pierwszy semestr przez który nie miałam na nic czasu. Codziennie siedziałam
      przy komputerze. Uczestniczyłam w czatach, rozbiłam zadania, wysyłam maile do
      oceny itp. Weekendy całe trzeba poświęcać na naukę. Zapytajcie mojego męża ile
      miałam dla siebie czasu. Na dwa tygodnie dostajesz książkę która ma 50 stron
      trzeba ją przeczytać , nauczyć się rozwiązać zadania i oddać je w terminie. A
      gdzie jeszcze obowiązki domowe???? Przychodząc z 12 godzinnej pracy następne
      godziny to nauka.
      To są bardzo trudne studia!!!!!!!!!!!!! Z mojej grupy 35 osobowej zostało 7
      osób które się nie poddało i zdało egzaminy!!!!!!!! Z pozostałych grup ok. 150
      osób odpadło 120 0sób!!!!!!!!! Nie chrzańcie że można za nic dostać dyplom bo
      to bzdura okrutna. Najlepiej krytykować ..........
      • minusn Re: AHE obiecuje oddać pieniądze 08.09.09, 14:54
        Już o tym pisałem. Nie wszyscy muszą studiować, nie wszyscy są w stanie
        studiować. Niestety robiący w ostatnich latach kasę "naukowcy" o tym wiedzieć
        nie chcieli i nie chcą. Bowiem ostatnio by studiować (w szkołach typu AHE)
        intelektualnych zdolności mieć nie trzeba. Tylko kasę na czesne!
        Nie wiem czy tekst o 50 stronicowej książce na 2 tygodnie (którą jeszcze trzeba
        przeczytać!) to żart czy prowokacja. Jeżeli pisane jest na serio, to proponuje
        rozszerzenie "twórczej" działalności AHE o wydanie książek dla własnych
        studentów w formie komiksów...
      • winniepooh Re: AHE obiecuje oddać pieniądze 08.09.09, 18:32
        basia.bc napisała:
        > Na dwa tygodnie dostajesz książkę która ma 50

        w moim LO z tygodnia na tydzień potrafili zadać więcej

        > To są bardzo trudne studia!!!!!!!!!!!!! Z mojej grupy 35 osobowej
        zostało 7
        > osób które się nie poddało i zdało egzaminy!!!!!!!! Z pozostałych
        grup ok. 150
        > osób odpadło 120 0sób!!!!!!!!

        to nie studia są trudne, tylko wy się nie nadajecie na studentów
    • frenk 50 stron!!! 08.09.09, 14:27
      50 stron ksiązki do przeczytania na 2 tygodnie - kurcze, ale Was gnębili na
      tej uczelni - uhm,może lepiej że je zamkną , będzeicie mięc więcej czasu dla
      siebie i rodzin- pozzdrawiam
      • behemotka2 Re: 50 stron!!! 08.09.09, 17:00
        Ojej. Ja mam 50-stornicowe artykuły co tydzień na kilka przedmiotów.
        No tak około 200 stron na tydzień trzeba przeczytać. Naprawdę wam
        współczuję tych studiów.
        • chilly Re: 50 stron!!! 08.09.09, 17:18
          Proponuję czytać ze zrozumieniem. Ja zrozumiałem, że te 50 stron to
          konspekt, zawierający m.in. szereg zadań do rozwiązania, a nie
          beletrystyka.
          • minusn Ze zrozumieniem? 08.09.09, 20:17
            Ty też jesteś studentem/absolwentem jakieś szkoły dla tych mniej zdolnych? Bo
            nie wiem jak inaczej można to rozumieć:
            "Na dwa tygodnie dostajesz książkę która ma 50 stron
            trzeba ją przeczytać (...)"

            Jeżeli jest tak, jak pisze ta nieszczęsna studentka to dramat. Najgorsze, że ci
            "studenci" nawet nie rozumieją że się ośmieszają. I ośmieszają swoje
            pseudo-szkółki, maszynki do pieniędzy dla chciwych i niespełnionych "naukowców".
            Ośmieszają także tych, którzy tam uczą.
            • chilly Re: Ze zrozumieniem? 10.09.09, 15:12
              1) Jak widać, każdy rozumuje we właściwy dla siebie sposób. Ja
              widzę: "... trzeba ją przeczytać, nauczyć się rozwiązać zadania".
              Musiałeś przecież mieć w szkole matematyke i fizykę, zatem powinieneś
              mieć też swiadomość, ile różnorodnych zadań do rozwiązania można
              zamieścić na 50 stronach.
              2) Mam nadzieję, ze nie jesteś wybitnym studentem i nie doświadczysz
              wobec tego losu "chciwego" naukowca, który nie ma za co przeżyć do
              pierwszego, co prostą drogą prowadzi i do "niespełnienia" naukowego.
              • mr_kagan Re: Ze zrozumieniem? 10.09.09, 15:28
                Nikt nikomu w Polsce nie kaze pracowac w sektorze nauki. Wiec
                przestancie narzekac na te rzekomo niskie place
                . Jak na bardzo
                mizerne efekty waszej pracy, to i tak dostajecie conajmniej 2
                razy za duzo!
    • budzikow Spotkanie dla studentów WSHE - WAŻNE 08.09.09, 15:00
      Zapraszamy wszystkich studentów Informatyki z AHE (WSHE) na
      spotkanie organizacyjne do Wyższej Szkoły Informatyki w Łodzi w
      sobotę 12 września na ul.Rzgowską 17a, budynek B aula 109.
      O godz. 9.00 odbędzie sie spotkanie dla studentów studiów I stopnia
      a od godziny 11 dla studentów studiów II stopnia.
      W spotkaniu weźmie udział Dziekan Wydziału Informatyki oraz Kanclerz
      WSInf.
      Zapraszamy zainteresowanych kontynuowaniem stuidów do Wyższej Szkoły
      Informatyki na spotkanie !!!
      • maxikaz-1 hieny..... 08.09.09, 15:25
        .... za jakis czas was tez to spotka
        • mr_kagan Re: hieny..... 08.09.09, 17:10
          Oby jak najszybciej!
          • zue2 Re: hieny..... 08.09.09, 18:30
            mr_kagan napisała:

            > Oby jak najszybciej!
            Rozumiem ,że jak zachorujesz to życzysz choroby wszystim znajomym i nieznajomym. Cóż za mistrz i mentor. Prawdziwy drogowskaz dla studentów.
    • cappucinocafe AHE obiecuje oddać pieniądze 08.09.09, 16:43
      Co mam do powiedzenia na temat całej afery?
      Najbardziej dziwi mnie fakt nadania tej uczelni tyt. Akademii.
      Po co nadawać tytuł akademii, żeby za chwilę taką uczelnię likwidować?
      MNiSW chyba na głowę upadło - nie mają czego się czepiać to czepiają się i
      udają, że pracują - bo chyba przy nadawaniu w.w. tytułu musieli skontrolować
      uczelnię....
      Zgodzę się, że trzeba załatwić sprawę z nielegalnymi filiami czy
      nieprawidłowościami związanymi z kształceniem za granicą czy przez internet,
      ale na Boga co ma do tego normalny tryb kształcenia w formie stacjonarnej czy
      niestacjonarnej?
      Chodzisz na zajęcia, uczysz się i zdajesz - ćwiczeń i wykładów nie prowadzą
      przecież sprzedawcy z bazaru tylko Ci sami wykładowcy, którzy uczą w innych
      uczelniach - państwowych również.
      Pytam więc - jakim sposobem poziom ma być niższy?
      Jak chcesz być obibokiem to nie musisz uczyć się w prywatnej szkole - w każdej
      można "przebimbać" z odrobiną rozumu.
      Pytam się tych wszystkich studentów uczących się w Państwowych uczelniach -
      żal Wam dupę ściska że nam tynk na głowę nie leci - nie płacimy za Dyplom jak
      to mówicie - płacimy za to żeby mieć na czym posadzić dupę i nie przykleić się
      z brudu do siedzenia.
      Z tego co wiem na Państwowych uczelniach jest tak samo jak w prywatnej -
      wszystko zależy od wykładowcy, który da sobie wejść na głowę albo nie.
      Nie raz słyszę o znajomych studiujących na Politechnice jakie filmy oglądają
      na ćwiczeniach.
      Koleżanka idąca na poprawkę z marketingu na UŁ rozmawiała o pogodzie z
      wykładowcą i zaliczyła na 4 - i to jest ten wasz poziom kształcenia, którym
      się chwalicie?
      Nie chwalcie się dyplomem z UJ, UŁ etc. chwalcie się umiejętnością logicznego
      myślenia i czytania ze zrozumieniem, przede wszystkim zajmijcie się ortografią
      bo jeżeli student z tej lepszej PAŃSTWOWEJ UCZELNI piszę "STUDJUJE" to chyba
      nie jest to najlepsza wizytówka tego lepszego trybu kształcenia.

      Likwidacji nielegalnych filii mówię stanowczo TAK, likwidacji kolejnych
      kierunków i całej uczelni mówię stanowczo NIE.
      • ponte_aronte czemu kłamiesz? 08.09.09, 18:37
        Minister NIE NADAŁ WSHE TYTUŁU AKADEMII. WSHE zrobiła to sama, zgłosiła zmianę nazwy do ministerstwa - i szlus, żadnej kontroli nie było
        przeczytaj sobie ustawę z 27 maja 2005 r., będziesz wiedzieć, jak to się odbywa
        • cappucinocafe Re: czemu kłamiesz? 08.09.09, 18:44
          ponte_aronte napisał:

          > Minister NIE NADAŁ WSHE TYTUŁU AKADEMII. WSHE zrobiła to sama, zgłosiła zmianę
          > nazwy do ministerstwa - i szlus, żadnej kontroli nie było
          > przeczytaj sobie ustawę z 27 maja 2005 r., będziesz wiedzieć, jak to się odbywa

          Zgłosiła zmianę nazwy do Ministerstwa, które tę nazwę przyjęła.
          Statusu akademii nie nadaje się ot tak.
          Nie mówię, że AHE jest niewinna bo oczywiście w niektórych aspektach jest - ale
          nie mów mi, że MNiSW jest bez winy....

          Nie musze
        • cappucinocafe Re: czemu kłamiesz? 08.09.09, 19:01
          ponte_aronte napisał:

          > Minister NIE NADAŁ WSHE TYTUŁU AKADEMII. WSHE zrobiła to sama, zgłosiła zmianę
          > nazwy do ministerstwa - i szlus, żadnej kontroli nie było
          > przeczytaj sobie ustawę z 27 maja 2005 r., będziesz wiedzieć, jak to się odbywa


          P.S gdyby uczelnia sama sobie nadawała nazwę to każda uczelnia wyższa byłaby
          akademią albo uniwersytetem :

          "2009-05-10. Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 marca
          2009 r. Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi osiągnęła status
          Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, dołączając tym samym do elitarnego
          grona prestiżowych uczelni w kraju. O nadanie nazwy Akademia mogą ubiegać się
          uczelnie, które posiadają uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora
          przynajmniej w dwóch dyscyplinach.
          Od 2007 r. AHE posiada uprawnienia
          do nadawania stopnia naukowego doktora w trzech dziedzinach: nauk
          humanistycznych w zakresie językoznawstwa, nauk technicznych w zakresie
          informatyki oraz sztuk plastycznych w zakresie sztuki piękne. Wraz ze zmianą
          nazwy na Akademia uczelnia staje się ośrodkiem rozwoju myśli badawczej i
          intelektualnej, ze szkoły zawodowej, kształcącej magistrów i licencjatów staje
          się elitarną placówką naukową prowadząca badania i kształcącą kadrę naukową. AHE
          jest pierwszą w Łodzi i siódmą w Polsce niepubliczną uczelnią, która uzyskała tę
          zaszczytną nazwę."
          • ponte_aronte to jest pewnie wrzutka ze strony AHE? 08.09.09, 19:31
            żeby sprawa wyglądała poważniej
            szkoła spełniła warunki, czyli uprawnienia do nadawania stopnia doktora na co najmniej dwóch kierunkach i automatycznie miała prawo nazwać się akademią, co uczyniła
            minister nie ma nic do gadania, przyjmuje do wiadomości zmianę nazwy
            • cappucinocafe Re: to jest pewnie wrzutka ze strony AHE? 08.09.09, 23:15
              Dobrze masz rację, tylko gdyby Ministerstwo sprawdzało a nie "przyjmowało do
              wiadomości" nie byłoby tego typu sytuacji a studenci, którzy zapisali się do AHE
              nie zostaliby teraz na lodzie (choć troszkę na swoje życzenie).
              Ostatecznie Ministerstwo nie jest tylko do "podbijania pieczątek" niczym Pani na
              poczcie.
    • mr_kagan Re: AHE obiecuje oddać pieniądze 08.09.09, 17:00
      Widze, ze prezentujesz iscie bolszewicka mentalnosc...
      • mr_kagan Re: AHE obiecuje oddać pieniądze 08.09.09, 17:12
        To bylo do "cygana"!
      • cappucinocafe Re: AHE obiecuje oddać pieniądze 08.09.09, 17:17
        mr_kagan napisała:

        > Widze, ze prezentujesz iscie bolszewicka mentalnosc...


        Podobno nasza cecha narodowa - nie wiem tylko gdzie ta "moja" bolszewicka
        mentalność się objawia?
        Jeżeli ja prezentuję iście bolszewicką mentalność, to jaką mentalność prezentują
        studenci z państwówki, którzy bojkotują tych z prywatnych uczelni?

    • robstork Ciekaw jestem, ze nie pada nazwisko Stasiaka 08.09.09, 17:04
      Ktoś w końcu okradał ludzi przez kilka lat. Oczywiście wystarczyło posłuchać
      prezydenta lub przeczytać jego list na stronie internetowej, by wiedzieć, że
      Dyzma przy nim mógłby się uczyć cwaniactwa i grypsery, bo z językiem polskim
      to pan prezydent miał chyba kontakt w podstawówce. Naiwność okradzionych nie
      zwalnia jednak żadnego cwaniaka od odpowiedzialności. To nie jest tylko
      kwestia zamknięcia nieuczciwej uczelni. To sprawa prokuratorska, wystarczy
      prześledzić cały szwindel zwany WSHE, czy AHE i wszystkie przybudówki, łącznie
      z British International School, ośrodkami szkoleniowymi i "Patio TV". Za czyje
      pieniądze kupuje sobie ktoś te wszystkie zameczki? Za wasze barany, którym
      zachciało się oprawić w ramki magisterium za pieniądze.
      Łódź ma jednak pecha - był kiedyś taki Klub Kapitału Łódzkiego. Szybko zmienił
      się w grupę spod celi.
      • mr_kagan Re: Ciekaw jestem, ze nie pada nazwisko Stasiaka 08.09.09, 17:14
        Jaki masz dowod na nieuczciwosc AHE?
        • robstork Re: Ciekaw jestem, ze nie pada nazwisko Stasiaka 08.09.09, 17:30
          Od dowodów to jest prokurator. Wystarczy mi wiarygodna informacja o naciąganiu
          władz brytyjskich i samych studentów, którzy płacili za coś, czego nie
          dostawali. Ale skoro padło pytanie - zatrudniona u mnie osoba, która skończyła
          WSHE nie posiadała podstawowej wiedzy z dziedziny, którą studiowała i w efekcie
          naraziła firmę na wysokie straty. Oczywiście padnie argument, że każda uczelnia
          może kształcić głupków. Problem w tym, że takich płacących analfabetów było
          wystarczająco dużo, aby w ofertach pracy pojawiły się zastrzeżenia "tylko nie po
          WSHE".
    • xailo Co to jest "ministerstwo informatyki"? 08.09.09, 17:30
      Myślcie w trakcie pisania artykułów.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka