Dodaj do ulubionych

Pytanie o buciki

06.10.09, 13:05
Witam,

Moje pytanie dotyczy zdrowia stópek. Otóż zamierzam kupić dla
dziecka buty na jesień. Synek ma 4 lata, ortopeda powiedział że
właściwie jest wszystko ok (mieści się w granicach normy jeśli
chodzi o płaskostopie), ale ja jestem sceptyczna. Zastanawiam się
jakie buty powinnam kupić? Z podwyższoną kostką czy nie? Czy kostka
powinna być usztywniona? Z miękką czy sztywną podeszwą? Profilowane
czy płaskie i dokupić specjalną wkładkę? Jaką firmę Pani poleca
jeśli chodzi o jakość, wyprofilowanie buta? Tylko błagam, proszę o
konkrety. Czy uważa Pani że najlepsza jest firma Bartek? Czy też
lepsze są inne firmy typu Antylopa? A co z firmą CoolClub, która
ceny ma sporo niższe? I jeszcze jedno pytanie. Dziecko spędza w
przedszkolu bardzo dużo czasu. Jakie powinien mieć kapcie? Czy takie
zwykłe kapetki dostępne np. w Smyku są wystarczające? Wydaje się że
w żaden sposób nie zabezpieczają stópki dziecka. Bardzo proszę o jak
najdokładniejszą odpowiedź na moje pytania... Z góry serdecznie
dziękuję i pozdrawiam :)
Obserwuj wątek
    • barbara.skrzynska Re: Pytanie o buciki 07.10.09, 08:31
      Witaj kassandra 2! Informacje jakie buciki dla dziecka znajdziesz na
      stronie www.ips.krakow.pl Chce jednak wyjaśnić pewne zagadnienia.
      Jeśli ortopeda stwierdził, że dziecko mieści się w normie to
      oznacza, że nie potrzebuje wkładek ani elementów podpierających
      sklepienie stopy. U normalnie rozwijających się dzieci podpieranie
      sklepienia "rozleniwia" mięśnie stopy. Usztywniona część piętowa ma
      za zadanie utrzymywać piętę we właściwym położeniu czyli zapobiegać
      wykoślawianiu się pięty stopy.Buty z cholewka sięgającą ponad
      kostki, sznurowane lub zapinane na rzepy pozwalają na lepsze
      utrzymanie stopy we właściwym położeniu. Spody obuwia zawsze powinny
      być elastyczne, bo tylko takie nie ograniczaja ruchomości stawów.Na
      stronach ips znajdziesz firmy, ktore uzyskały znak "Zdrowej Stopy" i
      tym możesz kierować się przy zakupie butów. Do przedszkola wskazane
      są lekkie buciki. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania - napisz.
      Pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka