lemuriza 01.03.06, 18:22 TVP1 transmisja mszy z okazji środy Popielcowej, w roli prezntera w tv ksiądz.... W sumie to chyba nie powinno to zdumiewać, co? Po wyborach mozna się było tego spodziewać. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
qwerty.tarnow Zdumienie? Eeee.... Nie całkiem! 01.03.06, 18:28 Ale zdumienie że co? Msza? Czy ksiądz? Bo tam to już dawno programy katolickie prowadzi ksiądz Andrzej Majewski - warto przy okazji posłuchać jego głosu - spokojny, wyważony... Warto posłuchać też jego tłumaczeń na żywo np. z Watykanu - wszystko na spokojnie, bez zająknień, zrozumiale, z sensem... A że msza? No cóż... Bywały czasami i dwniej, ale rzeczywiście od większego święta. Tak to na TVP3 Regionalnej były co tydzień - dla chorych... Czy zaś wybory to spowodowały? W jakimś minimalnym procencie pewnie tak - ale chyba raczej potrzeba konkurowania z mediami pseudo-katolickimi (koncern "co ma twarz" ;-) ). Jak ludzie dostaną to co chcą gdzie indziej, to może nie będą szukać tego w innych stacjach i przy okazji słuchać otumaniających wypowiedzi i poglądów... Odpowiedz Link Zgłoś
teklat Re: Zdumienie 01.03.06, 18:32 Taaaa.... Włączam ci ja telewizornię z zamiarem obejrzenia "Klanu" (to jeden z dwóch seriali, które oglądam), a tu modły... Well.... :| Czekam, kiedy mi z telewizora posypią popiołem... Ja nie mam nic przeciwko Kościołowi, choć z moimi praktykami róznie bywa. Tylko od dłuższego już czasu miewam nieodparte wrażenie, że wraz ze wzrostem oficjalnej pobożności, nieoficjalnie ludziska coraz bardziej sobie folgują pod przeczytanymi w kolorowych pisemkach hasełkami samorealizacji itp. Ale zawsze po tym można się posypać popiołem. Wojna postu z karnawałem. Ot co. Odpowiedz Link Zgłoś
qwerty.tarnow Re: Zdumienie 01.03.06, 18:35 teklat napisała: > od dłuższego już czasu miewam nieodparte wrażenie, że wraz ze wzrostem > oficjalnej pobożności, nieoficjalnie ludziska coraz bardziej sobie folgują pod > przeczytanymi w kolorowych pisemkach hasełkami samorealizacji itp. > Ale zawsze po tym można się posypać popiołem. Wojna postu z karnawałem. Ot co. Racja wielka... :-((( Odpowiedz Link Zgłoś
teklat Re: Zdumienie 01.03.06, 18:37 I ja tam jednak jestem za tym, żeby oficjalna telewizja była laicka. Nie dlatego, ze nie dane mi było obejrzeć mojego ulubionego serialu, zdarzało mi sie i wcześniej, że go nie oglądałam i jakoś to przeżyłam. Ale nie lubię popadania w przesadę. Przesadą jest dla mnie msza w telewizji z okazji Środy Popielcowej. W Środę Popielcową ludzie wierzący i praktykujący chodzą po prostu do kościoła. A nie zamiast serialu jedząc chipsy oglądają sobie Mszę.... Odpowiedz Link Zgłoś
lemuriza Re: Zdumienie 01.03.06, 18:55 Na szczęście "Plebanię" puścili:). Chodzi mi z grubsza o to qwerty, że nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek transmitowano mszę z okazji Srody Popielcowej. W końcu to telewizja publiczna nie katolicka. Dlaczego nie transmitować mszy z jakiś innych kościołów nie tylko katolickiego. A ksiądz zdumiał mnie nie dlatego, ze go zobaczyłam w tv, tylko dlatego że wystąpił w roli zapowiadającego programy. Po Wiadomosciach będzie film o św. Piotrze, Na szczęście na dwójce jest mecz, a na razie to idę na basen, więc w głębokim poważaniu mam program tv. I myślę, że to ma ścisły związek z wyborami i tym co po nich nastało. Odpowiedz Link Zgłoś
qwerty.tarnow Re: Zdumienie 01.03.06, 19:04 Hehe - to tu macie rację. :-) W Środę Popielcową mszy jak dotąd faktycznie nie bywało na antenie. ;-) Co zaś do innych okazji - to ja jednak np. pamiętam coś takiego: rok 1999 lub 2002 - pielgrzymka Papieża Jana Pawła II do Polski. Codziennie transmisje tylko w TVP1 liturgicznych spotkań z wiernymi. I nagle pewnego pięknego dnia jedna z mszy św. została przerzucona do TVP2. A w TVP1 wiecie co było? Nabożeństwo prawosławne z Grabarki z okazji ważnego święta wyznawców tejże wiary. A więc można jednak pogodzić i pełnić misję publiczną. :-) Odpowiedz Link Zgłoś