Dodaj do ulubionych

MiENdzynarodowo

21.03.19, 21:07
Trwa seria spotkań Najdroższego Posła Wszech Czasów z przywUTcami partyjek o niewielkim znaczeniu w swoich krajach, ale posiadających zawsze charakterek i kolorek brunatny. Partyjek mało znanych, mało popularnych i nisko cenionych (często zdalnie i w sposób niejasny dotowanych), jednak reprezentujących ciekawe dla wspomnianego "smaczki" (co o zgrozo umknęło wiedzy rzeczonego Posła).
Mizerna wiedza o zagranicy nie umniejsza w niczym geniuszu Najdroższego Posła Wszech Czasów (cechującego się wielkim talentem w dążności do utrzymania władzy, choćby po nim potop), ale nie pozwoliła uświadomić wyznawców o owych "smaczkach" : D : D
Obserwuj wątek
  • 1agfa Re: MiENdzynarodowo 21.03.19, 21:18
   wiesci24.pl/2019/03/21/pis-tworzy-sojusz-z-ludzmi-ktorzy-poparli-malzenstwa-homoseksualne/
   Pomijając chwilowo nowinki spotkaniowe, to wyznaFFcy powinni wiedzieć, że:

   ...„PiS od lat tworzy grupę polityczną w Parlamencie Europejskim z brytyjskimi konserwatystami, którzy w Wielkiej Brytanii zalegalizowali małżeństwa homoseksualne. Taki fakcik na wieczór” – przypomniał europoseł ludowców, Krzysztof Hetman. I wzbudził wściekłość środowisk, które popierają układ władzy. Niewygodna prawda boli – skomentował zachowanie pisowskich apologetów jeden z internautów, zachęcając jednocześnie do szerokiego informowania o tym fakcie.

   Małżeństwa jednopłciowe można zawierać w Anglii od 29 marca 2014. Partia Konserwatywna, stanowiąca wraz z PiS trzon ugrupowania Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, poparła tą inicjatywę 5 października 2011.

   I tak właśnie wyglądają opowieści PiS. Krzyczą, straszą, nadymają się – a potem przychodzi zderzenie z faktami i zapada długa cisza a potem jedyną deską ratunku wydaje im się „ale przez osiem ostatnich lat..”. Tyle, że to już nie działa. Nie działa na nikogo, bo przez cztery ostatnie lata Polska zmieniła się w kraj pełen kłótni, sporów, absurdów – a żaden z głównych postulatów systemowych PiS nie został zrealizowany. Nie ma ani sprawnych sądów, nie polepszyła się sytuacja w prokuraturze, nie polepszyła się sytuacja w edukacji, nie polepszyła się sytuacja w służbie zdrowia. A wręcz odwrotnie.

   I za ten wynik, czterech ostatnich lat, Polki i Polacy, rozliczą układ władzy…"
   : )
   (Nawiasem, wg mnie związki partnerskie rozwiązujące wszystkie ważne kwestie prawne, procedura z dawna istniejąca w wielu krajach, są naturalną koniecznością).
   • 1agfa Re: MiENdzynarodowo 21.03.19, 21:28
    Ostatnie ze spotkań:
    www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/spotkanie-kaczynskiego-z-liderem-partii-vox,919925.html

    https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/54520790_10218397131620169_2922825283306258432_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=654e9c4c831677542de96bc284eb31c3&oe=5D0EA710

    Pis liczy na współpracę z partią Vox po wyborach do Parlamentu Europejskiego
    : D : D
    Może być ciekawa współpraca, zapowiada się...obiecująco!! : D
     • sorel.lina Re: MiENdzynarodowo 21.03.19, 21:54
      Zapaliła się iskierka nadziei smile

      http://i64.tinypic.com/345csq9.jpg

      Koalicja Europejska ma powody do zadowolenia. W najnowszym sondażu przygotowanym przez Instytut Badań Spraw Publicznych zjednoczona pod tym szyldem opozycja może liczyć na prawie 42 proc. głosów i dzięki temu wygrywa z PiS. 5-proc. próg wyborczy nieznacznie przekraczają także Wiosna oraz Kukiz'15.

      Koalicja Europejska - 41,82 proc., Prawo i Sprawiedliwość - 39,35 proc., Wiosna- 7,49 proc. i Kukiz'15 - 5,04 proc. - tak przedstawiają się wyniki najnowszego sondażu, w którym zbadano, kogo Polacy popierają w walce o Parlament Europejski.
      Pozostałe formacje nie przekroczyłby progu wyborczego.
       • sorel.lina Re: MiENdzynarodowo 21.03.19, 22:31
        Wstaliśmy z kolan... Taaa...        Eksperci z USA o Polsce, Węgrzech i Turcji: Dość marchewki, czas na kij!


        Polska, Węgry i Turcja zagrażają Unii i NATO, najwyższa pora przywołać je do porządku, nawet za pomocą sankcji - twierdzi Brookings Institution, wpływowy amerykański ośrodek analityczny.

        Zdaniem znanego amerykańskiego think tanku Brookings Institution Polska PiS razem z Turcją Erdogana i Węgrami Orbána to wzorcowe przykłady państw „nieliberalnych”, które używają dyktatorskich narzędzi do konsolidacji władzy.

        Brookings jest czołowym think tankiem w USA. Jego raporty czytają amerykańscy i europejscy politycy oraz urzędnicy. Dociera też do kręgów biznesowych i elit opiniotwórczych, a to, co głosi, ma wielką siłę oddziaływania.

        Umieszczenie Polski obok Turcji i Węgier jako państw zagrażających – jak twierdzi opublikowany w lutym raport – funkcjonowaniu Unii i NATO jest potężnym ciosem w wiarygodność polskich władz i ich ambicje, by prowadzić skuteczną politykę międzynarodową. Wprawdzie w Unii wiedzą z grubsza, jak więdnie praworządność w Polsce, ale dla administracji USA i kierowniczych gremiów NATO – adresatów raportu – tezy Brookings Institution stanowią mocny dowód na to, że zarówno Polska, jak i pozostałe dwa kraje stały się groźnymi pariasami cywilizowanego świata. Co – podkreśla raport – nie powinno pozostać bezkarne.

        Bodaj po raz pierwszy niezależna instytucja o międzynarodowej renomie stwierdziła to tak dobitnie i otwarcie. W polskich gabinetach władzy powinny zawyć syreny alarmowe. Bo diagnozy i stanowcze rekomendacje raportu mogą wpływać na zaostrzenie polityki USA, NATO i Unii wobec Polski. To będzie mieć fundamentalne znaczenie dla naszego rozwoju i bezpieczeństwa.

        (...)

        Erdogan, Kaczyński i Orbán zwalczają niezależne media oraz społeczeństwo obywatelskie. Tak jak pozostałe reżimy „PiS przeprowadził czystkę w administracji i służbie cywilnej, zatrzymując jedynie urzędników lojalnych wobec władzy. Stawka na lojalność ponad legalnością oraz centralizacja rządzenia sprawiły, że rządy w Polsce można porównać do neosowieckiego stylu sprawowania władzy” – czytamy w raporcie.

        Do tych dyktatorskich instrumentów należy też także rządzenie za pomocą mowy nienawiści i rozbudzania nastrojów ksenofobicznych. Towarzyszą temu – stwierdza raport – dążenia do tego, by nacjonalizm uczynić centralną ideologią państwa. Pod tym względem Polska tylko odrobinę zostaje w tyle za Węgrami.

        Podobieństwa widać również w ustanawianiu kontroli nad gospodarką przez przekształcanie jej w kumoterską oligarchię. Jedyną istotną różnicą są zacieśniające się związki Orbána z Putinem.

        (...)

        Symulowana demokracja

        Jak trafnie zauważają twórcy raportu, w trzech krajach rządzący chcą nie tylko utrzymać władzę, lecz także pragną na stałe wmontować w system narzędzia dyktatorskie. Demokracji ma nie być, nawet gdy obecni władcy już odejdą. W raporcie pada celne określenie „symulowane demokracje”, których przywódcy przekonują mieszkańców, że mają szczęście żyć w najlepszej demokracji pod słońcem.

        (...)

        Zastosować sankcje wobec funkcjonariuszy reżimów

        Natomiast w sprawie Polski, Węgier i Turcji rekomendacje think tanku adresowane do władz USA, NATO i Unii wzywają do twardości i zdecydowania. Dla tych trzech reżimów kończy się czas marchewek, łagodnych perswazji lub przeczekiwania. Przychodzi czas odporu i powstrzymywania „symulowanych demokracji”.

        Widać to szczególnie w rewolucyjnych zaleceniach skierowanych do NATO i USA. Sojusz Atlantycki i amerykańskie władze powinny się mocno zaangażować w obronę demokratycznych wartości. W przypadku Polski oznacza to uzależnienie obecności sił NATO, w tym budowę fortu Trump, od przestrzegania standardów demokracji.

        Think tank postuluje, by administracja USA i Kongres systematycznie nadzorowały stan praworządności w Polsce, a także w pozostałych reżimach oraz wywierały presję na te rządy, np. za pomocą sankcji przewidzianych w prawie z 2016 r., zwanym Magnitsky Act, zezwalającym na niewpuszczanie do USA osób winnych łamania praw obywatelskich i zamrażanie ich kont. Ta propozycja spektakularnie pokazuje, jak nisko upadła Polska w oczach demokratycznego Zachodu.

        Raport zaleca też, by władze USA wsparły społeczeństwo obywatelskie i wolne media. Proponuje, żeby ambasador USA w Warszawie Georgette Mosbacher mocniej interweniowała na rzecz swobód obywatelskich.
        Think tank formułuje również ostre rekomendacje dla Unii Europejskiej: musi ona twardo uzależnić wypłatę funduszy od stanu praworządności. I intensywnie finansować demokratyczne organizacje w tych krajach niezależne od reżimów.

        W powstrzymywanie „symulowanych demokracji” powinny się zaangażować też sądy państw unijnych, odmawiając respektowania orzeczeń zależnych trybunałów – jak TK w Polsce.

        Raport wzywa też międzynarodowe organizacje biznesowe, by lobbowały na rzecz powiązania inwestycji w „symulowanych demokracjach” ze stanem sądownictwa i praw obywatelskich.

        W konkluzji autorzy raportu pozwalają sobie na ostrożny optymizm wobec Polski. Podkreślają, że reżim Kaczyńskiego jest wrażliwy na międzynarodową presję. Trzeba tylko stosować ją konsekwentnie.

        Raport Brookings Institution: „The Anatomy of Illiberal States: Assessing and Responding to Democratic Decline in Turkey and Central Europe”, Alina Polyakova, Torrey Taussig, Ted Reinert, Kemal Kirisci, Amanda Sloat, James Kirchick, Melissa Hooper, Norman Eisen, Andrew Kenealy, luty 2019
  • 1agfa Re: MiENdzynarodowo 23.03.19, 02:02
   Posty
   Bartłomiej Sienkiewicz
   5 godz. ·

   Koniec tygodnia.
   To był tydzień znamiennych wydarzeń. W środę Jarosław Kaczyński spotkał się z Santiago Abascalem, liderem hiszpańskiej partii „Vox”. To partia skrajnie prawicowa i eurosceptyczna, postulująca powrót Hiszpanii do formuły państwa z czasów Generała Franco. Po spotkaniu z Salvinim, liderem włoskich prawicowych populistów, który buduje antyeuropejski blok w Europie – to drugi taki sygnał Kaczyńskiego. Miejsce PiS będzie pośród najbardziej antyunijnych sił w przyszłym parlamencie, i to będą główni partnerzy i sojusznicy pisowskich eurodeputowanych. Prawica nie zdoła przeforsować swojej wizji w UE, dlatego szykuje się do jej rozbicia, a jak się da – do przejęcia. Z poparciem Władimira Putina, dla którego eurosceptycy to prezent: silna UE jest zasadniczym problemem Rosji na kontynencie.

   Jak by tego było mało, decyzją EPP (Europejska Partia Ludowa), rozpoczęto procedurę zawieszania Fideszu Orbana w członkostwie tej partii. Dla Orbana to cios, traci pozycję w UE, dzięki której mógł grać na nosie Brukseli, udając równocześnie „grzecznego” Europejczyka. W przyszłości zepchnie go jeszcze mocniej w sojusze z innymi prawicowymi i populistycznymi partiami.

   I na koniec Brexit. Narastający chaos wśród rządzących konserwatystów, niezdolność do podjęcia decyzji, a w efekcie próby Brukseli wymuszenia na Wielkiej Brytanii jakiegokolwiek stanowiska. Przy czym Bruksela usiłuje zapobiec mimo wszystko twardemu Berexitowi bez żadnego porozumienia, bo skończyło by się to katastrofą dla Brytyjczyków i poważnymi problemami w dalszych stosunkach.

   Na tym tle dopiero doceńmy deklaracje PiS. O rozkładzie brytyjskiej polityki mówią, że to strategiczny partner i trzeba mu pomóc (w czym? W dalszym rozkładzie?) Mówią, że UE jest wartością, ale magiczne słówko „ale” pojawia się zaraz w drugim zdaniu. Udają europejskich patriotów, ale idą tam po to, by UE podzielić i przejąć. Nie spotykają się z głównymi siłami w Brukseli, ale z tymi, którzy jej nienawidzą (i jak Salvini dostają za to rosyjskie wsparcie).

   Do eurowyborów jeszcze miesiąc. Takich tygodni jak ten, będzie więcej. Przygotujcie się.
   Bartłomiej Sienkiewicz

   https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/54435014_564674417355941_7187963309881032704_n.png?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=57f9465c489de3e6e2c9a3a7f7e7ad78&oe=5D107EFE
    • wscieklyuklad Re: MiENdzynarodowo 23.03.19, 07:06
     A tymczasem matołuszek w mediach stwierdziło, iż to ono spowodowało poparcie UE dla odroczenia Brexitu.
     Naprawdę najwyższy czas na dobrego psychiatrę, choć jak nazwa wskazuje do terapii potrzebny jest mózg u leczonego. A tego ni dudu.
     • 1agfa Re: MiENdzynarodowo 25.03.19, 12:37
      I niezmierzone tłumy Brytyjczyków protestujące przeciw brexitowi, domagające się ponownego referendum albo zaprzestania "wychodzenia" z Unii, krytykujące przyspawaną Tereskę o wdzięcznym wiosennym nazwisku, nie nosiły transparentów z matołuszkiem a z kimś innym, mianowicie z Tuskiem? Na Jego pomoc licząc? Mimo że matołuszek tak bardzo się starał (jak SAM opowiedział)?! O niewdzięczni! Tak ważna i licząca się mieNdzynarodowo, ba! w świecie całym figura jak matołuszek dała głos, a demonstranci nie docenili. BrzyTcy!

      wscieklyuklad napisał:

      > A tymczasem matołuszek w mediach stwierdziło, iż to ono spowodowało poparcie UE
      > dla odroczenia Brexitu.
      > Naprawdę najwyższy czas na dobrego psychiatrę, choć jak nazwa wskazuje do terap
      > ii potrzebny jest mózg u leczonego. A tego ni dudu.
  • 1agfa Re: MiENdzynarodowo 29.03.19, 12:51
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24596723,liderka-prawicowej-partii-z-wloch-przyjedzie-do-polski-spotka.html#a=66&c=154&s=BoxNewsImg1
   (...)
   "...Włoska polityk spotka się z Jarosławem Kaczyńskim

   Liderka partii stwierdziła, że ma nadzieję na sojusz z przywódcami Węgier i Austrii - Viktorem Orbanem oraz Sebastianem Kurzem, co pozwoli przesunąć się jeszcze bardziej na prawo - w kierunku Matteo Salviniego oraz Marine Le Pen.

   Jarosław Kaczyński w styczniu spotkał się z innym włoskim politykiem, wicepremierem Matteo Salvinim. Z kolei ponad tydzień temu prezes PiS rozmawiał z liderem hiszpańskiej partii Santiago Abascalem. Partia Vox sprzeciwia się m.in. aborcji, małżeństwom jednopłciowym, jest antyfeministyczna, a także niechętna muzułmanom. Członkowie ugrupowania skłaniają się ku eurosceptycyzmowi i ograniczeniu wpływu Unii Europejskiej na wewnętrzne decyzje państwa.

   Od momentu spotkania z Salvinim mówi się o próbach budowania sojuszu populistycznych ugrupowań przez Kaczyńskiego. To dla PiS bardzo ważne zwłaszcza w kontekście brexitu. Frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należą eurodeputowani z PiS, bez brytyjskich Torysów może znaleźć się na marginesie w Parlamencie Europejskim lub może w ogóle nie przetrwać. ..."

   Więcej: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24596723,liderka-prawicowej-partii-z-wloch-przyjedzie-do-polski-spotka.html#a=66&c=154&s=BoxNewsImg1

   Trwa "budowanie" antyunijnego, faszyzującego, marginalnego w istocie i jak dotąd skrzydła w Europarlamencie. Wiele z tych partyjek nawet nie kryło, że dotowane jest przez Rosję i z nią, a dokładniej z Putinem, zaprzyjaźnione. Ot, ciekawostka : )
   (Podkreślenie moje).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka