11.03.20, 16:20
Rzecznik Episkopatu: Niewyobrażalne jest, by wierni nie modlili się w kościołach
UZ 11.03.2020 14:31
Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik stwierdził, że to niewyobrażalne, aby wierni nie modlili się w kościołach. Powiedział również, że przewodniczący KEP zachęca, by na mszach świętych była śpiewana suplikacja, w której padają słowa "Od powietrza, głodu, ognia i wojny wybaw nas Panie!"

W sobotę idziemy na osiemnastą. Siądę na wysokości połowy ław i doznam niepowstrzymanego atak kaszlu. Zobaczymy co będzie a zwłaszcza jak zareaguje czarnuch, Jeśli wyprosi mnie z kościoła to wdam się z nim w polemikę cytując ulubieńca kretynek łemigracyjnych niejakie lisickie.
Obserwuj wątek
  • 1agfa Re: Jamen 12.03.20, 13:01
   warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25781383,koronawirus-msza-w-swiatyni-opatrznosci-bozej-zostanie-odwolana.html

   "Od powietrza...itd..." lepiej się ochroni 100 biskupów, o tylu wiadomo na te chwilę, którzy nie będą w Świątyni Opatrzności w Warszawie ; ) Jest to całkiem rozsądne posunięcie i zamiar.
   Co innego wierni... ci są zachęcani, aby wszędzie i gremialnie do kościołów przybywali, przekazywali sobie znak pokoju, o tacy nie zapominając - co w tym jest najbardziej oczywiste, jasne i praktyczne, od wiek wieków sprawdzone.
   Niejakie Terlikowskie i inni twierdzi, ze zamknięcie kościołów to wredna ingerencja w prawa Kościoła. Oczywiście wg niego i jemu podobnych bezwzględna ingerencja Kościoła w stanowienie prawa dla wszystkich, również pozostających poza kk (patrz Konstytucja - preambuła) ma całkowitą rację bytu.
   A wg mnie kościoły winny być zamknięte jak zamknięto już - i słusznie - inne placówki zbiorowego spotykania się. Najśmieszniejsze, że szkoły, przedszkola itd. zostały zamknięte w pierwszym posunięciu (im młodsi tym łatwiej przechorowują), a kościoły - zbiorowisko raczej starszych ludzi, bardziej narażonych - nie ; )
   Oczywiście jest to kwestia wolnej woli tych ludzi i ich prawo: jeśli chcą niech bywają, narażają się; czy w takim razie pominą ewentualną konieczność późniejszego leczenia, bo "taka była wola boska"? Jakoś nie wierzę.
   Nie należy panikować, ale rozsądek musi być na pierwszym miejscu, zamiast wiary w cuda.
   Przykładem postawa biskupów. Brawo! ; )
   Zwłaszcza że deklaracje gadających głów o "znakomitym przygotowaniu" władz w Polsce można włożyć między bajki. Kolejne niezliczone bajki.


   --
   Kto dzisiaj w Polsce występuje przeciwko naszej silnej pozycji w zjednoczonej Europie, tak naprawdę występuje przeciwko polskiej niepodległości. DT

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka