Dodaj do ulubionych

Susłami ku Polexitowi

14.04.20, 10:43
Czarne sotnie przyłączają się do wyprowadzenia Wolski. UE

Biskup Dec w Wielkanoc potępia Unię, gloryfikuje naród. Nazywa to “przesłaniem Jezusa”

erwsze miesiące obecnego kryzysu wyraźnie pokazują, jak ważny jest przede wszystkim potencjał narodowy, a nie unijny” – powiedział w kazaniu wielkanocnym Ignacy Dec, świdnicki biskup senior. Powielał fałszywą antyunijną narrację rządu PiS.
Ten tekst powstał dzięki wpłatom 4450 regularnych Darczyńców OKO.press. Dołącz i wykup Abonament na wolność słowa. SPRAWDŹ > >
Biskup senior Ignacy Dec znaczną część kazania w trakcie mszy rezurekcyjnej w katedrze świdnickiej poświęcił “przesłaniu zmartwychwstania Jezusa dla współczesnejEuropy i świata”. Według biskupa Deca Jezus swoim zmartwychwstaniem chce nam powiedzieć w tym roku mniej więcej to samo, co skrajnie prawicowi konserwatywni publicyści. Straszył świdnickich diecezjan zgromadzonych przed ekranami laptopów “zagrożeniami dla naszej cywilizacji europejskiej”, w tym m.in.:

“programową ateizacją życia publicznego” przez unijnych liderów;
aborcją i eutanazją;
imigracją, która prowadzi do islamizacji i zamachów;
mitem możliwości “zbawienia przez naukę”;
“mitem równości małżeństwa tradycyjnego z parami tej samej płci”.
To repertuar koszmarów znany już z wcześniejszych wypowiedzi bp. Deca. Rok temu, także w wielkanocnym kazaniu, straszył przywódcami Unii Europejskiej gardzącymi wartościami chrześcijańskimi, nadciągającym do Polski z Zachodu marksizmem kulturowym, ideologią gender i seksualizacją dzieci.

W tym roku jednak w kazaniu bp. Deca czołowym zagrożeniem dla Europejczyków nie jest już gender promowany przez Unię, ale sama Unia Europejska. Uznaliśmy, że warto się nad tym lękiem pochylić. Słowa świdnickiego hierarchy powielają bowiem propagandową narrację polskiego rządu oraz niektórych publicystów. Narrację wyjątkowo bzdurną i szkodliwą w chwili, gdy na forum unijnym negocjowany jest zakres pakietu ratunkowego dla krajów członkowskich, w tym Polski, w czasie kryzysu gospodarczego.

Warto także przypomnieć także, że Unia Europejska jest organizacją międzyrządową i decyzje o jej celach i działaniu podejmują szefowie rządów i państw, w tym rząd PiS. A budżet UE tworzą wpłaty państw członkowskich (ok. 2 proc. budżetów narodowych). W 2019 r. budżet UE wyniósł 148 mld euro, czyli mniej niż wynosza budżety Austrii czy Belgii. W dodatku w 2020 r. w UE kończy się 7-letni okres budżetowy, a nowy państwa członkowskie, w tym Polska, jeszcze nie uzgodniły.

Oko.press

Won do kruchty czarnuchu!
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka