Dodaj do ulubionych

Jedenasta plaga egipska

24.05.20, 09:51
https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/94977133_3411007192260984_3226692557345914880_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_sid=ca434c&_nc_ohc=zcdAAfdhY3IAX8DVKJc&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=ce386e5ac0b973ee71b6dd4951501689&oe=5EEE970A
Obserwuj wątek
   • wscieklyuklad Re: Jedenasta plaga egipska 24.05.20, 10:16
    Wadim Tyszkiewicz FP
    🔴Czy musisz aż tak nisko upaść, Polsko?
    Wczoraj przez blisko 10 godzin debatowaliśmy w Senacie nad ustawą wyborczą, a tak naprawdę nad Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej.
    Refleksje? Upadek polskiej demokracji parlamentarnej.
    Posłem sprawozdawcą był zwykły aparatczyk wyznaczony przez prezesa do zadań specjalnych, były wojewoda z ramienia PiS, Przemysław Czarnek z Lublina.
    W debacie uczestniczyli najwybitniejsi polscy konstytucjonaliści na czele z profesorem Piotrowskim, który jak sięgam pamięcią, zawsze, mimo zmieniających się rządów, był najwyższym autorytetem w tej dziedzinie. Ja jestem zauroczony tym, jak ten wybitny człowiek potrafi pięknie mówić o Konstytucji, która jest (powinna być) gwarantem naszych praw obywatelskich.
    Opinie wszystkich, powtarzam: wszystkich ekspertów, były dla tej ustawy wyborczej druzgocące. Niestety łamanie Konstytucji i prawa staje się w naszym kraju już normą, którą tolerujemy i do której się już przyzwyczailiśmy. Do czego to nas doprowadzi?
    Zapamiętajcie, złamana Konstytucja raz, będzie łamana juz wiele razy, w zależności od potrzeb tej czy innej partii rządzącej. Jeśli Konstytucja nie przystaje do współczesnych czasów, to trzeba ją zmienić, a nie łamać pod potrzeby partyjne.
    Tak więc mamy do czynienia ze świadomym łamaniem Konstytucji.
    I co z tego? Poseł Czarnek z bezczelnym uśmieszkiem, zdawał się mówić do wszystkich, tak jak w filmie Barei „Miś”, no i co z tego, że perfidnie, cynicznie i świadomie łamiemy Konstytucję, i co nam zrobicie?
    Nie będę się dalej rozpisywał nad dziesiątkami argumentów potwierdzających fakt deptania polskiej Konstytucji.
    Ten najważniejszy dokument w kraju, którego święto uroczyście obchodzimy 3 maja, w PiSowskiej ustawie został złamany 15 razy.
    Wszyscy uczestniczymy w teatrze i tłumaczymy sobie, że raz to nie zawsze, że przecież nic się nie stanie. Udajemy, jak z tym mrugnięciem okiem w reklamie piwa bezalkoholowego, że wszystko jest OK. Nie jest. Nie pierwszy i nie ostatni raz PiS łamie Konstytucję. Staje się to normą. Tylko staje się to coraz bardziej niebezpieczne, bo to jest świadomy marsz Kaczyńskiego ku dyktaturze, w której jedynym prawem jest sam najjaśniejszy przywódca.
    I będziemy mieli niby wybory 28 czerwca. Bo tak zadecydował jeden człowiek, zwykły, szeregowy poseł z Nowogrodzkiej. Ten sam, co to w 2014 krzyczał w niebogłosy, że przegrane przez PiS wybory samorządowe zostały sfałszowane, mimo tego, że wybory przeprowadzała Państwowa Komisja Wyborcza, że zachowane były wszelkie procedury, że były urny, mężowie zaufania, przedstawiciele wszystkich komitetów wyborczych, obserwatorzy, którzy patrzyli na ręce każdemu wrzucającemu głos do urny.
    28 czerwca będziemy uczestniczyć więc w niby wyborach, bo zapędziliśmy się w kozi róg, a tak naprawdę zapędził nas do tego rogu Kaczyński, który dla władzy i dla zaleczenia tych swoich chorych fobii, gotowy jest zatopić ten kraj.
    I ktoś, coś wrzuci do naszej skrzynki, albo pod nasze drzwi, coś my wypełnimy, albo kroś inny za nas to zrobi, gdzieś to coś wrzucimy, albo i nie, albo ktoś za nas wrzuci, ktoś to wyjmie, ktoś może policzy, albo i nie, i ktoś ogłosi zwycięstwo, kogoś, kto będzie decydował o naszym losie, losie 38 milionowego narodu przez kolejne 5 lat.
    A my powoli juz musimy się przyzwyczajać, że po niby wyborach, obudzimy się w niby demokratycznym kraju, w którym mamy niby Konstytucję, która niby gwarantuje nam niby prawa i wolności obywatelskie.
    Tylko trzeba pamiętać, że jak w reklamie piwa Żywiec,
    Niby, stanowi wielką różnicę.
    P.S. Dodam: posłowi sprawozdawcy Czarnkowi zadałem 15 pytań. Poseł nie odpowiedział na żadne moje pytanie, a tylko mnie obraził, mówił, że dziwi się, że tacy ludzie jak ja trafili do Senatu.
    • wscieklyuklad Re: Jedenasta plaga egipska 24.05.20, 10:22
     To jest dwunasta plaga!

     Pomyliłem się we wczorajszym poście. Strawberusy były po 30 zeta. Doliczając koszty dojazdu do Garwolina psiaka z obstawą (w tym karetką PR) wyjdzie jakieś 60 zeta za kagie.
     TANIE PAŃSTWO!

    • wscieklyuklad Re: Jedenasta plaga egipska 24.05.20, 10:37

     OKO.press

     Jakub Szymczak
     22 maja 2020
     Ardanowski do bezrobotnych bez zasiłku: pracujcie na roli, jak Jan Paweł II przykazał
     oko.press/ardanowski-do-bezrobotnych-bez-zasilku-pracujcie-na-roli-jak-jan-pawel-ii-przykazal/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR3NsTSDJHYtCMzF2onVHWN2vF5lxAc1r5EZwAOCrwvoIgWAXNwfAgAKRic#Echobox=1590153863
     • wscieklyuklad Re: Jedenasta plaga egipska 24.05.20, 17:42
      Doradca szefa Agencji Wywiadu zatrzymany za pedofilię. To protegowany ministra Wąsika.
      Pedofile w wywiadzie.

      Portal „Służby Specjalne” ujawnił, że doradca szefa Agencji Wywiadu Piotra Krawczyka został zatrzymany w piątek pod zarzutem pedofilii. Oficer ma się bronić tym, że podmieniono mu leki psychotropowe.

      Według ustaleń dziennikarzy oficer oskarżony jest o molestowanie syna swojej siostry. Obecnie jest poddawany badaniom.


      Nie dość, że jak uny wszystkie zboczeniec, to jeszcze na psychotropach!
         • wscieklyuklad Re: Jedenasta plaga egipska 24.05.20, 18:14
          Roman Giertych:
          List do ministra Szumowskiego z propozycją wprowadzenia jasnego systemu dotacji dla rodzin ministrów, posłów i radnych PiS pt. Tarcza Antykorupcyjna Rodzina+.
          Szanowny Panie Ministrze!

          Pozornie może się wydawać, że przyznawanie dotacji rządowych przez osoby do tego powołane przez rząd na rzecz spółek tych osób może budzić lekkie wątpliwości etyczne. Ale musi Pan dać tym wątpliwościom zdecydowany odpór i stwierdzić, że nikt przecież lepiej nie wie od zainteresowanego dotacją, czy mu się ona należy czy nie. Tak więc zamiast poddawać się presji mediów niech Pan ten patent samodotowania rozwinie w zasadę. I odtąd wszelkie pieniądze budżetowe wydawać wyłącznie na podmioty rodzinnie powiązane z ministrami, wiceministrami i posłami. Proponowałbym taką tabelkę:

          minister - wskazuje 300 milionów złotych rocznych dotacji, subwencji lub bezzwrotnych kredytów

          wiceminister - 100 milionów

          senator PiS 75 milionów

          poseł PiS - 50 milionów.

          wojewoda 20 milionów

          radny PiS 5 milionów

          członek władz wojewódzkich PiS 1 milion

          członek władz gminnych PiS 100 tysięcy.

          Pozwoli to uniknąć tych wszystkich zbędnych fikcyjnych komisji, przetargów, tych głupich odwołań, no i tego upierdliwego narzekania naiwnych przedsiębiorców, którzy myślą, że bez znajomości mogą z rządem zrobić jakiś biznes. Nadto każdy uczestnik nomenklatury władzy będzie miał jasno podzielony tort (przez złośliwych zwany kiedyś czerwonym płótnem) i uniknie się konfliktów w gronie samej władzy, które są przecież groźniejsze niż jakieś ujawnione afery, których nikt w TVP nie zobaczy.

          Dotacje te i subwencje wpłacane byłyby na konto członka rodziny wskazanego przez beneficjenta (ministra, posła etc.) Nie podlegałyby zwrotowi, a jednocześnie w tarczy antykryzysowej nr 5 wyłączyłoby się wszelką odpowiedzialność karną dla przekazujących pieniądze, użytkowników dotacji i wszystkich beneficjentów.

          Taki podział tortu pieniędzy i pominięcie tych wszystkich zbędnych procedur, które wymagają jakiegoś uzasadnienia dla przelewania pieniędzy, znacznie obniżyłoby koszty realizowanego uwłaszczenia. Ten prosty mechanizm pozwoliłby uniknąć zakupu zbędnych produktów, wymyślania jakiś konsultacji, czy skomplikowanego mechanizmu mającego uzasadnić dokonaną wpłatę. Genialna w swej prostocie zasada uwłaszczenia rozwiąże wszystko!

          Trzeba tak jasno postawić sprawę i wszystko zalegalizować. Wtedy będziecie mogli z jeszcze większą dumą śmiać się ludziom prosto w twarz.

          PS Niech się Pan modli codziennie o wieczne rządy PiS. To Pana jedyna szansa...
          • wscieklyuklad Re: Jedenasta plaga egipska 24.05.20, 18:16
           ORDO IURIS WRAZ Z POLICJĄ PRZESŁUCHUJĄ „NIEPOKORNYCH” STUDENTÓW UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO
           Przesłuchania mają miejsce na komendzie policji w Katowicach. W środku policjant i prawnik Ordo Iuris. Studenci siedzą w środku po kilka godzin, wychodzą roztrzęsieni, dziewczyny płaczą.
           Wygląda to na przesłuchanie w celu zastraszenia, a nie standardowe działania organów ścigania.
           Oficjalnie studentów nie poinformowano z jakiego powodu każe im się zeznawać. Wiedzą tylko, że ma to związek ze skargą, którą studenci złożyli do władz uczelni na dr Ewę Budzyńską. Wg studentów w trakcie zajęć wykładowczyni mówiła m.in., że:
           ● antykoncepcja to „działania antyspołeczne”
           ● tabletki antykoncepcyjne mają działanie wczesnoporonne, czyli jest to aborcja
           ● aborcja to morderstwo
           ● NORMALNA rodzina składa się zawsze z mężczyzny i kobiety
           ● teoria gender to tak naprawdę „ideologia”, jest jak komunizm
           ● na Zachodzie eutanazji dokonuje się wbrew woli pacjentów, w ten sposób „pozbywają się” starszych osób
           Studenci podkreślali, że dr Budzyńska „wprowadza studentów w błąd i kształtuje postawy oparte na fałszywych informacjach niezgodnych z obecną wiedzą naukową”.
           Rzecznik dyscyplinarny Uniwersytetu Śląskiego wszczął postępowanie i wtedy dr Budzyńska w proteście zwolniła się z pracy.
           I tu na sztandary wzięli ją katoliccy ekstremiści.
           TVP manipulowała podając, że studenci zaatakowali wykładowczynię z powodu jej „obrony tradycyjnej rodziny”, że nie zgadzali się z wynikami badań, które przedstawiała.
           Tymczasem studenci podkreślają, że nie było żadnych badań, a jedynie fantazje wykładowczyni. Ponadto wyświetlała tylko filmy z TV Trwam i TVP.
           Prawnicy Ordo Iuris uznali, że wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec Budzyńskiej było przestępstwem i złożyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa fałszowania dowodów (art. 235 kk). To właśnie w tym postępowaniu są przesłuchiwani studenci.
           Jak wynika z opinii prawników zarzuty są absurdalne i nie trzymają się kupy. Wszystko wskazuje na to, że Ordo Iuris chce po prostu zastraszyć studentów, by każdy kolejny bał się złożyć podobną skargę.
           Nawet kiedy jego wykładowca będzie opowiadał nienaukowe bzdury.
           Zresztą właśnie o to chodzi: by przełamać opór uniwersytetów, które nie chcą wpuszczać w swoje mury różnego rodzaju szarlatanów opowiadających o "terapii zmiany orientacji seksualnej", związkach homoseksualizmu z pedofilią, płaskiej Ziemi, czy zabójczych szczepionkach.

           Z netu
                 • wscieklyuklad Re: Jedenasta plaga egipska 25.05.20, 12:27
                  Stolikowe matolę ryjem rzecznika rzondu przeprosiło Naród a zwłaszcza Z Kolan Powstałego Suwerena, ze na własny pysk nie założyło maseczki w knajpie.
                  Winni tego pozornego i w pełni nieświadomego (zresztą jak zwykle) postępku matołuszka była... zła informacja, jaką matołowi dostarczyli... współpracownicy.
                  Ci ostatni potraktowali rzondową uch-wałkę jak zwykłego członka i przekazali członkowi, że uch-wałka ma charakter prącia w zwisie, czyli jest miękka i członka nie obowiązuje, gdyż to członek sam decyduje, czy ma wisieć, czy stwardnieć. Członek zdecydowało, że uch=wałka mu wisi i nie ozdobiło ryja maseczką. Tymczasem okazało się, iż uch-wałka ma charakter jak najbardziej sztywny i członek winien zdecydowanie się do niej zastosować stanąć na wysokości zadania, czyli przyodziać ryj osłoną - podobnie jak współbiesiadnicy członka.
                  Mea culpa w wydaniu rzecznika rzondu wisi tym razem mi.
                  Zwykli obywatele są karani potężnymi grzywnami za byle bzdurę, a ta chujowina sama nie wie jakie wydaje zalecenia i jakiś kolejny z całego tabunu przygłupów musi onemu t tłumaczyć i to w dodatku błędnie.
                  Podobnie pozostali żarłacze winni zostać ukarani najwyższym z możliwych mandatów.
                  Tym bardziej, iż nie tylko nie ozdobili ryjów maseczkami, ale nie zachowali przepisowej odległości dwóch metrów, za co karano przedsiębiorców na ostatnim proteście.
                  Przypomnę, iż artyści, którzy brali udział w happeningu w przepisowych maseczkach z zachowaniem obowiązującego odstępu, zostali ukarani mandatami sanepidu za rzekome złamanie przepisów karami po 10.000 złotych.
                  Przypomnę także, iż przed miesiącem Naczelna Lekarz Szkocji podała się do dymisji po tym, jak naruszyła wprowadzony przez nią samą zakaz przemieszczania się do innych miejsc zamieszkania.
                  Ryle, że od bydła mafijnego najdrobniejszych standardów moralnych oczekiwać nie wolno. To bezmuzgowe bydło nie kumające znaczenia swych czynów.
                  A Ciemny Motłoch i tak ma to w głębokim dupsku. Chyba, że sam stanie przed obowiązkiem zapłacenia kary za tysiąc razy mniejszy gatunkowo czyn.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka