Dodaj do ulubionych

Łi ar lerning!

01.11.20, 11:25
Jan Paweł II – słaby papież, przeciętny poeta, archaiczny filozof, patron „pedagogiki wstydu”!
To nie tylko barbarzyństwo i fanatyzm, ale przemyślana strategia. Obywateli Polski ma zdaniem Czarnka łączyć nie duma z Gombrowicza, Witkacego, Mrożka, Miłosza, Wałęsy, Mazowieckiego, Kuronia, Frasyniuka, Holland, Owsiaka, Tokarczuk, Wajdy, Pendereckiego lecz bezrefleksyjne posłuszeństwo wobec nacjonalistycznej i klerykalnej ideologii państwa PiS, gdzie dzieła Jana Pawła II są podstawą kanonu lektur. Poezja Wojtyły to w aspekcie antropologicznych, filozoficznych, psychologicznych i teologicznych tomizm w czystej postaci! Warto zatem pamiętać co św. Tomasz z Akwinu mówił o kobietach:
„Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego jest mężczyzna.”
„Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych” .
Pamiętajmy również, że Jana Pawła II zatwierdził Kodeks Prawa Kanonicznego, który nie wymuszał surowych kar za wykorzystywanie seksualne dzieci przez księży oraz nie zniósł tajemnicy papieskiej chroniącej przestępstwa seksualne duchownych.
Tymczasem Czarnek i „dziarscy chłopcy” z PiS chcą zmieniać historię („dzisiejsza młodzież nie rozumienie sytuacji po okrągłostołowej i pedagogiki wstydu”) i kanon lektur, aby tworzyć pisowską humanistykę, gdzie religii podporządkowana jest nauka. Prowadząc „czystkę kulturową” Czarnek planuje dokonać spustoszenia w kulturze największego od czasu zakończenia komunizmu!

Z netu

SUSZNA LINIA MAFII,
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka