Dodaj do ulubionych

Państwo mafijne

07.12.20, 17:18
Orlen mówi o tym, że poprzez “wsparcie sprzedaży oraz zarządzania danymi” zakup Polska Press jest kolejnym krokiem na drodze do mocniejszego wejścia na rynek e-commerce.

Zakup dzienników przez należącego do państwa naftowego giganta może oznaczać swoistą “repolonizację” mediów. Podobnie wyglądało to na Węgrzech, gdzie wiele mediów, w tym wcześniej opozycyjnych, trafiło w ręce biznesmenów powiązanych z Viktorem Orbanem.

Mowa jest o sporej liczbie gazet – 20 dziennikach, takich jak “Dziennik Bałtycki”, “Dziennik Łódzki”, “Dziennik Zachodni”, “Gazeta Krakowska”, “Głos Wielkopolski”, “Kurier Lubelski”, “Polska Metropolia Warszawska”, “Express Ilustrowany”, “Gazeta Krakowska”, “Dziennik Polski”, “Gazeta Lubuska”, “Gazeta Pomorska”, “Kurier Poranny”, “Gazeta Współczesna”, “Nowa Trybuna Opolska”, “Echo Dnia”, “Gazeta Codzienna Nowiny”, “Głos Dziennik Pomorza”, “Express Bydgoski” i “Nowości Toruńskie”, ponad 100 tygodnikach i setkach portali internetowych.

Jest to również kolejne w ostatnich latach kluczowe przejęcie Orlenu po fuzji z Lotosem, czy wejściu w posiadania sieci kiosków Ruch.

No i mafia pozamiatała.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka