02.01.11, 22:16
Mamy rok 2011 a wraz z nim zmiany podatku VAT. Nie tylko to się zmieni ale także prędkości na autostradach, atrapy fotoradarów znikną z ulic. I właśnie przy fotoradarach się zatrzymamy. Na całym powiecie, są dwa fotoradary jeden przenośny a jeden stacjonarny co zmienia skrzynki. Choć mi się wydaje że to jest jeden i ten sam. Tak wiec w myśl przepisów nowych, parę masztów zniknie z ulic Legionowa, ale które? Może żadne bo pan Roman zakupi po prostu urządzenia i obsadzi we wszystkich masztach;( Ma czas do czerwca na decyzje czy likwiduje czy kupuje flaki. Który według was fotopstryk powinien zostać jeśli prezydent nie zakupi urządzenia do środka masztu?.


Obserwuj wątek
  • polokokt Re: Zmiany 02.01.11, 23:09
   ja jestem ciekaw czego innego. Otóż do tej pory, praktyka byla taka, ze jak urzadzenie pojawialo sie w maszcie, gdzies niedaleko parkowal samochod Straży Miejskiej i pilnował urządzenia (bądź co bądź nie taniego) aby nie uległo zniszczeniu lub też żeby nie zmieniło właściciela. No więc pytanie, czy przy maszcie czy masztach gdzie będą urządzenia na stałe otworzymy osterunki SM? A co w godzinach nocnych gdy SM nie pracuje? urzadzenia zostana w środku, czy też Strażnicy będą demontowali maszty? (no bo zgodnie z ustawa maszty nie mogą być pustymi atrapami...). Ot ciekawostki do rozwiązania :)

   Pozdrawiam
   • 3goust Re: Zmiany 03.01.11, 10:07
    Maszty są odporne na wandali, i ja kojarzę tylko że SM staje przy tym przenośnym. Być może nie zwróciłem uwagi przy masztach. Po twoim komentarzu stwierdzam że wybrałeś opcje że dokupią brakujące fotoradary do masztów i wtedy zacznie się problem.

    SM obsługuje także monitoring miejski, to w takim razie w nocy nikt go nie obserwuje?
    • polokokt Re: Zmiany 03.01.11, 11:26
     powiem szczerze że nic nie wybralem :) Cieżko powiedzieć co włodarze wybiorą. Z jednej strony włożenie radarów na stałe, spowodowałoby trwałą poprawę bezpieczeństwa na tych 300 metrach drogi. Ale z biznesowego punktu widzenia, skoro będą tam na stałe, to wszyscy mieszkańcy miasta będą wiedzieli że tam są, a więc te kilkaset tysięcy złotych wydane na urządzenia nie zwrócą się tak szybko, jak w przypadku "zaskakiwania" kierowców.
     Nie wiem jak jest teraz w przypadku masztów, ale kiedyś , jak stał tylko ten przy Urzędzie Skarbowym, kilka rzy widziałem, jak w momencie pstrykania fotek, samochod SM stal zaparkowany w tej uliczce miedzy US a blaszanym plotem obok. I patrzac na materialy wideo w internecie, wynika ze SM zazwyczaj pilnuje takich urzadzen.

     Co w nocy z monitoringiem, to nie wiem, ale SM w Legionowie chyba nadal pracuje do 23? nie slyszalem aby wydluzono godziny pracy (co wiazaloby sie ze zwiekszeniem ilosci straznikow). Moze na noc Policja przejmuje stanowisko? A moze po prostu operatorzy monitoringu nie podlegaja bezposrednio pod SM?

     Pozdrawiam
     • e-legionowo Re: Zmiany 03.01.11, 18:46
      Centrum monitoringu pracuje cały czas pod kontrolą SM, ale czy patrole też jeżdżą to nie jestem pewien.
      Patrząc na stronę ostatnio sławnego pogromcy SM i ich fotoradarów to widziałem jedynie straszników tylko przy przenośnym fotoradarze, takie są uwarunkowania prawne żeby w trakcie całej pracy urządzenia był strażnik je dozorujący. A jak widać po filmikach czasem komuś się nie chciało tam sterczeć :)
      Z masztów stacjonarnych fotoradary raczej nie będą wyjmowane.
  • polokokt Re: Zmiany 10.01.11, 08:22
   No to juz wiadomo, ze raczej maszty nie znikna, gdyż stołeczna policja interpretuje nową ustawę tak, iż pusty masz nie jest atrapa a jedynie czescia instalacji, ciagle gotowa do zainstalowania w niej radaru. Tak wiec w sumie miesiace prac, wyplacania pensji za prace nad nowymi przepisami a zostanie jak bylo :)
   Pozdrawiam
   • 3goust Re: Zmiany 05.02.11, 22:06
    jest już rozporządzenie;) nie wiem czy zarys czy już weszło w życie

    Już widzę jak strażnicy zdejmują bądź zakrywają tablice informujące o fotoradarze;) jeśli skrzyneczka będzie pusta....i zakładają tablice jeśli umieszczą urządzenie. Sam maszt ma być także zakrywany jeśli będzie pusty;) No to SM będzie nie chętnie przekładała foto-pstryka;)
  • ralphie Re: Zmiany 27.09.11, 13:10
   A mnie zastanawia kiedy nasza dzielna SM zacznie stosować się do ustawy z dnia 22.06.2011 podczas kontroli wykonywanych przez strażników? :) Dla przypomnienia jej TREŚĆ .
   O ile mi wiadomo okres 36m-cy wolnej amerykanki dotyczy tylko urządzeń stacjonarnych, a to na trójnogu takim nie jest.
    • ralphie Re: Zmiany 27.09.11, 13:26
     Na trzy kontrole spotkane przeze mnie (Strużańska x 2, Piaskowa), miejsce kontroli nie było właściwie oznakowane. Rozporządzenie wyraźnie mówi, gdzie i jakie konkretne powinny być znaki i tabliczki. Nie wnikam już w to, czy kontrole uzgadniane są z Komendantem Policji :)
     • misiek1974 Re: Zmiany 27.09.11, 15:50
      ralphie napisał:

      > Na trzy kontrole spotkane przeze mnie (Strużańska x 2, Piaskowa), miejsce kontr
      > oli nie było właściwie oznakowane. Rozporządzenie wyraźnie mówi, gdzie i jakie
      > konkretne powinny być znaki i tabliczki. Nie wnikam już w to, czy kontrole uzga
      > dniane są z Komendantem Policji :)

      Wystarczy jeżdzić zgodnie z przepisami i się wtedy nikt fotoradarami przejmować nie będzie :]
      • ralphie Re: Zmiany 28.09.11, 07:13
       misiek1974 napisał:

       > Wystarczy jeżdzić zgodnie z przepisami i się wtedy nikt fotoradarami przejmować
       > nie będzie :]

       Po raz kolejny pisać nie będę w jakim celu zapisy ustawy są jakie są ;)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka