Dodaj do ulubionych

żłobek Legionowo

21.06.11, 12:56
Witam,
już niedługo (lipiec) zostane ojcem i w zwiazku z tym mam pytanie o żłobek państwowy w Legionowie:
podstawowe
- jaka jest jego cena (jaka bedzie po planowanych podwyzkach? - w Warszawie ma to byc ponad 1100 zł)?
- jaka jest szansa na dostanie sie mojego dziecka do tego żłobka i ile potencjalnie sie czeka (bez znajomosci) na miejsce w państwowym żłobku?
- jakie są tam warunki czy ewentualnie bez obaw moge poslac tam dziecko?
- w jakich godzinach mozna zostawiać dziecko w żłobku
- jakie są grupy i ile jest opiekunów na grupe?
- jakie są prywatne żłobki w Legionowie i okolicach (ceny, oczekiwanie na miejsce)
Jednym słowem proszę podzielcie się każdą wiedzą na ten temat.
Obserwuj wątek
  • em-k-a Re: żłobek Legionowo 22.06.11, 12:06
   :-)
   witam, nie wiem jak teraz,ale w moim przypadku 6 lat temu dziecko zgłoszone w kolejkę do państwowego żłobka po otrzymaniu numeru pesel,dostało się w wieku trzech lat do przedszkola (nie doczekało się żłobka), natomiast 4 lata temu młodsza też byłą zgłoszona po nadaniu pesela i w wieku 2,5 roku się dostała... Odpłatności też były na innych zasadach i za żłobek i za przedszkole, od września są nowe zasady,ale nie orientuję się jak to kwotowo wygląda w przypadku żłobka (poprzednio płaciłam ok.400-450zł za pobyt i wyżywienie).
  • pleg Re: żłobek Legionowo 23.06.11, 08:42
   można albo zadzwonić, albo wujek google

   w ostatnim czasie żłobek został rozbudowany, więc miejsc jest więcej niż 6 i 4 lata temu
   relacja z otwarcia

   tu jest o naborze
   na stronie żłobka

   uchwała o opłatach

   o reszcie niech opowiedzą ci co korzystają
  • paulinkas24 Re: żłobek Legionowo 23.06.11, 20:56
   Moje dziecko właśnie zakończyło "edukację" w żłobku. Dostało się za drugim razem. W zeszłym roku niestety się nie dostało. Ten żłobek to jedno z najfajniejszych miejsc jakie znam, dziecko bardzo się rozwinęło, uspołeczniło, stało się odważniejsze. Ja widzę tylko same plusy. Jeśli chodzi o opłaty to jest 277 zł opłaty stałej, 40 zł na radę rodziców (za to dzieci mają bardzo często teatrzyki, koncerty, prezenty np na dzień dziecka itp), 7 zł stawka żywieniowa (odliczana przy nieobecnościach) i ewentualnie 32 zł za zajęcia dodatkowe czyli plastykę i rytmikę.
   W każdej grupie pracują 4 "ciocie" a oprócz tego panie kucharki.
  • sloneczko21021 Re: żłobek Legionowo 24.06.11, 20:10
   Hej.
   My zapisaliśmy się w sierpniu zeszłego roku i Mała miała 80 miejsce na liście oczekujących. W tym roku dostała się bez najmniejszych problemów na 20 pozycji. Z opłatami jest tak, że 277zł opłaty stałej, 8zł stawka żywieniowa dzienna, 40 zł komitet rodzicielski, 20 zł rytmika, 20zł plastyka, ale dwie ostatnie pozycje to dla dzieci powyżej pierwszego roku, najmłodsze grupy za nie nie płacą. żłobek od września będzie czynny od 7 do 17. Jakby coś jeszcze to pytajcie. A... moja córka będzie w najstarszej grupie (jeszcze nie wiemy, w ktorej bo są 2)
  • oz_patryk Re: żłobek Legionowo 13.01.12, 10:36
   Mój syn chodził najpierw do prywatnego łżobka w Jabłonnej, teraz chodzi do Państwowego. Szczerze mówiąc są to dwa światy. Małe dziecko polecam wysłać do prywatnego żłobka. Odwoziłem zawsze młodego rano do żłobka i niejednokrotnie widziałem jak Panie z matczyną troską opiekowały się jakimś dzieckiem które nie chciało zostać w żłobku. Synek kiedyś zachorował w prywatnym łżobku, to jedna z opiekunek cały czas siedziała z nim i trzymała go na rękach i przytulała (pokój w którym siedzieli akurat ma okna od strony wejścia) więc Panie w prywatnym żłobku wkładały dużo serca w to co robią. W państwowym tego typu rzeczy nie widziałem. Jednak w państwowym jest podział na grupy wiekowe, co w przypadku mojego prawie 3 letniego synka daje dużo przebywanie z rówieśnikami. w prywatnym żłobku była jedna koedukacyjna grupa.
   W Państwowym jedyne co bym zmienił to Panią doktor, która czasami miewa nie tyle co błędne diagnozy co nazbyt asekuracyjne. W przypadku kiedy ja pracuje w systemie zmianowym mogę siedzieć z dzieckiem w domu, normalnie żona albo ja musielibyśmy iść na zwolnienie. Z drugiej strony w prywatnym żłobku nie było lekarza i czasami większość dzieci potrafiła chodzić zasmarkana.
   • oz_patryk Re: żłobek Legionowo 13.01.12, 10:40
    no ale może poza opinią bym odpowiedział na Twoje pytania:
    - cena jest przystępna, teraz jest to razem z wyżywieniem i zajęciami dodatkowymi niecałe 600 złotych, przy cyzm jeżeli dziecka nie ma w żłobku i się to zgłosi to odejmowana jest stawka żywieniowa
    - duża, tylko musisz dziecko zapisać odpowiednio wcześniej. My czekaliśmy rok.
    - warunki fajne, dużo zabawek, zajęcia rytmiczne, palstyczne, Opiekunku bawią się z dziećmi.
    w grupie mojego dziecka jest... na liście chyba 20 dzieci, ale jak przyjdzie kilkanaście dzieci to jest rekord. zazwyczaj jest około 10. Są na grupę teoretycznie 3 panie opiekunki + 1 która podaje posiłki, jednak przeważnie siedzą 2.
    • zawiszaczarny7 Re: żłobek Legionowo, żłobek prywatny,klub malucha 16.05.12, 08:37
     no i stało się. wywieszono listy dzieci które dostały się do żłobka. niestety nie ma tam mojego syna, mimo zapewnień pani dyrektor że jest duza szansa aby młody sie dostał. No ale oczywiście dostały sie wszystkie dzieci znajomych pań pracujących w żłobku...
     Mam pytanie: może znacie i polecacie jakieś żłobki prywatne, kluby malucha w Legionowie lub Jabłonnej? Jakie są ceny?
     • annullah Re: żłobek Legionowo, żłobek prywatny,klub maluch 16.05.12, 09:54
      Byłam uważna z takim stwierdzeniem,że dostały sie tylko dzieci znajomych. Kiedys kiedy składało sie dokumenty tylko w jednym miesiącu, można było wysnuć takie wnioski ponieważ zagadką było w jaki sposób i jakie kryteria dawały pierszeństwo (oprócz samotnych rodziców). Teraz kiedy rekrutacja jest prowadzona przez cały rok, każdy dostaje swój numer i masz prawo wglądu w tą liste i jeśli budzi to Twoje wątpliowści możesz sie zgłosić i np. zapytać dlaczego dziecko, które zostało zapisane po Twoim dziecku sie dostało a Twoje niestety nie. Myślę,że w takiej sytuacji nikt nie ryzykowałby głowy.
      Nie jestem oczywiscie pracownikiem żłobka:-) Jestem mamą dziecka , które chodzi obecnie i jednego które chodziło i dostało się na starych zasadach.

      Jeśli chodzi o prywatne żlobki to słyszałam pochlebna opinie o bąbelkowie (albo podobna nazwa). Szczerze odradzam Krainę Małych Krasnali (odwiedziałam to miejsce jak nie wiedziałam jeszcze czy moje dziecko dostanie sie do żłobka i robiłam mały rekonesans). Zrobiłam to z zaskoczenia. Pokoje małe, opiekunki dziwne, mało dziecki i przedziwna właścicielka, która była nieszczera i troche kręciła. Pierwsze wrazenie było masakryczne.
      Jest jeszcze żłobek na Kwiatowej, tam mnie nie wpuszczono jak chciałam sprawdzic z zaskoczenia i polecono mi umówic sie z właścicielką. No ale już wiedziałam,że młody sie dostał i wstrzymałam mój rekonesans.

      Ale życzę powodzenia. Nie jest łatwo znaleść cos dla takiego malucha, w sensie poczucia,że dziecko pozostawiamy w odpowiednich rękach.

      • pikaczu129 Re: żłobek Legionowo, żłobek prywatny,klub maluch 16.05.12, 10:54
       z rekrutacją i numerem się zgodzę, z wglądem do list już niekoniecznie... żeby sprawdzić czy dziecko, które było dalej na liście się dostało musiałabym mieć przed sobą listę dzieci przyjętych i na jej podstawie weryfikować po kolei czy dane dziecko było przed czy może po moim...
       myślisz ze można tak swobodnie zobaczyć listę dzieci ubiegających się o przyjęcie do żłobka? Ja, żeby sprawdzić na którym miejscu było moje dziecko musiałam osobiście pofatygować się do pani dyrektor żłobka, a i też nie widziałam tej listy i numeru na własne oczy- musiała mi wystarczyć informacja ustna.. Mam nadzieję, że jest jeszcze mimo wszystko jakaś szansa...
       • zawiszaczarny7 Re: żłobek Legionowo, żłobek prywatny,klub maluch 16.05.12, 11:56
        dokładnie. Pani dyrektor musiałaby udostepnic ta liste wsyztskim rodzicom wraz z rokiem urodzenia dziecka zeby mozna bylo zweryfikowac czy wsyztsko jest ok. Moj syn byl pod koniec 2 setki na liscie i caly czas sluyszalem zapewnienia ze sie dostanie i tak tez sie nastawilem. A tu teraz dowiaduje sie ze przyjeto 80 dzieci a 120 nie. Z prostego rachunku wychodzi ze teraz moj maly jest ok 110 na liscie a wniosek skladalem w pazdzierniku i nie chce mi sie wierzyc z etylko 10 osob bylo za mna...
        • zuza-1231 Re: żłobek Legionowo, żłobek prywatny,klub maluch 18.05.12, 12:27
         W tym roku nam się udało dostać do żłobka i ruszamy od września.
         W zeszłym roku szczęścia nam zabrakło, byłyśmy 38 na liście oczekujących.
         Zmuszona byłam poszukać prywatnego żłobka, i polecam (córka jest to niecały rok) PRZY LESIE w Rajszewie; bardzo sympatyczne panie, małe grupy, nigdy nie odebrałam dziecka brudnego, z odparzoną pupą - zawsze mnie wita uśmięchnięta, zadowolona, i czasami niechęnie chce wychodzić - ABY TAK BYŁO W miejskim żłobku.
         Wiem, że PRZY LESIE na Sobieskiego tworzy grupę żłobkową, można się dowiedzieć szczegółów.
         Odradzam Krainę Małych Krasnali - miałam kontakt przez chwilę, częsta zmiana personelu, najwięcej to było 4 dzieci; właścicielka mówi to co rodzic chce usłyszeć. to raczej "przechowalnia" dzieci; tam dziecko niczego się nie nauczy.
         • 86katarzyna Re: żłobek Legionowo, żłobek prywatny,klub maluch 01.11.12, 18:29
          Witam serdecznie,
          Byłam ostatnio w nowo powstałej Akademii Malucha Promyczek. Jest rewelacyjnie. Założyła ją jedna z najfajniejszych cioć ze żłobka państwowego, pani Beatka. Moje dzieci a chodziło tam dwoje uwielbiały ją, nie chciały wychodzić z placówki. Szkoda, że moje dzieci już urosły bo z chęcią oddałabym je pod opiekę do Promyczka. Czasem jednak wpadniemy do cioci.
           • paulina2712 Re: żłobek Legionowo, Akademia Malucha "Promyczek" 04.03.13, 23:18
            Niedawno sama szukałam żłobka dla 13-miesięcznej córeczki.Zasugerowałam się opinią jednej pani z tego forum odnośnie Akademii Malucha "Promyczek" w Legionowie i postanowiłam sama sprawdzić tę placówkę.Mieszkam w Wieliszewie i tutaj nie ma żadnego żłobka,a Akademia Malucha jest najbliżej.Sam żłobek i panie robią bardzo dobre wrażenie.Żłobek powstał kilka miesięcy temu, w dużym domu z ogrodem.Jest w nim dużo różnych pomieszczeń dla dzieci +duża sala zabawa na dole.Jest pełno rozmaitych zabawek,jest kolorowo i przytulnie:-)Czuję się tam raczej nie jak w żłobku,ale jak w domu u przyjaciół.Spędziłam z córeczką kilka dni na adaptacji /tydzień adaptacyjny jest bezpłatny/ i byłam zadowolona ze sposobu w jaki ciocie bawią się z dziećmi.Jest dosyć kameralnie, 3 panie do opieki +raz w tygodniu pani psycholog.Pani Beatka odpowiedziała na wszystkie moje pytania-a miałam ich sporo i mimo,że mieliśmy jeszcze kilka innych prywatnych żłobków na liście,zdecydowaliśmy się od razu na ten.Moje przeczucie mnie nie zawiodło,córeczka cieszy się,kiedy wiozę ją do żłobka, zajęcia są urozmaicone/dzieci mają zajęcia plastyczne,gimnastyczne,angielski, zajęcia z psychologiem/.Jak był karnawał to dzieci miały bal karnawałowy,jak były Walentynki to piekły z ciociami babeczki i przygotowywały laurki dla rodziców.Naprawdę przyjemnie było dostać taki upominek od swojego dziecka:-))Jednym słowem czuję,że moja córeczka na pewno wynosi dużo dobrego jeśli chodzi o jej rozwój.Ciocie mają dużo energii i różnych pomysłów i co ważne,mają także odpowiednie wykształcenie i doświadczenie.Polecam ten żłobek wszystkim moim przyjaciołom i znajomym, a zainteresowanych odsyłam na stronę żłobka -www.promyczek-legionowo.pl/
   • elzunia.23 Re: żłobek Legionowo 03.01.13, 11:41
    Zastanawiam się nad Słoneczkiem. Jest na trasie, przy Długiej 3. Nie mają jeszcze dzieci, dopiero ruszają, ale mają duży plus- nie dość, że czesne za cały dzień to tylko 800 miesięcznie, to jeszcze zwracają kase za dni nieobecności. To dla mnie ważne, bo w zeszłym roku straciłam kupę kasy w wawskim klubiku, który zwrotów nie miał, nie było nawet opcji, żeby się dogadać, a dziecko w szpitalu :(
    A może polecacie coś innego? Tylko właśnie po trasie, nie w mieście, bo ja przez Legionowo tylko przelatuję, a mąż pracuje w Wawie
    • elzunia.23 Re: żłobek Legionowo 19.02.13, 23:10
     Zdecydowaliśmy się na Cherry Garden w Stanisławowie Drugim i jesteśmy bardzo zadowoleni, zasłyszałam opinię u pani w sklepie osiedlowym :) nie ma to jak sprawdzone źródło informacji
     • dorota_ja Re: żłobek Legionowo 21.08.13, 22:50
      moja coreczka też chodzi do Cherry Garden w Stanisławowie :)

      to jest SUPER przedszkole ! dziecko zakochane, nie lubi weekendów, bo przedszkole zamknięte. najedzone, czyste,usmiechniete,wybawione. co dzień zaskakuje nas czymś nowym nauczonym w przedszkolu.
      Polecam bardzo
      • edit_mama Re: żłobek Legionowo 14.10.14, 09:03
       ja również zdecydowałam się posłać swoje dziecko do żłobka Akademia malucha Promyczek w Legionowie i była to świetna decyzja. Panie są przemiłe, zawsze udzielają odpowiedzi na zadane pytania, córeczka jest również przeszczęsliwa. Zabawki w żłobku są wszystkie certyfikowane, nie ma tam tandety, na półkach widziałam w zasadzie markę Fischer price i inne tego typu. Podczas tygodnia adaptacyjnego, który był bezpłatny mogłam się przyjrzeć temu w jaki sposób panie zajmują się dziećmi, jednak najwiekszym potwierdzeniem był widok wchodzącej jednej z Pań (po urlopie) i rzucające się dzieci na szyję. to była ogromna radość widzieć takei szczere zachowania dzieci i utwierdziło mnie to w przekonaniu że jest to najlepszy wybór żłobka dla mojej córki. niezdecydowanym mamom polecam ten punkt opieki,
   • dosia53 Re: żłobek Legionowo 19.06.18, 22:05
    Przykro mi, ale ja nie podzielam tych superlatyw nt. Promyczka w Legionowie, a nawet samej Pani dyrektor. Moje dziecko chodziło 6 miesięcy. Większość czasu w przedszkolu przepłakało, uwaga: siedząc pod schodami... Płakało i tęskniło, a pani Dyrektor stać było jedynie na komentarz: "co za rozpieszczone dziecko"! Niestety nie mogę oprzeć się wrażeniu, że owej Pani zależy bardziej na rozkręcaniu biznesu czy "wow medialnym" niż na dzieciach. O czymś świadczą już trzy oddziały...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka