Dodaj do ulubionych

Oferta pracy dla Prezydenta Smogrzewskiego

26.02.13, 09:47
powtórzę, bo utonęło w wątkach:

Panie Prezydencie,

ja, Marcin Mizgalski, składam Panu publiczne przyrzeczenie wypłaty wynagrodzenia w wysokości 500 złotych brutto za jeden (słownie: jeden) dzień Pańskiej osobistej pracy. Zapłacę Panu tyle za jeden dzień pracy we wskazanej przez mieszkańców Legionowa filii Bibiloteki w Legionowie.

Ta stawka to nieco więcej, niż Pańska dniówka, ale też niedostrzegalnie mało wobec wartości istnienia biblioteki dla mieszkańców. Zdeponuję te pieniądze i umowę we wskaznym przez Pana miejscu i terminie. Pan zobowiąże się w zamian do przepracowania w Filii jednego pełnego dnia, pod kierownictwem Pań z biblioteki. Oferuję przwoite warunki pracy oraz to, że ten jeden dzień poważnie odmieni Pańskie życie. Wynagrodzenie może Pan zatrzymać dla siebie lub przekazać na dowolny, wybrany przez Pana, cel.

Teraz prośba do Pani Doroty Staśkiewicz, zastępcy rzecznika UM Legionowo: Pani Doroto: a) zapraszamy do pojawienia się na Forum, b) proszę o przekazanie mojej prośby do Pana Romana Smogrzewskiego, c) będziemy wdzięczny za odpowiedź na posiedzeniu Rady Miasta.

pozdrawiam,

Marcin
Obserwuj wątek
    • hatir Re: Oferta pracy dla Prezydenta Smogrzewskiego 26.02.13, 10:02
      zchotomowa napisał(a):

      > > ja, Marcin Mizgalski, składam Panu publiczne przyrzeczenie wypłaty wynagrodzeni
      > a w wysokości 500 złotych brutto za jeden (słownie: jeden) dzień Pańskiej osobi
      > stej pracy. Zapłacę Panu tyle za jeden dzień pracy we wskazanej przez mieszkańc
      > ów Legionowa filii Bibiloteki w Legionowie.
      Określ dzień bo się zgodzi na 4 b.r. maja licząc że będą pustki.
      • zchotomowa Re: Oferta pracy dla Prezydenta Smogrzewskiego 26.02.13, 10:07
        co do terminu to się dogadamy,

        I jestem spokojny nawet o 4.05, przecież to będzie atrakcja dostać na karcie bibliotecznej podpis "Mecenasa Wiedzy". Ja sam chyba wtedy przyjdę się zapisać :)

        pozdrawiam,

        Marcin
    • sylwestra321 Re: Oferta pracy dla Prezydenta Smogrzewskiego 26.02.13, 11:11
      Bardzo podoba mi się ten pomysł i proponuję jakiś poniedziałek bądź piątek. Ze względu na bliskość weekenu wydaje mi się, że to w te dni jest najwięcej czytelników :)
    • mieszkanieczbloku Re: Oferta pracy dla Prezydenta Smogrzewskiego 26.02.13, 11:20
      Znam sporo bezrobotnych...dla których nie ma pracy...a tu co widzę zatrudnić chcecie kogoś kto ma już pracę, to jakiś bezsens ..hahahaa
      • kka69 Re: Oferta pracy dla Prezydenta Smogrzewskiego 26.02.13, 12:05
        Za stawkę 500 zł, to w Legionowie może być 1000 osób chętnych do pracy w bibliotece nie przez jeden dzień, ale przez tydzień.
        • mieszkanieczbloku Re: Oferta pracy dla Prezydenta Smogrzewskiego 26.02.13, 12:09
          kka69 napisał:

          > Za stawkę 500 zł, to w Legionowie może być 1000 osób chętnych do pracy w biblio
          > tece nie przez jeden dzień, ale przez tydzień.
          ___________
          Myślę nawet że stykło by niektórym nawet na pół miesiąca!!!
          • zchotomowa Re: Oferta pracy dla Prezydenta Smogrzewskiego 26.02.13, 13:26
            wszystko zgoda,

            Tylko, że ja chcę zatrudnić na jeden dzień Prezydenta Miasta. Nie widzę powodu, dla którego jego wynagrodzenie miałoby być niższe, od tego, jakie Prezydent otrzymuje zazwyczaj.

            pozdrawiam,

            Marcin
        • zchotomowa Re: Oferta pracy dla Prezydenta Smogrzewskiego 26.02.13, 12:11
          Zgadza sie, ale ja mam bardzo specyficzne wymagania i chodzi mi o tego jednego, konkretnego człowieka. Dlatego oferta, takiej wysokości, jest wyłącznie adresowana do Romana Smogrzewskuego, Prezydenta Legionowa.

          Pozdrawiam,

          Marcin
          • mieszkanieczbloku Re: Oferta pracy dla Prezydenta Smogrzewskiego 26.02.13, 12:22
            zchotomowa napisał(a):

            > Zgadza sie, ale ja mam bardzo specyficzne wymagania i chodzi mi o tego jednego,
            > konkretnego człowieka. Dlatego oferta, takiej wysokości, jest wyłącznie adres
            > owana do Romana Smogrzewskuego, Prezydenta Legionowa.
            >
            > Pozdrawiam,
            >
            > Marcin
            ____
            Lepiej byś te pieniądze przeznaczył na biednych jak ci tak zbywa...Mnie nie stać by było wywalić 5 paczek na głupotę...
            • zchotomowa Re: Oferta pracy dla Prezydenta Smogrzewskiego 26.02.13, 13:22
              utrzymanie biblioteki dla dorosłych to nie jest głupota.

              Wydanie 500 zł to nie jest fanaberia, dla mnie to jest zauważalna kwota. Możesz to potraktować jak mój własny wkład w uświadomienie Prezydentowi, że Biblioteka jest wartością. I nie dla mnie, bo ja to tylko jednostka, ale dla setek mieszkańców.

              Potrafisz sobie wyobrazić, że tylko ta jedna filia ma więcej klientów dziennie, niż wszystkie boiska razem obok hali sportowej? Zgodziłbyś się je zamknąć?

              pozdrawiam,

              Marcin
              • mieszkanieczbloku Re: Oferta pracy dla Prezydenta Smogrzewskiego 26.02.13, 13:51
                Dla mnie to zwykły populizm...Medialne zaistnienie...A nie jakaś mądrość, która ma komuś coś unaocznić..Takie działanie to dla mnie po prostu - Głupota. Pan prezydent zara przyleci i będzie polemizował..albo co może... do biblioteki,do pracy w podskokach podskoczy..hahahaa... Pomysły normalnie dziecinne! Dawno się tak nie uśmiałem... :D ..Kasy Ci niby szkoda ale dasz..hehehee Piaskownica normalnie hahaahaa
                • zchotomowa Re: Oferta pracy dla Prezydenta Smogrzewskiego 26.02.13, 14:06
                  słuchaj,

                  Nie mam problemu z tymi przymiotnikami; chętnie zobaczę Twoją inicjatywę.

                  Marcin
    • bibliofil232 Re: a może dyrektor nas obsłuży 26.02.13, 20:22
      Witam, skoro pomysł zamknięcia filii wyszedł od dyrektora biblioteki, to niech ona to powie bezpośrednio czytelnikom tej placówki. Niech się nie chowa za plecami prezydenta i pracowników.
      Może zamiast prezydenta ona przyjdzie popracować w filii. Pewnie ma też więcej czasu niż prezydent.
      Mnie jako czytelnikowi wszystko jedno które z nich świeciło oczyma (jeśli to potrafią i wiedzą co to wstyd). Jednak mam wątpliwości co do tego.
      • zchotomowa Re: a może dyrektor nas obsłuży 26.02.13, 20:28
        czekałem na ten postulat.

        To chyba rola "Gazety Powiatowej" lub "To i Owo", żeby zapytać tą Panią o prawdziwe przyczyny złożenia takiego wniosku. Jest dla mnie oczywiste, że Pani ta podlega Prezydentowi, ale zdaje się, mamy rozdźwięk, kto chce wziąć odpowiedzialność za zamknięcie Filii i wkurw 2.000 czytelników. Wybory są za chwilę i może się okazać, że Czytelnicy będą jedną z liczących się grup, o swawolo! CZYTAJĄCY MOGĄ WPŁYWAĆ NA WŁADZE, uwierzycie? :)

        poczekajmy do Sesji Rady Miasta.

        Marcin
        • malgaka Re: a może dyrektor nas obsłuży 26.02.13, 20:50
          Ja mogę ze swojej strony powiedzieć, że jestem zbulwersowana iż dyrektor Biblioteki występuje o likwidację Filli 1 która istniała odkąd sięgam pamięcią.
          Do prawdy nie rozumiem jak można i nie wiem czy chciałabym mieć taką przyjemność.
    • numer170 Re: a może dyrektor nas obsłuży 01.03.13, 08:24
      Niech mi ktoś wytłumaczy o co w tym chodzi bo ja się gubię. Ten dom na Sowińskiego należy do miasta i co teraz ma to przejąć KZB, ale co to ma do zamknięcia filii? Czy to jakieś podstępne działania jak to nazwałeś Dworu Romanowego?

      Chyba rzeczywiście czas na zmiany nie tylko w bibliotece (mówię o osobie która ewidentnie niszczy legionowską bibliotekę, przede wszystkim jej księgozbiór, ma gdzies czytelników , bo jest przyspawana do stołka.
      A nasze władze są zbyt długo na świeczniku izapomnieli o mieszkańcach. Jak widać władza deprawuje.
    • sylwestra321 Re: Oferta pracy dla Prezydenta Smogrzewskiego 01.03.13, 16:12
      hmmm tak się zastanawiam dlaczego kilka odpowiedzi w tym wątku zniknęło? czy to jest wolność słowa? bo wydaje mi się, że jesteśmy ograniczani w możliwości wyrażania swoich opinii.
      • w.iwo prośba 01.03.13, 16:55
        melduję, że po burzliwej dyskusji moderatorów wpisy wróciły, jednak bardzo proszę by w wypowiedziach zachować umiar i nie obrażać nikogo
        mam do przekazania prośbę by nie otwierać następnych wątków na ten sam temat

        pozdrawiam Iwona
        • zchotomowa Re: prośba 01.03.13, 17:10
          ja, autor części trudnych postów, kwestionuję obiektywizm Moderatora psychomaszyny.

          Nie chcę rozpoczynać flame, nie o to chodzi. Nie zarzucam też kasowania - w moim życiu dzieje się zbyt wiele i pewnie bym tego nie zauważył. Jednak pamiętam szczególne komentarze i klik-klik odtworzyłem. I ja pamiętam oba wpisy, które utkwiły mi w pamięci, oba autora Moderatora. Czytając komentarze psychomaszyny do teksów, które dotyczą zwykłych spraw mieszkańców (owszem, takich których obrony się podjąłem i jestem autorem), miałem, a i dziś także mam przekonanie, że psychomaszyna nie powinien kasować postów bez zgody drugiego Moda.

          Moje zaufanie do bezstronnego moderatora psychomaszyna utracił (powtórzę - to nie chodzi o kasowanie, akurat moich postów to nie dotknęło, chodzi mi jednak o attitude do spraw wspólnych). Moderator ma szczególne uprawnienia i obowiązki. I nie, nie chciałbym, żeby to się rozwinęło w dyskusję, niech każdy, ja też, wyciągnie własne wnioski w milczeniu.

          Mam nadzieję, że to nie wygląda na pouczanie; specjalnie przeczytałem trzy razy, czy oby się nie wymądrzam za bardzo :)

          pozdrawiam,

          Marcin
          • w.iwo Re: prośba 01.03.13, 17:25
            po to są moderatorzy o innych charakterach, światopoglądach, wrażliwości by się wzajemnie uzupełniać... to społeczna funkcja, czasem ja, czasem Psycho ma rację, a najczęściej ... sami forumowicze :)
            ps. nie ma ludzi obiektywnych
            • goraca_ziuta Nie charakter, poglądy i wrażliwość są roblemem 01.03.13, 17:55
              Społecznictwo z założenia winno być bezinteresowne.
              Ilu znacie ludzi, którzy są w tak komfortowej sytuacji życiowej?
              Takich którzy są bezinteresowni, bo niezależni?

              Moderacja powinna polegać tylko na kasowaniu spamu, pornografii, wulgaryzmów itp. czyli treści łamiących ogólnie przyjęte zasady współżycia i regulamin portalu cała reszta to już cenzura.
              • marakut Re: Nie charakter, poglądy i wrażliwość są roblem 01.03.13, 18:37
                W Powiatowej w.iwo trochę inaczej moderuje.
                Przykład - na dowód zachowałem zrzut ekranu - co takiego złego ten Karol napisał w swoim komentarzu?
                gazetapowiatowa.pl/artykuly/Rewolucja-w-administracji:-KZB-zostanie-sp%C3%B3%C5%82k%C4%85,2183.html
                • e-legionowo Re: Nie charakter, poglądy i wrażliwość są roblem 01.03.13, 18:47
                  W Powiatowej pracuje więcej osób niż tylko Iwona, więc jaki masz dowód że to Ona moderowała wpis pod artykułem ?
                  • marakut Re: Nie charakter, poglądy i wrażliwość są roblem 01.03.13, 19:00
                    Artykuł jest podpisany przez iw i stąd się domyślam, że to Pani Iwona.
                    Zobacz także:
                    Rewolucja w administracji: KZB zostanie spółką?

                    gazetapowiatowa.pl/artykuly/Strach-w%C5%9Br%C3%B3d-pracownik%C3%B3w,2310.html
                    • w.iwo Re: czasu brak 01.03.13, 20:42
                      przykro mi że Cię rozczaruję :)
                      w gazecie pracuje większy zespół ludzi, jedni zajmują się marketingiem, inni Fb, stroną internetową, inni grafiką, inni składem, inni projektami specjalnymi...
                      kiedy muszę przejrzeć pół szafy dokumentów, nie starcza czasu na nic innego jak tylko analiza, zbieranie materiałów, rozmowy, słuchanie sesji i komisji, i pisanie...
                      no i oczywiście odpisywanie na sprostowania ;)))

                      właśnie zamiast oglądać jakiś zajmujący horror muszę odnieść się do pewnego listu ;]

                      ps. i tak zeszliśmy z głównego tematu na manowce
                      • marakut Re: czasu brak 01.03.13, 21:08
                        Nie jestem rozczarowany, bo jestem realistą i raczej należę do trudnych do oczarowania.
                        Organizacja pracy i wewnętrzne sprawy Powiatowej, to sprawy Powiatowej.
                        A pół szafy, horrory, skład, sprostowania - to jest XXI wiek i są komputery i wolne media itd.
                        Pozdrawiam
                        • psychomaszyna Re: czasu brak 02.03.13, 04:54
                          Proponuję zakończyć wątek dotyczący Gazety Powiatowej, bo wyjdzie, że na forum promowana jest tylko jedna gazeta (a to nie uchodzi). Mediów w Legionowie jest wiele i, aby zbudować swój pogląd warto oglądać sprawę z różnych stron.
                          Był czas, gdy jedynie krytyczną wrażliwością wobec władz Legionowa wykazywało się tylko To i Owo, a Powiatowa była nijaka, można było się z niej zasadniczo dowiedzieć o kolejnych inwestycjach pewnego dewelopera i gdzie kupić beton towarowy z dowozem.
                          • zchotomowa Re: czasu brak 02.03.13, 09:02
                            Żółta karttka. Za żałosne kopanie po kostkach.
                            Czekam jeszcze na krytyczny o tekst o rodzicach kogoś z redakcji.

                            Marcin
                            • mieszkanieczbloku Re: czasu brak 02.03.13, 19:27
                              zchotomowa napisał(a):

                              > Żółta karttka. Za żałosne kopanie po kostkach.
                              > Czekam jeszcze na krytyczny o tekst o rodzicach kogoś z redakcji.
                              >
                              > Marcin
                              ____________
                              Ale ubaw...hahhaah może jeszcze "karny jeżyk"... i znowu ta dziecinada...
    • syl-pie78 Re: Znikający temat 03.03.13, 21:25
      był tu w tym wątku taki tekst (niektóre słowa są wykropkowane bo może z tego powodu???) zniknął więc słowa które mogłyby być może nie takie jak trzeba to wypipkałam:

      Ta Pani to kolejna .......... w rękach Romana ............ i vice Piotra .......... :P
      Genialny pomysł jak uwiarygodnić potrzebę przejęcia budynków miejskich (placówki edukacyjne, spotowe i kulturalne) przez KZB ??? Dyrektorzy w/w placówek mieli napisać pisma do ...... ........... (czyt. UM) z prośbą o przejęcie bo nie dają sobie rady .... genialne w swojej prostocie, całe szczęście że w/w dyrektorzy mieli więcej godności niż ......... ........ z Biblioteki i ta opcja upadła.

      Ale i tak przejęcia będą, jak .... ........ ma ustalony cel to sposób się znajdzie :)))
      Pelnomocnik d/s przekrzałceń działa przy Dworze od października, a tu taka ściema że oni dopiero się zastanawiają nad przejęciami .... nie lubię być traktowany jak kretyn, zwłaszcza przez osobe na którą niestety głosowałem


      Znajoma mi go przesłała bo zobaczyła go w Internecie a wie że ogromnie boję się że będą zwolnienia w szkole. Nie wiem czy mogę tak to wpisać bo piszę tu pierwszy raz.
      Może warto jak się coś kasuje to chociaż napisać że post został wycięty i podać powód. Ot, tak jasności. Bo głupio się czuję czy w ogóle mogę spytać czy ktoś wie na temat tych przekształceń coś więcej.
      • 7gucio Re: Znikający temat 03.03.13, 21:46
        Był taki wpis, usunięty został przez Psychomaszyne, powrócił i znów go wcieło.
        W zasadzie zamiast kropek była marionetka, Wspaniały, nie pamiętam co dalej. Może ktoś ma lepszą pamięć.
        A swoją drogą co przeszkadzało, że usunięto cały wpis?
        Znalazł się obrońca prezydentów czy dyrektorki?
        Ja mężczyzna starej daty stawiam na obronę czci słabej białogłowy.
    • syl-pie78 Re: Oferta pracy dla Prezydenta Smogrzewskiego 03.03.13, 22:00
      Przepraszam ale może nie wracajcie już do tego wpisu to może komuś uda się mi coś powiedzieć na temat tych przekształceń. Ogromnie boję się zwolnień, mąż na bezrobociu, nie chcę się użalać ale zrozumcie że to dla mnie ważne.
    • zchotomowa Re: Oferta pracy dla Prezydenta Smogrzewskiego 06.03.13, 10:57
      Czy to nie dziwne, że choć moją ofertę usłyszała cała rada miasta, to Prezydent Smogorzewski nadal pozostaje głuchy?

      pozdrawiam,

      Marcin
      • werona539 Re: Oferta pracy dla Prezydenta Smogrzewskiego 10.03.13, 22:01
        zchotomowa napisał(a):

        > Czy to nie dziwne, że choć moją ofertę usłyszała cała rada miasta, to Prezydent
        > Smogorzewski nadal pozostaje głuchy?
        >
        No już nie tylko cała Rada
        www.youtube.com/watch?v=YolsxJYwwI8
        dziwne, dziwne ale niestety honor i słowo to już mało znane pojęcia.
        słowa dla polityków i słowa polityków zupełnie nic nie znaczą więc rzucają je na wiatr
        myślę że nic lepszego nie ma co się spodziewać po tych przedstawicielach jak to co widzimy
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka