Dodaj do ulubionych

ustawienia stołów

14.05.10, 10:50
Czy jest ktoś na forum, kto ma doświadczenie w kwestii ustawienia
stołów. Chodzi mi o stoły okrągłe - jakie są plusy takiego
ustawienia a jakie minusy. Jak najlepiej ustawić stoły na weselu?
Dziękuje za wszystkie rady
Obserwuj wątek
    • aikibluee Re: ustawienia stołów 11.06.10, 23:00
      Hmm, doświadczenie mam raczej tylko jako gość, ale też się nad tym zastanawiałam w kontekście swojego wesela.

Myślę, że to, który układ okaże się lepszy zależy w dużej mierze od tego, jakich masz gości. Wydaje mi się że stoły okrągłe są bardziej eleganckie i kameralne. Pięknie wyglądają, ale są też bardziej 'zamknięte'. Każdy stół tworzy osobną całość i, wydaje mi się, goście są wtedy mniej zintegrowani. Z kolei prostokątne długie stoły mogą pozwolić na większą integrację gości i ich poczucie wspólnoty.

Tylko że nie zawsze. I tu wchodzi ten czynnik "ludzki". Może się okazać, że osoby bardziej nieśmiałe, introwertyczne, które nie znają zbyt dobrze współbiesiadników, mogą bawić się lepiej i aktywniej przy okrągłych stołach. Dla takich osób zamknięte koło osób siedzących przy jednym stole będzie łatwiejsze do integracji niż długi stół. Przy długim stole rozmawialiby prawdopodobnie tylko z osobami po bokach i to i tak raczej w zakresie "proszę podać półmisek".
      Za to osoby bardzo zabawowe, dusze towarzystwa, ekstrawertycy znajdą się dobrze przy długich stołach, gdzie można porozmawiać i zainicjować zabawę z większą grupą osób.
    • florma_dekoracje Re: ustawienia stołów 19.02.14, 14:41
      Ustawienie stołów okrągłych zawsze zabiera więcej miejsca niż prostokątnych, dlatego nie zawsze jest możliwe z uwagi na liczbę gości. Goście są bardziej odseparowani i atmosfera jest bardziej rautowa niż biesiadna ponieważ kontakt wzrokowy jest ograniczony. Wszystko zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć.
    • mnjut Re: ustawienia stołów 03.03.14, 23:32
      Okrągłe stoły niby wyglądają elegancko, ale... sprawdzają się na przyjęciach w rezydencjach, pałacach i zamkach. Ewentualnie jeżeli wesele jest w stylu garden party to też pasują.
      W polskiej tradycji wesele ma integrować rodziny. Ma je łączyć, a przy okrągłych stołach trzeba gości dzielić. I tu jest problem: według jakiego klucza? Czy się goście nie obrażą? Widziałem już kilka razy, jak goście, rujnując pomysł Młodej Pary na elegancki sznyt, zestawiali okrągłe stoły razem. Zamieszanie, bałagan i w rezultacie niesmak. Lepiej ustawiać stoły prostokątne łącząc je w całość. Jeżeli trzeba stoły podzielić ze względu na układ lub wielkość sali to najlepiej pousadzać gości według klucza rodzinnego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka