Dodaj do ulubionych

Na katolickich drogach... cd

05.10.21, 07:23
krytykapolityczna.pl/kraj/podwyzka-mandatow-kierowcy-wojcik/
Obserwuj wątek
    • diabollo Re: Na katolickich drogach... cd 05.10.21, 07:47
      Akurat właśnie zdarzyło mi się przekroczyć prędkość ponad 30 km/h w Niemczech.
      Na autostradzie nie zauważyłem ograniczenia 120 km/h i chyba wyprzedzałem inne auto, no i stało się.

I tutaj to poważna sprawa, bo mogę stracić na miesiąc prawo jazdy plus oczywiście mandat (który chcę z radością zapłać, żeby tylko mandat).

Prawnik mi poradził, żebym odpisał załączoną ankietę potwierdzając dane właścicieka auta (czyli moje), ale żebym się nie przyznawał (choć dostępne na portalu policyjnym zdjęcie nie pozostawia żadnych wątpliwości).
      Mianowicie jak wiadomo nawet z filmów, przestępca czy dopiero oskarżony ma prawo do zachowania milczenia i ma prawo do tego, żeby się samemu nie oskarżać. Jako jedyny ma prawo nawet kłamać w sądzie.

Dlatego ten RPO ma chyba trochę racji. Nie można zmuszać ludzi do samooksarżania się. Udowodnienie winy leży po stronie systemu sprawiedliwości, nie przestępcy.

Niemniej poddam się karze, jakakolwiek będzie. Podobno za pierwszym razem (a u mnie to absolutnie pierwszy raz) w ciąglu 12 miesięcy poniżej przekroczenia prędkości o 40 km/h nie powinni mi zatrzymywać prawa jazdy.

Zobaczymy.

Z tego co słyszałem w PL ponad 60% mandatów jest nieściągalna.

Kłaniam się nisko.
      • oby.watel Re: Na katolickich drogach... cd 05.10.21, 14:36
        Przed wprowadzeniem drakońskich kar należałoby uporządkować oznakowanie i surowo karać tych, którzy ustawiają znaki bez sensu. Na prostym odcinku ni stąd ni zowąd potrafi być ograniczenie szybkości. Problem w Polsce polega na tym, że nie chodzi o bezpieczeństwo, lecz o krycie dupy z jednej strony i zyski z mandatów z drugiej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka