Dodaj do ulubionych

Katho-Krelmlo Iuris

01.02.22, 16:10

krytykapolityczna.pl/kraj/czas-zakazac-rozwod-to-znaczy-katolickiego-fundamentalizmu/
Obserwuj wątek
  • diabollo Re: Katho-Krelmlo Iuris 02.02.22, 09:47
   Oczywiście upadli katolicy z OI mają przed sobą wielką przyszłość i kariery. Wystarczy pójść w ślady mecenasa Giertycha i PO ich przytuli, a jak nie przecież PIS nie odrzuci.
   Tak czy siak, tak dlugo jak POPIS zgarnia 80% głosów, koryto dla tych katolików będzie zawsze pełne.

   Kłaniam się nisko
   • oby.watel Re: Katho-Krelmlo Iuris 02.02.22, 10:38
    diabollo napisał:

    > Oczywiście upadli katolicy z OI mają przed sobą wielką przyszłość i kariery. Wy
    > starczy pójść w ślady mecenasa Giertycha i PO ich przytuli, a jak nie przecież
    > PIS nie odrzuci.
    > Tak czy siak, tak dlugo jak POPIS zgarnia 80% głosów, koryto dla tych katolików
    > będzie zawsze pełne.

    Niebywale celna analiza. Na szczęście zarówno lewica jak i Hołownia robią wszystko, by PiS rządziło trzecią kadencję. Przy odrobinie szczęścia i niewielkich korektach d'Hondt zapewni PiS-owi większość konstytucyjną.
     • oby.watel Re: Katho-Krelmlo Iuris 02.02.22, 13:00
      diabollo napisał:

      > Tak trzecia kadencja PO będzie bardziej estetyczna od trzeciej kadencji PIS.
      > Niemniej ideowologicznie to ciagle to samo: rządy katoprawicy.

      No i? Masz coś lepszego na widoku? Dom się pali a Ty wolałbyś, żeby go gasili albo strażacy w czerwonych mundurkach, albo nikt?
       • oby.watel Re: Katho-Krelmlo Iuris 02.02.22, 13:23
        diabollo napisał:

        > Nie mogę się nadziwić naszej inteligencji, że ciagle popiera katoprawicę i ciag
        > le jest bardzo zdziwiona, że...w kółko rzadzi katoprawica.

        A ja nie mogę się nadziwić ludziom, którzy nie mogą pogodzić się z rzeczywistością. Ta lewica, która jest w Sejmie nie jest żadną alternatywą i nie ma żadnych szans co potwierdzają sondaże i wybory. Potrzebujemy nowoczesnej, europejskiej lewicy a nie fanatycznych aparatczyków z ciasnymi umysłami pod kierunkiem betonu PZPR-owskiego. Dlatego rozdzieranie szat z tego powodu, że poparciem cieszą się dwie partie katoprawicowe jest po prostu głupie. Zwłaszcza, że taka Barbara Nowacka jest taka katoprawica jak Ty. Poza tym kiedy do wyborców wreszcie dotrze, że ważniejsze od przynależności jest wiedza, doświadczenie, kompetencje, rozsądek, przyzwoitość?
        • diabollo Re: Katho-Krelmlo Iuris 02.02.22, 13:59
         Barbara Nowacka, pozytywną postać, jednak nic do gadania mieć nie będzie w PO po jej zwycięstwie. Rządzić będą dziadersi Tusk-Giertych-Sikorski-Sienkiewicz, może dopuszczą trochę trochę młodych wilczkow jak Brejza za kombatanctwo i rany odniesione w walce z PISem, ale pojęcia nie mam jakie poseł Brejza ma poglądy? Ma jakieś oprócz nielubienia PISu?

         Kłaniam się nisko
         • oby.watel Re: Katho-Krelmlo Iuris 02.02.22, 15:33
          No to będzie dalej Brudziński, Suski, Błaszczak, Ziobro i będziesz szczęśliwy. Dla każdego oszołoma nie jest ważni co dany człowiek sobą reprezentuje, ale nazwisko. Był dawno taki kawał:
          W przedziale siedziało kilku pasażerów, widać, że znajomi, i widać, że niezbyt normalni. Co jakiś czas któryś rzucał jakąś liczbą i całe towarzystwo tarzało się ze śmiechu. Zafascynowany poprosił sąsiada o wyjaśnienie. Dowiedział się, że oni znają wszystkie kawały, więc zamiast tracić czas na opowiadanie po prostu je ponumerowali. Żeby dołączyć do zabawy powiedział 236 i dostał łomot. Potem ktoś mu wyjaśnił, że powyżej 200 zaczynają się kawały o wariatach. Poważni, normalni zdawać by się mogło ludzie zamiast zastanawiać się co dany osobnik potrafi i czy jest lepszy od innego rzucają nazwiskami i oczekują akceptacji. Co ciekawe tymi samymi co PiS. Teraz rozumiem dlaczego miłośnicy lewicy w większości głosowali na Dudę. Przecież Ty też zagłosujesz na PiS, żeby tylko do władzy nie doszedł ten wstrętny Tusk.
   • diabollo Re: Cezary Michalski: Koszmary polskiej polityki 02.02.22, 14:25
    A ktokolwiek nie będzie rzadził po PISie, to żadnych "rozliczeń" nie będzie, Kaczyńskiemu włos z głowy nie spadnie, co najwyżej powali go starcza depresja przegranego polityka obwiniajacego byłe otoczenie o zdradę, co będzie miało trochę sensu, bo PO przejmie sporą część kadr PISu do siebie.

    Może osądzą i skażą tego Wąsika jako kozła ofiarnego, ale dadzą mu wyrok w zawieszeniu i dnia w pierdlu nie przesiedzi.
    Duda juz zaczyna się dystansować, w razie jakiejś strasznej przegranej PISu się od nich odetnie i PO będzie musiało się z nim ułożyć do końca kadencji.

    Neosedziowie okażą się strasznie wyrywni do sądzenia i karania swoich dzisiejszych panów, więc wzruszą tym Tuska i PO i zostaną zwyczajnie zalegalizowani, moze oprócz może tych kilku skompromitowanych aferą sędziowsko-hejterską ci przejdą do adwokatury.

    Takie futurologiczne proroctwa snuję ja, diabollo, w lutym 2022.
    Łatwo będzie można je zweryfikować, pewnie już nie długo.

    Kłaniam się nisko
           • diabollo Re: Cezary Michalski: Koszmary polskiej polityki 03.02.22, 12:17
            Balcerowicz Olbrzymi jak Jan Paweł Drugi Olbrzymi.
            Jak wiadomo Jan Paweł obalił dla nas ZSRR.
            A Balcerowicz zbudowali w Polsce drugą Japonię tak uszczęśliwiając Polaków, że ci ze szczęścia wybrali dyktaturę PIS.

            A cały cywilizowany świat nie klęczy w podziwie przed Balcerowiczem, bo po prostu o nim nigdy nie słyszał.

            Pomnikomania to jak widać jakaś szersza maniera naszej niedoszłej inteligencji.

            Kłaniam się nisko.
            • oby.watel Re: Cezary Michalski: Koszmary polskiej polityki 03.02.22, 12:58
             diabollo napisał:

             > Balcerowicz Olbrzymi jak Jan Paweł Drugi Olbrzymi.
             > Jak wiadomo Jan Paweł obalił dla nas ZSRR.
             > A Balcerowicz zbudowali w Polsce drugą Japonię tak uszczęśliwiając Polaków, że
             > ci ze szczęścia wybrali dyktaturę PIS.
             >
             > A cały cywilizowany świat nie klęczy w podziwie przed Balcerowiczem, bo po pros
             > tu o nim nigdy nie słyszał.
             >
             > Pomnikomania to jak widać jakaś szersza maniera naszej niedoszłej inteligencji.

             Cały świat podziwiał puste półki w sklepach i kartki na wszystko. To wymarzony ideał neobolszwewików, którzy nie spoczną dopóki nie doprowadzą kraju do ruiny. Po czym zaczną opluwać wszystkich, którzy mieli czelność wyciągnąć kraj z bagna w jaki go wpędzili. Właśnie dlatego wyborcy trzymają lewiznę na dystans.
       • diabollo Re: Cezary Michalski: Koszmary polskiej polityki 03.02.22, 10:17
        Komentarz Leszczyńskiego na FB:

        Z cyklu: współcześni obrońcy pańszczyzny, odc. 123233.
        W „Wyborczej” mój ulubiony ostatnio publicysta Ernest Skalski przestrzega PO przed „zwrotem w stronę lewicy”. „Radykalizm w kwestiach obyczajowych zraża wielu” pisze, polemizując z Andrzejem Machowskim.
        O ile jednak Machowski pokazywał zmiany poglądów w elektoracie na twardych liczbach — posługując się badaniami — to Skalski żadnych badań nie cytuje. Po prostu pisze, co mu się wydaje.
        Co wg Skalskiego ma być zwrotem w stronę lewicy? Np. dostosowanie prawa dotyczącego przerywania ciąży do współczesnych cywilizacyjnych standardów.
        To jest według niego złowrogi radykalizm!
        Pisze:
        „Laicyzacja i przemiany obyczajowe zmieniają społeczeństwo. Stopniowo. Chyba nie doszło jeszcze do uczynienia go nowoczesnym na tyle, by w najbliższych wyborach można było odnieść zwycięstwo z programem przemian obyczajowych. Może tak, może nie. Oceny są intuicyjne, oparte na własnym głębokim przeświadczeniu, które bywa większym wrogiem prawdy niż kłamstwo. Kto dużo obejmuje, ten mało ściska. W niepewnej sytuacji ostrożność polityczna nakazuje zawieszać kwestie sporne i ograniczać się do spraw, które dotyczą i łączą jak najwięcej ludzi”.
        ***
        Jest to uniwersalny argument powracający w Polsce przynajmniej od XVIII w. przeciwko każdej, nawet najdrobniejszej reformie społecznej.
        Brzmi on tak: „Może tam, na Zachodzie, rzeczywiście obywają się bez pańszczyzny, ale u nas, w Polsce, wiadomo, naród inny, myśmy nie dojrzeli, za wcześnie, za wcześnie".
        Ludzie, którzy tego argumentu używają, uważają przy tym (Skalski tak pisze w swoim tekście) Polskę za część Zachodu, nie mają wątpliwości. Ale jednak normy zachodnie w Polsce się nie stosują. Dziwnym trafem dotyczy to zawsze kwestii społecznie progresywnych: kiedyś wolności osobistej poddanych, potem pańszczyzny, a później prawa pracy, zasiłków, opieki społecznej, wreszcie dziś ustawodawstwa dotyczącego rodziny. Taki Zachód, ale jednak nie do końca.
        • diabollo Re: Cezary Michalski: Koszmary polskiej polityki 03.02.22, 12:24
         Minął jeden dzień i moje "proroctwa" zaczynają się sprawdzać: wiecie, rozumiecie, najpierw PIS trzeba obalić, na Oświecenie przyjdzie czas później, teraz za wcześnie.
         A żeby obalić PIS trzeba kompromisu z Kościołem Katolickim, kompromisu z konserwatystami katolickimi i działaczami PISu, żeby zdradzili Kaczora. Tylko prawica może obalić prawicę, bo lewica jest radykalna i jest skansenem jednocześnie, jest bolszewizmem, Stalinem, gułagiem i Koreą Północna. A Czarzasty ma krzywe nogi.

         Kłaniam się nisko.
         • oby.watel Re: Cezary Michalski: Koszmary polskiej polityki 03.02.22, 13:29
          Tylko idiota upiera się jak osioł na moście przed rozwiązaniami, które są skuteczne i dają szanse na zwycięstwo. Tylko idiota wbrew faktom upiera się przy swoim mając nadzieje, że tym razem się uda. Jeśli naprawdę tak cię rzeczywistość uwiera opuść bauera i udaj się do Korei Północnej w ostateczności do Chin. Będziesz wreszcie w raju.
          • diabollo Re: Cezary Michalski: Koszmary polskiej polityki 03.02.22, 14:40
           Tylko idioci w kółko popierają katoprawicę i dziwią się, że Polska jest prawicowo-katolickim ciemnogrodem.

           Oczywiście tymi idiotami jest nasza ćwierćinteligencja.
           Ludowi akurat wisi katolicki ciemnogród i głosuje pragmatycznie na to co mu się opłaca.

           PO ludowi proponuje wersję light-PIS, więc lud pewnie znowu wybierze oryginał-PIS.

           Po wygranej przez PIS trzeciej kadencji znajdzie się winny... bingo! tak! winna będzie lewica, Czarzasty i jego krzywe nogi.

           Kłaniam się nisko
     • diabollo Re: Cezary Michalski: Koszmary polskiej polityki 07.02.22, 10:30
      Zobaczymy. Jest też możliwy scenariusz, że w sytuacji nadzwyczajnej potrzebne będą nadzwyczajne posunięcia i dla wszystkich przestępców z PIS, którzy sie pokajają czeka wielka amnestia.

      Zwróćcie uwagę jak błyskawicznie nastąpiła rehabilitacja slynnego bezkregowca, pana Gowina.

      W polskiej polityce jeszcze nigdy rzadzacy zdrajcy nie ponieśli konsekwencji. Raz powieśili dwóch biskupów-zrajcow stanu, ale to było dawno i nieprawda i przypadek, który się wyrwał spod kontroli.

      Kłaniam się nisko

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka