Forum Dom Ekologia
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  pompa ciepła

  IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.12, 22:50
  Zastanawiam się nad kupnem pompy ciepła, czytałem o tym tu www.makroterm.pl/produkty/pompy-ciepa która na być alternatywą dla kotła gazowego
  co lepsze?
  Obserwuj wątek
   • polonez.eu Re: pompa ciepła 10.10.12, 17:36
    A skąd Pan jest?
   • konstantyk123 Re: pompa ciepła 16.01.13, 12:49
    Koszt pompy ciepła jest zasadniczo delikatnie wyższy od kotła i to jest bezpieczniejsze więc teoretycznie wiesz co kupić. Z czasem kosz ci się zwróci więc nie zastanawiaj się długo.
    • Gość: kompot Re: pompa ciepła IP: *.dynamic.chello.pl 08.02.13, 18:56
     Pompa ciepła jeśli się na nią decyduje wyklucza się z kolektorami słonecznymi? Jest sens w obie te opcje inwestować?
   • chlodnictwo Re: pompa ciepła 10.02.13, 17:54
    Pompa ciepła domu Ci nie ogrzeje w siarczyste mrozy. Poza tym jest to nowa technologia, układ sprężarkowy, wraz z czynnikiem chłodniczym o dużym prawdopodobieństwie awaryjności. Zamontuj sobie zwykłe centralne z piecem na węgiel i drewno. Będziesz miał święty spokój :)
    • Gość: protnicki Re: pompa ciepła IP: *.dynamic.chello.pl 01.03.13, 14:23
     Już teraz mozna się rozejrzeć kto może pomóc wypełnić dokumenty i złozyć papiery, bo od kwietnia rusza konkurs dotacji 40% na pompy ciepła organizowany przez WFOSiGW pomagamy w przygotowaniu wszystkich dokumentów.Na kolektory słoneczne dotacja jest cały czas 45%.
     • Gość: adriano Re: pompa ciepła IP: *.dynamic.chello.pl 12.04.13, 16:48
      Jeśli szukasz pomocy w zakresie wypełnienia wniosków i solidnej ekipy, która wykona takie instalacje to skontaktuj się z gościem z Milanówka. Firma KAMAR się nazywa.
    • stasi1 Re: pompa ciepła 18.04.16, 09:35
     Na takiej zasadzie działają lodówki, 20 lat bez naprawy, ludzie je wyrzucają bo uszczelka już nie trzyma, rdza zeżarłą drzwi. Pompa ciepła w gruncie jest liczona na siarczyste mrozy, gorzej z taką która jest na powietrzu
   • mon1ka123 Re: pompa ciepła 16.04.13, 12:06
    sferadomu.pl/pompy-ciepla-nowoczesne-ogrzewanie/ - tu masz trochę informacji o pompach ciepła. Jeśli instalacja jest dobrze przemyślana i poprawnie wykonana, masz ekologiczne ogrzewanie na które nakłady szybko się zwrócą.
    • bratnig Re: pompa ciepła 21.04.13, 14:38
     Tytułem uzupełnienia link do strony firmy , która wcześniej w komentarzach się pojawił. Najlepiej bezpośrednio na tel. dzwonić. www.kamar.waw.pl/oferta
     • Gość: gość to ja Re: pompa ciepła IP: *.dynamic.chello.pl 29.05.13, 20:53
      Proszę o informację, czy firma KAMAR wykonuje zlecenia po wschodniej stronie Warszawy i jak oceniacie jej kompetencje i fachowość. Potrzebuję kogoś naprawdę sprawdzonego
      • Gość: Natka Re: pompa ciepła IP: *.cdma.centertel.pl 05.12.13, 14:58
       Jeżeli potrzebujesz sprawdzonej firmy z okolic warszawy to polecam - www.ekopompaciepla.pl.
       Fachowa instalacja- sprawnie i terminowo. Pompa działa u mnie bez zarzutów.
       • pompowiec Re: pompa ciepła 24.06.14, 11:41
        Warto pamiętać, że pompy ciepła to nie tylko urządzenia ze sprężarkami i wymiennikami gruntowymi. Opcji jest znacznie więcej. Ciekawym i przede wszystkim jeszcze tańszym w eksploatacji rozwiązaniem jest Gazowa Absorpcyjna Pompa Ciepła. Urządzenie łączące w sobie zalety sprężarkowej pompy ciepła i kotła gazowego.
        Zachęcam do poszukania informacji na ten temat.
   • donmarkez Re: pompa ciepła 04.07.14, 10:48
    Podłączę się pod temat. Zastanawiam się nad pompa ciepła taką jak tutaj: www.ogrzejdom.com/pompy-ciepla.html
    Czy ktoś zna tą firmę? Warto się decydować?
   • bogusznetu Re: pompa ciepła 23.07.14, 14:32
    poczytaj co sądzą specjaliści. Tu jest wywiad z profesjonalistą. Tekst linkaPowstało też Polskie Stowarzyszenie Instalatorów Pomp Ciepła, dla zainteresowanych służę informacją
   • lilis2 Re: pompa ciepła 25.07.14, 10:55
    W tym momencie kocioł gazowy co jest wydajniejszy, i bardziej oszczędza się w sezonie grzewczym. Technologia jest lepsza.
    • fourmizet Re: pompa ciepła 19.02.15, 15:05
     Ja uważam, że pompa ciepła jest również rozwiązaniem wartym uwagi. Polecam model Caliane (www.sofath.pl/caliane/).
    • burch21 Re: pompa ciepła 19.06.15, 13:43
     lilis2 napisał(a):

     > W tym momencie kocioł gazowy co
     > jest wydajniejszy, i bardziej oszczędza się w sezonie grzewczym. Technologia j
     > est lepsza.

     Posiadam sprzęt od Baxi, piec kondensacyjny i gdybym miała go porównać to jest wydajniejszy :)
   • Gość: Eldorado Re: pompa ciepła IP: *.80.32.129.onlinenet.pl 10.07.15, 07:57
    A czy ktos cos wie o tym:
    quality-heat.pl
    Niby pompa, ale nazwali transformator. Podobno pracuje cały rok, a średnie cop=3,5. Zadnych robót ziemnych, tylko postawić i podłączyć. Trochę to wielkie, ale jak mam płacić mniej, to jeszcze spoko. Nie wiem tylko, ile kosztuje, no i oczywiscie czy w ogóle warto. ktoś coś słyszał?
    • Gość: bikk Re: pompa ciepła IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.12.15, 21:56
     Nie słyszałem o ty, ale zaproponowałbym zainteresować się pompą powietrzną mitsubichi zubadan - rewelacyjne rozwiązanie
   • Gość: lombard_ Re: pompa ciepła IP: *.dynamic.chello.pl 30.07.15, 22:54
    Oczywiście to dobra inwestycja, tyle, że wymaga sporych nakładów finansowych. Jeżeli chodzi o kotły według mnie liderem w produkcji jest piecbud. U mnie dobrze sprawdza się pieco-kuchnia KJ tego typu: piecbud.net.pl/produkty1/pieco-kuchnie. Można też rozważyć zakup pieca na biomasę, ale nie orientuję się, jak użytkowanie takiego urządzenia wygląda w praktyce.
    • hamakowa Re: pompa ciepła 21.09.15, 14:05
     Pompa ciepła zawsze będzie dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim jest ekologiczna, także działamy dla środowiska. Fakt, tania nie jest. Ale to jest jednak inwestycja na długie lata, która po jakimś czasie na pewno się zwróci. Dlatego warto też dobrze dobrać pompę do naszych potrzeb i możliwości. Znalazłam fajny art na ten temat, jeśli ktoś byłby zainteresowany: blog.dedietrich.pl/gruntowa-czy-powietrzna-pompa-ciepla/
   • rafalcichocki Re: pompa ciepła 19.12.15, 12:28
    Witam,

    Jednym z najbardziej ekonomicznych i ekologicznych rozwiązań dostarczania energii cieplnej do budynku jest wykorzystanie pompy ciepła. Takie rozwiązanie nie emituje zanieczyszczeń w otoczeniu budynku. Z kolei w przypadku kotła węglowego spaliny zawierają wysoką zawartość dwutlenku węgla oraz sadzy. W sprawie doboru oraz montażu odpowiedniej pompy ciepła polecam kontakt z wykwalifikowanym instalatorem współpracującym z marką Buderus. Ich wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,

    ________________________________
    Konsultant marki Buderus
   • robertkucharski Re: pompa ciepła 31.01.16, 19:44
    Pompy ciepła to przyszłość dal przykładu w Skandynawi pompy ciepła stanowią 40 % wszystkich nowych instalaci grzewczych
   • atlantic_grzejniki Re: pompa ciepła 25.04.16, 20:38
    Niestety rzadko jako alternatywa dla pieca, przedstawiana jest pompa ciepła. W konsekwencji inwestorzy często decydują się na bardziej powszechne rozwiązania, które są mniej przyjazne dla środowiska i, których koszty eksploatacji są wyższe niż pomp ciepła. Ze swojej strony chciałbym polecić nasze pompy powietrze-woda, które nie wymagają odwiertów, jak w przypadku gruntowych. www.atlantic-polska.pl/nasze_produkty/energie_odnawialne/
   • klaudia_84 Re: pompa ciepła 20.06.16, 18:45
    Może i koszt zakupu pompy ciepła jest nieco wyższy niż kotła, aczkolwiek inwestycja zwróci się po kilku latach. Ja od dwóch lat mam pompę A-PIC i w najzimniejszym miesiącu płacę za ogrzanie domu 160 metrów kwadratowych 300-400zł (temp w pomieszczeniach 23 stopnie). Oczywiście, gdybym zmniejszyła temperaturę koszt ogrzewania byłby niższy, ale ja lubię ciepło :) Dodam, że pisząc "najzimniejszy miesiąc" mam na myśli ten, w którym temperatura powietrza spada do -10 i niżej! Przykładowo w miesiącach październik-grudzień miesięczny koszt ogrzania domu, to około 200zł.
    • doradca_galmet Re: pompa ciepła 09.07.16, 12:45
     Prawidłowo dobrane urządzenie do budynku zapewnia niskie koszty eksploatacyjne. Pani Klaudia jest przykładem zadowolonego klienta. Zachęcam do inwestowania w pompy ciepła i do zapoznania się z ofertą Galmet.
   • tolotolo128 Re: pompa ciepła 08.08.16, 10:30
    Bardzo dużo to producentów... Ja może polecę coś niezależnego? Podczas szperania po internecie znalazłem notowania cen instalacji. Np tutaj powietrzne pompy ciepła.

    Fajny jest też miesięcznik o którym piszą na dole artykułu. bezpłatny, a wycen i analiz jest więcej,
    Pozdrawiam!
   • rafalcichocki Re: pompa ciepła 22.08.16, 12:22
    Witam,

    Różnica pomiędzy eksploatacją pompy ciepła a kotła gazowego nie jest znacząca. Obydwa rozwiązania są praktycznie bezobsługowe oraz cechują się pewną i wysokosprawną pracą, zwłaszcza przy współpracy z instalacją ogrzewania podłogowego w budynku. Koszty inwestycyjne gruntowej pompy ciepła są wyższe, gdyż wymagany jest montaż kolektorów gruntowych, jednak koszty eksploatacyjne są dużo niższe w porównaniu do kotła gazowego.
    Podsumowując, jeżeli do budynku podłączona jest sieć gazowa oraz w budynku zastosowano ogrzewanie podłogowe, to najbardziej opłacalnym rozwiązaniem źródła ciepła jest gazowy kocioł kondensacyjny. W przypadku braku podłączenia budynku do sieci gazowej, proponuję wybór pompy ciepła. Wszystkie wyżej wymienione rozwiązania znajdują się w ofercie marki Junkers. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: www.junkers.pl/produkty/.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers
   • rafalcichocki Re: pompa ciepła 30.12.16, 13:02
    Witam,

    Zachęcam również do zapoznania się z ofertą powietrznych pomp ciepła, których koszty inwestycyjne w odróżnieniu do gruntowych pomp ciepła są znacznie niższe. Nie jest wymagany montaż sond gruntowych lub kolektorów poziomych.
    Instalacja tego typu najlepiej sprawdza się przy współpracy z ogrzewaniem podłogowym zaprojektowanym w ten sposób aby różnica temperatur na zasilaniu i powrocie wynosiła 7K. Praca pompy ciepła przy tych parametrach pozwoli na uzyskanie najniższych rocznych kosztów eksploatacyjnych budynku.
    Marka Junkers posiada w swojej ofercie zarówno gruntowe, jak i powietrzne pompy ciepła z rodziny Supraeco.
    W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers
   • konsultant_viessmann Re: pompa ciepła 21.02.17, 23:11
    Zasadę działania pompy ciepła można porównać do odwróconej zasady działania lodówki. W przypadku lodówki ciepło jest odprowadzane ze środka na zewnątrz. Pompa ciepła działa dokładnie odwrotnie. Ciepło z powietrza lub gruntu jest wprowadzane przez system grzewczy do pomieszczeń mieszkalnych. W celu zwiększenia temperatury następuje sprężenie pary czynnika chłodniczego, tak by temperatura była wystarczająco wysoka dla ogrzewania i podgrzewu wody użytkowej. W celu unaocznienia zasady jej działania polecam wizualizację pracy instalacji z pompą ciepła.

    Pozdrawiam !
    • stasi1 Re: pompa ciepła 23.06.19, 19:04
     Można też latem normalnie chłodzić mieszkanie. 2 w jednym. Ale przy dużych mrozach jest problem z grzaniem
   • konsultant_viessmann Re: pompa ciepła 21.08.18, 13:39
    Witam,

    Miło mi poinformować, że wprowadzamy do naszej oferty nowe pompy ciepła:
    - Pompa ciepła Vitocal 060-A typ T0E (z grzałką) o pojemności 180 litrów uzupełnia dotychczasową ofertę tej pompy o pojemności 254/251 litrów.
    - Nowa pompa ciepła do podgrzewu c.w.u. Vitocal 262-A zastępuje dotychczasową pompę Vitocal 161-A.
    - Nowa, kompaktowa pompa ciepła powietrze-woda Vitocal 222-A typu Monoblok ze zintegrowanym zasobnikiem wody użytkowej o pojemności 220 litrów.

    Z nowymi produktami możecie zapoznać się TUTAJ.

    Jeżeli nasze nowe rozwiązania Was zainteresują zapraszam do kontaktu TUTAJ.
    Nasi eksperci przygotują dla Was bezpłatną i niezobowiązującą propozycję.

    Pozdrawiam!
   • konsultant_viessmann Re: pompa ciepła 15.10.18, 20:42
    Ogrzewanie pompą ciepła w duecie z fotowoltaiką = niskie koszty energii.

    Przemyślane decyzje inwestora i inwestycja w urządzania korzystające z odnawialnych źródeł energii mogą przełożyć się niskie koszty energii.

    Zachęcam do lektury artykułu na naszym blogu firmowym gdzie opisana jest istniejąca inwestycja:
    www.viessmann.pl/pl/blog/Ogrzewanie-pompa-ciepla-w-duecie-z-fotowoltaika-niskie-koszty-energii.html
   • konsultant_viessmann Re: pompa ciepła 19.10.18, 20:05
    Przed sezonem grzewczym warto pamiętać o wykonaniu przeglądu instalacji grzewczej. To nie tylko dopełnienie formalności i obowiązku użytkownika, ale przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa użytkowania i komfortu – w tym przypadku cieplnego.

    Według zaleceń producentów urządzeń grzewczych serwis pompy ciepła należy wykonywać przynajmniej raz w roku. Przegląd instalacji grzewczej jest najczęściej zlecany u schyłku lata lub wczesną jesienią i traktowany jako przygotowanie domowego systemu do nowego sezonu grzewczego.

    Dlaczego przegląd instalacji to nie jest zbędny wydatek? Komu zlecić przegląd instalacji grzewczej? Jak powinien przebiegać serwis instalacji grzewczej?
    Zachęcam do lektury wpisu na naszym blogu firmowym: TUTAJ
   • robzap Re: pompa ciepła 22.06.20, 16:04
    Poczytaj jeszcze na https://remont.biz.pl/pompa-ciepla/ znajdziesz tam sporo informacji na ten temat
   • johanesmax456 Re: pompa ciepła 24.10.21, 12:53
    A co sądzicie o pompie ciepła połączonej z panelami? Ile więcej można zaoszczędzić?
   • michalek123123 Re: pompa ciepła 29.03.22, 14:02
    Pompa ciepła jest ciekawym tematem. Ostatnio wzrasta zainteresowanie tym sposobem ogrzewania domu. Sam również zdecydowałem się na instalację pompy ciepła i instalacji fotowoltaicznej. Zdecydowanie polecam.
   • karol_szumowski Re: pompa ciepła 25.09.22, 16:51
    Pompa ciepła zdecydowanie lepsza, sprawdź cieplewsparcie.pl/
  Inne wątki na temat:

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nie pamiętasz hasła lub ?

  Nakarm Pajacyka