Dodaj do ulubionych

Nerwica lękowa

23.01.18, 16:34
Witam, mam problem, cierpię na nerwicę lękową. Już od pół roku zmagam się że strasznymi myślami... Jednak teraz doszło wmawianie sobie chorób. Na początku była to odma płucna lub stłuczenie płuca, później bolała mnie głowa i wmawiałam sobie najgorsze guza mózgu itd. Poza tym jeszcze liczę kroki. Wczoraj wstrzymałam oddech do maksymalności, też z powodu nerwicy. Jednak nie zemdłałam, ani nic takiego. I teraz sobie wmawiam, że stało mi się coś z mózgiem, mam jakąś chorobę. Wczoraj jeszcze byłam na dworze i chyba się przeziębiłam. Mam kaszel i katar. Ogólnie wstrzymałam ten oddech kilka godzin po wyjściu na dwór i później tak dziwnie się czułam, taka oszołomiana i uszy mi się zatkały. Dodam, że wieczorem czułam, że tylko jedno ucho mi się zatkało, ale mam problemy z uszami i muszę chodzić na płukanie. Dzisiaj takie zawroty głowy. Czy to coś poważnego, iść do lekarza?? Przecież do uszkodzenia mózgu dochodzi dopiero po 4 minutach.
Obserwuj wątek
    • fobikspoleczny Re: Nerwica lękowa 17.02.18, 21:23
      Najlepiej od razu iść do psychiatry. Ten i tak zrobi badania krwi, EEG i Tomografię komputerową, aby wykluczyć choroby organiczne... oczywiście mówię tu o dobrym psychiatrze jak Anna Jabłońska z IPIN, ale pierwsza wizyta na NFZ dopiero po 3-4 miesiącach. Można więc iść na Izbę Przyjęć szpitala psychiatrycznego i położyć się w szpitalu - wtedy wszystkie badania zrobią od ręki i zdiagnozują, a do psychiatry w przychodni i tak się zapisać na przyszłość.
      Poszczególne rodzaje nerwic nazywamy po najbardziej wyrazistych objawach, więc jeżeli piszesz, że masz nerwicę lękową, to wcale nie znaczy, że nie będziesz miała mniej wyraźnych objawów np. nerwicy natręctw jak liczenie kroków, natrętne myśli itp.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka