Dodaj do ulubionych

--------Prognozy ------ Polityczne----- cd.2

22.02.14, 23:42
Dziś Witalij Kliczko apelował do tłumu, by nie urządzali samosądów. Zapewnił, że wszyscy, którzy przyczynili się do rozlewu krwi, zostaną ukarani.
Obserwuj wątek
  • seremine Re: --------Prognozy ------ Polityczne----- Majdan 22.02.14, 23:43
   https://bi.gazeta.pl/im/92/ab/ec/z15510418AA.jpg
   • seremine Re: --------Prognozy ------ Polityczne----- Majda 22.02.14, 23:57
    Premier podkreślił, że mówi o tym nie po to żeby kogoś straszyć, ale widać wyraźnie, że są siły zainteresowane tym, żeby stawiać pod znakiem zapytania integralność Ukrainy. - Musimy bardzo twardo i jednoznacznie mówić, że ten scenariusz (rozpadu Ukrainy - red.) nie może być możliwy, natomiast zagrożenia są realne - dodał.

    - Pewnie przyjdzie jeszcze czas, kiedy świat dowie się bardzo precyzyjnie, kto i dlaczego działał na rzecz osłabienia Ukrainy, czy wręcz rozpadu Ukrainy. Przyjdzie ten czas, kiedy ta wiedza będzie dokładniejsza - mówił w rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską.

    - Sam miałem okazję, sam nie raz byłem świadkiem rozmów, czy spotkań, na których pojawiali się politycy, którzy czasem kwestionowali - oczywiście nie w Polsce - ukształtowanie tego regionu po rozpadzie Związku Radzieckiego. Na ma żadnej wątpliwości, że sytuacja jest dynamiczna też ze względu na sytuację gospodarczą. Schody się dopiero zaczęły - przekonywał.
    • seremine Re: --------Prognozy ------ Polityczne----- Majda 22.02.14, 23:59
     Po przejęciu kontroli nad budynkiem administracji prezydenta w Kijowie tłum demonstrantów złapał mężczyznę, który według nich był snajperem i członkiem prorządowej organizacji. Mężczyzna był szarpany za włosy i bity.
     Złapanego domniemanego snajpera tłum demonstrantów zaciągnął w okolice Majdanu. Protestujący bili go i szarpali za włosy. Chcieli, by zobaczył płonące na ulicach znicze upamiętniające ofiary protestów. W pewnym momencie jeden z demonstrujących przycisnął do twarzy mężczyzny duży krzyż.
     Niektórzy z obecnych na placu zaczęli bronić mężczyzny. Tylko dzięki nim zajście nie zakończyło się tragedią.
     Opozycja twierdzi, że w starciach demonstrantów z milicją mogło zginąć od 70 do 100 osób. Wiele z nich to prawdopodobnie ofiary snajperów. Choć liderzy opozycji wzywają do pociągnięcia do odpowiedzialności tych, którzy mają na sumieniu ofiary starć, to też apelują o wstrzymanie się z samosądami.
     • seremine Re: --------Prognozy ------ Polityczne----- Majda 23.02.14, 00:03
      Szokujący zwrot w rozwoju wydarzeń na Ukrainie. To, co działo się na Ukrainie przez ostatnie trzy miesiące, taka skala protestów i przemocy... Nie widzieliśmy nic takiego w całym byłym ZSRR od ponad 20 lat - powiedział podczas briefingu zorganizowanego przez Radę Stosunków Zagranicznych (CFR) Sestanovitch, który obecnie jest ekspertem tego ośrodka, a wcześniej był amerykańskim dyplomatą, m.in. specjalnym ambasadorem ds. specjalnych poruczeń ds. nowych państw powstałych po rozpadzie byłego ZSRR.
      Sestanovitch ocenia, że nowy rząd ukraiński - jaki ma powstać w myśl osiągniętego w piątek porozumienia w Kijowie - będzie miał bardzo trudne zadanie uspokojenia sytuacji w kraju, w którym ma miejsce "ekstremalna narodowa, a często nacjonalistyczna mobilizacja", a wielu polityków boi się o "zachowanie skóry".
      • seremine Re: --------Prognozy ------ Polityczne----- Majda 23.02.14, 00:05
       Niemniej ekspert zauważył, że wschodnioeuropejscy członkowie UE, będący sąsiadami Ukrainy, którzy najlepiej rozumieją ten kraj i najbardziej angażują się w jego sprawy, "nie mają zasobów" ani też tak znacznych wpływów jak kraje zachodniej Europy, by pomóc nowemu rządowi Ukrainy w uniknięciu bankructwa.
       - Ukraińska gospodarka już na koniec ubiegłego roku była w bardzo złym stanie i trzy miesiące rewolucji nie poprawiły jej perspektyw - powiedział Sestanovitch. Zauważył, że jak dotąd ani UE, ani Międzynarodowy Fundusz Walutowy nie przedstawiły nowych pomysłów. - Teraz rodzą się pytania do Europejczyków i USA, a zwłaszcza ministrów finansów, co mogą zrobić, by pomóc Ukrainie - powiedział. W jego ocenie w grę mógłby wchodzić pakiet podobny do tego, jaki UE przygotowała dla Grecji.
       Ale zdaniem amerykańskiego eksperta kwestią otwartą pozostaje, czy UE jako całość utrzyma zaangażowanie na Ukrainie, biorąc pod uwagę, że ma wciąż wiele innych problemów w obrębie swych własnych granic.
       • mala200333 Re: --------Prognozy ------ Polityczne----- Majda 23.02.14, 00:46
        W Rosji wydarzenia na Ukrainie są oceniane inaczej niż w krajach Unii Europejskiej. Widzowie państwowej telewizji dowiadują się, że kijowski Majdan opanowali ekstremiści, a opozycyjni politycy dokonali zbrojnego przewrotu. Za wydarzeniami na Ukrainie stoją zaś zachodni politycy, którzy nie doceniają zagrożenia ze strony nacjonalistów.
     • mala200333 Re: --------Prognozy ------ Polityczne----- Majda 23.02.14, 00:52

      Po raz pierwszy na teren mającej blisko 150 hektarów rezydencji Wiktora Janukowycza, która była dotychczas jednym z najlepiej strzeżonych obiektów w kraju, zostali wpuszczeni ludzie. - Widok, który zobaczyli, wprawił ich w zdumienie - powiedział Jakub Parusiński, ukraiński dziennikarz. czytaj więcej
      "Dzisiaj z lotniska w Doniecku próbował wystartować czarterowy samolot bez odpowiednich dokumentów wymaganych do przekroczenia granicy" - poinformował agencję Interfax-Ukraina rzecznik służby granicznej Sierhij Astachow.
    • mala200333 Re: --------Prognozy ------ Polityczne----- Majda 23.02.14, 00:59
     "Świetnie wiemy, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze Państwa Bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę!"............................................. tymi słowami podczas wiecu w Tibilisi 12 sierpnia 2008 r. prezydent Lech Kaczyński zwrócił się do zebranych na placu Gruzinów w obecności towarzyszących mu prezydentów Ukrainy, Estonii, Łotwy i Litwy.
  • mala200333 Re: --------Prognozy ------ Polityczne----- cd.2 23.02.14, 01:12
   - Jestem przekonany, że Putin Janukowyczem w głębi serca gardzi - twierdzi Stephan Meuser, politolog Fundacji Eberta w Kijowie. - Ale potrzebna jest mu Ukraina - dodaje w rozmowie z dziennikarzem serwisu Tagesschau.de.
   • mala200333 Re: --------Prognozy ------ Polityczne----- cd.2 23.02.14, 01:21
    - Osobiście jestem przekonany, że Putin Janukowyczem w głębi serca gardzi. A to, ponieważ - ale jest to oczywiście czysta spekulacja - Janukowycz już wcześniej twardo i brutalnie nie stłumił protestów i nie położył kresu tej z punktu widzenia Putina brzydkiej sytuacji. A jeżeli powieść miałby się putinowski projekt unii euroazjatyckiej, niewielki sens miałoby, aby w jej skład weszły tylko Białoruś i parę państw Azji Centralnej. Największym kąskiem, pod względem liczby ludności i siły gospodarczej, jest Ukraina. Cały projekt ma sens tylko wtedy, kiedy będzie w nim Ukraina.
  • mala200333 Re: --------Prognozy ------ Polityczne----- cd.2 23.02.14, 01:46
   Ostre spięcie oligarchów
   Przed rozpoczęciem nadzwyczajnego posiedzenia Rady Najwyższej 20 lutego grupa parlamentarzystów zebrała się w pokoju za gabinetem szefa aparatu Rady Najwyższej. Tam, w czasie kluczowych dyskusji w Radzie znajdował się rodzaj "sztabu polowego" deputowanych, i tam właśnie doszło do ostrego spięcia dwóch reprezentantów przeciwnych stron barykady, zarazem dwóch czołowych oligarchów.

   - Cześć Wadik - Poroszenko siedział na kanapie przy dziennikarskim stoliku. - Dopiero co informacja przyszła: jeszcze jednego człowieka zabili.

   - Cóż.. opozycja... Wy do tego doprowadziliście – odrzekł Nowinskij.

   "Na chwilę w pokoju zapadła grobowa cisza" - relacjonuje świadek zdarzenia, dziennikarka Sonia Koszkina. Przerwał ją ryk Poroszenki.

   - Ty, suk....nu, mnie obwiniasz? Ty mnie obwiniasz?! - Poroszenko aż podskoczył.

   - Spokojnie... - z szerokim uśmiechem zareagował Nowinskij.

   - Ty mnie jeszcze obwiniasz, tak?! Ty suk...nu prawosławny! - szalał opozycjonista.

   Ostatnie zdanie wyraźnie rozsierdziło Nowinskiego. Chyba po raz pierwszy widziano go tak zdenerwowanego. Wiadomo, że jest gorącym wyznawcą prawosławia.

   - Ja jestem suk....em?! - Nowinskij szykował się do ataku.

   - Tak, ku...! Ty! A co, ja jestem winny, że zabili 70 ludzi?! - grzmiał Poroszenko. - Z trybuny krzyczałem: ludzie, nie używajcie broni! Osobiście z trybuny krzyczałem, żeby nie dopuścić do choćby jednej śmierci! A ci się jeszcze gęba otwiera, żeby tak gadać?!

   - Dobra, Pietia! Wystarczy – uspokajał Nowinskij.

   - A idź ty w ch... - lakonicznie poradził Poroszenko.

   - Ja ciebie, ty suk....nu! - Nowinskij.

   - A ja ci mówię, że teraz zginął człowiek! Zamiast pomodlić się za spokój jego duszy, jak ty mi odpowiadasz? Idź ty w ch...! Nie chcę cię słyszeć! Dopóki nie przeprosisz, nie chcę cię słuchać!

   - Sam idź w ch...! Zrozumiał?! - Nowinskij podszedł do Poroszenki.

   Stali twarzą w twarz, patrząc sobie głęboko w oczy. Rozdzielał ich tylko deputowany Jefremow.

   - U Tiahnyboka 16 chłopaków zginęło! 16, wyobraź sobie! - dorzucił ktoś z siedzących obok deputowanych.

   - O czwartej rano "wuwusznika" [żołnierza wojska wewnętrznych - red.] na swoich rękach taszczyłem, żeby go nie dobili! Już iść nie mógł – nie poddawał się Poroszenko.

   - A Kożemiakin [inny polityk opozycji – red.] berkutowców ratował! Jak Ty możesz więc coś takiego mówić? – zwracał się do Nowinskiego.

   - Wszystkiemu winni politycy. I my winni, i wy, wszyscy – głęboko westchnął Nowinskij.

   - Jacy, na ch... politycy?! Łatwo ci mówić, nie widziałeś tego wszystkiego, na swojej skórze nie odczułeś! - odkrzyknął Poroszenko.
   • black_jotka Re: --------Prognozy ------ Polityczne----- cd.2 23.02.14, 02:56
    - Majdan nie lubi komplementów. Stąd brak euforii po wystąpieniu Julii Tymoszenko - ocenił w TVN24 Biznes i Świat europoseł Bogusław Sonik (PO). Podobną ocenę zamieścił na Twitterze jego kolega partyjny Paweł Zalewski. "Od Pomarańczowej Rewolucji wyrosło nowe pokolenie, które nie daje się nabrać. Majdan czeka na kogoś innego. To inny czas niż Pomarańczowa Rewolucja" - pisze.
    Doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego Jaromir Sokołowski ocenił wystąpienie Tymoszenko jako dobre, ale również zwrócił uwagę na jego chłodne przyjęcie przez zgromadzonych w Kijowie.
    - Wróciła wielka nieobecna. Pojawiła się na scenie, wygłosiła rewelacyjne przemówienie, ten element bicia się w piersi za to, że było się częścią klasy politycznej, a równocześnie bardzo chłodna reakcja tłumu. Mam wrażenie, że ona nie do końca znalazła klucz do tych, którzy przyszli na Majdan. W ciągu najbliższych miesięcy dowiemy się, komu ci ludzie zaufają - mówił w studiu TVN24.
  • mala200333 Dom Janukowycza 23.02.14, 02:02

   "Nieprawdopodobny luksus, egzotyczne zwierzęta, samochody. Kilogramowy portret Janukowycza ze złota. Gdyby to wszystko sprzedać, niepotrzebny okazałby się kredyt od Putina" - napisała na swoim profilu na Twitterze Natalia Gumenyuk, reporterka telewizji Hromadske.
   • mala200333 Re: Dom Janukowycza 23.02.14, 02:03

    Do tej pory "gniazdko" Janukowycza zostało sfotografowane tylko raz, przez dziennikarzy tygodnika "Korrespondent" w 2011 r. Przelecieli oni nad kompleksem i wykonali zdjęcia 600-metrowego domu i otoczenia - sztucznych jezior, groty, pola golfowego. Nie wiadomo, ile ten bizantyjski pałac mógł kosztować.
    • mala200333 Re: Dom Janukowycza 23.02.14, 02:04
     Nie brakuje też zdjęć z garażu Janukowycza. Trudno ocenić, ile ukraiński przywódca ma samochodów - z pewnością kilkanaście, a może i kilkadziesiąt. Do tego dochodzi pokaźna kolekcja motocykli.
     • mala200333 Re: Dom Janukowycza 23.02.14, 02:05
      Na terenie kompleksu jest też cieplarnia z egzotycznymi roślinami, lądowisko dla helikopterów, pole golfowe i spa z typową "banią ruską". Gdy jednak dziennikarze sądzili, że nic już nie może ich zaskoczyć, natrafili na łódź. "I to całkiem dużą" - skomentował Jim Roberts z serwisu Mashable.
      • mala200333 Re: Dom Janukowycza 23.02.14, 02:06
       Ale to jeszcze nie wszystko. Dziennikarze twierdzą, że znaleźli na terenie posiadłości rachunki. Na jednym z nich ma widnieć kwota 12 milionów dolarów, płatna w gotówce. Na innym - kwota 3,8 mln dolarów za "drewniane dekoracje". Kilka osób twierdzi, że znajdowało również rachunki, na których wyszczególniona była kwota, a obok podpis "łapówka".
  • nefretete993 --------Prognozy ------ Polityczne-----Majdan 23.02.14, 03:54
   Na tapecie:
   - Waszą odwagą i postawą wyrąbaliście sobie drogę do Europy - tak europoseł PO Jacek Saryusz-Wolski mówił w sobotę wieczorem do tłumów zgromadzonych na kijowskim Majdanie. Apelował też o pokojowe budowanie demokratycznej Ukrainy. - Razem z Wami jesteśmy w żałobie po śmierci opozycjonistów - podkreślił.
   Tłum w odpowiedzi skandował: Polska! Polska!
   - Wasz ruch i jego siła była w tym, że byliście ruchem pokojowym. To władza i prezydent użyli siły. Odpowiedzieliście na to bezprzykładną odwagą. Waszą odwagą i postawą wyrąbaliście sobie drogę do Europy - podkreślił Saryusz-Wolski, który na Majdanie wystąpił jako jeden z mówców po przemówieniu Julii Tymoszenko.
   - Teraz musicie zbudować pokojowo demokratyczną Ukrainę i sprawić, by to była cała Ukraina, nie podzielona Ukraina, demokratyczna Ukraina - apelował. - Za pokojową, całą, demokratyczną, europejską Ukrainę - wzywał.
   Saryusz-Wolski jest jednym z 12 europosłów, którzy w sobotę przyjechali do Kijowa. W skład delegacji Parlamentu Europejskiego wchodzą eurodeputowani ze wszystkich grup politycznych w PE, w tym czterech polskich.
   Oprócz Saryusza-Wolskiego jest to Marek Siwiec (Twój Ruch), Paweł Kowal (Polska Razem) i Jacek Kurski (Solidarna Polska).
  • mala200333 -------Prognozy ------ Polityczne----- Ukraina 23.02.14, 14:19
   Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Ołeksandr Turczynow został upoważniony przez deputowanych do pełnienia obowiązków głowy państwa. Decyzję tę poparło w głosowaniu 285 posłów w 450-osobowym parlamencie. Wczoraj Rada Najwyższa Ukrainy odsunęła od władzy prezydenta Wiktora Janukowycza.
   • mala200333 Re: -------Prognozy ------ Polityczne----- Ukrain 23.02.14, 14:39
    Janukowicz jest 2 razy karanym za grabieże szefem gangu, a nie politykiem. Klan doniecki to uprzejma nazwa zamiast określenia mafia doniecka. Juz dawno opisano drogę Janukowicza od zwykłego rabusia, poprzez wymuszacza haraczy w Jenakijewce aż po prezydenta.

    Cały film tu:

    www.youtube.com/watch?v=dzKmAxUDggM&index=2&list=FLLNMb7r6CJwud8Awxj51rgQ
    • mala200333 Re: -------Prognozy ------ Polityczne----- Ukrain 23.02.14, 14:50
     Brzeziński..."Jednak, aby być wiarygodnymi dla Kremla, USA powinny także nieoficjalnie wyjaśnić Rosji, że próby zdestabilizowania kształtującej się demokracji w Kijowie lub/i oddzielenia się części Ukrainy, nie mówiąc już o otwartym lub niejawnym udziale Rosji w konfliktach wewnętrznych u sąsiada, zmusiłyby Waszyngton do użycia swoich wpływów na świecie w celu działań, jakie byłyby dla Moskwy dotkliwe gospodarczo" - podkreśla autor.
  • mala200333 Re: --------Prognozy ------ Polityczne----- cd.2 23.02.14, 14:47
   "Rosja może wepchnąć Ukrainę w zaciekłą, niszczycielską i niebezpieczną w skali międzynarodowej wojnę domową. Może pchnąć do secesji Krym i niektóre przemysłowe regiony na wschodzie kraju" - pisze doradca ds. bezpieczeństwa narodowego za prezydentury Jimmy'ego Cartera (1977-1981) Brzeziński w artykule opublikowanym wczoraj wieczorem.
   • mala200333 -----Prognozy ------ Polityczne----- Ukraina 23.02.14, 14:58
    Pod kijowskim lotniskiem jeszcze w sobotę wieczorem samoobrona Majdanu zatrzymała kolumnę wiozącą znanych polityków, ponieważ naruszyła ona zasady ruchu. Kolumna, w której jechała była premier Julia Tymoszenko i polityk Batkiwszczyny Arsenij Jaceniuk, próbowała pojechać innym wyjazdem, niż ten wyznaczony przez samoobronę. Aktywiści zatrzymali samochody polityków i upomnieli ich - podaje PAP.
    "Trochę nam się nie spodobało to, jak tędy wyjeżdżaliście. Ochrona ochroną, wszystko rozumiemy, ale my chcemy zbudować nową Ukrainę, w której nie będzie uprzywilejowanych. Wyjazd dla wszystkich jest tam, a wy rzuciliście się jechać tędy" - zwrócił uwagę Jaceniukowi jeden z działaczy.
    Inny upomniał polityka za to, że członek jego ekipy zwrócił się do "człowieka dwa razy starszego" słowami: "co się pan ciska?". "Jeszcze nie jest pan u władzy, a już takie zachowanie" - zbeształ Jaceniuka rozmówca. Polityk obiecał poprawę.
    Z kolei Tymoszenko, po zatrzymaniu jej samochodu, aktywiści prosili, by nie zapomniała, "kto zrobił tę rewolucję i nie zawiodła narodu". Była premier zapewniła, że tego nie uczyni.
  • mala200333 ----Prognozy ------ Polityczne----- Ukraina 23.02.14, 15:02
   - Julia Tymoszenko miała już w polityce swoją szansę, której nie wykorzystała. Nie ma moralnego mandatu w oczach społeczeństwa, aby ponownie objąć najwyższe stanowisko na Ukrainie - uważa szef Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego Zbigniew Pisarski.
   • mala200333 Re: ----Prognozy ------ Polityczne----- Ukraina 23.02.14, 15:04
    Brytyjski minister spraw zagranicznych William Hague uważa, że ewentualna rosyjska interwencja zbrojna na Ukrainie nie leżałaby w interesie Moskwy.
    - Jeśli Ukraina otrzyma pakiet gospodarczej pomocy, to bardzo ważne jest, by Rosja nie zrobiła niczego, by go podkopać, lecz zgodnie współpracowała i udzielała poparcia - powiedział Hague w programie telewizji BBC. - To bardzo ważne, by uświadomić Rosji, że nie musi to być gra, w której korzyści uzyskuje tylko jedna strona - zaznaczył.
    • mala200333 Re: ----Prognozy ------ Polityczne----- Ukraina 23.02.14, 15:05
     Radykalne ugrupowanie Prawy Sektor, zrzeszające różne ruchy nacjonalistyczne, ogłosiło w oświadczeniu do Rosjan obywateli Ukrainy, że nie żywi nienawiści do narodu rosyjskiego i opowiada się za respektowaniem praw wszystkich mniejszości narodowych.

     Równocześnie powołało się przy tym na pogląd przywódcy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) Stepana Bandery, dotyczący oceny grup narodowościowych w zależności od ich stosunku do państwowości ukraińskiej. "Bojownikom Prawego Sektora chcą przypiąć łatkę ‘ekstremistów’, ‘terrorystów’, ‘faszystów’, ‘rusofobów’... W związku z tym oficjalnie zwracamy się do Rosjan, rosyjskojęzycznych Ukraińców i przedstawicieli różnych mniejszości narodowych z następującym zapewnieniem: rewolucyjny nacjonalizm ukraiński nie jest ideologią nienawiści do narodu rosyjskiego" - głosi oświadczenie Prawego Sektora opublikowane przez media społecznościowe.
     • mala200333 Re: ----Prognozy ------ Polityczne----- Ukraina 23.02.14, 15:07
      Ukraiński parlament anulował tzw. ustawę językową, która faworyzowała język rosyjski. Ustawa o podstawach polityki językowej dawała przywileje językom mniejszości narodowych w regionach Ukrainy o dużych skupiskach tych mniejszości.

      Prawo to było korzystne przede wszystkim dla etnicznych Rosjan.
      • mala200333 Re: ----Prognozy ------ Polityczne----- Ukraina 23.02.14, 15:08
       Gubernator obwodu astrachańskiego, na południu Rosji, polecił swoim podwładnym zaprosić i przyjąć w obwodzie "berkutowców" - członków oddziałów specjalnych milicji ukraińskiej Berkut, które brutalnie walczyły z antyrządowymi demonstrantami w Kijowie.

       Jak pisze agencja Interfax, gubernator Aleksandr Żyłkin zamieścił takie polecenie na swojej stronie internetowej, której używa w kontaktach urzędowych. "Zaproście ich oficjalnie, przyjmiemy ich i rozmieścimy" - napisał Żyłkin.
       • mala200333 Re: ----Prognozy ------ Polityczne----- Ukraina 23.02.14, 15:09
        Ukraiński parlament przejął dzisiaj na własność państwa luksusową rezydencję odsuniętego dzień wcześniej od władzy prezydenta Wiktora Janukowycza.

        Tzw. Meżyhiria, jeden z najlepiej strzeżonych dotąd obiektów w państwie, od soboty jest otwarte dla ludzi.
   • mala200333 Re: ----Prognozy ------ Polityczne----- Ukraina 23.02.14, 15:16
    mala200333 napisała:

    > - Julia Tymoszenko miała już w polityce swoją szansę, której nie wykorzystała.
    > Nie ma moralnego mandatu w oczach społeczeństwa, aby ponownie objąć najwyższe s
    > tanowisko na Ukrainie - uważa szef Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego Zbigniew
    > Pisarski.
    >
    >
    Zas Kliczko podał dłoń Janukowyczowi.
    Wiec najwieksza szanse maja .. Nacjonaliści..
  • mala200333 ---Prognozy ------ Polityczne---Ukraina 23.02.14, 15:39
   Julia Tymoszenko spotkała się z ambasadorem USA na Ukrainie Geoffrey'em Pyattem i z szefem przedstawicielstwa UE w Kijowie Janem Tombińskim.

   Jak podają służby prasowe partii Tymoszenko, dyplomaci wspólnie z byłą premier "przeanalizowali sytuację, wymienili opinie na temat możliwości wyjścia z kryzysu i priorytetów na tej drodze".

   Zgodzili się, że wśród najważniejszych celów jest zapewnienie integralności terytorialnej Ukrainy i pociągnięcie do odpowiedzialności osób winnych śmierci ludzi podczas demonstracji antyrządowych w Kijowie.
  • mala200333 ----Prognozy ------ Polityczne----- Łukaszenka 23.02.14, 15:46
   Tymczasem w Mińsku Alaksandr Łukaszenka zapewnia, że na Białorusi na pewno nie dojdzie do Majdanu.
   - Należy się uczyć na błędach innych i nie dopuszczać do choćby najmniejszych przejawów niestabilności w naszym kraju - zaznaczył w przemówieniu z okazji Dnia Obrońców Ojczyzny.
   Łukaszenka powiedział, że coś podobnego do ukraińskiego Majdanu było na Białorusi w 2010 roku po wyborach prezydenckich.
   - Teraz nasz naród zrozumiał, co mogłoby się zdarzyć, gdyby to tolerować. A my przecież ani nie polewaliśmy ich wodą, ani nie stosowaliśmy gazu łzawiącego, ani nic nikomu nie łamaliśmy. Ale jeśli ktoś podniesie rękę na żołnierza, milicjanta czy funkcjonariusza sił specjalnych, który próbuje was rozdzielić, odpowiedź będzie błyskawiczna - ostrzegał prezydent.
  • mala200333 ----Prognozy ------ Polityczne---Ukraina 23.02.14, 15:55
   Automajdan, czyli ruch kierowców ukraińskich, który uczestniczył w protestach antyrządowych, ogłosił, że przechodzi teraz do opozycji wobec nowych władz, by kontrolować ich działania - podała "Ukrainska Prawda".
   - Kontrolowaliśmy tych poprzednich i tak samo was będziemy kontrolować. Będziemy przyglądać się każdemu z was! - zapewnił ze sceny Euromajdanu w Kijowie jeden z liderów ruchu Serhij Koba.


   Oni już nikomu nie ufają, Julii tez.
   • rawik-is-me Re: ----Prognozy ------ Polityczne---Ukraina 23.02.14, 16:14
    Tymczasem odbyła się rozmowa telefoniczna między Angelą Merkel a Władimirem Putinem. Jak podają służby prasowe Kremla ''rozmowa odbyła się z inicjatywy Berlina''. Z lakonicznego komunikatu wynika jedynie, że przywódcy "omawiali najnowsze wydarzenia na Ukrainie", a także zgodzili się co do tego, że zachowana musi zostać "integralność terytorialna" Ukrainy.
    • rawik-is-me Re: ----Prognozy ------ Polityczne---Ukraina 23.02.14, 16:15
     Bronisław Komorowski o konieczności obserwowania wyborów na Ukrainie:

     - Nie może być tak, że pilnujemy wyborów tylko wtedy, jeżeli się boimy, że mogą one wypaść na korzyść naszych nieprzyjaciół. Okazujemy się demokratami, jeśli te wybory sprawdzamy i pilnujemy, żeby ktoś nie uległ rewolucyjnym emocjom nad urną wtedy, kiedy nasi przyjaciele mają szansę wygrać. Chcielibyśmy bardzo, żeby to był wynik niekwestionowany przez nikogo.
     • rawik-is-me Re: ----Prognozy ------ Polityczne---Ukraina 23.02.14, 16:26


      Ukraiński parlament upoważnił dziś swego szefa Ołeksandra Turczynowa do pełnienia obowiązków głowy państwa w miejsce Wiktora Janukowycza, który zbiegł z Kijowa i ukrywa się na wschodzie kraju. Do wtorku ma zostać powołana nowa koalicja w parlamencie. Julia Tymoszenko, była premier Ukrainy, zwolniona wczoraj z więzienia, ogłosiła, że weźmie udział w wyborach prezydenckich, które odbędą się 25 maja.
      • rawik-is-me Re: ----Prognozy ------ Polityczne---Ukraina 23.02.14, 16:37
       Caritas Polska podaje, że zaledwie w ciągu dwóch dni akcji "Solidarni z Ukrainą" udało się zebrać ponad 400 tys. zł. Tylko w miniony piątek, dzień po tragicznych wydarzeniach na Majdanie, ofiarodawcy przesłali do Caritas 10,2 tys. charytatywnych SMS o treści "Pomagam", a w sobotę, 22 lutego - 15,4 tys.

       Za przekazane fundusze zakupiono leki: bandaże, środki przeciwbólowe i antybiotyki. Kupiono także żywność, w tym cukier, kaszę oraz chleb. Wszystkie artykuły zostały zakupione we Lwowie i wysłane w konwojach busów do Kijowa. Produkty są wysyłane w tonach. Akcję można wesprzeć wysyłając SMS charytatywny o treści POMAGAM na numer 72052, którego koszt to 2,46 zł z VAT, oraz przez wpłatę na konto Caritas z dopiskiem "Ukraina".
       • rawik-is-me Re: ----Prognozy ------ Polityczne---Ukraina 23.02.14, 16:37
        O godz. 14 spod kolumny Zygmunta wyruszył marsz zorganizowany przez organizacje ukraińskie działające w Polsce. Bierze w nim udział około 3-4 tysięcy osób. Wśród nich Polacy, Ukraińcy, Białorusini.
        • rawik-is-me Re: ----Prognozy ------ Polityczne---Ukraina 23.02.14, 16:46
         Julia Tymoszenko oficjalnie potwierdza, że nie pretenduje na stanowisko premiera Ukrainy. Wcześniej informował o tym nieoficjalnie Mykoła Tomenko, deputowany z partii Batkiwszczyna, którą kieruje była szefowa rządu. - Była to dla mnie niespodzianka, gdy usłyszałam, że proponowana jest moja kandydatura na stanowisko premiera. Nikt tego ze mną nie uzgadniał. Wdzięczna jestem za szacunek, którego wyrazem jest ta propozycja, ale proszę, by nie rozważano mojej kandydatury na to stanowisko - napisała Tymoszenko na swojej stronie internetowej.
         • jutta_t Re: ----Prognozy ------ Polityczne---Ukraina 23.02.14, 17:05
          Wiktor Janukowycz jest poza Ukrainą - twierdzi mer Charkowa, który wrócił do swojego miasta. Jak powiedział na konferencji na charkowskim lotnisku, były już prezydent Ukrainy to historia.
          • jutta_t Re: ----Prognozy ------ Polityczne---Ukraina 23.02.14, 17:08
           Stanisław Żelichowski z PSL uważa, że krytyka ministra Sikorskiego to element kampanii wyborczej. Jego zdaniem, prezes Kaczyński nie może sobie pozwolić na chwalenie rządu, bo żeby wygrać wybory trzeba rząd pokazywać w złym świetle. Zdaniem polityka ludowców, jest to jednak "droga donikąd" i szkodzi zarówno interesom Polski jak i Ukrainy.
           • black_jotka Re: ----Prognozy ------ Polityczne---Ukraina 23.02.14, 17:12
            Dziś w Doniecku odbyła się prosowiecka manifestacja poparcia dla prezydenta Wiktora Janukowycza.
            • mala200333 Re: ----Prognozy ------ Polityczne---Ukraina 23.02.14, 18:22
             Szef dyplomacji Francji Laurent Fabius, jeden z negocjatorów, którzy doprowadzili do zawarcia porozumienia na Ukrainie, powiedział w niedzielę, że Francja i UE muszą pomóc Ukrainie odbudować państwo, które znalazło się w dramatycznej sytuacji gospodarczej. - Rolą Europy i Francji jest teraz pomagać Ukrainie w demokratycznej transformacji, życząc jej, aby był to proces pokojowy i by integralność terytorialna i jedność Ukrainy były respektowane - powiedział dziennikarzom minister, który przebywa z oficjalną wizytą w Chinach. - Sytuacja na Ukrainie jest spokojna, choć tu i ówdzie dochodzi do wyrównywania rachunków, ale Ukraińcy dają generalnie dowód wielkiej dojrzałości - powiedział, nie kryjąc radości, Fabius.

             - Ukraina ma poważne problemy, również natury ekonomicznej i właściwie trzeba będzie odbudować całe państwo, ale też pojawiła się wielka nadzieją w tym kraju, który zaledwie parę dni temu był w sytuacji tragicznej, gdzie były dziesiątki ofiar - dodał.

             Szef francuskiej dyplomacji wraz z ministrami spraw zagranicznych Niemiec i Polski Frankiem-Walterem Steinmeierem i Radosławem Sikorskim prowadził w Kijowie mediacje między stroną rządową a opozycją.
             • mala200333 Re: ----Prognozy ------ Polityczne---Ukraina 23.02.14, 21:54
              Moskwa wezwała ambasadora Rosji w Kijowie Michaiła Zurabowa na konsultacje w sprawie "pogarszającej się sytuacji na Ukrainie" po odsunięciu od władzy Wiktora Janukowycza. Informację o ''konieczności gruntownego przeanalizowania sytuacji'' podało rosyjskie MSW.
              • mala200333 Re: ----Prognozy ------ Polityczne---Ukraina 23.02.14, 21:56
               Minister spraw zagranicznych mówi w wywiadzie dla CNN o kulisach podpisania porozumienia między Janukowyczem a opozycją. Dodaje też, że Ukraina miała szansę na rozpoczęcie starań o przyjęcie do struktur unijnych po tzw. Pomarańczowej Rewolucji.- Majdan chce nowej klasy politycznej, ludzi ''czystych'' - stwierdził Sikorski.
         • seremine Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) poinformowała, 15.04.14, 18:14
          Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) poinformowała, że również w Słowiańsku, na wschodzie kraju, jest prowadzona operacja antyterrorystyczna. W mieście tym, jak pisze agencja Reuters, prorosyjscy bojownicy okupują budynki rządowe.
          Według obecnego w Słowiańsku korespondenta Reutera w mieście nie ma śladu sił lojalnych wobec władz w Kijowie, nie ma też oznak walki.
  • mala200333 -Prognozy ------ Polityczne-----sedes Jakunowicza 23.02.14, 18:00
   https://scontent-b-atl.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1/1743691_10151964193059786_1392091665_n.jpg
   • mala200333 Re: -Prognozy ------ Polityczne-----sedes Jakunow 23.02.14, 23:57
    Dokumenty..Znaleziono rachunki związane z wykończeniem i utrzymaniem rezydencji prezydenta. Dzięki temu wiadomo, że na wykończenie i rozbudowę prywatnej posiadłości Janukowycza szły miliony euro, podczas gdy on sam oficjalnie zarabiał maksymalnie sto tysięcy euro rocznie.

    Niektóre dokumenty były pokwitowaniami przekazania gotówki. Jedno opiewa na 12 milionów dolarów.
    • dunant Re: -Prognozy ------ Polityczne-----rezydencja 24.02.14, 00:37


     Odkryto też spisy najbardziej aktywnych opozycjonistów, rachunki za "monitorowanie mediów" czy kartki ksero ze zdjęciami skatowanej dziennikarki Tetiany Czornowoł i numerem rejestracyjnym jej samochodu.
     • dunant Re: -Prognozy ------ Polityczne-----rezydencja 24.02.14, 00:38
      Na terenie posiadłości znaleziono też ślady po dużym ognisku, w którym spalono znaczne ilości papieru. Z popiołów wydobyto jedynie nieliczne nadpalone dokumenty.


      • dunant Re: -Prognozy ------ Polityczne-----rezydencja 24.02.14, 00:38
       Dziennikarze nieustannie przekopują się przez dokumenty. Należy się spodziewać, że znajdą tam wiele ciekawych informacji. Jednak prawdopodobnie te najważniejsze materiały albo wywieziono, albo zniszczono skuteczniej, niż poprzez wrzucenie do wody.
       • dunant Re: -Prognozy ------ Polityczne-----rezydencja 24.02.14, 00:40
        Rezydencja Meżyhiria położona jest na terenie o powierzchni 135 hektarów, kilkadziesiąt kilometrów od Kijowa. Niegdyś była to własność państwowa, ale po objęciu stanowiska prezydenta Janukowycz ją nabył. Nie ujawniono za jaką sumę. Po 2010 roku cały kompleks przeszedł wielką przebudowę i obrósł w legendy.
        Bramy posiadłości stanęły otworem w sobotę rano, kiedy okazało się, że prezydent i całe jego otoczenie wyjechali na wschodnią Ukrainę. Nieliczna ochrona posiadłości nie zamierzała ryzykować starcia z bojówkami Majdanu.
        Gdy wieść o otwarciu obrośniętej legendami posiadłości rozniosła się po Kijowie, do Meżyhiri ruszyły tłumy. Na drogach dojazdowych utworzyły się korki. "Zwiedzający" zachowywali się bardzo kulturalnie. Nie doszło do kradzieży czy dewastacji. Rezydencję uznano za własność narodu i zaczęto określać jako "Muzeum Korupcji".
        • dunant Re: -Prognozy ------ Polityczne-----rezydencja 24.02.14, 00:42
         Prezydencka "bania". .... Na różne pieczołowicie wykończone elementy drewniane szły miliardy hrywien. Z znalezionych dokumentów wynika, że tylko jedna ozdoba wnętrza o nazwie "biegnący dzik", kosztowała równowartość 300 tysięcy złotych.
         • dunant Re: -Prognozy ------ Polityczne-----rezydencja 24.02.14, 00:45
          Anne Applebaum, uznana dziennikarka i żona polskiego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego napisała na portalu społecznościowym, że cieszy się razem z rodziną Tymoszenko z powodu jej zwolnienia, jednak w tym samym czasie jest zaniepokojona, że była premier mogłaby wrócić do władzy. - Ona przyczyniła się do kryzysu - napisała Applebaum.


          • dunant Re: -Prognozy ------ Polityczne-----Julia 24.02.14, 00:46
           To nie jedyne krytyczne komentarze po słowach Tymoszenko. Natalia Panczenko, współzałożycielka Centrum Ukraińskiej Kultury stwierdziła w TVN24, że ludzie Majdanu nie widzą byłej premier jako wysoko postawionego polityka, choć oczywiście cieszą się, że wyszła na wolność.
           - Ci co stali na Majdanie, w tym ja, (...) chcemy zapomnieć o politykach starej generacji - mówi Panczenko.

           Już w sobotę, na gorąco, komentator TVN24 Biznes i Świat Jacek Stawiski stwierdził, że była premier przez dwa lata była oderwana od bieżącej sytuacji, a i przed tym nie cieszyła się wielką sympatią Ukraińców.

           - Przed Tymoszenko trudne zadanie. W czasie Pomarańczowej Rewolucji była naturalnym liderem, a teraz może być jej trudno uzyskać silną pozycję - mówi Stawiski i dodaje, że pomimo politycznego doświadczenia Tymoszenko nie porwała tłumów. - Nie było głośnego odzewu, a wręcz przeciwnie. Przemówienie przyjęto słabiej, niż można się było spodziewać - dodaje.
  • mala200333 Re: --------Prognozy ------ Polityczne----- cd.2 23.02.14, 22:19
   Na Twitterze dużą popularnością cieszy się zdjęcie reporterki rosyjskiej telewizji Lifenews.ru, która stoi przy drodze, którą jadą czołgi. Jak czytamy w podpisie mają jechać w stronę Ukrainy. Nie ma na razie żadnych przesłanek, by stwierdzić, że jest aktualne. Ani na stronie telewizji, ani na jej profilach w portalach społecznościowych nie ma informacji na ten temat.
   • mala200333 Re: --------Prognozy ------ Polityczne----- cd.2 23.02.14, 22:20
    Kijowski rabii radzi swym wiernym opuszczenie Kijowa, a najlepiej Ukrainy.
    • mala200333 ----Prognozy ------ Polityczne----Ukraina 23.02.14, 23:00
     Pozostając w tematyce rezydencji wysoko postawionych urzędników. Na jednym z blogów znajduje się obszerna wideo- i fotorelacja z ''wizyty'' w rezydencji Wiktora Pszonki, byłego prokuratora generalnego, jednego z najbardziej nielubianych przez ''majdanowców''. Czego tam nie ma: złoto, meble łączące wszystkie możliwe style, ciężkie kotary, ale także starodruki, jaja Faberge... Jest tam absolutnie wszystko. Nasze serca skradły portrety Pszonki.
     https://bi.gazeta.pl/im/db/bc/ec/z15514843AA.jpg
     • mala200333 Re: ----Prognozy ------ Polityczne----Ukraina 23.02.14, 23:02
      Andrij Nikolajenko, kolejny dziś polityk z Partii Regionów, zrezygnował z piastowanego stanowiska. Nikolajenko działał w strukturach w Kirowohradzie.
      • mala200333 Re: ----Prognozy ------ Polityczne----Ukraina 23.02.14, 23:04
       Na Majdanie niewiele osób. Cały czas odbywają się uroczystości pogrzebowe. Jak donosi ''Gość Niedzielny'' dziś odbył się pogrzeb Leona Polańskiego, Ukraińca, który miał polskie korzenie. Mężczyzna (są sprzeczne informacje, co do tego ile miał lat - 35 lub 39) zginął w czwartek, kiedy na Majdanie doszło do największego rozlewu krwi.
       • mala200333 Re: ----Prognozy ------ Polityczne----Ukraina 23.02.14, 23:45
        Dziś na Majdanie był dzien smutku, pogrzebów ...
        • mala200333 Re: ----Prognozy ------ Polityczne----Ukraina 23.02.14, 23:48
         Równych, dobrosąsiedzkich relacji chce z Rosją pełniący obowiązki prezydenta Ołeksandr Turczynow - podała w niedzielę agencja Reuters. Ukraińska Rada Najwyższa upoważniła swego szefa do pełnienia obowiązków prezydenta w miejsce Wiktora Janukowycza, który zbiegł z Kijowa i ukrywa się na wschodzie kraju.

         W niedzielę wieczorem Turczynow wygłosił orędzie do narodu, w którym powiedział, że Ukraina jest gotowa do rozmów z Rosją, by polepszyć wzajemne relacje, ale powinno być jasne, że dla Kijowa powrót na drogę integracji z Unią Europejską jest priorytetem.
  • mala200333 ---Prognozy ------ Polityczne-----Krym 23.02.14, 23:50
   W sobotę rozwścieczony tłum w Sewastopolu dotkliwie pobił mężczyznę popierającego protesty w Kijowie. Z kolei mieszkańcy miasta oklaskami witali powracających z Kijowa berkutowców. "Kochamy was, zuchy!" - krzyczeli.
   • mala200333 Re: ---Prognozy ------ Polityczne-----Krym 23.02.14, 23:51
    Z kolei w niedzielę w Odessie kilka tysięcy osób przemaszerowało ulicami miasta w geście poparcia dla Majdanu. Jednocześnie odbyła się również demonstracja przeciwników Majdanu.

    Krym przez cały czas trwania protestów w Kijowie był jednym z najspokojniejszych regionów. W ubiegłą środę jeden z członków krymskiego parlamentu powiedział, że region, zamieszkany w większości przez etnicznych Rosjan, nie zaakceptuje zmiany władzy w Kijowie. Podobnie jak wschodnia Ukraina, popierał Janukowycza u władzy i jasno deklarował chęć współpracy z Rosją. Póki co regionalni politycy twierdzą jednak, że chcą zachować integralność terytorialną kraju.

    Krym zamieszkany jest w ok. 60 procentach przez Rosjan, 25 proc. - Ukraińców i 12 proc. Tatarów Krymskich. Na Krymie mieszka około 2 milionów osób.
    • mala200333 Re: ---Prognozy ------ Polityczne-----Krym 23.02.14, 23:53
     W sobotę został wybrany na przewodniczącego ukraińskiego parlamentu, a w niedzielę powierzono mu pełnienie obowiązków rezydenta Ukrainy. Ołeksandr Turczynow - obecnie najważniejszy polityk na Ukrainie to prawa ręka Julii Tymoszenko. W przeszłości kierował ukraińską bezpieką, pisał psychologiczne thrillery. Jest też pastorem ewangelickim.
  • samanta_ewa Ukraina...wygrani, przegrani 24.02.14, 01:04
   - Kliczko, Jaceniuk i Tiahnybok przegrali swoją polityczną przyszłość - uważa Tomasz Piechal, dziennikarz Eastbook.eu. Jak przekonywał w rozmowie z reporterem TVN24, w walce o urząd prezydenta liczą się zupełnie inne osoby.

   Zdaniem dziennikarza, Julia Tymoszenko nie ma wielkich szans na prezydenturę. - Jest uznawana za symbol przegranej rewolucji, starego systemu, a ludzie chcą czegoś nowego, a nie "odnowienia starego" - dodał.
   Nowy ukraiński triumwirat?
   - Jeśli ktoś wygrał po stornie opozycji to oligarcha Petro Poroszenko, który od początku wspierał protestujących, były szef MSW Jurij Łucenko oraz Andrij Parubij, komendant Majdanu. Oni wzmocnili swoją pozycję polityczną - uważa.
   • samanta_ewa Re: Ukraina...wygrani, przegrani 24.02.14, 01:16
    Ukraińcy najchętniej widzieliby w roli prezydenta Andrija Sadowa, mera Lwowa, wskazywał dziennikarz. - A jeśli nie on, to Kliczko, bo ma najsłabsze zaplecze polityczne z tej trójki i ma najmniejsze umiejętności walki z silnym premierem - powiedział Piechal.
    • jutta_t Re: Ukraina...wygrani, przegrani 24.02.14, 03:38

     Julka masz szczęście...wyswobodzono cię, zajmij się swoimi schorowanymi plecami, z wnukami posiedź i napisz książkę. Ale Ukrainę już lepiej zostaw w spokoju. Ukraina nie powinna wracać do wytartych, wyświechtanych szlaków i ludzi, którzy są współodpowiedzialni za stan kraju. To nowe rozdanie. Zgrani powinni odejść.
     • mala200333 Re: Ukraina...wygrani, przegrani 24.02.14, 14:58
      Na Ukrainie wysłano w poniedziałek list gończy za odsuniętym od władzy prezydentem Wiktorem Janukowyczem. W piątek uciekł on z Kijowa i ukrywa się najprawdopodobniej we wschodnich regionach kraju. Na samym Majdanie jest spokojnie, chociaż protestujący pozostają na posterunkach. Komisja Europejska zapowiedziała, że może podpisać umowę stowarzyszeniową z Ukrainą gdy powstanie nowy, prawomocny rząd w Kijowie po wyborach 25 maja oraz gdy kraj ten będzie na to gotowy.
     • mala200333 Re: Ukraina...wygrani, przegrani 24.02.14, 15:04
      Julia Tymoszenko nie mówiła, że zamierza ubiegać się o stanowisko prezydenta Ukrainy – powiedział w poniedziałek obrońca byłej premier Serhij Własenko.
      • seremine Re: Ukraina...wygrani, przegrani 24.02.14, 16:35
       Parlament polecił straży granicznej zatrzymanie osób podejrzanych w prowadzonym przez prokuraturę śledztwie o masowe zabójstwo cywilów, gdyby podjęli próbę ucieczki z kraju...
       - Ci obywatele nie mogą opuścić terytorium Ukrainy - oświadczył przewodniczący parlamentu i p.o. prezydenta Ołeksandr Turczynow
       • seremine Re: Ukraina...wygrani, przegrani 24.02.14, 16:40
        - Jeżeli chodzi o ocenę porozumienia... Czasem się robi coś niedobrego, a wychodzi dobrze. Jeśli przeanalizować to, co tam się działo, to była obrona Janukowycza i to z użyciem ciężkich gróźb - powiedział Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej.
        - Janukowycz wtedy nie miał już żadnych szans. Ewakuacja jego siedziby musiała trwać, gdy prowadzono te rozmowy, tego się nie robi w pięć minut. Ja otrzymałem informację o ucieczce Janukowycza jeszcze przed północą, przypadkowo, od jednego z europosłów.
        - On już żadnych kart nie miał. To, co tam się działo było w istocie obroną. Janukowycz nie mógł powiedzieć "zabijemy was, jeśli się nie zgodzicie", a Sikorski powiedział. Ale wyszło dobrze, bo to porozumienie miało jakiś udział w determinacji Ukraińców do zdecydowanego działania. Tak w historii bywa, że robi się jedno, a wychodzi drugie. Wyszło dobrze.

        A ten znowu maci..
        • seremine Re: Ukraina...wygrani, przegrani 24.02.14, 16:41
         Premier szybko zareagował na słowa prezesa PiS: - Prosiłem o to, aby Polacy byli zjednoczeni wobec dramatu ukraińskiego i ryzyk związanych za zdarzeniami na Ukrainie. Te ryzyka są dzisiaj większe niż kiedykolwiek i dlatego jestem trochę rozczarowany tym, że w tej jedności politycy PiS wytrzymali zaledwie kilkadziesiąt godzin - powiedział premier.

         - Nie wiem ile ludzi udało się uratować w ten sposób. Nikt z nas nie wie i nikt już nigdy nie będzie wiedział, jak mogły wyglądać zdarzenia w Kijowie, gdyby nie ta misja. Ale wszystko na to wskazuje, że mogło dojść do dużo większych dramatów i mogło zginąć o wiele więcej ludzi niż zginęło do tamtego wieczoru - podsumował Donald Tusk.
         • seremine Re: Ukraina...wygrani, przegrani 24.02.14, 16:43
          Janukowycz nie mieszkał w swojej luksusowej rezydencji sam. Jak podaje "Kyiv Post", byłemu prezydentowi Ukrainy towarzystwa dotrzymywała kochanka, 39-letnia Lubow Poleżaj, siostra jego kucharki. Choć Janukowycz oficjalnie nigdy nie rozwiódł się z 64-letnią Ludmiłą, od dawna wiadomo było, że mieszkają z dala od siebie i rzadko się kontaktują. Ludmiła nigdy nie pełniła obowiązków pierwszej damy, choć kilkakrotnie towarzyszyła Janukowyczowi w trakcie kampanii wyborczej w 2010 roku.
          Związek Janukowycza i Poleżaj trwał już od dłuższego czasu, ale były prezydent starał się go ukrywać. Nie wiadomo, od jak dawna mogli mieszkać razem. W Meżyhirii znaleziono wiele należących do Lubow przedmiotów. Ustalono też, że w rezydencji mieszkała też 12-letnia córka Poleżaj z poprzedniego związku. Dziennikarze znaleźli jej dokumenty w bogato udekorowanym, pełnym zabawek pokoju dziecięcym. Wynika z nich, że Janukowycz zapewnił dziewczynce edukację w prestiżowej, prywatnej szkole dla dzieci dyplomatów.
          Nie wiadomo, czy Lubow Poleżaj i jej córka uciekły z Wiktorem Janukowyczem. Wydaje się to prawdopodobne.

          Siostra jego kucharki..hihihi..
  • mala200333 Re: --------Prognozy ------ Polityczne----- cd.2 24.02.14, 15:03
   - Legitymacja wielu organów władzy na Ukrainie budzi wielkie wątpliwości - oznajmił w poniedziałek premier Rosji Dmitrij Miedwiediew.
   Dodał, że odwołanie na konsultacje do Moskwy ambasadora Rosji w Kijowie oznacza, że dla władz rosyjskich wydarzenia na Ukrainie są niezrozumiałe.
   - Oznacza, że niejasne jest dla nas to, co dzieje się w kraju, i że istnieje zagrożenie dla naszych interesów, życia i zdrowia naszych obywateli - oznajmił Miedwiediew.
  • mala200333 Klatka schodowa domu posła Partii Regionów 24.02.14, 15:11
   twitter.com/myroslavapetsa/status/437885786558443520/photo/1
   https://twitter.com/myroslavapetsa/status/437885786558443520/photo/1
  • mala200333 Re: --------Prognozy ------ Polityczne----- Krym 24.02.14, 15:15
   Stacjonująca w Sewastopolu na Krymie rosyjska Flota Czarnomorska wystawiła pojazdy opancerzone na wjeździe do miasta - informuje TVP Info, powołując się na słowa byłego ministra spraw wewnętrznych Jurija Łucenko.
   - To bardzo niepokojący sygnał. Jednak w tej sytuacji nie należy się gorączkować i wydawać radykalnych oświadczeń - powiedział Łucenko. Jak wyjaśnił, chodzi o rosyjskie transportery opancerzone BTR.
   Po rozpadzie Związku Radzieckiego Moskwa podpisała z Kijowem porozumienie, na mocy którego na Krymie stacjonuje rosyjska Flota Czarnomorska. W 2010 roku umowa została przedłużona do 2042 roku - w zamian Ukraina otrzymała obniżkę na rosyjski gaz. Według magazynu "Time" na półwyspie obecnych jest ok. 25 tys. rosyjskich żołnierzy.
  • mala200333 Złodziej Janukowycz 24.02.14, 15:40
   W ukraińskich mediach pojawiają się kolejne zdjęcia pokazujące pełen przepychu styl życia Wiktora Janukowycza. Tym razem niedokończona rezydencja w pobliżu Sewastopola na Krymie. Jak podkreślają lokalni aktywiści, aby ją wybudować zniszczono rzadkie gatunki drzew.
  • seremine Re: --------Prognozy ------ Polityczne----- cd.2 24.02.14, 16:27
   Pięćdziesiąt osób jest podejrzanych w prowadzonym przez prokuraturę śledztwie o masowe zabójstwo cywilów. Listę otwiera Wiktor Janukowycz - oświadczył pełnomocnik parlamentu Ukrainy ds. kontroli działalności prokuratury Jurij Machnycki.
   - W śledztwie w sprawie o organizację masowych zabójstw, prowadzonym przeciwko najważniejszym osobom w państwie, oraz wysokim funkcjonariuszom organów wewnętrznych podejrzanych jest ok. 50 osób – poinformował Machnycki posłów Rady Najwyższej.
   • seremine -----Prognozy ------ Polityczne----- Rosja/Ukraina 24.02.14, 16:31
    Mocne słowa rosyjskiego MSZ. "Na Ukrainie wzięto kurs na podporządkowanie sobie niezadowolonych w niektórych regionach metodami dyktatorskimi, a czasem także terrorystycznymi" - głosi oświadczenie ministerstwa spraw zagranicznych Rosji.
    "Rozbrzmiewają wezwania do choćby niepełnego zakazu języka rosyjskiego, lustracji, likwidacji partii i organizacji, zniesienia ograniczeń w propagowaniu ideologii neonazistowskiej. Wzięto kurs na to, by dyktatorskimi, a czasem także terrorystycznymi metodami podporządkować sobie niezadowolonych w różnych regionach Ukrainy".

    Wejdą Rosjanie/nie wejdą?
    • seremine Re: -----Prognozy ------ Polityczne----- Rosja/Uk 24.02.14, 16:33
     - Jesteśmy zmuszeni zauważyć, że w stanowisku niektórych naszych zachodnich partnerów widać nie troskę o losy Ukrainy, lecz jednostronne geopolityczne rachuby - podkreślono w oświadczeniu rosyjskiego MSZ.
     • jutta_t Re: -----Prognozy ------ Polityczne----- Rosja/Uk 24.02.14, 18:04
      Ukrainie nie grozi rozpad, grożą jej natomiast rosyjskie działania destabilizujące sytuację w Sewastopolu, by ogłosić go miastem podporządkowanym Rosji i na tym przykładzie przetestować szanse naruszenia integralności terytorialnej Ukrainy.
      Państwowość ukraińska okazała się nadspodziewanie odporna na wstrząsy: trzymiesięczne protesty w Kijowie; miesiąc prób zbrojnej pacyfikacji Majdanu; powstanie narodowe na prowincji; rzeź Majdanu i przejęcie władzy przez opozycję. Kłopotem jest jednak wpływ Rosji na leżący na Krymie Sewastopol. To miasto o statusie równym obwodowi (podobnie jak Kijów), podporządkowane bezpośrednio ukraińskim władzom centralnym (nie wchodzi do autonomii krymskiej).
      • mala200333 Re: -----Prognozy ------ Polityczne----- Rosja/Uk 24.02.14, 18:31
       Według Oleha Tiahnyboka, lidera partii "Swoboda", Janukowycz znajduje się już na rosyjskim okręcie.
       • rawik-is-me Re: -----Prognozy ------ Polityczne----- Rosja/Uk 24.02.14, 20:05
        [img]Moskwa stara się wypracować nową strategię wobec Kijowa. Najgorszym scenariuszem byłaby interwencja na Ukrainie. To, co stało się w Kijowie to największa porażka Rosji od piętnastu lat - powiedział Witalij Portnikow, ukraiński politolog i dziennikarz.

        Absolutna prawda.
        • rawik-is-me Re: -----Prognozy ------ Polityczne----- Rosja/Uk 24.02.14, 20:06
         Sikorski: Wielomiliardowe wsparcie czeka na Ukrainę. Jednak pod warunkiem wprowadzenia reform... W zasięgu Ukrainy jest wielomiliardowe wsparcie z Międzynarodowego Funduszu Walutowego, jego warunkiem jest jednak przeprowadzenie reform - powiedział w Budapeszcie Radosław Sikorski.
         • rawik-is-me Re: -----Prognozy ------ Polityczne----- Rosja/Uk 24.02.14, 20:07
          "Nie wiem, jaka może być reakcja Rosji na ostatnie wydarzenia na Ukrainie. Dziś przyszła negatywna informacja od szefa rosyjskiego rządu Dmitrija Miedwiediewa, który powiedział, że obecne władze na Ukrainie nie mają legitymacji. To niepokojące. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby to, gdyby dało się wypracować nowe, dobre relacje między narodem rosyjskim a nowym rządem ukraińskim - kontynuuje myśl Portnikow. Wypowiadał się dla PAP.
          • rawik-is-me Re: -----Prognozy ------ Polityczne----- Rosja/Uk 24.02.14, 20:07
           Euromajdan na Twitterze informuje, że walka jeszcze się nie skończyła. Na wschodzie i południu kraju służby porządkowe biją się z manifestantami. Tymczasem samoobrona Euromajdanu i kibice przejęli budynki administracji w Charkowie.
           • mala200333 Re: -----Prognozy ------ Polityczne----Ukraina 24.02.14, 22:20
            Lider frakcji Partii Regionów Ołeksandr Jefremow powiedział szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton, że obecne władze na Ukrainie nie wpływają na radykalnie nastawionych obywateli i że frakcja pracuje - jak się wyraził - "pod lufą karabinu".
  • jutta_t Re: --------Prognozy ------ Polityczne----- cd.2 24.02.14, 17:25
   17:14
   Rada Najwyższa Ukrainy mianowała nowych szefów Służby Bezpieczeństwa (SBU) oraz prokuratury generalnej. Stanowiska te zajęli odpowiednio Wałentyn Naływajczenko i Jurij Machnycki.
   • jutta_t Re: --------Prognozy ------ Polityczne----- cd.2 24.02.14, 17:26
    Według telewizji ATR, Janukowycz ukrywa się w bazie wojskowej w Sewastopolu i czeka tam na wylot do Rosji. Ile w tym prawdy? Nie wiadomo.
    • jutta_t Re: --------Prognozy ------ Polityczne----- cd.2 24.02.14, 17:27
     Rada Najwyższa Ukrainy zawiesiła w obowiązkach pięcioro mianowanych przez siebie sędziów Trybunału Konstytucyjnego, twierdząc, iż sprzeniewierzyli się oni złożonej przysiędze. Podjęta znaczną większością głosów uchwała w tej sprawie wzywa ponadto prokuraturę generalną do wszczęcia postępowania karnego przeciwko zawieszonym sędziom.

     Parlamentarzyści zatwierdzili jednocześnie na stanowisku nowego prezesa Narodowego Banku Ukrainy Stepana Kubiwa, deputowanego partii Batkiwszczyna, jednego z komendantów Majdanu i byłego prezesa zarządu należącego do grupy PKO BP ukraińskiego Kredobanku. Kubiw zastąpił w NBU dotychczasowego szefa tej instytucji Ihora Sorkina, który podał się tego dnia do dymisji.
  • rawik-is-me Re: --------Prognozy ------ Polityczne-----Rosja 24.02.14, 20:16
   Siły specjalne policji OMON w poniedziałek wieczorem przy wejściu na plac Maneżowy w Moskwie, przed murami Kremla, zatrzymują ludzi, których podejrzewają o zamiar wzięcia udziału w manifestacji zwołanej tam przez opozycję. Zatrzymano już około 100 osób.
   • mala200333 Re: --------Prognozy ------ Polityczne-----Rosja 24.02.14, 22:00
    Uwolniona w sobotę z więzienia była premier Ukrainy Julia Tymoszenko pojedzie na leczenie do Niemiec - podała jej partia Batkiwszczyna. Tymoszenko przyjęła propozycję kuracji od kanclerz Angeli Merkel - poinformowano.
    • mala200333 Re: --------Prognozy ------ Polityczne-----Rosja 24.02.14, 22:01
     - Kolejna transza kredytu dla Ukrainy, w wysokości 2 mld dolarów, jest już gotowa – oświadczył rosyjski minister ds. rozwoju gospodarczego Aleksiej Ulukajew. Rosja czeka jednak z jej przyznaniem, aż sytuacja na Ukrainie się wyjaśni, także jeśli chodzi o skład rządu - podaje PAP.
     - Nie wiemy, kto jest naszym partnerem, nie wiemy, jaki jest rząd i jaki ma program - powiedział Ulukajew dziennikarzom w Waszyngtonie.
     Według niego władze rosyjskie zrobiły przerwę, aby prześledzić rozwój sytuacji. - Jeśli będziemy widzieli negatywny dla nas rozwój wydarzeń, będziemy bronić swych interesów - oświadczył rosyjski minister.
     Rosja przekazała dotąd Ukrainie 3 mld z obiecanych 15 mld dolarów. Kwotę Ukraina otrzymała jeszcze w grudniu; strona rosyjska kupiła ukraińskie obligacje państwowe na tę sumę.
     • mala200333 Re: --------Prognozy ------ Polityczne-----Rosja 24.02.14, 22:02
      - Integralność terytorialna Ukrainy musi zostać zachowana, a kraj powinien przejść pokojową transformację - powiedział francuski prezydent Francois Hollande, który rozmawiał z Władimirem Putinem.
      Prezydent Francji podkreślił, że Unia Europejska i Rosja powinny współpracować w tej materii.
      Hollande wspomniał, że niezmiernie ważne jest utworzenie na Ukrainie rządu "stanowiącego szeroką reprezentację (społeczną), który pozwoli na zorganizowanie wyborów prezydenckich i wprowadzenie koniecznych reform".
      • mala200333 Re: --------Prognozy ------ Polityczne-----Rosja 24.02.14, 22:21
       Rosjanie będę starać się nadal uczynić wszystko, by Ukraina nie zbliżyła się do UE - uważa były prezydent Kwasniewski
  • mala200333 Re: --------Prognozy ------ Polityczne----- cd.2 24.02.14, 23:21
   https://scontent-a-atl.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t1/1795752_475473329219124_632811438_n.jpg
  • mala200333 Z wilii Janukowycza 24.02.14, 23:28

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka