Dodaj do ulubionych

~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~

15.03.23, 23:44
Microsoft opublikował informację o krytycznej podatności w aplikacji Outlook na systemie Windows - jest łatwa do wykorzystania, o szerokich skutkach i może prowadzić do zdalnego przejęcia konta, czyli bez udziału użytkownika - napisał w komunikacie pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa. Jak podała stacja CNN, dzięki wykorzystaniu podatności, hakerzy powiązani z wywiadem wojskowym Rosji próbowali i w niektórych przypadkach udanie zinfiltrowali sieci używane przez siły zbrojne w Europie, firmy transportowe i energetyczne.
Obserwuj wątek
  • black_jotka Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 15.03.23, 23:48
   Rząd Viktora Orbána starał się pomóc w odblokowaniu środków rosyjskiego banku zamrożonych przez Unię Europejską – wynika z dziennikarskiego śledztwa projektu VSquare, w które byli zaangażowani reporterzy z Węgier, Czech i Słowacji. W całej sprawie pojawia się również polski wątek.
   • black_jotka Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 19.05.23, 20:42
    Jewgienij Prigożyn i jego Grupa Wagnera skutecznie obchodzą zachodnie sankcje — podaje "Financial Times"
  • black_jotka Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 15.03.23, 23:51
   Za wyciekiem dokumentów z Międzynarodowego Banku Inwestycyjnego (MBI), którego kontrolny pakiet trzymają Rosjanie, stoi nieznana grupa hakerów pod pseudonimem „Karma_byt3s”. Udostępnione przez nich w sieci wewnętrzne dane MBI przez kilka miesięcy weryfikowali dziennikarze VSquare (tutaj można przeczytać całą publikację).
   Wynika z nich, że atak hakerski na serwery banku to w tej chwili jego najmniejszy problem. MBI, w którym pracuje wielu rosyjskich agentów wywiadu i byłych funkcjonariuszy KGB, znalazł się na krawędzi bankructwa tuż po wybuchu wojny na Ukrainie.
   25 lutego, czyli dzień po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, swoje odejście ze struktur banku ogłosili Czesi. Namawiając jednocześnie inne kraje członkowskie do pójścia ich śladem. I tak się stało, bo po Czechach rezygnację z członkostwa w MBI złożyli Rumuni, Słowacy i Bułgarzy. Po odejściach z banku każdemu z państw należał się zwrot wpłaconego kapitału. Czesi mieli zainwestowane w rosyjskim banku 37,4 mln euro, Bułgarzy 42,2 mln, Rumuni 26,1 mln, a Słowacy 28,9 mln euro. Ujawniona korespondencja pokazuje, że zarząd banku podjął cichą decyzję o tym, żeby żadnemu z odchodzących członków MBI nie wypłacać nawet dolara.…cd Wprost.pl
  • black_jotka Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 16.03.23, 05:43
   Użytkownicy niektórych rosyjskich obwodów widzą reklamy Grupy Wagnera na znanym serwisie pornograficznym. Pomysł bardzo chwali założyciel prywatnej firmy wojskowej Jewgienij Prigożyn.
   • black_jotka Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 27.05.23, 22:52
    Dwa kraje członkowskie UE: Węgry oraz Grecja, wstrzymują decyzję o wprowadzeniu w życie 11. pakietu sankcji przeciwko Rosji. Ten zaskakujący sojusz zawiązał się w związku z przedstawieniem przez Ukrainę listy "sponsorów wojny", na której znajduje się szereg europejskich firm. Budapeszt i Ateny chcą, aby niektóre z przedsiębiorstw wykreślono z listy.

    Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-nowy-zaskakujacy-unijny-sojusz-blokuja-sankcje-na-rosje,nId,6804704#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=safari
  • black_jotka Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 16.03.23, 05:54
   1 kwietnia w Rosji ruszy nowa fala mobilizacji. Do armii Putina ma zostać wcielonych nawet 400 tys. rezerwistów - alarmuje niezależne Radio Swoboda. Według rozgłośni, rosyjski MON przekazał już władzom regionów odpowiednie instrukcje. Decyzja o ponownym naborze ma związek z ogromnymi stratami ponoszonymi przez Rosję
  • black_jotka Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 16.03.23, 07:30
   Moskwa wyznaczyła 15 milionów dolarów nagrody za głowę ministra obrony Włoch Guido Crosetto - podał w środę włoski dziennik 'Il Foglio". Według gazety informację służb specjalnych na ten temat przekazano szefowi resortu około 10 dni temu.

   Jak twierdzą włoskie media, za pogróżkami pod adresem ministra obrony ma stać były premier i prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, obecnie wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Wykonawcą zlecenia mieliby zostać najemnicy grupy Wagnera z jednej z działających w Europie komórek: w Serbii lub Estonii.
  • black_jotka Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 16.03.23, 07:40
   Rozpoczynając inwazję na Ukrainę, Putin otworzył puszkę Pandory. Oprócz izolacji na arenie międzynarodowej musi się teraz także zmierzyć z napięciami w kraju. Jeżeli Rosja chce kontynuować wojnę, będzie musiała stać się państwem totalitarnym — tak zresztą dzieje się już teraz.
  • black_jotka Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 16.03.23, 07:50
   Spotkanie Władimira Putina i Ramzana Kadyrowa pokazało, że rosyjski dyktator i jego poplecznik "są bardzo chorzy" - uważa rosyjski politolog i opozycjonista Andriej Piontkowski. Jego zdaniem przed kapitulacją Putin "zabije" i szefa Czeczenii, i białoruskiego dyktatora Alaksandra Łukaszenkę.
  • black_jotka Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 16.03.23, 07:51
   Amerykanom może zależeć na odzyskaniu strąconego przez Rosję drona MQ-9 Reaper. Ale Rosja też nie ukrywa, że będzie próbowała go wyłowić. Ma łatwiejsze zadanie niż USA - Morze Czarne, gdzie doszło do incydentu, to co prawda wody międzynarodowe, ale Rosjanie traktują je jak swoje.
  • black_jotka Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 16.03.23, 15:11
   W siedzibie regionalnych służb granicznych Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) w Rostowie nad Donem doszło do wybuchu i pożaru, w wyniku którego zginęła co najmniej jedna osoba, a dwie zostały ranne. "Każdy budynek FSB, który płonie lub eksploduje w Federacji Rosyjskiej, szczególnie w obwodzie rostowskim, wskazuje wyraźnie, że jest to przejaw paniki, osłabienia kontroli władzy i przejścia Federacji Rosyjskiej do poważnego konfliktu wewnętrznego" - skomentował to wydarzenie doradca prezydenta Ukrainy, Mychajło Podolak.
  • black_jotka Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 16.03.23, 16:29
   Jeden z czołowych rosyjskich propagandystów Kremla Władimir Sołowiow zabrał głos na temat walk toczących się w Bachmucie. Jego zdaniem armia rosyjska powinna "przeprowadzić naloty dywanowe" na miasto, aby uniknąć "kolejnego upokorzenia", jak określił wymianę jeńców w Azowstalu
  • black_jotka Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 16.03.23, 17:47

   Rosjanie próbują destabilizować sytuację w różnych krajach Europy. W pobliżu portugalskiej wyspy Madera pojawił się rosyjski statek. Wedle ustaleń przekazanych przez Portugalczyków, Rosjanie sprawdzali "kable podmorskie w regionie". Rosyjskiemu okrętowi miał asystować portugalski statek "Mondego", jednak jego załoga odmówiła wykonania tego zadania
  • black_jotka Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 16.03.23, 17:48
   Rosyjska wojna na Ukrainie doprowadziła do pogodzenia zwalczających się dotąd w Europie liberałów i nacjonalistów. Pierwsi uwierzyli w mobilizującą moc antyimperialistycznego nacjonalizmu, drudzy dostrzegli zalety silnej i zjednoczonej UE - oceniają autorzy opublikowanego w czwartek na łamach "Foreign Policy" artykułu pt. "Rosyjska wojna zjednoczyła przeciwstawne siły europejskiej polityki".
  • mala200333 Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 16.03.23, 22:04
   Rosjanie zwiększają na Morzu Czarnym liczbę okrętów, które mogą przenosić pociski Kalibr. Ekspert wojskowy Ihor Romanenko uważa, że flota Putina próbuje utrudnić ukraińskie przygotowania do kontrofensywy. - Ich "okno możliwości" pozostanie otwarte najwyżej dwa miesiące, dlatego muszą je maksymalnie wykorzystać
  • black_jotka Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 17.03.23, 00:38
   Mam tam (w Niemczech) bardzo wielu przyjaciół i wszystkie te przyjaźnie przetrwały. Moi prawdziwi niemieccy przyjaciele zostali ze mną. Zawsze się śmiejemy i żartujemy ze sobą – powiedział Putin, przemawiając na kongresie Rosyjskiego Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców.
   Jak tłumaczył, sąsiedzkie stosunki Rosji z Niemcami sprawiają, że dochodzi do wzajemnych żartów. – Karaluchy nazywamy "prusami". Tak nazywają się te duże, czerwone – powiedział Putin, pokazując palcami przybliżoną wielkość owadów. – A w Niemczech nazywa się ich "russen" – "rosjanami", rozumiecie? – zaśmiał się, dodając, że "między sąsiadami zawsze zdarzają się wzajemne żarty".
  • black_jotka Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 17.03.23, 01:18
   Wojna w Ukrainie trwa. Z dr Marią Domańską z Ośrodka Studiów Wschodnich porozmawialiśmy o tym, jak wygląda teraz codzienność w Rosji. Analityczka mówi wprost, że wśród Rosjan panuje kult przemocy. - Przemoc w Rosji jest podstawowym regulatorem władza-społeczeństwo. To jest niestety rosyjska tradycja. Jest odgórny kult przemocy i oddolna, bardzo rozpowszechniona akceptacja tego zjawiska. Oczywiście nadal są w Rosji ludzie, grupy, które próbują się temu przeciwstawić, natomiast władza od wielu lat z tym walczy - mówiła w programie "Newsroom" WP. Jak podkreśla, zjawisko to można nazwać "dominem przemocy". - Państwu zależy, żeby ubezwłasnowolnić obywatela i przyzwyczaić go do opresji ze strony samego państwa. Władze w jakiś sposób przyzwalają obywatelowi na przemoc wobec słabszych, na zasadzie, żeby swoją frustrację wyładował na słabszych, a nie zwrócił się przeciwko państwu - wyjaśniła ekspertka. Dodała, że negatywny przykład dla społeczeństwa idzie z góry. - Putin jest twarzą kultu przemocy i toksycznej męskości, takim samcem alfa - oceniła dr Maria Domańska.
   Patryk Michalski, 12 godzin temu
  • mala200333 Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 17.03.23, 04:58
   Moskwa przygotowuje się do działań wojennych" - informuje niezależny rosyjski portal The Insider. Rosyjskie Ministerstwo Obrony wyznaczyło kilka miejsc w stolicy kraju, w których zostaną rozmieszczone nowe systemy obrony przeciwlotniczej.
   • mala200333 Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 17.03.23, 05:00
    Z informacji podanych w rosyjskich mediach wynika, że pilota odpowiedzialnego za strącenie amerykańskiego drona, czeka nagroda. To o tyle zaskakujące, że Rosjanie forsują wersję, że dron spadł sam. Opublikowane przez USA nagranie jednoznacznie obala twierdzenia Moskwy
  • mala200333 Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 17.03.23, 05:08
   Rosja nie od dziś przyciąga osoby, które lubią się wyróżniać. Tym razem media zwracają uwagę, kto pojawił się w Moskwie na kongresie rusofilów. Oprócz proputinowskiego aktora Stevena Seagala, był tam m.in. wnuk Charlesa de Gaulle'a i włoska księżniczka, wierząca, że europejscy chłopcy biorą śluby z krowami - donosi "The Guardian".
  • mala200333 Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 17.03.23, 16:29
   Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina oskarżając go o odpowiedzialność za zbrodnie wojenne na Ukrainie.
  • mala200333 Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 17.03.23, 16:31
   Tajna narada na Kremlu. Są wytyczne w sprawie Putina
   Choć sprawa wydaje się oczywista, Władimir Putin ciągle nie zadeklarował, czy wystartuje w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Jak informuje rosyjski portal Meduza, mimo braku potwierdzenia ze strony dyktatora, nad jego kampanią już pracuje specjalny sztab. Tezy z perspektywy Zachodu są absurdalne.
   • mala200333 Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 17.03.23, 16:32
    Tajna narada w sprawie Putina. To będą jego cele wyborcze

    Potwierdzać to mają najnowsze doniesienia portalu Meduza. Jego dziennikarze twierdzą, że otoczenie Putina sformułowało już pierwsze "ideologiczne wytyczne", które mają być myślą przewodnią kampanii prezydenckiej w 2024 roku. Putin ma być m.in. "strażnikiem tradycyjnych wartości".
    • mala200333 Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 17.03.23, 16:33

     Decyzje w tej sprawie miały zapaść na zamkniętym posiedzeniu na początku marca pod przewodnictwem wiceszefa administracji prezydenta Siergieja Kirijenki - wskazuje Meduza, powołując się dwa źródła, które uczestniczyły w "seminarium".

     Kluczowi uczestnicy mieli się zgodzić co do tego, że kampania musi być budowana wokół "ideologii konserwatyzmu", a Rosja ma być przedstawiana jako kraj "moralnej wyższości" - co wpisuje się w dotychczasową propagandową retorykę samego Putina
  • mala200333 Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 17.03.23, 16:34
   Putin nie zadeklarował startu. Wynik jednak już jest pewny

   Według źródeł Meduzy "jednym z ideologicznych fundamentów kampanii będzie rozwój rosyjskiego projektu DNA". Ten tajemniczy i absurdalny zwrot ma polegać na umacnianiu "stałych wartości", "specyficznych" dla Rosji. To: "wspólnota, poczucie obowiązku i nadrzędnych celów, stabilność egzystencjalna i pierwszeństwo tego, co niematerialne, nad tym, co handlowe" - relacjonują dziennikarze.
   • mala200333 Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 17.03.23, 16:35
    Seria zdumiewających sloganów na tym się nie kończy. "To nie nasza konsumpcja i nasz przemysł są zagrożone; sama tożsamość Rosjan, sam rosyjski światopogląd był zagrożony" - takie zdaniem miało paść w trakcie spotkania jako forma inspiracji kampanijnych.
    • mala200333 Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 17.03.23, 16:35
     Jednocześnie uczestnicy "seminarium" mieli usłyszeć zapewnienie, że nie będzie problemów z wynikami. "Putin powinien pobić swój wynik z 2018 roku" - uzyskał wówczas 76,69 proc. ​​głosów przy frekwencji 67,54 proc. (w wyborach w 2012 roku było to 63,6 proc. głosów przy frekwencji 65,34 proc.) - relacjonuje Meduza
  • mala200333 Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 17.03.23, 16:53
   Chiny wysyłają broń i sprzęt wojskowy do Rosji
   Z danych handlowych i celnych wynika, że Chiny od czerwca do grudnia 2022 roku dostarczały Moskwie karabiny szturmowe oraz inny sprzęt, w tym m.in. części do dronów i kamizelki kuloodporne - informuje portal Politico. Towary podwójnego zastosowania (służące do celów militarnych i cywilnych - przyp. red.) eksportowo do Rosji przez Turcję i Zjednoczone Emiraty Arabskie.
  • black_jotka Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 17.03.23, 17:14
   "Sprawiedliwość zatoczyła koło. A za za zbrodnie UPA?Pochwalam decyzje Międzynarodowego Trybunału Karnego" - napisał Dmytro Kułeba. "Teraz, jeśli Putin opuści Rosję, zostanie aresztowany" - stwierdził z kolei prokurator generalny Ukrainy, komentując decyzję o nakazie aresztowania dla rosyjskiego przywódcy.
  • mala200333 Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 17.03.23, 19:25
   Nakaz aresztowania Putina. Jest reakcja Miedwiediewa

   "Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania Władimira Putina. Nie trzeba wyjaśniać, gdzie ten dokument powinien trafić" - napisał ironicznie na Twitterze Dmitrij Miedwiediew, dołączając do swojego wpisu emotikonę papieru toaletowego.
  • mala200333 Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 17.03.23, 19:27
   Natomiast Maria Zacharowa, rzeczniczka rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, podkreśliła, że Rosja nie respektuje orzeczeń Międzynarodowego Trybunału Konstytucyjnego po tym, jak w roku 2016 zerwała stosunki z MTK.
   • mala200333 Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 17.03.23, 19:28
    - Rosja nie jest stroną Statutu Rzymskiego, powołującego Międzynarodowy Trybunał Karny, więc nie ponosi zobowiązań z niego wynikających. Rosja nie współpracuje z tym organem, a ewentualne "nakazy aresztowania" pochodzące z MTK są dla nas prawnie nieważne - stwierdziła Zacharowa, zamieszczając swoje wystąpienie w serwisie Telegram.
    • mala200333 Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 17.03.23, 19:29
     Słowa przedstawicieli reżimu Putina jednoznacznie wskazują, że pomimo piątkowej decyzji Międzynarodowego Trybunału Karnego, szanse na postawienie dyktatora przed obliczem wymiaru sprawiedliwości są niewielkie.

     Aby do tego doszło, musiałaby się zmienić władza na Kremlu, która następnie oddałaby rosyjskiego dyktatora w ręce sądu.
     • mala200333 Re: ~~~~~~~~~ Rosja cd ~~~~~~~~ 17.03.23, 19:30
      Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania Władimira Putina i prezydenckiej komisarz ds. praw dziecka w Rosji Marii Lwowej-Biełowej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka