Dodaj do ulubionych

Nowy Covid

16.11.23, 22:25
Tak źle nie było od kwietnia ubiegłego roku. Liczba zakażeń koronawirusem w ostatnich dniach przekracza tysiąc dziennie i nic nie wskazuje na zahamowanie wzrostów. Największy niepokój budzi wzrost hospitalizacji i kolejne ofiary śmiertelne.
Obserwuj wątek
  • jutta_t Re: Nowy Covid 16.11.23, 22:26
   Zakażeń przybywa w lawinowym tempie. Dane publikowane przez resort zdrowia pokazują, że w ostatnich dniach koronawirus znowu pokazuje swoją siłę - takich wzrostów nie było od kwietnia. W ubiegłym tygodniu rejestrowano ponad tysiąc zakażeń każdego dnia.
  • jutta_t Re: Nowy Covid 16.11.23, 22:27
   Największą liczbę przypadków odnotowano we wtorek 14 listopada - 1813 nowych zakażeń, dane z 16 listopada mówią o 1298 nowych zakażeniach.
  • jutta_t Re: Nowy Covid 16.11.23, 22:29
   - W tej chwili nie ma nic - nie ma izolacji, maseczek, szczepionek i nie ma też leków na COVID, tak jakbyśmy pozwolili wirusowi, by swobodnie krążył w naszym społeczeństwie i to skutkuje bardzo wysoką liczbą zachorowań - podkreśla
  • jutta_t Re: Nowy Covid 16.11.23, 22:30
   Przyrost zachorowań jest widoczny - ale i trzeba było się tego spodziewać, nadszedł sezon infekcyjny. Infekcje mają różny charakter, ale nierzadko wcale nie łagodny - zaznacza dr n. med. Szymon Suwała z Katedry Endokrynologii i Diabetologii CM UMK w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 w Bydgoszczy. Choroba bywa nieprzewidywalna, a w przypadku pacjentów z chorobami współistniejącymi przebieg może być bardzo ciężki, co potwierdza również rosnąca liczba hospitalizacji. - Pacjenci z COVID-19, którzy trafiają do szpitali to głównie osoby z obciążeniami chorobowym i osoby starsze powyżej 70. lat, a COVID jako ostra infekcja zawsze będzie pogarszać wydolność wielonarządową i przebieg choroby podstawowej - to jest główny powód hospitalizacji. Takich chorych z dnia na dzień nam przybywa w szpitalu zakaźnym - wskazuje dr n. med. Grażyna Cholewińska-Szymańska, ordynator w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie oraz konsultant wojewódzka w dziedzinie chorób zakaźnych.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka