Dodaj do ulubionych

Nadciąga totalny kataklizm [przy GM] - Dziennik

21.05.06, 13:14
Sławomir Ślubowski - "Dziennik" 19 maja 2006

Nadciąga totalny kataklizm

Przy Galerii już jeździ się fatalnie. Lada chwila nastąpi dramat: drogowcy
chcą chyłkiem zamknąć lub zwęzić sąsiadujące z centrum ulice

Kierowców czeka komunikacyjny horror. Mają być zamknięte i tak już mocno
przeciążone ul. Wołoska oraz ul. Rzymowskiego w stronę Ursynowa. Aleja
Wilanowska w stronę Okęcia zostanie zwężona. Podczas trwającego około
miesiąca kapitalnego remontu zostanie wymieniona nawierzchnia tych ulic, będą
też przełożone wszystkie podziemne instalacje. Najgorsze jednak, że kierowcy
nie mogą się nawet przygotować na utrudnienia. Dlaczego' Nikt nie wie, kiedy
się zaczną Wykonawca prac, Mostostal Warszawa, do tej pory nie przekazał
planu robót Zarządowi Dróg Miejskich. A powinien. - Zmiany wprowadzamy od
piątku - poinformowała wczoraj po południu rzeczniczka Mostostalu, Agnieszka
Kużma-Filipek Jak stwierdziła, nie ma nic złego w akcjach zaskoczenia.
Dzisiejsza data pojawiła się też na przygotowanych przez Mostostal projektach
objazdów, które opublikował ZDM. Tymczasem zdaniem Adama Czugajewicza,
rzecznika ZDM, zamknięcie węzła już dziś nie jest przesądzone Remont zacznie
się prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia -uspokaja rzecznik.
Dopiero gdy dostaniemy od Mostostalu harmonogram prac. Wykonawca o swych za
miarach nie powiadomił nawet zarządcy drogi, czyli właśnie ZDM Decyzję o
wprowadzeniu zmian mógł podjąć Janusz Galas, inżynier ruchu miasta. Czy pod
jął - nie wiadomo. Jest nieosiągalny. Jego przełożony, p.o. prezydenta miasta
Mirosław Kochalski też nie wie, czy rusza dziś kolejny etap przebudowy węzła
przy Galerii. - Nie zajmowałem się tym przyznał. - Jedyne, co mogę zrobić, to
przeprosić warszawiaków za ten bałagan. Czy wobec Mostostalu zostaną
wyciągnięte konsekwencje - niewiadomo.

Koszmar długich objazdów

Zmiany w organizacji ruchu przy Galerii Mokotów mogą trwać do końca wakacji

Wlokąca się od niemal dwóch lat przebudowa węzła wkracza w decydującą fazę.
Gorzej już nic będzie. Zamykane teraz ulice trzeba przebudować i wymienić
całą podziemną infrastrukturę. Kierowcy mogą się tylko pocieszyć tym, że
Mostostal Warszawa - w przeciwieństwie do Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót
Drogowych, które rozgrzebało tę budowę - pracuje pełną parą i od dwóch
miesięcy sporo zrobił. Kończą się prace przy estakadzie nad skrzyżowaniem. Są
już tam nawet pierwsze bariery energochłonne. A to znak, że do pierwszej
przejażdżki estakadą jest bliżej niż dalej. Na odcinku od Galerii Mokotów do
ul. Postępu zerwano też jezdnię ul. Marynarskiej w stronę Okęcia. Teraz
będzie budowana od podstaw. Do zbudowania zostanie jeszcze rondo u zbiegu al.
Wilanowskiej, Rzymowskiego, Marynarskiej, Wołoskiej. Tu jednak znowu
pojawiają się rozbieżności między wykonawcą a Zarządem Dróg Miejskich. ZDM
twierdzi, że wprowadzane zmiany potrwają tylko trzy tygodnie. Tyle faktycznie
trzeba na remont nawierzchni ulic. Ale, jak ustalił "Dziennik", Wołoska i
Rzymowskiego w stronę Ursynowa będą zamknięte prawdopodobnie aż do końca
wakacji. Po położeniu nowego asfaltu nie będzie można ich otworzyć. Bo
właśnie wtedy, za około miesiąc, zacznie się budowa ronda. Gdyby tymi ulicami
wcześniej puścić ruch, rondo nie mogłoby powstać.
Obserwuj wątek
    • tarantula01 Re: Nadciąga totalny kataklizm [przy GM] - Dzienn 21.05.06, 23:03
      rubeus przytoczył:

      > Przy Galerii już jeździ się fatalnie. Lada chwila nastąpi dramat: drogowcy
      > chcą chyłkiem zamknąć lub zwęzić sąsiadujące z centrum ulice
      >
      > Kierowców czeka komunikacyjny horror. Mają być zamknięte i tak już mocno
      > przeciążone ul. Wołoska oraz ul. Rzymowskiego w stronę Ursynowa. Aleja
      > Wilanowska w stronę Okęcia zostanie zwężona.

      W stronę Ursynowa, to są to w porównaniu z kierunkiem odwrotnym pustawe ulice.
      Al. Wilanowska owszem została zwężona, ale tylko na odcinku przed skrzyżowaniem
      (gdzie dotychczas przybywał jej prawoskręt).

      > Najgorsze jednak, że kierowcy nie mogą się nawet przygotować na utrudnienia.
      > Dlaczego' Nikt nie wie, kiedy się zaczną Wykonawca prac, Mostostal Warszawa,
      > do tej pory nie przekazał planu robót Zarządowi Dróg Miejskich. A powinien.
      > - Zmiany wprowadzamy od piątku - poinformowała wczoraj po południu rzeczniczka
      > Mostostalu, Agnieszka Kużma-Filipek Jak stwierdziła, nie ma nic złego w
      > akcjach zaskoczenia.

      Główną zmianą jest to, że na skrzyżowaniu przy GM ruch w stronę Ursynowa nie
      będzie mógł jechać Wołoską-Rzymowskiego, tylko Wołoską-Konstruktorską-Postępu-
      Cybernetyki-Rzymowskiego.
      Szczerze powiedziawszy, to powinno być teraz lepiej niż dotychczas. Bowiem
      dzięki temu jadący Rzymowskiego na północ, a zwłaszcza skręcający przy GM w
      Marynarską nie będą blokowani przez tych co Wołoską jadą na południe. Dzięki
      temu więcej samochodów będzie mogło przejechać Rzymowskiego na północ w jednym
      cyklu świateł, a co za tym idzie powinno zrobić się luźniej w okolicach
      Rzymowskiego/Cybernetyki. To z kolei spowoduje więcej luzu na Cybernetyki. W
      te "wolne miejsce" będą mogły zmieścić się samochody jadące objazdem Postępu
      przez Cybernetyki do Rzymowskiego - na południe oraz te, które dotychczas
      jechały Postępu na północ po przejechaniu Marynarskiej. Chyba, że Ci ostatni
      wybiorą skręt z Postępu w Marynarską w stronę Taśmowej i potem skręt w Taśmową
      do Domaniewskiej/Konstruktorskiej i tymi ulicami do Postępu (skręt na południe).
      Jedyne co może stać na przeszkodzie, to:
      1. zbyt krótkie "zielone" dla jadących w ciągu Marynarskiej na skrzyżowaniu
      Marynarska/Postępu w stosunku do ogólnego zielonego dla jadących prosto w ciągu
      Wilanowska-Marynarska i skręcających w ciągu Rzymowskiego-Marynarska.
      2. niezsynchronizowanie sygnalizacji przy Postępu z sygnalizacją przy Taśmowej
      (sygnalizacja przy Postępu wydaje się być zsynchronizowana ze światłami przy
      GM), bo nie wyrównano cykli. W efekcie niektóre zmiany są zsynchronizowane, a
      niektóre nie.

      > Dopiero gdy dostaniemy od Mostostalu harmonogram prac. Wykonawca o swych za
      > miarach nie powiadomił nawet zarządcy drogi, czyli właśnie ZDM Decyzję o
      > wprowadzeniu zmian mógł podjąć Janusz Galas, inżynier ruchu miasta. Czy pod
      > jął - nie wiadomo. Jest nieosiągalny.

      Nie wiem, czy tak jest faktycznie, ale na czas remontu ZDM przekazuje Wykonawcy
      wszystkie sprawy związane z remontowanym odcinkiem jezdni. Także raczej nie
      potrzeba zawiadamiać ZDM-u, bo ten na czas remontu nie jest zarządcą. Natomiast
      IR jak najbardziej musi być powiadomiony, bo ten pan zatwierdza organizację
      ruchu i bez jego decyzji nie można nic zmieniać w kwestii objazdów, zamykania
      jezdni w kolejnych etapach remontu itd.

      > Na odcinku od Galerii Mokotów do ul. Postępu zerwano też jezdnię ul.
      > Marynarskiej w stronę Okęcia. Teraz będzie budowana od podstaw. Do zbudowania
      > zostanie jeszcze rondo u zbiegu al. Wilanowskiej, Rzymowskiego, Marynarskiej,
      > Wołoskiej.

      Marynarska już jest zbudowana od nowa, pozostaje tylko rondo.

      > Tu jednak znowu pojawiają się rozbieżności między wykonawcą a Zarządem Dróg
      > Miejskich. ZDM twierdzi, że wprowadzane zmiany potrwają tylko trzy tygodnie.
      > Tyle faktycznie trzeba na remont nawierzchni ulic. Ale, jak
      > ustalił "Dziennik", Wołoska i Rzymowskiego w stronę Ursynowa będą zamknięte
      > prawdopodobnie aż do końca wakacji. Po położeniu nowego asfaltu nie będzie
      > można ich otworzyć. Bo właśnie wtedy, za około miesiąc, zacznie się budowa
      > ronda. Gdyby tymi ulicami wcześniej puścić ruch, rondo nie mogłoby powstać.

      E tam. Może powstać i po otworzeniu jezdni. Teraz przejazd na przyszłym rondzie
      jest możliwy od strony wschodniej i południowej (przy czym przejazd południowy
      przy "narożniku" ze stroną zachodnią jest gotowy). Należy zatem remontować
      przejazd zachodni (od "narożnika" z południowym) i północny (do "narożnika" ze
      wschodnim). Trzeba też położyć ostatnią warstwę na zachodniej jezdni Wołoskiej,
      szybko skończyć budowę zachodniej jezdni Rzymowskiego i zacząć remont północnej
      jezdni al. Wilanowskiej. Jak już się to zrobi, to nastąpi przełączenie ruchu w
      taki sposób, że ruch z obecnej wschodniej jezdni Rzymowskiego i Wołoskiej
      przełączy się na gotowe, zachodnie jezdnie tych ulic. Wtedy można będzie zacząć
      remont istniejącej i używanej jezdni ulicy Rzymowskiego, kontynuować porządek z
      południowym odcinkiem al. Wilanowskiej i zacząć remont wschodniej strony ronda
      (od "narożnika" ze stroną północną).
      Następnie kończy się remont północnej jezdni al. Wilanowskiej i północnej
      strony ronda, a wtedy ruch z południowej jezdni Wilanowskiej przełącza się na
      jezdnie północną. Można wtedy wyremontować ostatni kawałek ronda ("narożnik"
      strony południowej ze wschodnią) oraz położyć ostatnie warstwy na południowej
      jezdni Wilanowskiej. Pozostaje skończyć remont wschodniej jezdni Rzymowskiego i
      ostatni fragment ronda i mamy już całe rondo wraz ze wszystkimi dojazdami
      gotowe. W międzyczasie można robić estakadę.

      Oddanie węzła jest przewidziane wg ZDM-u na 31 lipca 2006r.
      • tarantula01 Niestety korek jak diabli 22.05.06, 11:59
        Np. Rzymowskiego na całej długości (od Puławskiej).
        • robert_c Re: Niestety korek jak diabli 22.05.06, 12:22
          Może trzebaby przejść się wzdłuż Rzymowskiego i porozdawać kierowcom nasze
          wizytówki...
          • admiral_0000 Re: Niestety korek jak diabli 22.05.06, 14:05
            Najpierw trzebaby je chyba mieć;-)
    • rubeus Re: Nadciąga totalny kataklizm [przy GM] 22.05.06, 22:15
      www.zdm.waw.pl/?view=16051600&news=426&PHPSESSID=c67528a088da582f7e5fcc7bae8e9a17
      www.zdm.waw.pl/imgs/pic1222.jpg
    • tarantula01 Cd artykułów 24.05.06, 09:28
      W informacjach warszawskich.
      • robert_c Re: Cd artykułów 24.05.06, 09:50
        Hi.
        Brawo Wojtku.
      • admiral_0000 A co z alternatywnym połączeniem? 25.05.06, 12:59
        W tym atykule
        www.siskom.waw.pl/artykuly/060524-dz1.jpg
        Święcicki wspomina o jakiejś alternatywnej trasie od Puławskiej przez Polecki i
        Wirażową do Hynka...
        Moze to byłby jakiś pomysł: zrobic porządny węzeł na
        Puławskiej/Poleczki/Pileckiego, Poleczki porządnie poszerzyć do 2x3 i w klasie
        GP nastepnie sensownie związać z S79 - do wyboru
        - osobnym węzełem
        albo (jakby było za blisko)
        - sensownie za pośrednictwem węzła Lotnisko
        ewentualnie
        - w za pośrednictwem węzła NS-ki z Marynarską
        lub wogóle
        - doprowadzic to do ZiW i tutaj zrobic jakiś rozbudowany i funkcjonalny węzeł.
        Opcji i mozliwości jest bez liku, a tak czy tak, tworzy się alternatywne
        połączeni dla Ursynowa w stosunku do Dolinki i Marynarskiej
        • tarantula01 Re: A co z alternatywnym połączeniem? 25.05.06, 15:00
          admiral_0000 napisał:
          > Moze to byłby jakiś pomysł: zrobic porządny węzeł na
          > Puławskiej/Poleczki/Pileckiego, Poleczki porządnie poszerzyć do 2x3 i w
          > klasie GP nastepnie sensownie związać z S79 - do wyboru - osobnym węzełem
          > albo (jakby było za blisko) - sensownie za pośrednictwem węzła Lotnisko
          > ewentualnie - w za pośrednictwem węzła NS-ki z Marynarską lub wogóle
          > - doprowadzic to do ZiW i tutaj zrobic jakiś rozbudowany i funkcjonalny węzeł.
          > Opcji i mozliwości jest bez liku, a tak czy tak, tworzy się alternatywne
          > połączeni dla Ursynowa w stosunku do Dolinki i Marynarskiej

          Poleczki ma być zbudowana - to jest połączenie z Wirażową i powiązanie z S79:
          www.siskom.waw.pl/mapy.htm#s2
          Nie mniej jednak powstanie za ok. 2-3 lata.
          • admiral_0000 Re: A co z alternatywnym połączeniem? 25.05.06, 17:20
            Ok. tylko zwróc uwagę na:
            - szerokość drogi (to będzie co najwyżej jakieś gołe 2x2 - bez zatok
            autobusowych, pasów właczania - jeśli nie 1x2)
            - liczbę planowanych skrzyżowań (sporo)
            Poza tym bez jakiegoś sensownego i sprawnego węzła z Puławską niewiele będzie
            pozytku z tego ciągu bo będzie niezmiernie ciężko na niego wjechać.
    • admiral_0000 Kolejne zmiany przy Galerii Mokotów 02.06.06, 15:48

      miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,3389203.html
      bi.gazeta.pl/im/3/3388/m3388793.jpg

      śmik 01-06-2006 , ostatnia aktualizacja 02-06-2006 10:29

      Za miesiąc ma być gotowe skrzyżowanie - za trzy miesiące estakada


      Do remontu pójdzie stara jezdnia ul. Rzymowskiego od ul. Cybernetyki do
      Marynarskiej. Zamknięty zostanie także krótki łącznik między Rzymowskiego i
      Orzycką. W tym czasie kierowcy jadący od strony Ursynowa w kierunku Włoch
      (Marynarską) lub w kierunku Pola Mokotowskiego (Wołoską) będą jeździć nowym
      odcinkiem Rzymowskiego pod prąd. W przeciwnym kierunku - z Wołoskiej w kierunku
      Ursynowa nadal trzeba jeździć objazdem: Konstruktorską, Postępu i Cybernetyki.
      Zarząd Dróg Miejskich obiecuje, że skrzyżowanie i ulice dojazdowe będą gotowe
      do końca czerwca. Estakada do skrętu z Rzymowskiego w Marynarską ma być zaś
      ukończona pod koniec sierpnia - czyli z rocznym opóźnieniem.

      W weekend z powodu remontu zwężony też będzie pobliski fragment Puławskiej
      wzdłuż muru Wyścigów Konnych. Kierowcy jadący w stronę Piaseczna będą mieli do
      dyspozycji dwa zamiast trzech pasów.
      • tarantula01 Re: Kolejne zmiany przy Galerii Mokotów 05.06.06, 15:30
        Wiecie co dałaby zielona strzałka na prawoskręcie Cybernetyki w Rzymowskiego?
        .
        .
        .
        .
        .

        Zmniejszenie korka na Cybernetyki o ok. 75% jego obecnego stanu.

        Plusem obecnej sytuacji jest uspokojenie ruchu na ulicy Orzyckiej.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka