Dodaj do ulubionych

Czy muszę ??

07.04.06, 20:39
Piątek wieczór, idzie dorga krzyżowa. Ksiądz zawodzi smętne pieśni -
nagłośnienie sobie wziął ze sobą.
Czy musze tego słuchac ?? Drażnią mnie coraz bardziej takie obnoszenia się z
wiarą. Nawet jeśli zadzwonię na 986 to nic nie da. pozostaje pogłosić
telewizor.
Obserwuj wątek
        • nawrocony3 Re: Czy muszę ?? 08.04.06, 20:22
          nie jestem sluchaczem pewnego radia raczej jego wrogiem dlamnie osobiscie
          procesja drogi krzyzowej nie przeszkadza dziwie sie waszemu wzborzeniu przecerz
          procz mocherowych ciotek byli tam i ludzie mlodzi
            • magoo_king Re: Czy muszę ?? 09.04.06, 09:27
              Właśnie. Czym oni się różnią od Ultarsów wracających z meczów i śpiewających o
              ich najukochańszej drużynie ?? Chyba tylko tym, iż ultrasi nie nosza ze sobą
              nagłośnienia smile
              • arhe1 Re: Czy muszę ?? 09.04.06, 12:12
                ależ różnią się też tym że nie demolują autobusów, przystanków, wystaw
                sklepowych i samochodów, czego o części kiboli nie da się powiedzieć. (nie mam
                oczywiście na myśli prawdziwych kibiców).
                Nie brałem udziału w zadnej procesji, ale zupełnie nie przeszkadza mi to że
                czarni chodzą po ulicy z nagłośnieniem w godzinach kiedy nie obowiązuje cisza
                nocna. w i ę c e j t o l e r a n c j i proponuję także dla wierzących, bo
                zanim się spostrzeżecie to będziecie takimi mocherowymi beretami tylko w drugą
                stronę, ale oprócz światopogladu to niczym innym się od nich róznić nie
                bedziecie.
      • anka75 Re: Czy muszę ?? 09.04.06, 21:32
        Nie mam nic przeciwko procesji- rzeczywiście, dzięki pochodniom na czele była
        naprawdę ładna. Rozumiem, że ludzie chcą spędzić od czasu do czasu wieczór
        wspólnie śpiewając na ulicy. Ma to swój urok. Boli mnie jednak, że procesja
        miała pozwolenie władz, a wątpię, czy takie samo pozwolenie dostałaby procesja
        gejów bądź feministek optujących przeciwko ustawie antyaborcyjnej. W Polsce
        problemem jest brak tolerancji- katolicy chcą śpiewać na ulicy i to jest dobre,
        ale już geje śpiewający na tej samej ulicy są dla nich be. Nie-katolicy nie
        mają nic przeciwko głośnym kibicom, ale droga krzyżowa ich mierzi...Ja bym
        chciała, żeby po Bródnie chodziły i procesje i parady równości, wtedy naprawde
        byłoby fajnie, prawda?
      • badziewiak_leon Re: Czy muszę ?? 10.04.06, 10:14
        sloggi napisał:

> Każdy naród ma jakąś tam tradycję, ale o tym chyba wiesz z domu.

Dzięk, że znalazł się ktoś, kto potrafił obiektywnie to określić. Szkoda, że na
        Bródnie mieszka wielu ludzi, dla których "tradycja" i "dom" są już kompletnymi
        abstrakcjami - szkodliwymi zaburzeniami opcji "pełna lodówka i sprawna kablówka".

Więc powyższe zdanie na Bródnie staje się nieprawdziwe. Powinno być - "nie wiem
        z domu (jakiego tam domu...) jaką tradycję ma mój naród".
        • machara Re: Czy muszę ?? 10.04.06, 10:21
          no pewnie niech pedały i lesby przechadzaja się ulicami, to dopiero będzie
          fajnie jak nasze dzieci będą patrzyły na te dziwolągi. sorry, ale to juz
          przesada, żeby zgadzać się na taki cyrk. pary gejowskie i lesbijskie dla mnie
          nie są normalne. jak świat światem, zawsze facet z babką uprawiali seks i
          płodzili dzieci. i to jest normalne. ale cóż ile ludzi i poglądów tyle opinii.
          ale niedobrze mi się robi na widok geja i lesby. fujj
          • anka75 Re: Czy muszę ?? 10.04.06, 14:58
            Jak świat światem istniał homoseksualizm. Katolicyzm narodził się około 2000
            lat temu, a więc bardzo dużo później.
            Ja tam nie widzę nic złego w eksponowaniu miłości- każda jest piękna- czy to do
            Boga, czy to do drugiej kobiety/ drugiego mężczyzny.Byle nie była to obłudna
            manifestacja nieistniejących uczuć, co często obserwuję u katolików, a co nie
            zdarza się homoseksualistom.
            Wraz z moim synem byłam na tej drodze krzyżowej i nikt nie obrzucił nas
            jajkami. Mam nadzieję, że jak na Bródnie będzie Manifa, to katolicy będą
            pamiętac, ze ich procesja została uszanowana i też jajkami mnie nie obrzucą smile))
        • kriss67 Re: Czy muszę ?? 10.04.06, 12:11
          Heloł Leon. Polecam wszystkim rezurekcje wojskową w kościele garnizonowym na
          Długiej. W sobotę!!!! o 21.00. Kapitalne wrażenie. Wojsko w galowym
          umundurowaniu, płonące pochodnie, policja w szyku paradnym. Cos
          niezapomnianego. Co roku pomykam na Długą swoim rowerkiem.
          Jakby ktoś chcciał sie dołaczyc, wyjazd z Bródna około 20.
          Pozdro
          Krzysztof
          • badziewiak_leon Re: Czy muszę ?? 10.04.06, 14:27
            kriss67 napisał:

> Polecam wszystkim rezurekcje wojskową w kościele garnizonowym na
            > Długiej. W sobotę!!!! o 21.00.

Generalnie, może kiedyś. Na razie zaś jestem preferującym rezurekcję we własnej
            parafii, w niedzielę rano (jakoś mi się te wieczorne kojarzą z praktykami neo-k.
            - a te praktyki jakoś mnie nie kręcą). Jeśli ktoś ma ochotę podróżować z rana w
            Wielkanoc - polecam rezurekcję na Szwedzkiej - mam nadzieję, że jak dawniej
            procesja odbywa się tam ulicami Trójkąta Praskiego. I zdaję się nikt tam nie
            protestuje, że mu bladym świtem pod oknami dzwoni, zawodzi i strzelasmile
            • kriss67 Re: Czy muszę ?? 10.04.06, 18:53
              Leon, to w żadnym przypadku nie jest neo.k. Chociaż sam ruch jest bardzo
              szczytny, robi generalnie Wielką Robotę. A procesje na Szwedzkiej rewelka, jak
              ktos ma czas, to gorąco polecam.
              Mozna zaliczyć i "wojskową" i "praską"
              Pozdrawiam serdecznie
              Krzysztof
      • machara Re: Czy muszę ?? 10.04.06, 17:09
        ok ok. wiem że dawniej też bywały związki homosexualne. lecz napewno nie na
        taką skalę i nie obnosili sie z tym. być może nie jestem tolerancyjna w tej
        sprawie.dla mnie normalny związek to kobieta - mężczyzna. Naprawdę nie
        chciałabym aby moje dzieci patrzyły jak np. dwóch facetów sie obejmuje i całuje
        w usta jak mężczyzna z kobietą. i przy tym poglądzie zostanę.
        • magoo_king Re: Czy muszę ?? 10.04.06, 20:21
          W tym akurat przypadku nie mam jakichś wielkich zastrzeżeń. Kiedyś owszem byłem
          baaaardzo mocno przeciw, motto "zakaz pedałowania ...." wyrosłem z tego.
          Niestety po pewnym (owszem przyznam to) zafascynowaniu "czarnym ludem" jestem
          im mocno na NIE. Co nie zmienia faktu, iż wierzę w jakąś tam siłe, nadludzką,
          fascynacja mistyką pozostaje. Ja po prostu nienawidze polskiego kleru, dość
          mamy cyrku z polskim parlamentem, po co księża do tego sie mieszają. Kościół
          powinien być ponadtym. Dlatego też mierziła mnie ta jak napisał(a) PiesKuba
          wspaniała uroczystość, gdyż odebrałem ją jako pokaz siły nie wiem Pisowskiej
          elpeerowskiej czy jakiejkolwiek innej. i Tyle w tym Temacie big_grin
          • pieskuba Re: Czy muszę ?? 10.04.06, 20:48
            Nie napisałam "wspaniała uroczystość" tylko "piękne nabożeństwo" a to jednak
            różnica. Droga Krzyżowa, rozmyślanie nad Ukrzyżowaniem - jaka demonstracja, jaki
            PiS, jaki LPR? O, przepraszam, nie zapytałam o opcję polityczną dziewczyny,
            która całą drogę pokonała o dwu kulach ani babci, która z trudem klękała i
            wstawała 14 razy. Zapytam za rok, będziemy szli w drugą stronę: z Żuromińskiej
            na Wysockiego.

Pomylił Ci się Jarosław Kaczyński, doktor prawa z Warszawy z Jezusem Chrystusem,
            cieślą z Nazaretu. A ja tam byłam dla tego drugiego.

A głosowałam na Tuska :o)
          • kriss67 Re: Czy muszę ?? 11.04.06, 18:27
            I znów temat dla mnie wdzieczny Magoosmile Pedałowanie. Pedałuje do pracy, z
            pracy, i po pracysmile I tak dzien w dzien.,.. no dzisiaj wytraszyłem sie deszczu.
            Też kiedyś miałem tak jak Ty, "zakaz...". I fanatykiem tego byłem, a jakże.
            Młodzież Wszepolska to sojusznik. A religia, masz racje. to sfera prywatnych
            doznań. Magoo, wiecej zła wyrządziłO polskiemu katolicyzmowi Radio z Miasta
            Pierników, Premier w TV TRVAM, niż Urban w czasie swietności.
            Pozdro
            Krzysztof
        • skiela1 Re: Czy muszę ?? 11.04.06, 15:59
          machara napisała:
          Naprawdę nie
          > chciałabym aby moje dzieci patrzyły jak np. dwóch facetów sie obejmuje i całuje
          >
          > w usta jak mężczyzna z kobietą. i przy tym poglądzie zostanę.

Tylko nie probuj dzieciom wmawiac,ze to nienormalne.Pozwol im ocenic...gdy dorosna..
          • anpako Re: Czy muszę ?? 13.04.06, 22:34
            Podzielam poglądy Machary. Rozumież, że istnieje homoseksualizm, nie potepiam
            ludzi czujących sie obco ze swoją płcią, popieram ich prawa do zawiązywania
            związków cywilnych pozwalających na prawo do dziedziczenia, odwiedzin w
            szpitalu itd, ale jednocześnie JESTEM PRZECIWNA MANIFESTOWANIU TAKIEJ POSTaWY
            JAKO równej związkowi hetero. Gdyby to było tak normalne jak związki hetero, to
            też rodziłyby sie z nich dzieci i miałyby szanse rozwoju. Biologia sprowadza
            takie związku do marginesu (w sensie małego procenta populacji). No i jak tu
            powiedzieć dziecku że całujące się panie lub panowie to taki sam związek jak
            pan z pania. Wtedy dziecko w naturalny sposób postrzega to jako równy,
            alternatywny wybór a przecież nie powinno tak być. To raczej konieczność, którą
            należy zaakceptować, ale NIGDY promować.
            • machara Re: Czy muszę ?? 14.04.06, 09:34
              dokładnie anpako. niech homoseksualiści obnoszą sie ze swoimi uczuciami w swoim
              środowisku, byle nie na ulicy. niestety, oni mają cos nie halo z psychiką. ale
              dopóki nikomu nie wyrządzają krzywdy; jest ok. pozdrawiam
              • skiela1 Re: Czy muszę ?? 15.04.06, 03:35
                A wiesz..mnie bardziej przeszkadzaja hetero obnoszace sie ze swoimi uczuciami w
                miejscach publicznych niz homo,ktorych po prostu nie widze.
                A Ty ile takich par homo dziennie widzisz?
                Robienie problemu z niczego.
                • machara Re: Czy muszę ?? 16.04.06, 17:40
                  zależy jak hetero się z uczuciami obnoszą. bo jesli są b. wyuzdani to nie
                  powiem żebym była zachwycona. ale staram się nie zwracać uwagi; skoro się
                  kochają to super. ale jak bym zobaczyła dwóch facetów obściskujących sie na
                  ulicy; to chyba bym dostała torsji, ble fuj. nic na to nie poradzę że uważam to
                  za nienormalne i trudne do zaakceptowania przeze mnie. pozdrawiam
                  • anka75 Re: Czy muszę ?? 16.04.06, 20:51
                    Bardzo ładnie piszesz o tym, jak dbasz o morale swoich dzieci.A zastanawiałaś
                    się, jak będą się czuły, jeśli w pewnym momencie swojego życia zrozumieją, że
                    zamiast oczekiwanej przez mamusię narzeczonej/ narzeczonego chcieliby
                    przedstawić jej swojego partnera tej samej płci? Ja myślę, że wychowywanie
                    dzieci w tolerancji dla wszystkich ludzi pozwoli im przede wszystkim akceptować
                    siebie.
                    I wciąż nie mogę pojąć, co złego widzisz w tym, że ktoś na ulicy okazuje
                    czułość ukochanej osobie- mierzi Cię mężczyzna trzymający za rękę swojego
                    chłopaka? Czy oburzasz się dopiero jak całują się z"z języczkiem" Gdzie kończy
                    się Twoja tolerancja?
                    • machara Re: Czy muszę ?? 19.04.06, 10:26
                      moja tolerancja kończy się na samej myśli o homo nie wiadomo. oczywiście mam
                      nadzieję że moje dzieci będą miały normalne zapędy. jakos narazie nie wykazują
                      symptomów aby miało byc inaczej. I NIECH TAK ZOSTANIE!!!!! Ogladałam kiedyś
                      film, zdaje się że Almodovara, tyt. nie pamiętam; właśnie o pedziach; byłam
                      sfrustrowana, jak on mógł go "walić" w dupę. chociaż, nie powiem ale sama
                      kiedyś myslałam żeby spróbować z kobietą. wink
                      • badziewiak_leon Kończcie Waści 19.04.06, 12:04
                        I oto niezwykły fenomen - wszystko w Polsce ostatnimi czasy, schodzi na temat
                        pedalstwa. Nawet niewinna dyskusja o osiedlowej Drodze Krzyżowej potrafi
                        przerodzić się w serię dywagacji o homo i heterosad(((
                        Wszystkim uczestnikom tej serii pustosłowia dedykuję tekst Elektrycznych Gitar:

"ona jest pedałem

słowa Piotr Łojek

Ona jest pedałem
                        Właśnie się dowiedziałem
                        Że duszą i ciałem
                        Ona jest pedałem
                        Jej matka na wizji
                        Jest dzielna jak mężczyzna
                        A ojciec rzekł przy wszystkich
                        Że przestał się jej wstydzić
                        I nie da córki skrzywdzić
                        Brat nie jest wprowadzony
                        Nie wie o czym mówimy
                        Przyjechał tu bez żony
                        Jest już sporo spóźniony
                        Może wyjść w każdej chwili
                        Ona jest pedałem
                        Właśnie się dowiedziałem
                        Że duszą i ciałem
                        Ona jest pedałem
                        Można całować ją w rękę
                        Można jeść jej widelcem
                        A potem w łazience
                        Wytrzeć ręce w ściereczkę
                        Nie mówić o tym więcej
                        Ona jest pedałem
                        A może się przesłyszałem
                        Bo za daleko stałem
                        A potem pojechałem"
                        • anpako Re: Kończcie Waści 19.04.06, 12:14
                          Switny tekst. Nie widze nic złego w tym, że mówimy o tym co nas porausza. Z
                          całym szacunkiem, gdzie wyższość rozmów o np.historii Bródna nad rozmowami
                          o "pedalstwie"? A jeśli ktoś zadał pytanie "czy musze uczestniczyć w mszy-
                          manifie" to ja dopowiadam "czy musze oglądać manifę homoseksualistów"? To po
                          prostu nas porusza. Pozdrawiam serdecznie.
                    • anpako Re: Czy muszę ?? 19.04.06, 12:09
                      Niezależnie od teg że nie akceptuję zmiazków homo, nie mam nic przeciwko takim
                      parom na ulicy, które idą za reke czy się pocałują. Granice tolerancji o które
                      pytasz stawiam takie same dla homo co hetero, czyli tzw. przyzwoitaść i dobre
                      wychowanie, czyli jeśłi widzę na ulicy prawie kopulująca pare, to niezalezie od
                      płci uważam to za niewłaściwe (poza pieskami wink. Nadal jednak obstaje przy
                      swoim, że normlnie należy traktować wszystkich - to oczywiste, ale co innego i
                      własnie tego nie akceptuję to promować postawę homoseksualną jako równą hetero,
                      a temu przecież miały służyć marsze, które wzbudzały (i jak widać nadal
                      wzbudzają) tyle emocji. Powtórze. Homo to konieczność a nie wolny wybór. A
                      jeśli moje dzici takie będą... Kocham je i akceptuje ich życiowe wybory, ale na
                      pewno zajełoby mi troche czasu wewnętrzne zaakceptowanie takiego stanu rzeczy.
                        • badziewiak_leon Re: Czy muszę ?? 19.04.06, 17:18
                          arhe1 napisał:

> A ja mam przeciwko pedałom cyklon B smile.

sad Misiu - urodziłeś się jakieś 60-80 lat za późno. Echh - miałbyś
                          niepowtarzalną szansę zgłosić się na ochotnika do SS. Wtedy, być może jakiś
                          czerwonoarmista miałby przyjemność urwać Ci jaja, albo odstrzelić Twój durny
                          łebsmile)))

• xeroca Re: Czy muszę ?? 20.04.06, 00:08
                          Cyklon to bardzo radykalna metoda. Rozumiem ze napisałeś to w formie żartu,
                          ale nie wziąłeś pod uwagę , że obraziłeś kilku forumowiczów. Powinienes ich
                          przeprosić. Ja ciebie po części rozumiem, bo wróciłam własnie ze Skandynawii,
                          gdzie jest duze przyzwolenie na homosexualizm i inne zboczenia. Efektem tego
                          jest to, że już w podstawówce jedenastoletni chłopcy chodzą ze sobą za ręke po
                          szkolnych korytarzach i całują się ze sobą po ubikacjach. Głośna swego czasu
                          była w tamtejszych mediach sprawa związku 14letniego Yrsty Obstrucykl z
                          16letnim Hansem Golden, których związek wyszedł na jaw gdy szczepili się w
                          trakcie stosunku uprawianego właśnie w szkole. Nie zostali jednak wyrzuceni ze
                          szkoły, a co więcej otrzymali dobre oceny ze sprawowania. Wkrótce poźniej
                          okazalo się że dyrektor szkoły był pedofilem.
                              • zeglin Re: Czy muszę ?? 22.04.06, 02:03
                                A w naszej stolicy Buxelles... to drzewa tak pieknieeee.... rosna na
                                kosciolach! Tu nikt nikomu nic nie narzuca, i nie zmusza do procesji i swiat,
                                ogolnie luz - blues! Alez Wy w starym kraju macie problemy z procesjami i
                                stetryczalymi spiewami, przezciez wystarczy zasadzic drzewa na dachach
                                kosciolow!!! Ale by sie mohery wkurwily! I te stare klempy a pisuaru! No
                                chlopcy do roboty, trzeba tylko spopularyzowac kodeks etycznego pedofila - tak
                                jak u nas w swiatlej Belgii. Niech zyje stowarzyszenie Marca Ditrou. Marc - tys
                                naszym guru!
                                Pa, caluski
                                Zeglin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka