Dodaj do ulubionych

Praca na wyspach... Czy to wogóle możliwe???

17.10.06, 00:32
Witam! Jestem studentem pierwszego roku prawa. Chciał bym na wakacje wyjechać
do pracy na wyspy. Gdzie o tą pracę się starać, co jest brane pod uwagę oraz
jakie prace sezonowe można znaleźć? Bardzo dziękuję za odp. Pozdrawiam!
Obserwuj wątek
    • wrodarczyk.witold Re: Praca na wyspach... Czy to wogóle możliwe??? 17.10.06, 02:05
      Możliwe... Każdego lata dziesiątki tysięcy polskich studentów pracuje w
      Wielkiej Brytanii i Irlandii. Prawdą jest, że konkurencja jest spora. Prace
      takie rzadko trafiają do agencji rekrutacyjnych. Są firmy, które organizują
      takie prace odpłatnie - jest to jednak - delikatnie mówiąc - na granicy prawa.

      Osobiście polecam szukanie w brytyjskim Internecie po słowach "summer
      jobs", "summer jobs for students", "jobs for students". Jak uzyskać wyniki
      brytyjskie (nie polskie) - przeczyta Pan tutaj:
      www.jobland.pl/aktualnosci/akt.php?id=219

      Prace to przede wszystkim: hotele, bary, restauracje, rolnictwo. Również czasem
      przemysł uzupełnia niedobory rąk do pracy związane z urlopami pracowników.

      Wymogi pracodawców nie są wysokie. Kryteria to przede wszystkim znajomość
      języja, motywacja do pracy, predyspozycje fizyczne i/lub interpersonalne - w
      zależności od pracy. Niestety - konkurencja spora, gdyż bardzo wielu studentów
      poszukuje pracy w UK na wakacje. Nie sądzę, aby się w przyszłym roku coś
      zmieniło. Nie polecam wyjazdu w ciemno.
    • annaostrowska2 Re: Praca na wyspach... Czy to wogóle możliwe??? 24.09.07, 12:51
      jest to możliwe na farmach napewno znajdziesz prace ale jeżeli sie wybierasz w
      okresie lipiec sierpień nie polecam chyba że do baru bądż do resteuracji
      najmniejsza stawka to 5.35 funta/h skond to wiem dopiero wróciłem.
      Pozdrawiam i życze powodzenia.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka