Dodaj do ulubionych

co mogę jeść jako mama alergika?? Pomóżcie!

04.12.06, 23:27
Ja już nie mam sił. Mały ma silną alergię i to chyba na białko, Musze
odstawić jedzenie tego co z białkiem. Ja zawsze jadłam przede wszystkim masło
i sery, jogurty. Nie mam za dużo pomysłów na w miarę zróżnicowaną dietę.
Proszę napiszcie jakie macie pomysły, jak sobie radziłyście.Mogę jeść
kiełbasę drobiową?
Będę bardzo bardzo wdzęczna, bo już opadają mi ręce.
Obserwuj wątek
    • koraga Re: co mogę jeść jako mama alergika?? Pomóżcie! 04.12.06, 23:36
      Witaj,

      sporo informacji znajdziesz na tym forum - poszukaj w archiwum. Polecam również
      ebooka Oswoić atopowe zapalenieskóry - jest na tej stronie darmowy fragment o białku mleka własnie.
    • kruffa Re: co mogę jeść jako mama alergika?? Pomóżcie! 05.12.06, 07:47
      Tutaj masz dietę od której możesz zacząc:

      Wapń w tabletkach - 1000-1200 mg na dobę.

      1. kasze i mąki wszystkie. oprócz soi i unikac pszenicy, chleb tylko ze
      sprawdzonej piekarni - musi byc bez mleka i polepszaczy. A tak naprawdę to na
      początku lepiej z niego zrezygnowac, bo drożdze tez nalezą do częstych alergenów
      2. miesa - wszystkie bez wolowiny i cieleciny z zastrzezeniem, zeby uwazać
      na te kupne np. kurczaki - gotowane i pieczone NIE WOLNO WĘDLIN !!!
      3. warzywa: typowo polskie bez selera, pomidorów i papryki
      4. owoce polskie bez truskawek, malin, poziomek, winogron
      5. do picia: slaba herbata i kawa, soki i kompoty domowe
      6. zupy: na wywarach z warzyw, z dodatkiem oleju (bez wywarów miesnych)
      7. tluszcze: oliwa, smalec domowy
      8. slodycze: domowe bez bakali, kakao, miodu, sezamu
      9. przyprawy: sól i cukier

      Kruffa
    • doralia Re: co mogę jeść jako mama alergika?? Pomóżcie! 06.12.06, 12:15
      Współczuję szczerze tej diety, bo sama już 9 m-cy jestem na takiej. Początek
      był ciężki bo jadłam kilka produktów, ale teraz jem już wszystko. Jeśli padasz
      z sił to proponuję nestle sinlac bo jest bardzo pożywny. Piłam też bebilon
      pepti, ale potem go odstwiła.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka