Dodaj do ulubionych

"Działania" po terminie:)

05.07.07, 12:47
Hej :)
Powinnam urodzic 2 lipca, jest piąty, a u mnie "ani widu ani slychu"...
2 dni temu bylam u lekarza - rozwarcie na palec, jak sie nic nie bedzie
dzialo - za tydzien do szpitala...
Jakos mi sie nie podoba wizja wywolywania porodu, wiec od 2 dni działam:
- seksik z mezem
- masowanie brodawek

Co prawda przy tym seksie to wiecej smiechu niz rozkoszy (bo jak tu sie nie
smiac, jak zamiast demona seksu - w lozku "male, niezdarne sloniątko"), a od
masazu brodawek bolą mnie rece, a nie brzuch...

ale jest maly "sukcesik" - dzis zaczał mi odchodzic czop... chyba czop..
jakis strasznie gesty "glucik" na bieliznie ...jupi! to sie kurcze
nazywa "refleks" - 3 dni po terminie porodu czop...

hehe

a Wy jak dzialacie?
Obserwuj wątek
    • monikaj21 Re: "Działania" po terminie:) 05.07.07, 12:50
      Ja też z 2 lipca, czop odchodzi od poniedziałku (miałam masaż szyjki robiony
      przez ginkę). Poza tym nic się nie dzieje. Brodawek nie masuję, seksik nie
      pomaga, staram się prowadzić aktywny tryb życia bo choć do porodu mi
      sięszczególnie nie spieszy to też wolałabym urodzić bez wywoływania. Mam
      postanowienie urodzić do soboty :) Zobaczymy jak to wyjdzie ;)
      • nieviasta77 Re: "Działania" po terminie:) 05.07.07, 13:11
        Ja mialam masaz szyjki juz 2 tygodnie temu.. Lekarz mi zrobil centymetr
        rozwarcia i od tej chwili - nic wiecej sie nie wydarzylo.
        Ja tez chcialabym sie "wyrobic do weekendu"... WIesz juz kiedy, w razie czego,
        masz isc do szpitala?

        Ech... Kiedy to sie zacznie?
        Moze jakies rady doswiadczonych???
        • pati_poznan Re: "Działania" po terminie:) 05.07.07, 13:21
          ja mialam termin na wczoraj i nic ale moja mała sie nie obróciła i czeka mnie
          cc :/ seks nic nie pomaga skurczy brak biegam po domu sprzatam myje podłogi i
          nic... mam tylko nadzieje ze nie przenosze 2 tygodni!!!:)
        • monikaj21 Re: "Działania" po terminie:) 05.07.07, 13:31
          Poprzednią córkę urodziłam 2 tygodnie po terminie - teraz lekarka powiedziala
          że nie da mi już tyle przenosić. Jutro jadę na ktg i do lekarki - wtedy coś
          więcej będę wiedziała, ale mam cichą nadzieję, że może obędzie się bez
          interwencji.
    • bobimax Re: "Działania" po terminie:) 05.07.07, 13:48
      A ja już myślałam, że jesteś w trakcie, bo dawno nie było ciebie na forum i
      sobie myślę pewnie za chwilę będzie post 'urodziłam' a tu zaskoczenie. Ja choć
      mam termin na 21 lipca to też pewnie będę się kulać jeszcze po terminie, bo
      zero oznak zbliżającecgo się porodu.
      • nieviasta77 Re: "Działania" po terminie:) 05.07.07, 14:59
        Forum podczytuje codziennie.. podziwiam malenstwa na zdjeciach i czekam na moje.
        A tu kurde nic... Do tego te pytania "kiedy"... - zebym ja miala na to wplyw..
    • meniaaa Re: "Działania" po terminie:) 05.07.07, 14:30
      Bobimax ja tez mam termin na 21 lipca, wczoraj bylam na ktg i jak na razie
      ciszaaa, ale i do terminu sporo czasu, wiec spokojnie czekamy!
    • joaska_29 Re: "Działania" po terminie:) 05.07.07, 14:52
      Hej nieviasta77, trzymam kciuki, żeby już się zaczęło.
      Ja mam termin na niedzielę, masaż szyjki miałam tydzień temu - od tego czasu
      odchodzi mi czop kawałkami, zero skórczy i nic!
      Na seksik brak ochoty, masowanie brodawek nic mi nie pomaga. Oj czuję, że nie
      urodzę w terminie - na dodatek mała rozpycha się ciągle w tym samym miejscu i
      stąd wiem, że niżej nie zeszła do kanału rodnego więc pewnie sobie jeszcze
      poczekam :(
      Ale za Ciebie trzymam kciuki i życzę oby się jak najszybciej zaczęło!
      • nieviasta77 Re: "Działania" po terminie:) 05.07.07, 14:57
        Obys miala racje...
        WLasnie odkurzam i pewnie cos jeszcze posprzatam.. choc nie chce mi sie. ale
        ruch nie zaszkodzi.
        Czy z Bydgoszczanek tylko ja wybieram sie do Szubina?
        • joaska_29 Re: "Działania" po terminie:) 05.07.07, 15:00
          JA rodzę w Miejskim.
        • agasar79 Re: "Działania" po terminie:) 05.07.07, 15:07
          Ja rodzę w miejskim.
          Jeśli można zapytać to dlaczego w Szubinie, ja akurat nic nie słaszałam o
          tamtejszej porodówce
          • nieviasta77 Re: "Działania" po terminie:) 05.07.07, 15:15
            Porodowka w Szubinie zajela drugie miejsce w rankingu "rodzic po ludzku".
            Bylam tam i bylam pod wrzeeniem : czysciutko, przytulnie, milo... Wrazenia po
            wizycie w miejskim mialam zupelnie inne.
        • bobimax Re: "Działania" po terminie:) 05.07.07, 15:28
          No ja będę rodziła w miejskim.
    • narttu Re: "Działania" po terminie:) 05.07.07, 15:02
      Ja mam termin na dzis. Okna umyte, podlogi tez, kopie i kosze w ogrodku,
      chodze "na miasto" (chociaz ludzie sie juz dziwnie patrza), seksik codziennie
      (dla relaksu), sauna 2 razy w tygodniu, od wczoraj zaczelam masaz sutkow.. i
      nic. Ani czopa, ani regularnych skurczow..
      Wiec nie wierze juz w te wszystkie magiczne sposoby.
      Mam nawet teorie, ze te wszystkie sposoby dzialaja, ale tylko wtedy gdy sie
      takich rzeczy nie robilo w ciagu ciazy. Wiekszosc ciezarowek sie oszczedza albo
      ma zakaz robienia czegos co meczy wiec jak juz sie trafi seksik czy mycie okien
      w calym domu to nie dziwne ze to dla organizmu szok. No ale niestety jak ktos
      sie ruszal w czasie ciazy to chyba nic nie pomaga..
      Przynajmniej tak mi sie wydaje :)
      • monikaj21 Re: "Działania" po terminie:) 05.07.07, 15:46
        Seks to akurat pomaga z powodu hormonów zawartych w spermie :))))))
    • wiolek26 Re: "Działania" po terminie:) 05.07.07, 17:00
      Ja calam ciazelezalam o zagrozona, od dwoch tygodni sie nie oszczedzam mycie
      pranie, spzratanie, seks, ciepla kapiel, sporo chodzenia i termin na 1 minal a
      ja nawet ani jednego skurczu nie mialam, ni emowiac o czopie itp.
      Paulinka : tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;90/st/19980605/n/Paulina/dt/-6/k/5802/age.png
      paulaimikolaj.blog.onet.pl
      • anneau Re: Metody przyspieszające z lekka i bezpiecznie 05.07.07, 18:27
        Zgodnie z wytycznymi mojej położnej (a ginekolog powiedział ze działa - bo
        szyjka znacznie się skróciła i jest bardzo miękka )

        1. Seks - ale nie w gumkach :) bo chodzi o substancje zawarte w spermie które
        mają podwójne działanie: zmiękczają szyjkę + wywołują skurcze. I to jest na
        pierwszym miejscu bo jest najbardziej skuteczne :)

        2. Oeparol - kapsułki z olejkiem z wiesiołka - 3 razy dziennie po 2 dwie
        kapsułki - skraca i zmiękcza szyjkę

        3. Napar z liści malin - 3 razy dziennie - szklanka naparu - jw.

        I już zupełnie na boku: żeby uchronić krocze przed nacinaniem należy je masować
        albo ciekłą parafiną pomieszaną z vit E w płynie (wszystko do kupienia w
        aptece) albo olejkiem ze słodkich migdałów + vit E (olejek w sklepach
        zielarskich). Krocze (wejście do pochwy) należy rozmasowywać 3 razy dziennie po
        15 minut.

        Działa - mój gin powiedział ze krocze mam dość elastyczne i powinno się udać
        bez nacinania... a wcześniej to nawet masowanie nie było fajne tak byłam
        nieelastyczna... A Ewa waży prawie 4 kg...
    • boazeria Re: "Działania" po terminie:) 05.07.07, 18:20
      ja tez cala ciaze przelezalam i mialam zakaz wszystkiego......
      teraz sparzatm, piore, myje okna, seksik, masaz sutkow, wcinam maliny, kapiele
      gorace, biegam po schodach, maz wozi mnie po wertepach i nic......... 3 dni po
      terminie....
    • joaska_29 Re: "Działania" po terminie:) 05.07.07, 18:51
      Ja Wam mówię, że z tymi "przyspieszaczami" to wcale nie jest tak halo.
      Na jedne działa, na inne nie - na mnie też nic :(
      Ale ja termin mam dopiero (już) na niedzielę i jakoś nie łudzę się, że urodzę
      do tego czasu...
    • asia19813 Re: "Działania" po terminie:) 05.07.07, 18:55
      mi lekarz też kazał sie oszczędzać ze względu na skracanie szyjki między 4-6
      miesiącem i wcześniejszymi krwawieniami, ale szyjka "stanęła"w miejscu,
      przestałam się bać i robie prawie wszystko, piore, sprzątam, nawet okna myłam
      itp. i nic sie nie dzieje. Jełsi nadal tak będzie to ok. 15 lipca (termin na
      18) zaczynamy jakies inne działania typu seks czy masowanie brodawek, boje się
      wywoływania porodu, ale nma razie jeszcze nie mam sie co bac. Jeszcze 13 dni...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka