Dodaj do ulubionych

asystent - tłumacz - jakie wymagania finansowe?

17.12.07, 10:35

witam
znalazłam oferte pracy na stanowisko asystent-tłumacz w pewnej firmie

obowiązki:
-prowadzenie prac administracyjnych związanych z obsługą biura Dyrektora
- zarządzanie korespondencją, organizacja i nadzór nad pracą biura
-tłumaczenia pisemne i konsekutywne
-przygotowanie i dbałość o dokumentację formalną
wymagana plynna znajomosc j. ang.

Skonczylam lingwistyke stosowana, jestem tlumaczem, od 5 lat wspolpracuje z
biurami tlumaczen (z tym ze przez pierwsze 2 lata mialam malo zlecen) i
zastanawiam sie jakie powinnam miec wymagania finansowe. Czy potraficie mi
pomoc w tym temacie?

Drugie pytanie - czy tlumacz w firmie to dobra praca (wiem, na pewno duzo
zalezy od szefa i warunkow pracy) czy raczej nie polecacie?

bede wdzieczna za pomoc
Obserwuj wątek
    • tiresias Re: asystent - tłumacz - jakie wymagania finansow 17.12.07, 12:51
      1. ten rozbudowany zakres obowiązków 'poza tłumaczeniowych' wskazuje
      że może być więcej robienia kawy i ksero niż tłumaczenia
      2. po kilkunastu latach pracy na swoim nie zniósłbym żadnego szefa
      (mimo trudności czsami)
      3. zapłacą mniej niż możesz zarobić samodzielnie ale to wyjście
      dobre dla dziewcząt co planują zajśc w ciążę - znam takie porzypadki
      • gioseppe Re: asystent - tłumacz - jakie wymagania finansow 17.12.07, 13:20
        tiresias napisał:

        > 1. ten rozbudowany zakres obowiązków 'poza tłumaczeniowych' wskazuje
        > że może być więcej robienia kawy i ksero niż tłumaczenia

        no wlasnie to mnie zniecheca najbardziej...
        wydaje mi sie, ze jak powiem im swoje wymagania finansowe czyli tyle ile
        moglabym zarobic przez miesiac przy srednim "ruchu" to mnie wysmieja smile
      • librero Re: asystent - tłumacz - jakie wymagania finansow 17.12.07, 13:53
        > 3. zapłacą mniej niż możesz zarobić samodzielnie ale to wyjście
        > dobre dla dziewcząt co planują zajśc w ciążę - znam takie porzypadki

        albo dla osob, ktore a) wolą zarabiać mniej, ale mieć względną pewność ustalonej
        pensji na koniec miesiąca i/lub b) nie chcą całych dni siedzieć w domu, bo lubią
        wychodzić do pracy.
        • gioseppe Re: asystent - tłumacz - jakie wymagania finansow 17.12.07, 19:36
          librero napisała:

          > albo dla osob, ktore a) wolą zarabiać mniej, ale mieć względną pewność ustalone
          > j
          > pensji na koniec miesiąca i/lub b) nie chcą całych dni siedzieć w domu, bo lubi
          > ą
          > wychodzić do pracy.

          wlasnie mnie to siedzenie w domu dobija, dlatego postanowilam tu o te wymagania finansowe zapytac. Na razie sie rozgladam ale widze, ze firm poszukujacych tlumaczy jest niewiele, ewentualnie tak jak napisalam w 1 wątku, poszukują asystentów tłumaczy
    • anthonka Re: asystent - tłumacz - jakie wymagania finansow 17.12.07, 14:34
      Niestety w większości firm asystentka-tłumacz to osoba, która
      wykonuje różne prace asystenckie, a przy okazji czasami coś
      przetłumaczy. Oczywiście nie musi być tak w firmie, do której
      aplikujesz, chociaż podany przez Ciebie zakres obowiązków jednak na
      to wskazuje. Wynagrodzenia na takim stanowisku bardzo się różnią w
      zależności od firmy. W międzynarodowej korporacji możesz zarobić w
      granicach 8000 brutto, ale są i firmy, które zaproponują Ci 3000
      brutto.
      • bkt Re: asystent - tłumacz - jakie wymagania finansow 17.12.07, 21:28
        Pracowałam w międzynarodowej korporacji jednak żaden tłumacz, a już
        na pewno nie asytent tłumacz, nie zarabia 8000 ... Chyba że bardzo
        nieliczni.
        Ta niższa stawka bardziej prawdopodobna.
        • anthonka Re: asystent - tłumacz - jakie wymagania finansow 17.12.07, 23:11
          Ja akurat pracując na stanowisku asystentka-tłumacz miałam szczęście
          mieścić się w górnej granicy tych widełek, stąd wiem, że jest to
          możliwe. Znałam też osoby, których pensja na podobnym stanowisku
          była naprawdę skromna. Rozrzut jest bardzo duży.
          • gioseppe Re: asystent - tłumacz - jakie wymagania finansow 18.12.07, 13:04
            anthonka napisała:

            > Ja akurat pracując na stanowisku asystentka-tłumacz miałam szczęście
            > mieścić się w górnej granicy tych widełek,

            a w jakim miescie?
            • anthonka Re: asystent - tłumacz - jakie wymagania finansow 18.12.07, 14:22
              Warszawa
              • gioseppe Re: asystent - tłumacz - jakie wymagania finansow 18.12.07, 15:30
                anthonka napisała:

                > Warszawa

                no smile
                miasto niestety tez ma duze znaczenie
                W W-wie jakos latwiej wink
    • gioseppe 1500 :) 18.12.07, 15:45
      jaja smile
      po rozmowie Pani poinformowala mnie, ze płacą 1500 netto na pewno, wieksze kwoty to kwestia ustalen smile
      nieźle, nie?smile
      • anthonka Re: 1500 :) 18.12.07, 16:14
        Tym bardziej nie masz czego żałować. Taka kwota wskazuje raczej na
        to, że Twoim głównym zajęciem byłoby parzenie kawy i łączenie rozmów
        telefonicznych...
        • gioseppe Re: 1500 :) 18.12.07, 17:12
          anthonka napisała:

          > Tym bardziej nie masz czego żałować. Taka kwota wskazuje raczej na
          > to, że Twoim głównym zajęciem byłoby parzenie kawy i łączenie rozmów
          > telefonicznych...
          ja nie żałuję, ale okropne jest to, ze oni predzej czy pozniej itak znajda jakas
          ofiare...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka