Dodaj do ulubionych

potrzebny przepis na lewatywe z wody i czosnku

14.01.08, 16:15
Obserwuj wątek
    • kasiapro1 Re: potrzebny przepis na lewatywe z wody i czosnk 14.01.08, 16:38
      6 zabkow czosnku(zmiazdzonych),zagotowac w litrze wody.Tyle wiem
    • edyta0 a jakby tak jesc ten czosnek codziennie 14.01.08, 16:40
      moze to tez by byla jakas terapia, chociaz po nim mi sie strasznie
      odbija... ale jak ktos moze, przynajmniej z tych starszych
      domownikow, moze by to bylo nawet lepsze niz taka lewatywa
      • asia889 Re: a jakby tak jesc ten czosnek codziennie 14.01.08, 19:01
        O tym samym pomyślałam smile. Ale można przedobrzyć. W za dużych ilościach może zaszkodzić, szczególnie na czczo.

        Coś takiego znalazłam w necie (przy okazji załapała się cebula):

        " Czosnek - codziennie warto spożywać 2 - 3 ząbki. Czosnek chroni przed zaziębieniem, bezsennością, jest naturalnym antybiotykiem, dlatego warto go podawać przy infekcjach, zaziębieniach. Czosnek leczy choroby takie jak: anemia, angina, astma, alergie, ból głowy, cukrzyca, czerwonka, egzema, gruźlica, grypa, kaszel, miażdżyca, pasożyty, rak, ischias, nadciśnienie, zaburzenia trawienne, zapalenie stawów, jelita grubego, gardła, skóry, przewodu moczowego, oparzenia, zawroty głowy, choroby serca. Jest ze wszech miar przyprawą cudowną, o niespotykanych walorach. Zawiera fitocydy, środek bakterio- i grzybobójczy, ma działanie przeciwrakowe, odmładza i rege-neruje organizm, czyści arterie i likwiduje złogi cholesterolowe.

        Cebula - konserwuje uzębienie (fluor), jest doskonałym środkiem profilaktycznym i leczniczym. Jedyne przeciwwskazanie to nadczyn-ność tarczycy. "

        ze strony www.wolfpunk.most.org.pl/lnat04.htm
      • fogito Re: a jakby tak jesc ten czosnek codziennie 15.01.08, 09:15
        Js biore codziennie od miesiaca czosnek w kapsulkach a moj
        czterolatek w pastylkach - Ali-Baby - 2x1. Profilaktycznie na
        wszystko smile
        • mkostki Re: do fogito 23.01.08, 13:33
          Witaj
          Od jakiego wieku mozna podawać ten preparat dla dzieci?
    • brises73 Re: potrzebny przepis na lewatywe z wody i czosnk 14.01.08, 22:53
      Cytuję za A. Ożarowskim ["Rośliny lecznicze i ich praktyczne zastosowanie"]: "2
      - 3 ząbki czosnku utrzeć lub zmiksować z 1 szklanką letniej wody, wprowadzić
      powoli do odbytnicy i utrzymać przez kilka minut. Powtórzyć zabieg 2 - 4 razy.
      Sposób jest bardzo skuteczny, zupełnie nietoksyczny i może być zalecany także
      małym dzieciom." Tyle, że jeśli chodzi o owa nietoksyczność, to ja bym jednak
      jakiś probiotyk osłonowo podała wieczorkiem.
      • montom77 Re: potrzebny przepis na lewatywe z wody i czosnk 22.01.08, 14:56
        ja tez chciałabym spróbować lewatywy. Mam pytanko...czym wprowadzać
        ten płyn do odbytu? Strzykawką?

        pozdrawiam Monika T
        • sigvaris Re: potrzebny przepis na lewatywe z wody i czosnk 22.01.08, 15:49
          Gruszka z twardszym końcem niż gruszka do nosa. W aptekach.
      • madziaost Re: potrzebny przepis na lewatywe z wody i czosnk 22.01.08, 21:58
        brises73 napisała:

        > Cytuję za A. Ożarowskim ["Rośliny lecznicze i ich praktyczne
        zastosowanie"]: "2
        > - 3 ząbki czosnku utrzeć lub zmiksować z 1 szklanką letniej wody,
        wprowadzić
        > powoli do odbytnicy i utrzymać przez kilka minut. Powtórzyć zabieg
        2 - 4 razy.
        > Sposób jest bardzo skuteczny, zupełnie nietoksyczny i może być
        zalecany także
        > małym dzieciom."
        przetestowałam na sobie.
        za 2-3 ząbki czosnku zapłacisz kartą visa. utrzymać to przez kilka
        minut - bezcenne.
        nie da się. no nie da...
        • beatamc Re: potrzebny przepis na lewatywe z wody i czosnk 29.01.08, 18:32
          moze trzeba zakorkowac? ;D
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka