kasiapro1 Re: potrzebny przepis na lewatywe z wody i czosnk 14.01.08, 16:38 6 zabkow czosnku(zmiazdzonych),zagotowac w litrze wody.Tyle wiem Odpowiedz Link Zgłoś
edyta0 a jakby tak jesc ten czosnek codziennie 14.01.08, 16:40 moze to tez by byla jakas terapia, chociaz po nim mi sie strasznie odbija... ale jak ktos moze, przynajmniej z tych starszych domownikow, moze by to bylo nawet lepsze niz taka lewatywa Odpowiedz Link Zgłoś
asia889 Re: a jakby tak jesc ten czosnek codziennie 14.01.08, 19:01 O tym samym pomyślałam . Ale można przedobrzyć. W za dużych ilościach może zaszkodzić, szczególnie na czczo. Coś takiego znalazłam w necie (przy okazji załapała się cebula): " Czosnek - codziennie warto spożywać 2 - 3 ząbki. Czosnek chroni przed zaziębieniem, bezsennością, jest naturalnym antybiotykiem, dlatego warto go podawać przy infekcjach, zaziębieniach. Czosnek leczy choroby takie jak: anemia, angina, astma, alergie, ból głowy, cukrzyca, czerwonka, egzema, gruźlica, grypa, kaszel, miażdżyca, pasożyty, rak, ischias, nadciśnienie, zaburzenia trawienne, zapalenie stawów, jelita grubego, gardła, skóry, przewodu moczowego, oparzenia, zawroty głowy, choroby serca. Jest ze wszech miar przyprawą cudowną, o niespotykanych walorach. Zawiera fitocydy, środek bakterio- i grzybobójczy, ma działanie przeciwrakowe, odmładza i rege-neruje organizm, czyści arterie i likwiduje złogi cholesterolowe. Cebula - konserwuje uzębienie (fluor), jest doskonałym środkiem profilaktycznym i leczniczym. Jedyne przeciwwskazanie to nadczyn-ność tarczycy. " ze strony www.wolfpunk.most.org.pl/lnat04.htm Odpowiedz Link Zgłoś
fogito Re: a jakby tak jesc ten czosnek codziennie 15.01.08, 09:15 Js biore codziennie od miesiaca czosnek w kapsulkach a moj czterolatek w pastylkach - Ali-Baby - 2x1. Profilaktycznie na wszystko Odpowiedz Link Zgłoś
mkostki Re: do fogito 23.01.08, 13:33 Witaj Od jakiego wieku mozna podawać ten preparat dla dzieci? Odpowiedz Link Zgłoś
brises73 Re: potrzebny przepis na lewatywe z wody i czosnk 14.01.08, 22:53 Cytuję za A. Ożarowskim ["Rośliny lecznicze i ich praktyczne zastosowanie"]: "2 - 3 ząbki czosnku utrzeć lub zmiksować z 1 szklanką letniej wody, wprowadzić powoli do odbytnicy i utrzymać przez kilka minut. Powtórzyć zabieg 2 - 4 razy. Sposób jest bardzo skuteczny, zupełnie nietoksyczny i może być zalecany także małym dzieciom." Tyle, że jeśli chodzi o owa nietoksyczność, to ja bym jednak jakiś probiotyk osłonowo podała wieczorkiem. Odpowiedz Link Zgłoś
montom77 Re: potrzebny przepis na lewatywe z wody i czosnk 22.01.08, 14:56 ja tez chciałabym spróbować lewatywy. Mam pytanko...czym wprowadzać ten płyn do odbytu? Strzykawką? pozdrawiam Monika T Odpowiedz Link Zgłoś
sigvaris Re: potrzebny przepis na lewatywe z wody i czosnk 22.01.08, 15:49 Gruszka z twardszym końcem niż gruszka do nosa. W aptekach. Odpowiedz Link Zgłoś
madziaost Re: potrzebny przepis na lewatywe z wody i czosnk 22.01.08, 21:58 brises73 napisała: > Cytuję za A. Ożarowskim ["Rośliny lecznicze i ich praktyczne zastosowanie"]: "2 > - 3 ząbki czosnku utrzeć lub zmiksować z 1 szklanką letniej wody, wprowadzić > powoli do odbytnicy i utrzymać przez kilka minut. Powtórzyć zabieg 2 - 4 razy. > Sposób jest bardzo skuteczny, zupełnie nietoksyczny i może być zalecany także > małym dzieciom." przetestowałam na sobie. za 2-3 ząbki czosnku zapłacisz kartą visa. utrzymać to przez kilka minut - bezcenne. nie da się. no nie da... Odpowiedz Link Zgłoś
beatamc Re: potrzebny przepis na lewatywe z wody i czosnk 29.01.08, 18:32 moze trzeba zakorkowac? ;D Odpowiedz Link Zgłoś