Dodaj do ulubionych

prawo jazdy w toronto??

19.01.08, 17:59
witam
mam pytanko,jak wyglada sprawa prawa jazdy .w maju przylatuje do
toronto(mam permanent resident card),wiem ze trzeba zrobic prawko
kanadyjski-mam polskie od 14 lat.slyszalem ze w toronto sa rozne
stponie prawa jazdy (pelne G-albo jakos tam..) czy ja bede mogl od
razu do nie go przystapic czy tez musze isc pokolei przez kolejne
stopnie.??
dzieki
Obserwuj wątek
    • wiedzma30 Re: prawo jazdy w toronto?? 19.01.08, 20:20
      W telegraficznym skrocie - bo bylo juz x watkow na ten temat...
      * Prawo jazdy w Ontario moze wyrobic sobie kazdy - turysta, rezydent itd.
      * Mozesz jezdzic 3 m-ce z zagranicznym prawem jazdy.
      * Zeby miec tutejsze prawo musisz zdac testy w osrodku Ministerstwa Transportu -
      mozna zdawac w jez.polskim.
      * Sa 3 stopnie prawa jazdy G1, G2, G. Po zdaniu G1 i G2 trzeba odczekac kilka
      miesiecy zeby zdawac kolejny stopien.
      * Jezeli przyniesiesz im zaswiadczenie o tym, ze miales prawo w PL - taki
      swistek wydaje Konsulat w TO - to zdajesz test, a pozniej od razu jazde na G =
      normalne ulice i highways.
      * Jak przychodzisz na test, musisz miec jakis dokument ze zdjeciem i drugi z
      adresem zamieszkania - np. koperta z banku wyslana do Ciebie.


      Tutaj masz wszelkie informacje na stronce Ministerstwa Transportu:
      www.mto.gov.on.ca/english/dandv/driver/
      To chyba wszystko.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka