Dodaj do ulubionych

poprosze o dobry przepis na racuchy

10.12.08, 12:14
ale z sodą nie z drozdami ;-) bo łatwiej
Obserwuj wątek
    • kogosia Re: poprosze o dobry przepis na racuchy 10.12.08, 12:21
      o ja też poproszę:))
    • bayt_oneiros Re: poprosze o dobry przepis na racuchy 10.12.08, 12:32
      Ja w zasadzie do kuchni nawet nie wchodzę ale nasza gosposia smaży przepyszne
      racuszki z tym, że czasami dodaje do ciasta kwaśne jabłka.
      Potrzebne składniki to
      maślanka lub zsiadłe mleko nieco więcej niż pól litra
      mąka 40 dkg
      2 jaja
      płaska łyżeczka sody
      szczypta soli, paczka cukru waniliowego

      mąkę przesiać, składniki wymieszać razem, smażyć na złoty kolor na głębokim oleju
      konsystencja ciasta powinna przypominać gęstą śmietanę.
      Można dodać pokrojone kwaśne jabłka.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka