magda7717 10.12.08, 12:14 ale z sodą nie z drozdami ;-) bo łatwiej Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
bayt_oneiros Re: poprosze o dobry przepis na racuchy 10.12.08, 12:32 Ja w zasadzie do kuchni nawet nie wchodzę ale nasza gosposia smaży przepyszne racuszki z tym, że czasami dodaje do ciasta kwaśne jabłka. Potrzebne składniki to maślanka lub zsiadłe mleko nieco więcej niż pól litra mąka 40 dkg 2 jaja płaska łyżeczka sody szczypta soli, paczka cukru waniliowego mąkę przesiać, składniki wymieszać razem, smażyć na złoty kolor na głębokim oleju konsystencja ciasta powinna przypominać gęstą śmietanę. Można dodać pokrojone kwaśne jabłka. Odpowiedz Link