polska.europa.swiat
26.02.07, 15:01
Częstochowa: Baterie słoneczne zasilają największy szpital w
regionieNajwiększą w Polsce instalację baterii słonecznych oficjalnie otwarto
w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym na Parkitce w Częstochowie. Ciepła
woda w kranach i kaloryferach płynie teraz dzięki ustawionym na dziedzińcu
590 lustrom instalacji solarnej. Szpital na Parkitce to największa placówka w
subregionie częstochowskim. - Dzięki tej inwestycji będziemy oszczędzać 0,5
mln zł rocznie, a jednocześnie nasza działalność będzie znacznie mniej
uciążliwa dla środowiska - powiedział dyrektor Henryk Kromołowski. Inwestycja
kosztowała 4,3 mln zł. Została sfinansowana przez Ekofundusz, Fundusz Ochrony
Środowiska oraz dzięki korzystnie oprocentowanemu kredytowi, zaciągniętemu
przez szpital. (ks, PAP)
P.S.IV RP sie rozwija dla obywateli na przekor czarnoksieznikom z GW i ich
klakierow z gnojowicy lewizny.