Dodaj do ulubionych

wycieraczka tylnej szyby obciach?

IP: *.57.jawnet.pl 21.10.07, 15:06
mysle ze wycieraczka jest nikomu nie potrzebna
to taki dodatkowy drobiazg dla naiwnych

przeciez auta wysokiej klasy i ciezarowe nie posiadaja wycieraczek
a mimo to jakos jezdza

pzdr.
Obserwuj wątek
    • luksusowy_yacht Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? 21.10.07, 15:38
      jak to powiedziala moja kuzynka kiedys jak jechala z jej mama do
      sklepu w pewien zimowy dzien kiedy jej mama chciala sie zatrzymac
      zeby wyczyscig lusterka ze sniegu bo nic w nich nie widziala "po co
      mamie lusterka i tak przeciez jedziesz do przodu" dziewczyna miala
      jakies 19 lat jak to powiedziala i byla w trakcie kursu na prawo
      jazdy :DDD
      • zigzaur Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? 22.10.07, 13:25
        "...była w trakcie kursu..."

        Zapewne poprzedniego dnia wypełniła zgłoszenie i wniosła pierwszą ratę opłaty.
        • mageillusionist Wycieraczka tylnej szyby to znak klasy niższej 23.10.07, 00:40
          Auta klasy wyższe zwykle nie mają tej wycieraczki. Sam jeżdżę sedanem znanej
          niemieckiej marki i wiem, że ta wycieraczka w 99.9% jest niepotrzebna.
          Ogrzewanie tylnej szyby w zupełności starcza i na parę i na śnieg.
          • baranek_1983 Re: Wycieraczka tylnej szyby to znak klasy niższe 23.10.07, 09:24
            mageillusionist napisał:

            > Auta klasy wyższe zwykle nie mają tej wycieraczki. Sam jeżdżę sedanem znanej
            > niemieckiej marki i wiem, że ta wycieraczka w 99.9% jest niepotrzebna.
            > Ogrzewanie tylnej szyby w zupełności starcza i na parę i na śnieg.

            Czyli maluch to auto wyższej klasy:D
            • Gość: tata A mi brakuje wycieraczki z tyłu IP: 212.14.60.* 23.10.07, 09:30
              Jeżdżę Seatem Cordobą - nie jest to jakiś samochód wyższej klasy a wycieraczki z
              tyłu nie ma - i często brakuje mi jej, cofanie podczas deszczu jest średnio fajne.
              • Gość: Ja Re: A mi brakuje wycieraczki z tyłu IP: 213.167.96.* 02.11.07, 23:12
                Mnie tez jej brakuje
              • Gość: uga buga - Re: A mi brakuje wycieraczki z tyłu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.07, 09:55
                w sednach wycieraczka jest niepotrzebna.

                kombi i hatchbacki musza ja miec bo cały syf ktory wylatuje spod kol wylatuje na
                szybe - w sedanach jest dalej i tam to nie dolatuje.

                i jak to nie maj wycieraczki samochody klasy wyzeszej...?
                np PORSCHE CAYENNE ma tylna wycieraczke:))) ale jezeli t nie jest dla ciebie
                auto klasy wyzeszej to ja nie wiem ehhehe:)
            • Gość: radekl Re: Wycieraczka tylnej szyby to znak klasy niższe IP: *.unipol.net.pl 04.11.07, 15:17
              zalezy ja mam bmw118 koszt auta jakies 80tys i posiada takowo
              wycieraczke ale to heatchbek
          • Gość: marlon Re: Wycieraczka tylnej szyby to znak klasy niższe IP: *.lubin.dialog.net.pl 23.10.07, 13:26
            a na deszcz?
          • Gość: Pasztet zajęczy Re: Wycieraczka tylnej szyby to znak klasy niższe IP: *.ros.sgsnet.se 02.11.07, 20:56
            Czy wy spożywacie jakieś napoje wyskokowe za klawiaturą? To oczywiste. SEDANY
            zwykle nie mają wycieraczek, bo ta dupeczka z bagażnikiem chroni przed
            zachlastaniem błotem tylnej szyby. W hatchbacku wycieraczka musi być, chyba że
            komuś nie zależy na widoczności przez tylną szybę.
            • Gość: pingu obciachem tutaj jest niewiedza raczej IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 04.11.07, 02:59
              hatckback i kazdy inny z pionowa szyba, bez bagaznika
              wagon (kombi), SUV, family wagon, etc
              oprocz deszczu, prosze sobie wyobrazic jazde po bocznej drodze (duzo kurzu)
          • dziesiatka-darek Re: Wycieraczka tylnej szyby to znak klasy niższe 04.11.07, 16:36
            a jak chcesz z zapadanymi deszczem szybami cofać na parkingu pod
            supermarketem to co-czekasz aż ogrzewanie odparuje deszcz czy
            jedziesz na ślepo i walisz w to co za tobą? A może jednak machnąć
            wycieraczką z niższej klasy:-)
          • Gość: kk Re: Wycieraczka tylnej szyby to znak klasy niższe IP: *.mia.bellsouth.net 04.11.07, 23:29
            mageillusionist napisał:

            > Auta klasy wyższe zwykle nie mają tej wycieraczki. Sam jeżdżę
            sedanem
            Kluczowe slowo to SEDAN. Nikt normalny nie montuje tylnej
            wycieraczki w sedanie. Jest ona natomiast bardzo, zle to bardzo
            uzyteczna w kombi, vanach, terenowcach i hybrydach.

            Nie wiem co mial na mysli autor watka, ale ja osobiscie nie
            spotkalem sedana z wycieraczka na tylnej szybie.
            • Gość: medykonline Re: Wycieraczka tylnej szyby to znak klasy niższe IP: 213.241.46.* 10.11.07, 18:58
              Ja widziałem sedana z wycieraczką, ale niestety nie pamiętam jaki to
              był samochód. Ale uważam, że to dobry pomysł.
          • mistrz_ognia Taaa... 10.11.07, 14:16
            zwłaszcza gdy zimą na dłuższej trasie błoto pośniegowe całą szybę
            zalepi.
          • Gość: Michał Re: Wycieraczka tylnej szyby to znak klasy niższe IP: 80.48.243.* 11.11.07, 17:12
            No ja w sedanie też tylnej wycieraczki nie widziałem...
      • maith Brak tylniej wycieraczki to szczyt głupoty 11.11.07, 14:52
        Swoją drogą ta dyskusja przypomina momentami dyskusję właścicieli
        gołych wersji dobrych aut, gołych więc bez klimatyzacji.
        I wiecie co sugerowali? Jazdę w upał z zamkniętymi szybami, żeby
        udawać, że mają wyższą wersję ;)))
        • maith Czyli co naprawdę jest obciachem 11.11.07, 14:54
          Zatem kochani - obciach jest wtedy, kiedy ludzie rezygnują z wygody
          czy bezpieczeństwa, bo są tak zdesperowani, żeby dać innym do
          zrozumienia, że mają coś lepszego.
          Klimatyzacji można nie mieć, wystarczy rozum i otwarcie szyby.
          A tylna wycieraczka, w modelach gdzie jej "nie ma" jest po prostu
          dodatkowo płatna ;)
    • Gość: ubawiona Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? IP: *.chello.pl 21.10.07, 16:48
      jak się załatwisz w kibelku to się nie wycieraj bo to też dla
      naiwnych, majty zrobią to za Ciebie :-DDDD
      • Gość: sterne Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? IP: *.noname.net.icm.edu.pl 23.10.07, 13:37
        brawo! to było mocne!
    • ivva1 Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? 21.10.07, 17:18
      cromi to chyba cierpi na syndrom odwiecznego
      kierowcy "malucha".Warto iśc za ciosem i zastanowic się czy aby
      napewno potrzebne są nam w samochodzie tylne drzwi, większy
      bagażnik, centralny zamek czy (o zgrozo) klima...
      • trusiaa Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? 22.10.07, 09:23
        Się gościu forumy pomyliły, a Wy zaraz - huzia! ;)
      • Gość: xxx Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.07, 14:34
        zauważ że samochody wyskokiej klasy zazwyczaj są sedanami, a wycieraczki maja
        wersje 5-cio drzwiowe, zresztą, żaden sedan nawet niskiej klasy nie ma wycieraczki
        • swoboda_t Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? 22.10.07, 16:06
          Znam co najmniej kilka sedanów, które mają wycieraczki tylnej szyby.
          Z takich znanych wszystkim to np. Peugeot 406 (w opcji).
        • Gość: Francuz Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.10.07, 10:11
          Ale się mylisz. Te sedany mają w opcji tylną wycieraczkę: Peugeot
          406, Renault 19.
          • Gość: Jerry czy ty wiesz co to jest sedan? IP: 212.160.138.* 23.10.07, 10:22
            to takie auto co mu się otwiera tylko klapa bagażnika - i sedany nie
            mają wycieraczek, bo nie ma sensu - szyba tylnia jest dość stroma a
            bagażnik ogranicza możliwość zachlapania od tyłu.
            Wycieraczki mają natomaist klasyczne hatchback'i (i kombi) czyli
            3/5d ze ścietym tyłem lub liftback'i czyli coś pomiędzy sedanem a
            hatchback'iem np. C4 5d - mają one kształt podobny do sedana, ale z
            tyłu otwiera się i klapa razem z tylnim oknem - wtedy niski kąt
            pochylenia tylniej szyby implikuje przydatność tylniej wycieracki.
            W przypadku kombi, hatchback'ów wycieraczka pomaga pozbyć się z
            tylniej szyby brudu powstałego z mgiełki tworzącej się za
            poruszającym się pojazdem
            • Gość: Aga Re: czy ty wiesz co to jest sedan? IP: 217.30.157.* 23.10.07, 16:56
              a może jemu odpadła wycieraczka...
            • Gość: kukułka Re: czy ty wiesz co to jest sedan? IP: *.chello.pl 24.10.07, 14:36
              własnie miałam pytać do lubego co to sedan :-)
    • Gość: Schnee Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? IP: *.devs.futuro.pl 22.10.07, 13:01
      Jeździłeś kiedyś czymś poza sedanem matołku?
      Bo jeśli nie, to spróbuj i się przekonasz po co.
      • Gość: barcin Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.10.07, 13:08
        ja tam jeżdżę sedanem i gdybym miał wycieraczkę tylnej szyby to bym nie narzekał
      • Gość: RazRaz Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? IP: 81.26.13.* 22.10.07, 13:23
        Wiesz na jakim forum jesteś, matołku? To jest forum o humorze. Gość sobie jaja
        robi a ty łykasz kity jak młody rekin. Ha ha ha.
    • mindsailor Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? 22.10.07, 13:01
      bez klimatyzacji też jeżdżą, a to raczej nie obciach:)
      • Gość: franek Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.07, 00:13
        Cały samochód jest niepotrzebny, ale tylna wycieraczka musi być!!!
        • Gość: Semafor Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? IP: *.aster.pl 23.10.07, 10:08
          He he, brawo Franek. Święte słowa!
        • 6nine9 Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? 24.10.07, 22:55
          a wycieraczki szyb bocznych? To by byl klasowy sedan.
    • Gość: stokrotka Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.07, 13:10
      A jak już mam to co? Oberwać czy przykleić?
      • Gość: KaKa Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? IP: *.labs.wmid.amu.edu.pl 23.10.07, 13:05
        Przyklej jeszcze 4 !! Tylko, zeby Ci nie ograniczaly widocznosci!!
    • Gość: taki1bnq Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? IP: 84.38.160.* 22.10.07, 13:10
      a ja sie zastanawiam po co w ogóle ktoś wymyślił taką głupotę przecież w
      samochodach formuły 1 ich nie ma. także radze ci croma jak chcesz być trendy to
      wymontuj wszystkie jak najszybciej:)
    • j_karolak Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? 22.10.07, 13:14
      Berz sensu najeżdżacie na kolesia. Widać ubodło Was mocno. Dla mnie
      też wycieraczki na tylnej szybie to obciach. Sam takie miałem więc
      wiem. Na szczęście szybko zdemontowałem żeby sobie wsi nie robić.
      Pewnie, że można z tym jeździć tylko po co? To tak samo jak z
      naklejanymi na maskę klekasami - tyle samo pożytku i takiego samego
      blasku nabiera. Zresztą po wycieraczkach na tylnej szybie, a w
      szczególności na reflektorach, poznać snoba i chama!!!
      • Gość: Lehoo Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? IP: *.globalconnect.pl 22.10.07, 20:10
        Miałem kilka samochodów. Przeważnie kombiaki. Wycieraczka tylnej szyby była
        bardzo potrzebna. Ostatecznie trzeba założyć, że samochód projektują znawcy
        tematu. Komentarze negatywne n/t ww wycieraczek moich przedpiśców są żenujące.
        Pozdrawiam.
    • Gość: ja serio mim że to humorum IP: 62.29.248.* 22.10.07, 13:15
      Pytanie całkiem serio

      Dlaczego żaden z samochodów 2- czy 4- drzwiowych nie ma wycieraczek
      z tyłu a mają je prawie wszystkie 3- lub 5-cio drzwiowe ?

      Czy to jakis problem techniczny czy kwestia zwyczajowa ?

      Sam od niedawna jeżdzę 4-drzwiowym i ciągle odruchowo szukam
      włącznnika wycieraczek tylnych.
      • zigzaur To wynika z własności aerodynamicznych 22.10.07, 13:23
        Samochody o nadwoziu typu combi i niektóre o nadwoziu typu hatchback znacznie
        intensywniej zakurzają się na tylnej ścianie niż samochody typu sedan.

        Równie dobrze można dyskutować:
        Po co rozrusznik, skoro można odpalać na korbę?
        Po co tapicerka, skoro siedzenia mogą być drewniane?

        • facettt ze tez autor watku tego nie wie... 22.10.07, 15:00
          przy deszczu mam w Renault Kangoo zablocona szybe
          juz po 5-ciu minutach.
          • zigzaur Re: ze tez autor watku tego nie wie... 23.10.07, 00:23
            No cóż, do niedawna brak prawa jazdy był w Polsce atutem, nawet politycznym.
        • Gość: tomasso Re: To wynika z własności aerodynamicznych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.07, 01:52
          Zgadzam się w całej wysokości !:)
          Wycieraczka z tyłu to konieczność a nie obciach ...
          Lecz wycieraczka w środku samochodu .... no ciekawe czy łapie się na
          obciach czy może na luxus ... i to przez duże L :)
      • gringoss Re: serio mim że to humorum 22.10.07, 13:27
        3 i 5-cio drzwiowe to hatchback-i. Mają wycieraczki bo podności sie
        cały tył (tylne drzwi) łącznie z mechanizmem wycieraczek. W sedanach
        podnosi się tylko klapa bagażnika i był by problem z mocowaniem
        mechanizmu. Poza tym, w sedanach szyba jest zamontowana pod większym
        kątem niz w hatchbackach i może nie jest potrzebna wycieraczka. Woda
        lepiej spływa.
        Taki mi się wydaje;P
        • Gość: ja Re: serio mim że to humorum IP: 62.29.248.* 22.10.07, 15:10
          argument z mocowaniem mechanizmu do mnie przemawia (chociaż gdyby
          się uprzeć to wszystko wszędzie można zamocować). Natomiast z
          praktyki powiem że w sedanach wycieraczka tylna jak najbardziej by
          się przydała - np. Opel Vectra
          • swoboda_t Re: serio mim że to humorum 22.10.07, 16:16
            Mocowanie to nie problem - jest kilka sedanów wyposażonych w
            wycieraczki. Montowane są zwykle "w szybie", razem z całym
            mechanizmem. Technicznie to nie problem. Ja też mam sedana i w
            deszczu jest ok, natomiast jak sypnie śniegiem to wycieraczka by się
            przydała. Obecność w autach typu kombi czy hatchback wynika z
            aerodynamiki - długi tył sedanów powoduje, że brodzi się pas tylny i
            klapa, w nadwoziach kończących się bardziej pionowo woda i syf
            osiadają na szybie. Ot cała tajemnica :)

            P.S.: Ja na miejscu autora poszedłbym dalej. W życiu jeździłem już
            autami pozbawionymi pasów, lusterek, świateł stop, sprawnych
            reflektorów czy przednich wycieraczek a nawet skrzyni biegów
            (działał jeden) i dojechałem, żyję. Można więc śmiało stwierdzić, że
            ich obecność daje świadectwo jeszcze większego burżuazyjnego
            buractwa niż jakaś tam wycieraczka na zadku.
            • swoboda_t Re: serio mim że to humorum 22.10.07, 16:25
              "brudzi się pas tylny"
        • Gość: akwe Re: serio mim że to humorum IP: *.zabka.pl 22.10.07, 16:35
          Chyba dobrze Ci sie wydaje. Choc mnie ten brak wycieraczki
          przeszkadza. I to nawet bardzo.
        • dr_pitcher Re: serio mim że to humorum 23.10.07, 03:43
          troche nielogiczne z tym mocowaniem: z przodu wycieraczki sa, klapa tez i
          problemu nie ma.

          co do splywania - to samo - grawitacja - szybciej splywa jak szyba jest prostopadla

          natomiast zgadzam sie z przedmowcami co do wiekszego zabrudzania hatchbacka czy
          combi
      • tomek854 Re: serio mim że to humorum 22.10.07, 19:29
        Bo tylna wycieraczka jest równoważnym ekwiwalentem otworu drzwiowego. A porządne
        auto powinno mieć parzystą ilość drzwi. Dlatego jak auto ma nieparzystą ilość to
        dodaje się wycieraczkę :-)
    • Gość: PPP Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? IP: 151.92.176.* 22.10.07, 13:16
      Obciachem są wycieraczki przednie, które składają się na krzyż.
      • 36krzysiek Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? 22.10.07, 13:20
        Tylna wycieraczka w sedanie trochę dziwnie wygląda, choć starsze
        Peugeoty miały montowane. Od kiedy jeżdzę sedanem doatrło do mnie
        jak jej brakuje.
      • Gość: yglo Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? IP: *.interpolska.pl 22.10.07, 16:08
        A co masz do wycieraczek na krzyż? KJak sobie wyobrażasz montaż
        wycieraczek w vanach??
      • Gość: Ciekawski Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? IP: *.chello.pl 22.10.07, 22:46
        Wycieraczki na krzyż? Amen.
    • Gość: Arturek A ja w moim BMW ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.07, 13:34
      A ja w moim BMW kombi:
      - brak tylnej wycieraczki
      - z przodu jedna na sztorc
      - CD pod lusterkiem
      - "małysz" na masce
      - trzy paski na dresiku i drzwiach samochodu
      - podświetlenie "UFO"
      - pluszowe kostki przy lusterku
      - gleba, że aż szura na płaskim
      pozdrawiam wszystkich uzytkowników marki
      • Gość: polikarp Re: A ja w moim BMW ... IP: *.infoplus.com.pl 22.10.07, 13:50
        Ja to bym w ogóle nie montował w samochodach kierunkowskazów. I tak
        większość kierowców albo ich ich nie używa, albo tak używa, że włosy
        dęba stają, to po co przepłacać?
        • Gość: gosc Re: A ja w moim BMW ... IP: *.eranet.pl 22.10.07, 14:10
          dla jeżdzących po "mieście" i tylko latem to nawet dach nie jest
          potrzebny.

          Kazda z wymienionych wycieraczek sprawdza sie w trasie , a na
          reflektorach zminą to jest wygoda . Nie trzeba stawać w nocy i
          przecierać świtała z błota i śniegu.
          Jeżdze ~80.000-100.000 rocznie

          pozdrawiam
          p.s.
          obciach to tuning w wersji polskiej...
        • Gość: art Re: A ja w moim BMW ... IP: *.toya.net.pl 22.10.07, 14:39
          a poza tym, przecież każdy wie dokąd jedzie... ;)
      • Gość: maluszek Re: A ja w moim BMW ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.11.07, 22:01
        arturek-typowy wiochatuning
    • Gość: zgryzot Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? IP: *.kolornet.pl 22.10.07, 14:22
      Posiadanie samochodu samo w sobie jest obciachem. Plusów też żadnych nie ma -
      ani to tanie, ani przestrzeni nie oszczędza, ani o wygodzie trudno mówić.. W
      środkach masowego transportu to sobie człowiek nogi na sąsiedni fotel wyłoży,
      jak błoto pośniegowe się na butach ostało to jeszcze można o pseudotapicerkę w
      MPK wytrzeć, jak nie przyjeżdża autobus, to organizm spala więcej kalorii na
      ogrzanie się, jadąc można pooglądać reklamy na LCD (niestety, tylko w nowszych
      wozach) albo jak jest otwarte okno, zagrać w "omiń łupież lecący z głowy
      współpasażera" - nikt mi nie powie, że publiczny transport ssie!!!
      • Gość: szmatan Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? IP: 131.207.206.* 22.10.07, 14:39
        do niezaprzeczalnych atrakcyj MPK zaliczyłbym jeszcze wdychanie smrodu starej
        baby, której "woda gnojowa" śmierdzi gorzej niż 3 żuli, niemytych od 3 miesięcy.

        oraz wracanie nieśmiertelnym (nieumarłym?) Ikarusem (aka trzęsący szybami) na
        kacu. polecam
        • Gość: Bartek Ja mam zawsze miejsce siedzące IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.07, 15:50
          Ja jak jadę MPK to zawsze mam miejsce siedzące i duzo wolnego
          miejsca dookoła. Nie wim czy to ma związek z tym, że kompiel miałem
          w ostatnią Wielkanoc?
    • Gość: Chris Czyli lusterko wsteczne to obciach ? IP: *.elknet.pl 22.10.07, 14:23
      Moje lusterko wsteczne jak tylna szyba jest przysypana śniegiem, błotem, kurzem
      nie chce działać. A jak włączę wycieraczkę i szyba staje się przejrzysta to
      działa. Czyżby jedno z drugim miało coś wspólnego? a może jazda z czystymi
      szybami nie jest na topie ?
      • Gość: Fachowiec Re: Czyli lusterko wsteczne to obciach ? IP: *.ghnet.pl 22.10.07, 14:35
        Masz zwarcie instalacji i jeden włacznik włącza ci równoczesnie tylną
        wycieraczkę i wsteczne lusterko.
        • Gość: Pawel Re: Czyli lusterko wsteczne to obciach ? IP: *.ipp-hgw.mpg.de 22.10.07, 17:33
          Nie mozna sie nie zgodzic. Kiedy zostane doswiadczonym inzynierem zaangazuje sie
          w projekt samochodu ograniczonego do tego co piszczy lub/i miga, i to w
          standardzie..
    • Gość: zdeletuj blondynki Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.07, 15:19
      kretynko ...jestes naturalna blondynka czy farbowana?
    • Gość: krzysiek Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? IP: 81.190.126.* 22.10.07, 15:23
      no jezdza bez ale czy napewnno wg ciebie to obciach?
      i co decyduje ze tak sadzisz?kształt?bałgan w lusterku a moze cos innego?
    • vtec_z Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? 22.10.07, 16:05
      Mało hardcore'owe odkrycie...
      Wycieraczki przednie są większych obciachem...
      • Gość: Aniek Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? IP: 80.50.235.* 22.10.07, 16:26
        Peugeot 106 rocznik 2001 sportowa wersja - ma wycieraczkę na tylnej szybie.
        Przydaje się :)

        Obciach to np. wszystkie wieszadełka przy lusterku i inne tandetne ozdoby, a nie
        praktyczne rzeczy, które ułatwiają życie :)
    • Gość: naprawdetrzezwy Myslisz się ogromnie. IP: *.axelspringer.pl 22.10.07, 17:46
      Myślisz, że myślisz.
      A ty tylko kombinujesz i wydaje ci się.

      (i nie, nie posiadają, a nie mają)
    • schwarze_sonne Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? 22.10.07, 18:04
      Gość portalu: cromi napisał(a):

      > mysle ze wycieraczka jest nikomu nie potrzebna
      > to taki dodatkowy drobiazg dla naiwnych
      >

      idiotka...normalna idiotka...rotfllllll
      najwiekszy obciach to skretyniałe odmożdzone pindy zakładajace takie
      wątki,powinno sie was humanitarnie usypiac jeszcze w dziecinstwie.
    • Gość: cromi Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? IP: *.57.jawnet.pl 22.10.07, 18:36
      niektorzy nie zdaja sobie sprawy o czym pisze

      kilka przykladow:
      audi s4 v8
      mercedes 211 3,0 cdi
      lexus gs 430

      zeby nie bylo ze tylko sedany

      coupe
      mercedes 500 cls

      mam wyliczac dalej?

      imho wycieraczki tylnej szyby to polsrodek

      komus nie chcialo sie ksztaltowac karoserii
      wiec pyknal popierdujaca wycieraczke
      malo tego
      zamias tworzyc kanal grzewczy tylnej szyby
      poprowadzil 2 kabelki
      i upstrokacil szybe nadrukiem grzewczym

      no super
      nic tylko plakac;)

      czesto widze popierdywaczy na swiatlach;)


      nie slysze

      widze jak wycieraczka podskakuje na szybie:)

      pzdr.

    • mohyl Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? 22.10.07, 19:14
      jezu, Ty masz dopiero problemy !
    • raven40p Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? 22.10.07, 19:19
      naiwna to jest twoja wypowiedz.
      kazde usprawnienie jest potrzebne gdyz zwieksza bezpieczenstwo
      ruchu, dlatego sie je oferuje i znajduje odbiorcow.
      uwazasz, ze miliony ludzi sa naiwne?
      • Gość: cromi Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? IP: *.57.jawnet.pl 22.10.07, 19:44
        bezpieczenstwo nie zalezy od wycieraczki

        osobowki to maly szczegol
        w ruchu drogowym

        wiekszosc to auta ciezarowe
        bez tylnej szyby
        i pieska z niebieskimi diodami w oczach:)

        czytasz ze zrozumieniem?
        wycieraczka tylnej szyby
        to kompromis
        pomiedzy projektem a cena auta

        wybierasz tansze
        twoja brocha
        tylko nie mysl ze nikt tego nie zauwazy;)

        pzdr.
        • Gość: zbigg Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? IP: 217.153.136.* 23.10.07, 08:41
          > tylko nie mysl ze nikt tego nie zauwazy;)

          No a ja tyle czasu myslalem ze ukryje ile kosztowala moja nastoletnia Astra ...
          I dziwiłem się, że laski nie sikają na mój widok jak się nią po wiosce wożę ...
          cóż za zawód ...

          a tu eureka, wystarczy zdemontować tylną wycieraczkę i ... moja fura nabieże
          szlachecko/burackiego wyglądu ala BM coś tam ... i ... wszystkie laski na wiosce
          są moje! ;)

          Więcej takich złotych myśli ... :D
    • tomek854 Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? 22.10.07, 19:32
      Sama wycieraczka to tam jeszcze. Ale co powiecie na wycieraczce w _skodzie_ NA GAZ!?
      • avionetka82 Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? 22.10.07, 20:10
        tomek854 napisał:
        > Sama wycieraczka to tam jeszcze. Ale co powiecie na wycieraczce w _skodzie_
        NA_GAZ!?

        a co ma piernik do wiatraka?
        • Gość: zbigg Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? IP: 217.153.136.* 23.10.07, 08:44
          W szkole nie byłeś ? Z wiatraka jest prąd/miele mąkę ... a piekarnia czago
          potrzebuje !? A skąd się biorą pierniki ... ?
          Wiatrak jest prapradziadkiem każdego piernika ...

          A skoda na GAZ to rzeczywiście i to z tylną wycieraczką to rzeczywiśie obciach.
          Jak zrobić z niej BEEMKE ? Zdemonotować wycieraczkę ...
    • Gość: reryi Cała prawda w oporach powietrza-sedan hatchback :) IP: 83.14.207.* 22.10.07, 20:21
      a wy tak się wysilacie.....echhhh
      • Gość: reryi Re: Cała prawda w oporach powietrza-sedan hatchba IP: 83.14.207.* 22.10.07, 20:25
        2 fakt to to,że szyby w sedanach sie nie brudzą
      • Gość: Adam Re: Cała prawda w oporach powietrza-sedan hatchba IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.11.07, 15:27
        Heh, krótko i na temat :) Sadany nie musza mieć wycieraczek, mają tak
        wyprofilowany tył. 5 i 3 drzwiówki wycieraczki posiadać muszą. Chyba że jak w
        ciężarowych, jeździmy na lusterka boczne i parkujemy na wyczucie :)
    • Gość: kinia Re: wycieraczka tylnej szyby obciach? IP: *.aster.pl 22.10.07, 20:36
      ja tam sie nie zgadzam. Teraz jak kupowałam auto to chciałam sobie kupić taką
      honde ciwik srebrna i sie okazało że nie ma wycieraczki wiec kupiłam sobie
      zamiast tego dwa punta. honda fajna była, ale bez wycieraczki to ja nie chce. a
      punta mi pasuja do bucików. czerwone do kozaków a srebrne do ballerinek. i
      spojlerek ma prawie taki sam.
      pzdr kierowcow

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka