Dodaj do ulubionych

Skalne Miasto w Czechach z 2-latkiem?

02.05.07, 14:07
Czy 2-latek da radę przejść Skalne Miasto? Czy też trzeba dla niego wziąć
nosidełko? Może ktoś się podzieli wiedzą jak tam wygląda? Czy ścieżki są
łatwe? Czy są jakieś odcinki "niebezpieczne" dla dziecka? Bardzo proszę o
info.
Pozdrawiam,
Lena
Obserwuj wątek
    • kasper68 Re: Skalne Miasto w Czechach z 2-latkiem? 02.05.07, 18:15
      najpierw trasa prowadzi po równym , dopiero później do jeziora trzeba się
      wdrapywać po schodkach, dosyć stromych. Ale od tego miejsca można też wybrać
      inną trasę, chyba też w miarę łatwą - nie wiem, my pływaliśmy po jeziorze,
      potem poszliśmy dalej, czasami było dosyć stromo ale dla nas to nie był
      problem - byliśmy z siedmiolatkiem.
      • goldenboy2 Re: Skalne Miasto w Czechach z 2-latkiem? 02.05.07, 19:01
        jeśli chcesz przejść na piechote to nie polecam z dwulatkiem poprostu nie dasz
        rady w niektórych momentach samemu jest trudno wejść lub zejść po stromych
        schodach, ale mozna popływać statkiem i pochodzić po równych miejscach, polecam
        inne miejsca w czechach atrakcyjne dla dwulatka np zoo lub cetrum babilon w libercu
    • pawel_zet Re: Skalne Miasto w Czechach z 2-latkiem? 02.05.07, 22:45
      Skalne miastą są dwa: w Teplicach nad Metują oraz w Adrszpachu. W Telicach (IMO
      tam jest ładniej) jest prawie całkiem płasko, wspinaczka po stromych schodach
      jest tylko na ruiny zamku, ale to dodatkowa atrakcja, jeśli będzie zbyt trudno,
      można sobie podarować. Myślę, że spokojnie można dać sobie radę bez nosidła,
      ale radzę je jednak wziąć, bo dziecko może się zmęczyć, a szkoda będzie
      zawracać bez zwiedzenia całości. W Adrszpachu są wspomniane schodki, ale są one
      krótkie, moim zdaniem spokojnie da się je przejść nawet z dwulatkiem na rękach.
      BTW: właśnie teraz stukam sobie z Czech. Jestem w Jesenikach i codziennie
      wchodzę sobie całkiem wysoko w góry, wioząc mojego dwulatka w wózku. Czesi mają
      sporo tras rowerowych. Tam, gdzie przejedzie rower, zazwyczaj przejedzie też
      wózek.
    • jusytka Byliśmy z roczniakiem 02.05.07, 23:10
      Oczywiście w nosidełku i nie wyobrażam sobie tam 2-latka nie w nosidełku wink
    • b.bujak Re: Skalne Miasto w Czechach z 2-latkiem? 03.05.07, 11:39
      ponieważ mieszkam niedaleko i bardzo lubię to miejsce, to często tam bywam -
      ale z moim synem (2l) jeszcze sie tam nie wybralam, bo po pierwsze sam nie da
      rady przejsc a po drugie mysle, ze to dla niego nie jest jeszcze atrakcyjne
      miejsce, znudzi się i na pewno bedzie dopominal sie noszenia
      pare lat temu bylismy tam z ok.2-letnią siostrzenicą i prawie cała droge
      spędzila w nosidelku
      • kuchcik77 Re: Skalne Miasto w Czechach z 2-latkiem? 03.05.07, 22:40
        Własnie wrócilisy z 13miesieczniakiem, Spalismy na kampingu Kamenec, w górnej
        cześci Teplic. Sami Polacy i to w zatrważającej ilości w skałach. Na szczęście
        można znależć mniej uczęszczane szlaki, npzielony wychodzący włąsnie z Camp
        kamenec.Ogólnie w dzień bardzo wiało a w nocy przymrozi. Polecam pensjonaty ale
        obecnie weszystkie zajete. Dwulatek raczej nie pzrejdzie zbyt dłuiegoodcinka,
        poza tym zmeczy sie i niebyt będzie miał co wspominac. Dla takich szkrabów samo
        bycie na łonie natury, trawka hustawka piasek to już zabawa.
        Proponuje pzyjechac w mniej obleganym terminie i z dzieciakami w wieku
        wczesnoszkolnym
    • agniecha281 Re: Skalne Miasto w Czechach z 2-latkiem? 04.05.07, 11:20
      Ja byłam z 2 latką w Adrszpachu.Byliśmy z wózkiem.Szlak nie jest nie do
      pokonania.Część trasy wózek znosiliśmy po wąskich schodach...ale naprawdę jest
      to do przejścia.Nie widzę problemu aby z 2 letnim dzieckiem tam spędzić czas.Jak
      wchodziliśmy nad jezioro do góry,wózek został przy kasie na dole.Potem go
      odebraliśmy.
    • lena99 Dziękuję serdecznie za wszyskie posty! n/t 08.05.07, 22:03
    • scubabe Re: Skalne Miasto w Czechach z 2-latkiem? 16.05.07, 11:00
      Wszytko niestety zależy od rodziców, jak rodzice niedają rady to i dzieci
      niedają rady, jak rodzice są znużeni ogladaniem to i dzieciaki również. Nasz
      mała uwielbia piesze wycieczki, jak miała 1,5 roku przeszliśmy na morskie oko
      troche w nosidle troche na nogach miała radoche, jak miała niewiele ponad dwa
      lata pojechaliśmy w Błędne skały i do skalnego miesta żadych problemów sama na
      przeszła trasy nawet te trudne, teraz ma 4lata i w weekend majowy byliśmy na
      kasprowym na piechty (zero narzekania) ale może dlatego że my zawsze w wolnej
      chwili jedziemy na jure krakowsko-częstochowsaką - polecam jako trening przed
      wyjazdem na piesze wyciecki
      • mal_art Re: Skalne Miasto w Czechach z 2-latkiem? 16.05.07, 18:19
        Zgadzam się z Szanownym Przedmówcą, jeśli Tobie to sprawi przyjemność to dziecku
        prawdopodobnie też. My byliśmy w Skalnym Mieście z półtorarocznym Młodym, fajnie
        było, podobało się i jemu, i nam. Nosiliśmy go w nosidełku na plecach (było
        jedfno miejsce, gdzie trzeba było zdjąć i przenieść, żeby nie utknąć), często
        wypuszczaliśmy na wolność na płaskim i tam, gdzie było coś ciekawego (np.
        mrówka), nawet po niektórych schodkach sam właził i miał radochę nieziemską!
        Spaliśmy w schronisku w Teplicach, odwiedziliśmy oba Skalne Miasta, niestety
        trochę tłoku było, bo nasz długi weekend. Trzeba tylko coś ciepłego zabrać, na
        te przejścia w chłodzie (jeden wąwozik nazywa się "Sybir" i cały czas śnieg tam
        leży.
        Miłych wrażeń.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka