Forum Dom Materiały budowlane
ZMIEŃ
      futryna

futryna

(8 wyników)
    • Witam! Chciałabym wymienić futryny w drzwiach wewnetrznych w bloku z lat 80-tych. Znalazałam ekipę która żąda za demontaż i montaż 250 zł. Czy to dużo? Dodam, że mieszkam 50 km od W-wy. Z góry dzieki
    • Proszę o pomoc,jak pozbyć się kleju z resztkami taśmy papierowej z futryn drzwi.Bardzo pracowicie ja zakleiłam przed wykonywaniem gładzi i malowaniem no i teraz nie mogę tego wyczyścić!Futryny są z matowo lakierowanej sosny(miękkie!)oraz inne białe,czymś okleinowane- chyba jeszcze bardziej delikatne.Wszystkie sposoby już chyba stosowałam,polecane mi np.w Castoramie rozpuszczalniki "do zmywania metek" itd,najbardziej efektywne jest jednak jak dotąd usuwanie mechaniczne,ale b.praco...
    • Witam ,jakiego narzedzia uzywacie do zdzierania farby z futryn dzwi? szpachelka slabo sie sprawdza,moze macie jakis patent?;-)
    • Witam Na dniach wpowadzam sie do nowego mieszkania i przez wakacje chcialem je troche podremontowac stad moje pytania 1) czy ktos z was probowal w jakis sposob maskowac, lub w jakis sposob zmienic wyglad metalowych futryn drzwi wewnetrznych?W mieszkaniu ktore wynajmowalem futryny sa obite drewnem i wyglada to calkiem przyzwoicie. Moze ktos z was robil takie obicia wlasnorecznie? z jakich desek takie cos zrobic i w jaki sposob przymocowac deski aby wygladaly estetycznie i dobrze sie trzymaly...
    • co najpierw położyć panele podłogowe czy wstawić drzwi wewnętrzne?
    • Jak w temacie - co pierwsze - montaż drzwi wewnętrznych, czy układanie parkietu? Przy założeniu, że otwory mają odpowiednie wymiary, nie będzie kucia.
    • zakupiłam drzwi wewnętrzbne,okazała się jednak ze mam za niskie futryny, czyli za wysokie drzwi, pan od mntażu powiedział że mi drzwi tyle-6 cm nie obetnie...bo stracę gwarancję(w środku mają plaster miodu). Chyba, że wyrażę zgodę ze robię to na własne ryzyko. jest drugie wyjscie: skuc futryny, ale naruszę wtedy ich kostrukcję, mogą pójść tynki , pękać ściany itd niezliczone przeciw jakie słyszałam od murarzy...nie wiem jednak na ile to prawda a na ile brak chęci do mozolnej prac...
    • Witam chcialbym abko ktos kto juz to robil a mianowicie wstawial w scianki gipsowo kartonowe oscieznice opisal to krok po kroku od czego zaczac i na czym skonczyc aby drzwi eleganko sobie wisialy na nowej futrynie. Nie chce byc lzejszy o 150 zł. bo tyle u nas to kosztuje wiec wole sam sie podjac tego zadania. Wielkie dzieki osoba, ktore zechca mi pomoc.
    Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się