Forum Kuchnia Wegetarianizm
ZMIEŃ
      obiad

obiad

(17 wyników)
    • >Lew Tołstoj , wielki pisarz rosyjski, był wegetarianinem i aktywnym propagatorem wegetarianizmu. > Jego córka AlexandRA W KSIĄZCE A LIfe of my father wspomina wizytę sojej ciotki na obiedzie u Lwa Tołstoja > "Ciotka lubiła dobrze jeśći gdy podano do stołu jedynie wegetariańskie dania była oburzona i powiedziała że nie będzie jeść tego okropnego żarcia i zażądała by podano jej ulubione danie, kurczaka. Następnym razem gdy przyszła na obiad zdziwiła się bardzo że do nogi...
    • Klasyczna wielkopolska kuchnia dostosowana do wersji wege... 1 kilogram ziemniaków 0,7 kg marchwi, pietruszka, seler 400g dobrej śmietany ziele angielskie, sól, pieprz, (inne ziółka jak ktoś ma ochotę poeksperymentować... wegeta zamiast powyższego też może być) Warzywka w kostkę i gotowac do miękkości z przyprawami. Po ugotowaniu zaciągnąc śmietaną. I juz... :))) Czasami dodaję na koniec posiekaną drobno zieleninę Latem (w sezonie znaczy) lubię dodać do tego pokrojone drobno i ugoto...
    • nie znosze chodzic na obiadki do znajomych gdzie wszyscy zachwycaja sie pysznym obiadkiem z miesa, ktore dla mnie po prostu smierdzi i trace totalnie apetyt na przygotowane specjalnie dla mnie pyszne jedzonko. jejku mieso tak wyglada ze chce mi sie.. :( Naprawde takie wizyty sa czasami ponad moje sily :(
    • wegetarianskie?? Jestem na diecie a nie jem miesa..
    • I zastanawiam sie, jak mozna podawac ludsziom takie g.... Zamowilam golabki z kasza gryczana i rzeczywiscie dostalam dwa golabki wypelnione jakas dziwna breja z rozgotowanej kaszy chyba gryczanej, polane obficie czerwona ciecza o konsystencji wody... Za 8.5 moglabym zjesc lepszy obiad w normalnym barze, ale bylam ciekawa, jak jest w tym wychwalanym przez wege green way'u. I juz wiem.. Bleeee... Jak mozna to jesc...
    • Witam jestem tu nowa. Chciałam zapytać wegetarian gdzie mozna kupic(jesli?) kuskus w dużych paczkach? Tzn te z marketów musiałabym robic dwie na 1 obiad, zbankrutuję... moze mozna gdzies większe? Jesli to ma znaczenie, mieszkam w Gliwicach. Pozdrawiam, Ania
    • Hejka, szukam jakiejś inspiracji i pomysłu na mój jutrzejszy obiad. Coś łatwego i smacznego bo nie wiem na co mam ochotę. Może macie jakieś pomysły którymi chcielibyście się ze mną podzielić :-) dzięki kasiula
    • Ja mialam spaghetti po bolonsku (cebulka, pieczarki, mielona wolowina, pomidory, czosnek i suszone ziola) o tego czerwone winko i zyc nie umierac. Dobry jest tez makaron z sosem smietanowym z lososiem, ale to moze za tydzien. A jutro beda pieczone filety z kurczaka w takiej fajnej marynacie (sos sojowy, vegeta, majeranek, czosnek, majonez). Bardzo dobrze smakuja tez na zimno na kanapce z dodatkiem pomidorka.
    • Zdecydowałam się przestać jeść mięso,którego i tak specjalnie nie lubię i jem w małych ilościach, z wyjątkiem ryb,choć i ich nie jem zbyt często.W domu rodzinie robię obiady z mięsa-nie jestem w stanie ich jeść, a kiedy jem poza domem to nie dlatego, że mam na nie ochotę ale specjalnego wyboru nie ma.Postanowiłam więc zmienić dietę.Ale nie mam czasu codziennie coś sobie gotować wegetariańskiego.I mam pytanie.Jak praktycznie wygląda wasz dzień jeśli chodzi o jedzenie.
    • Słuchajcie mam pytanie trochę dziwne, takie jak w temacie, już wyjaśniam o co mi chodzi. Mąż jest typowym mięsnym pochłaniaczem, dla niego nie ma posiłku bez mięsa. Jak dostaje zupę to pyta co jest na obiad. On potrafi gulasz zjeść na śniadanie. Zresztą pewnie każdy z Was zna ten typ faceta, więc wiecie o co chodzi. Problem polega na tym, że mnie nigdy za bardzo mięso nie smakowało, źle je znoszę i gotowałam dla nas wszystkich to samo, ale sobie nie nakładałam mięsa a dziecku nie dawała...
    • Mam mały problem. Muszę zorganizować śniadanie, obiad i kolację dla Żydów. Kompletnie nie wiem co Oni jedzą! Proszę o pomoc! Dziękuję
    • Witam, jestem początkującą wegetarianką i proszę o pomoc. Trochę czytałam i co nieco wiem, ale czy ktoś mógłby mi napisać, powiedzmy coś w stylu przykładowego jednodniowego jadłospisu. Jak jecie, aby wszystko było w porządku, czy przechodząc na wegetarianizm, robiliście to stopniowo czy od razu mięso na bok? Mam wiele pytań i wątpliwości....
    • No właśnie. Mój narzeczony wcina mięsko... Czy ktoś też tak ma,że jego druga połówka je to , czego Wy nie ;-)??? Jak sobie radzicie? Pewnie w przyszłości będę mu gotowac obiady...Co zrobić by wilk był syty i owca cała? Nie chcę go zmieniać! Pytam, jak to wygląda u Was... Pozdrawiam!
    • Nazywam sie Asia. Przez jakis czas czesto bywalam na waszym forum. Nie jadlam miesa przez 2 miesiace i bylam bardzo szczesliwa. Ostatnio moi rodzice stwierdzili, ze tak dalej nie bedzie... Mimo ze klócilam sie z nimi przez jakis czas, nie zrozumieli. Juz nie mam sily na klótnie. W zwiazku z tym ze nie jadlam miesa, krzyczeli ciagle na mnie, powiedziali ze nie wyjade na zadne kolonie, wycieczki, zabraniaja mi sie spotykac z kolezankami(jedna z nich jest weganka i twierdza ze to prz...
    • witam wszystkich. jestem miesozeca i chyba mam tego miesa dosyc. tylko ze nie potrafie sobie wyobrazic calego pozniejszego zycia bez miesa. i nie chodzi tu o chec jedzenia ale o wszystkie obiady imprezy. nie jestem kucharzem i nie znam sie na wegetarianskim jedzeniu.czy mozna przetrwac? czy nie bede zalowal swojej decyzji? jak mozna zaczynac?
    • Trzeba dawać odpór miesożernemu chamstwu które wpierdziela sie na forum bez zaproszenia i tu spamuje. Te bydlaki nie mają za grosz sumienia i wydaje im się że mogą zabijac i niszczyc wszystko co im sie nawinie pod rękę. Ciemnogród ciagle stara się osmieszać to co piekne i dobre ale nie uda mu sie Tłustokwąsnej chołocie mówmy stanowcze NIE!
    • no wlasnie,jak sobie radzicie z obrazonymi ciociami, znajomymi i innymi ludzmi, u ktorych z jakis powodow jestescie zmuszeni/macie przyjemnosc jesc i odmawiacie np. jedzenia zupy na kosciach? mi jest przykro kiedy obmawia sie mnie o brak dobrego wychowania czy jakies dziwactwa tylko daltego, ze nie jem miesa. "raz moglabys zjesc"-tak tlumacza...nie pomaga wyjasnianie,ze nie jem 7 lat i mieso dla mnie nie jest pokarmem. nie pomaga,ze jestem buddystka i nie jem zwierzat...ostatnio tlu...
    Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się