Forum Auto-Moto Motocykle
ZMIEŃ
      olej

olej

(252 wyniki)
    • Co sądzicie o sklepie Super Oleje w Tychach ul Wieniawskiego 4
    • Witam! Jakiś czas temu zakładałem wątek o zaparowanym szkiełku poziomu oleju w Er5. Ostatnio zauważyłem, że od środka jest białe. Jak się okazało na korku wlewu śmietana- płyn chłodniczy w oleju. Olej zmieniałem przed zimą. W zimę przepaliłem 3-4 razy(już wiem, że niepotrzebnie). Jakiś tydzień temu ogarniałem motorek na wiosnę i w zbiorniczku płynu chłodniczego było sucho, zalałem nowym płynem i od tego czasu-80 km-nic nie ubyło. Spuściłem olej i jest taki jaki powinien być. A zatem co robi...
    • Witam forumowiczów. Może poradzi mi ktoś jaki olej mam zalać przy najbliższej wymianie. Jadąc do serwisu z zamiarem kupna 10W40, właściciel owego serwisu poradził mi, abym kupił 20W50. Przypominam, że motocykl to kawasaki ER 5 z przebiegiem 25000. w sezonie nie jeżdżę bardzo dużo, a jeśli już to głownie poruszam się na miejscu, tj. po mieście i częste wyjazdy ok. 20 km za miasto. Proszę o szybką odpowiedź.
    • Po zimowej przerwie zajrzałem do sprzęta(kawasaki vn 800 drifter)co by powymieniać filtry,olej itd. i zauważyłem w po odkręceniu obudowy filtra powietrza znajdującą się niewielką ilość oleju.co może być przyczyną pojawienia się oleju w obudowie filtra powietrza?ktoś już przerabiał coś takiego?
    • Chodzi mi o specyfik PM XERAMIC dodawany do oleju silnikowego.W prasie samochodowej są różne opinie.Jeżeli używaliście w motocyklu,napiszcie o efektach.To nie jest reklama!Po prostu bym chciał się dowiedzieć.
    • Witam ! Chciałem się Was poradzić. Właśnie kupiłem piękną aprille pegaso 650 z 98 roku. Motor ma na 100 % oryginalny przebieg 6000 km!!! Poradźcie, jakie czynności obsługowe powinno się w nim wykonać. Oczywiście podstawa to wymiana oleju, ale jak sprawdzamy poziom? Słyszałem różne opinie - podobno zaraz po zgaszeniu rozgrzanego silnika - czy to prawda??? Dziękuję za wszystkie rady i pozdrawiam!!!
    • witam Dziś zmieniałem w moim moto olej na swieżutki. Zastanawia mnie jedna sprawa przy spuszczaniu starego oleju był on bardzo gęsty a świeży jest rzadki.Czy to normalne? silnik 4takt 600cm sprzęgło pracuje w tym samym oleju co silnik. pozdrawiam
    • witam wszystkich...jaki olej mam wlać do Wild Stara.Zalałem Motulem 20W50 Syntetyk i klepie jak cholera,nie wiem na jakim jeżdził wcześniej,z góry dzięki za info.....krystian
    • Siem :). Mam pytanko, orientuje się może ktoś ile kosztowałaby naprawa silnika, a dokładnie defektu w postaci: Silnik pali, ale włącza się kontrolka ciśnienia oleju. Nadmienię, że jest to Ducati 748 S z '98. Co może być przyczyną? Oczywiście zbyt wysokie ciśnienie oleju, ale jeśli "przelać" olej to to się znów włącza? Jakieś pomysły? Pozdrawiam :).
    • witam czy moge wlac do motocykla olej agip 15w50 syntetyczny, gdy producent zaleca taki sam ale mineralny.motocykl cagiva canyon z 96 roku. pozdrawiam
    • mam wpisane w ostatni przegląd w niemczech że nalany jest olej castrol actevo 20w-50 (bmw (f650gs)u nas takiego nie ma czy mogę nalać motula 20 w 50 mineral czy to jest to samo? bo w/g różnych źródeł raz ten castrol to półsyntetyk raz mineralny. pozdrawiam
    • Szacowni koledzy,no to jak to jest z tymi olejami? www.animegame.com/cars/Oil%20Tests.pdf
    • Witam. Kto Mi podpowie jak wymienić filtr oleju w motocyklu Honda CBR 600 F1? Jaki klucz potrzebuje do odkręcenia filtra, znajomy mechanik powiedział, że można odkręcić przy pomocy ścisku stolarskiego. Proszę o pomoc w doborze filtra. Pozdrawiam.
    • Witam serdecznie, Mój problem polega na przygotowaniu motoru do przyszłego sezonu może nie w dosłownym znaczeniu tego słowa,ale jestem posiadaczem motoru pierwszy sezon i brakuje mi pewnych doświadczonych informacji. Otóż... Przymierzam się do wymiany wszystkich płynów i olejów w motorku, który ma przejechane 32 000 km i zamierzam zamówić: - olej silnikowy motul (półsyntetyk)z filtrem oleju - filtr powietrza, - płyn hamulcowy motul (dot4) do układu hamulcowego przedniego i tylnego, N...
    • Witam. właśnie kupiłem motocykl honde XL600 i chce wymienić olej, lecz nie mogę poszukać filtru oleju.. Czekam na odpowiedz może mi ktoś pomoże..
    • poruszam sie KLX650c, no i zawsze kiedy spojżę w szybkę poziomu oleju, jest tam zero, kiedy postanawiam wyieić olej przy spuszczaniu okazuje sie, że jet go tyle ile trzeba ok 1.5-2 litrów, lej nowy olej, teraz już mam pewność, że jest go tam odpowiednio dużo. oczywiscie w szkiełku jest poziom optymalny, ale po kilku jazdach "znowu nie ma go", wiem że olej rozprzestrzenia sie w różne zakamarki silnika, no ale mam jakiś dziwny dyskomfort że tego oleju nie ma, choć jest,z kąd mam wiedzieć ...
    • Motorek ma 10 lat i nie wiem na jakim oleju jeżdził poprzedni własciciel. Po wlaniu castrola racing 10W 50 silnik jakoś dziwnie inaczej pracuje. A może wlać pólsynetyku? No i ile go wlać? gdzieś wyczytałam, ze 1,8 l ale wg wskazań miarki wygląda, że to za dużo...
    • Witam wszystkich Kupiłem swój pierwszy motocykl, chcialem wymienić wszystkie płyny, olej itd, bagnetu w motocyklu nie ma tak jak w samochodzie i tutaj mam mały problem :)) Jest szkiełko przez któro widać ten poziom oleju, jest też zaznaczona "norma" tylko teraz pytanie czy owa norma ma być wtedy gdy motocykl jest na podnózce (czyli jest przechylony) czy wtedy kiedy stoi prosto? Różnica jest dośc znacząca, a nie chciałbym już na samym początku zakatować silnika. Będę wdzięczny za pomo...
    • Hej, powiedzcie mi czy jeżeli kupilem motocykl i nie wiem jaki olej był wcześniej wlany to biorąc pod uwagę że moto jest z 2000 r ma przebieg 35 tys. km (yamaha yzf-r1) mogę wlac np. półsyntetyk? Co jeśli np zaleję syntetyk a był półsyntetyk? pozdrawiam
    • co ile km powinno się zmieniac olej w zx6r? Moto z całą pewnością dotarty (98') :)) i przeze mnie nie katowany. Miesiąc temu wymieniłem olej, od tego czasu zrobiłem około 1500km, po jakim czasie powinienem znowu wymienić? po 5000km? 10000km? Sorry za glupie pytanie, ale to mój pierwszy motocykl tego typu, wole się wiec upewnić niż miałbym rozwalić silnik. Z góry dziękuję za pomoc.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się