olej

(8 wyników)
  • No kochani to chyba pojdziemy z torbami.Olej opalowy juz 3,40 za litr w kwietniu 2,80.nie wiem jak wy co opalacie olejem ale ja to czarno widze.A Rząd chyba nam nie pomoze.Jak Wy myslicie to rozwiązac
  • Ile oleju opałowego trzeba zużyć, aby : Podgrzać 1 m3 wody (od 10st do 55st) Wytworzyć 1GJ ciepła
  • Witam, wlasnie otrzymalem rozliczenie kosztow ogrzewania za 2006 i zaskoczyla mnie gigantyczna cena GJ = 167 PLN (!!!). /U mnie (W-wa) 2 budynki po 100 mieszkan kazdy zasilane sa z jednej kotlowni olejowej, kazde mieszkanie posiada licznik zuzytej energii w GJ./ Mam prosbe do innych osob ktore maja dostarczana energie cieplna z wlasnej kotlowni na olej opalowy o podanie stawek za GJ uzytych do rozliczenia kosztow energii cieplnej (i miejscowosci). Pozdrawiam, Marek.
  • Witajcie Mam nietypowy problem. Operator TV kablowej, firma Aster, nie chce usunąć z naszej części wspólnej urządzeń, które już nie służą do obsługi naszego budynku. Wszelkie prośby, w tym pisma składane za potwierdzeniem przyjęcia są skutecznie lekceważone. Instalacja w naszym domu została niedawno zmodernizowana i stary wzmacniacz oraz szpetny kabel biegnący z piwnicy, przez wszystkie piętra aż po dach już nie są nam potrzebne. Służą tylko do obsługi 2 sąsiednich posesji. Swoją dro...
  • Zapraszam na forum: spółdzielnia i wspólnota
  • Czy opłaty z c.o. i podgrzew ciepłej wody są wydatkami w rozumieniu Art.13 uwl (związane z utrzymaniem lokalu) czy kosztami nieruchomości wspólnej, jeżeli kotłowania wytawarzająca ciepło (olejowa) jest naszą wspólwłasnością i jest "wbudowana" w budynek mieszkaniowy (blok)o 29 mieszkaniach? Głównym kosztem utrzymania tej kotłowni i wytworzenia ciepła jes koszt zakupu oleju opałowego i jej konserwacji i serwisowania na zlecenie (doraźnie). Czy Wspólnota jest objęta Ustawą prawo energetycz...
  • Wlasciciel we WM podnajmuje swoje 2 wykupione mieszkania zbiera kase co miesiac a my mamy utrapienie z pseudo sportowcami :awantury pijackie, wymioty poalkoholowe na klatce schodowej, sikanie, kaluze moczu,dewastuja lamperie na klatce schodowej ,kazdy weekend to gehenna a w kazdym mieszkaniu po 6 lobuzow a placi za wywoz smieci 1 osoba ,policja 3 razy sporzadzala notatke i wlasciciel ma to w nosie,bo i tak z nami nie mieszka,co robic dalej? pomozcie
  • Mam takie techniczne pytanie.Chcemy zbudowac kotłownie olejwą pow, grzewcz ok 1500m czy 60tysiecy złotych nam wystarczy/Pomieszczenie mamy własne po wolnych piwnicach/Dzieki za podpowiedz

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się