Forum Dom Budowa i remont
ZMIEŃ
      olej

olej

(55 wyników)
    • Witam, Mam ogromną prośbę, proszę o radę jaka jest róznica między zastosowaniem oleju a olejowosku na podłogę dębową. Zależy mi na naturalnym wyglądzie parkietu, aby lekko ją przyciemniło. Proszę także o radę, produkt jakiej firmy będzie najleszy badź jakiego używaliście. Z góry dziękuje i czekam na porady!!
    • "Zysk z eksploatacji takiego kotła będzie jednak " Z kotła to się ma koszty, a nie zyski....
    • Poradźcie krok po kroku jak coś TAKIEGO się rozpala :)
    • Planuje budowe domu ok. 120 m kw z poddaszem uzytkowym. Zamierzam go opalac piecem na tzw. holtzgas, czyli na drewno twarde lisciaste. Mam taki obecnie i jest naprawde super, tylko gorzej jak sie gdzies wyjezdza...trzeba prosic o palenie sasiada. Nie do konca dobre rozwiazanie. Dlatego w nowym domu chcielibysmy miec dwa piece, jeden na drewno do opalania przez caly czas i drugi olejowy lub gazowy automatyczny jak wyjedziemy gdzies. I teraz moje pytanie jak to wyglada, jakiej wielk...
    • Jestem zupełnie zielona, proszę więc się ze mnie nie śmiać, tylko litościwie tłumaczyć. Nie mam pojęcia jakie ogrzewanie jest najbardziej opłacalne, a od czytania postów na forum Muratora na ten temat, gdzie co post to inna opinia rozbolała mnie głowa;) i wiem jeszcze mniej niż przed. Zastanawiamy się nad ogrzewaniem kominkowym (i tu zakurat znam argumenty przeciw i je rozważam), ogrzewaniem olejowym i gazowym. Z tym że na działce nie ma gazu. Świniaka na widoku nie chcę, więc trz...
    • zastanawiam się cały czas co wybrać, nie chodzi o koszty zakupu ale koszty eksploatacji.mamy dom 300 mkw więc jest co ogrzewać, dlatego tak długo się zastanawiamy i nie wiemy już zupełnie co jest lepsze. POMÓŻCIE
    • olej czy lakier na parkiecie ? bede wdzięczny za wasze doswiadczenia z parkietem olejowanym bo przyznam że trochę się obawiam pozdrawiam
    • Witam, wiele z osób wypowiadających sie na forum posiada parkiet olejowany. Mam pytanie: gdzie kupujecie olej do konserwacji parkietu? Czy musi być kupowany w specjalistycznym sklepie, czy może w Castoramie lub podobnym markecie? Dzieki za rady. a.
    • Sprawa dość pilna, jak w tytule. Jutro ekipa zacyzna kłaść parkiet (mozaika merbau), za kilka dni będe się musiał zdecydować na wykończenie (Traffic lub olej). Tymczasem poczytałem trochę na forum i włos mi się zjeżył, bo wychodzi że lakiery wodne (Traffic) są do bani, obiektywny (mam nadzieję, bo nie robi podłóg) stolarz stwierdził, że nie zna w Warszawie zadowolonego człowieka co ma podłogę lakierowaną Traffikiem. Z drugiej strony olej podobno super twardy, ale też sa głosy że w...
    • Blagam poradzcie jak wykonczyc parkiet z jasnego drewna klonowego. Co sie sprawdza przy normalnym uzytkowaniu? Zdejmowanie przez gosci butow i chodzenie na suknach odpada. Lakier sie sciera,a przy oleju trzeba pewnie ciagle pastowac. Napiszcie co sie u Was sprawdzilo. pozdrawiam M
    • Niemam na działce gazu ziemnego, więc jeśli gaz to butla na dworzu, jakie macie doświadczenia z takim ogrzewaniem, a może elektryczne? Co wychodzi najtaniej? W załączeniu przewidywany projekt domu www.domdlaciebie.com.pl/CM/content.php/default/default?akcja=szczegoly&id_domku=57&lustro=1
    • Czy ktoś zna taki sposób impregnacji drewna, który spełnia wymagania przeciwpożarowe? Wiem, że istnieją lakiery ppoż, ale czy są tego typu oleje? Pzdr. m
    • Witam, i od razu z prosba o pomoc się zgłaszam. W części dziennej mieszkania mam położony parkiet wenge – olejowany i jak dla mnie to jest cos z nim nie tak. Po pierwsze jego kolor – czy olejowany parkiet zawsze wyglada jakby był „pokryty kurzem, pyłem” – mój sprawia wrażenia caly cas przybrudzonego. Po umyciu (myje woda z odrobina Ludwika – zalecenie parkieciarza) wyglada pieknie – nabiera pieknego, ciemnego, głębokiego koloru. Jak wyschnie jest j...
    • Tata nam zrobił niespodziankę i poolejował podłoge. Potrzebne jej to bylo ale teraz zrobil sie klopot. Podloga nabrała koloru (parkiet teak) ale cała jest w plamy, błyszczace, klejące. Wygląda nieładnie. Czy dam rade to naprawić? Jak zmyć te resztki oleju? Pozdarwiam
    • Witam, Mam w domu parkiet dębowy, akacjowy i bukowy, uprzednio lakierowany. Przy okazji remontu chciałam uzyskać efekt pobielonej podłogi. Po konsultacjach z parkieciarzem, który zapewniał, że olej da najbardziej równomierne pokrycie, zdecydowaliśmy się na olejowanie białym olejem Lios (taki polecił parkieciarz). Efekt jest okropny na całym parkiecie! Na buku powstały totalne plamy i smugi, olej pownikał mniej przy brzegach zostawiając małe, intensywne w barwie białe plamki. Na dębie...
    • Drodzy Forumowicze, wprawdzie byl juz jeden taki watek, ale moze ktos mialby swiezsza wiedze ;-) Widzialam w markecie sliczny bardzo gruby drewniany blat (merbau) ale w stanie surowym. Chcialabym go kupic do kuchni. Ale nie wiem czym najlepiej zaimpregnowac? Co lepsze: olej lniany czy jednak lakiery? A jesli lakiery to jakie?
    • znalazłam w sprzedaży ładne, drewniane, OLEJOWANE krzesło. Chciałabym przemalować je na inny kolor tak, żeby było widać że to lite drewno. Myślałam o lakierobejcy bo takim czymś mam już pomalowany blat w kuchni i kolor byłby ten sam. Zastanawiam się jednak, czy lakierobejca chwyci się olejowanego drewna. Jeśli nie, to czym ewentualnie go potraktować? Krzesło jest z ikei...
    • Mam przed domem zanieczyszczony betonowy podjazd do garażu!!! W jaki sposób usunąć ten brud?
    • Poradzcie pliz ;-) Problem: spartolona podloga :-( Moze zalozenie bylo zle: zrobic z jasnej ciemna. Tak twierdzi parkieciarz. Uzyl "systemu" Lobadur. 1000 zl na same materialy wyrzucone w bloto :-( Wyszly okropne mazy. Podloga bedzie cyklinowana ponownie. Ale cykliniarz juz sie nie podejmuje zadnego koloryzowania. Chcemy z mezem to zrobic sami na wlasna odpowiedzialnosc, zanim zostanie polozony lakier poliuretanowy. Poradzcie jaka bejca (wodna czy spirytusowa) bylaby najlepsza?...
    • mam parkiet dębowy IIIgatunek (chociaż cześć klepki wg mnie nie kwalifikuje się nawet na IIIgatunek) jest strasznie pstrokaty, bardzo duzo jest przebarwień i tzw. i mam pytanie czy da radę coś z tym zrobić tzn ujednolicić kolor bejcą albo olejem. parkiet jest lakierowany.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się