olej

(193 wyniki)
  • Witam :-) Mam pytanie: jaki olej silnikowy proponujecie wlać do silnika w którym odzywa się wariator. Mam 156 benzynową, przebieg ok. 190 tys. Odnoszę wrażenie, że nie wszyscy mechanicy znają się na silnikach pięknych włoszek ;-) Proszę o podpowiedź...
  • AR z 2003. Zaczęła brać ok. 1litra na tys. Pojechałem do serwisu i okazało się, że głowica czarna jak węgiel, wałek rozrządu ma jedną krzywkę wytartą tak że widać gołym okiem-brakuje ze 4 mm,jak naciśniesz- przesuniesz tłok to się kiwa na pierścieniach ok. 0,5mm Mechanik mówi,że JTS ma pierwszy raz.Czy one są tak rzadkie? Czy może się nie psują? Ze względu na ubytek wałka jeden zawór się prawie nie otwierał, cud że nie wypaliło gniazda...Jutro będę wiedział w jakim stanie jest gł...
  • Jakiś miesiąc temu wymieniałam uszczelkę pod głowicą po historii z przegrzaniem silnika /opisywałam to w innym poście/. Przejechałam od tego czasu jakieś 700km no i wczoraj zobaczyłam olej w pojemniku wyrównawczym płynu chłodzącego. Czy to może być pozostałość po tamtym wydarzeniu/ bo wtedy też był wyciek oleju do płynu chłodzącego/, czy może znowu coś poszło.Nie bardzo wiem co robić. Poza tym auto sprawuje się bez zarzutu. Proszę o rady i sugestie, będę wdzieczna, pozdrawwiam
  • Nie wiem na ile jest to prawdziwe, na ile to plotka. Odnosząc się do swojego doświadczenia jeździłem już autami, w których nikt nie zmieniał oleju przez 200tyś. i ich silniki pracują do dziś. Z drugiej strony w swojej Alfie bym się nie odważył.... Oceńcie sami: www.wyhacz.pl/Wyhacz/1,88542,5327674,Szef_Castrola__wymiana_oleju_szkodzi_silnikowi.html
  • jaki olej, ile litrów a także jaki filtr potrzebny aby wymienić w silniku? proszę o info
  • Witam - wymieniałem w swojej AR156 1,8 ts 157 tys przebiegu olej dokładnie 2 07 2007 wlałem Mobil 10w 40 taki sam jaki był poprzednio wlałem ok 4,7 litra dzis po zrobieniu ok 800 km na bagnecie pokazuje mi zero lub bardzo mało zarówno na ciepłym jak i zimnym silniku .Alfa jezdzi na gazie kontrolka oleju zaraz gasnie brak wycieków silnik dobrze pracuje nie dolewałem więcej bo nie chce przesadzic.Może mieliscie już podobny przypadek. Chyba niemożliwe jest żeby tyle spaliła. Pozdra...
  • Witam . dzisiaj postanowilem dolac oleju do silnika bo juz zaczynalo zblizac sie do min.po zdjeciu korka ukazal sie mi okropny widok,a mianowicie caly korek jak i ta rurka do ktorej sie wlewa olej byly pokryte jakims bialym osadem ktory przypominal kluski.a na dodatek z wnetrza wydobywal sie dymek......Boze ludzie!!!!!od czego to i prosze tylko mi nie piszcie ze to juz ostatnie dni silnika.Acha auto zasilane jest gazem ,moze to od tego? jak sie tego pozbyc? I jeszcze jedno.....
  • Olej BX(14)

czeka mnie zmiana oleju w bx, bo 10 tysiecy stuknęło.. Doradcy rozmaici doradzają rozmaicie, ze juz nie wiem, co wlać. Castrol Magnatec, valvoline MaxLife, czy moze Shell Helix Plus? Wszystkie są syntentyczne, przebieg bx to 151 tysiecy. Jaki był olej poprzednio, nie wiem. Co radzicie??
  • Jak w temacie czy olej 10W40 (półsyntetyk) bedzie dobry do tej opcji auta ?? Pozdrawiam
  • moja alfa podczas letniego wypadu w Polskę przejechała 2000 km przy okazji zjadła trochę oleju ok 120 ml.generalnie oleju wczesniej niebrała.Co wy na to czy to normalne zurzycie?,nadmienię że szybko niejezdziłem[ max do 160]proszę o wasze opinie!
  • czy mieliście kiedyś kłopot z pompą oleju, a właściwie z jej napędem?, chodzi mi o dziwny dżwięk z okolicy rozrządu... wersja 136 KM. czy regulowaliście w tej wersji zawory?
  • Co tylko czytam o tych psujoncych sie Alfach i ze to zły olej albo nie taki albo za dłógo czymany w silniku. To co macie za śilniki że czeba ten olej wciąsz zmieniać. Ja w swoim niemieckim aucie mam już olej co ma 60 tyśiency i go nie zmieniałem bo to dobry śilnik i tak nie muszem robić jak wy haha. Zastanuwcie sie lepiej
  • Witam;Jedno pytanko mam.Kiedy powinienem wymienic olej w skrzyni.Wedlug faktory od poprzedniego wlasciciela byl zmieniony w01/06 przy przebiegu 74000.Teraz ma 84000.Przy zmianie biegu z przodu na wsteczny lub luz slychac lekki stukot;czy to normalne?(to drugie pytanie).Dzieki i pozdrowionka.
  • własnie kupiłem Alf. 156 1.8 TS. Zdążyłem nią przejechać 1000 km. z ciekawości zweryfikowałem stan oleju. Ubyło ok 0.5 litra. Co mam z tym zrobić? Remont?- jaki koszt? jakie są ew. możliwe rozwiązania. Dzięki. W czym może być problem?
  • Witam, czy pompa oleju jest taka sama w silnikach 1,8 TS i 2,0 TS?? A drugie pytanie, czy jest jakiś zawór za pomocą którego reguluje sie ciśnienie oleju w Alfie. Pozdrawiam
  • Witam.Jestem posiadaczem Alfy 156 2,4 jtd-auto ma już 205 tys (kupiłem ją jak miała 110 tyś).Zauważyłem że od pewnego czasu przy pierwszym rozruchu silnika podczas dłuższego postoju np.po nocy, po przekręceniu rozrusznika kontrolka oleju pali mi sie przez jakieś 2 sekundu po czym gaśnie (wcześniej tego nie było albo zdarzało sie sporadycznie). Później już to nie wystepuje-gasnie od razu. Nie wiem-może i jestem przewrażliwiony ale jak z tym jest w waszych Alfach??? Poza tym t...
  • co o tym sądzicie ??? bo jeżeli to prawda to ja jestem w szoku!!! www.ceramizer.pl/ (filmik)
  • Tak jak w temacie, na małych obrotach świeci, bądź mruga mi kontrolka oleju. Rzecz dzieje sie na rozgrzanym silniku, na zimnym wszystki jest ok! Zauważyłem też ze przy ok 5 tyś. też zamruga, Pomocy, bo az sie boje jeździć;/ Oczywiście olej jest na odpowiednim poziomie... Jest możliwe ze dzieje sie tak przez za żadki olej?, albo za wysoką teperature silnika? Olej mam do -15 stopni. a temperatura na rozgrzanym czasami przekreczy delikatnie 90 stopni.(szczególnie po mieście)
  • Witam.Mam AR156 1.6 i nie mam pojecia jak i gdzie mozna sprawdzic olej w skrzyni biegow:)Podpowie ktos jak to zrobic??z gory dziekuje i pozdrawiam
  • Wiem że było wiele na ten temat (przeglądałem to i inne fora) i dalej nie wiem jednego: Alfa 156 1.8 TS, jeżdżona od początku na Mobil-S (10W-40 - półsyntetyk), nie bierze oleju prawie wogóle, ma około 90 tys. i nie wiem czy przejście na jakiś syntetyk typu 10W-60 (np. Castrola) albo 15W-50 Motula ma jakiś sens. Chodzi mi o to czy zmieniając olej na lepszy gatunkowo syntetyk wpływam jakoś na zużycie silnika? Oleju mi nie bierze i jeśli z punktu widzenia trwałości silnika zmiana ...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się