pobieranie

(30 wyników)
  • Chciałam zapytać czy ktoś miał robione to badanie. Skierowała mnie ginekolog, problem z tym że jak by zrozumiałam że ma pobierać próbkę osoba z recepcji/siostra. Bo mam się u niej umawiać i to kiedy jej będzie pasować. ale moze je zle zrozumialam, bo mam zadzwonic i sie umowic na wizyte. mozecie mi powiedziec jak to wyglada? cos takiego na wzor pobierania probki do cytologii?
  • Dziewczyny skąd pobiera się krew do badania hormonów? Czy to koniecznie musi być z żyły ze zgięcia łokciowego? A może da się z palca?? Strasznie znoszę pobieranie krwi, zawsze mdleję, więc tutaj też już na samą myśl robię się blada :((
  • Kochani, w czwartek byłam na badaniu cytogicznym w ramach jakiegos programu profilaktycznego i na szpatułce z wacikiem i wzierniku podczas badania, pojawiła się krew. Zaznaczam, że nie spodziewam się okresu w najbliszych dniach. Lekarka powiedziała, że nie podoba jej się to i że nie wiadomo czy taki "zakrwawiony" materiał da się zdiagnozować cytologicznie. Na moje pytanie, co tak krwawi, powiedziała, że nie wie, może nadżerka. Bardzo sie wystraszyłam; nadmieniam, ze rok temu mia...
  • proszę o informację czy na badaniu kalposkopi od razu podierane są podejrzane komórki (jeśli takowe występują) czy to oddzielna wizyta? czy odbywa się to w znieczuleniu? jakim? czy zawsze po wykryciu wirusa HPV wykonuje się to badanie czy można odczekać jakiś czas i zrobić kolejną cytologię? dziękuję za odpowiedź
  • Czy możecie mi powiedzieć w jaki sposób przeprowadzane są te padania?
  • Hejka,mam pytanie,dla więkoszość zapewne głupie,ale chciałabym wiedzieć na co się nastawić. Biorę tabletki anty i mam sobie zrobić badania kontrolne. Mam sobie zmierzyć poziom cukru,Aspat i Alat. Może mi ktoś powiedzieć "jak" się to bada? Pobierana jest krew? Czy w inny sposób? Po porstu bardzo źle znoszę pobieranie krwi i wolałabym się przygotować na to wcześniej psychicznie. Dzięki za odpowiedź.
  • Czy miałyście takie badanie? Jutro mam miec pobrany wycinek z szyjki macicy. Bez znieczulenia (karmię piersią), czy któraś z was miała to robione? Boli czy da się przeżyć? Ile czeka się na wyniki?
  • dziewczyny, mam takie pytanie. robilam wczoraj u swojego gina test na hpv, ktory pozniej sama musialam odwiezc do laboratorium. zaraz przed oddaniem zauwazylam, ze w probce jest jakby taka bagietka z wacikiem a nie szczoteczka, jak opisywaly niektore dziewczyny. czy to rowniez wiarygodny sposob pobierania materialu do tego badania? czytalam, ze przy cytologi juz sie takiej metody nie uzywa. prosze napiszcie cos, bo wydalam juz 170 zl i nie chcialabym badania powtarzac. serecz...
  • kto mi powie????? mialam pobierne wycinki z szyjki macicy do badaniea histopatologicznego. po jakim czasie mozna wspolzyc???? w szpitalu o tym nikt nawet nie wspomnial, jakby ten rozdzial zycia nie istnial... ja tak spieszylam do domu, ze nie zapytalam. podzielcie sie ze mna doswiadczeniami, prosze...
  • Witam wszystkich. Robiłam badania okresowe i w badaniu moczu wykryto śluz. Czy ktoś z was wie co może być tego przyczyną? Czy powinnam zgłosić się do ginekologa na dokładne badanie? Pomóżcie. Pozdrawiam Monika
  • Witam,chcialam zapytac czy ktoras z was miala pobierany wycinek z szyjki macicy?? Pytam bo mnie to czeka chcialabym sie dowiedziec od was jak to mniej wiecej wyglada,czy to boli i czy jest zastosowane jakies znieczulenie i wogole jak sie potem bede czuc bardzo sie boje.Niedawno urodzilam synka ma 5 miesiecy podczas ciazy mialam zle wyniki cytologi tzn grupe trzecia :( tzw.dysplazje prosze pomozcie mi smutna :( Gosia
  • czytałam o wielkich zaletach krwi pępowinowej, więc dlaczego tak mało się o tym mówi, wiecie coś na ten temat? a może któraś Pani forumowiczka już przechowuje taką krew,czy to skomplikowane takie pobieranie, jakie to są opłaty itd
  • Dziewczyny szukam gab. ginekologicznego-najlepiej leklarza kobiety który pobiera cytologię szczoteczką ( Sosnowiec, Dąbrowa G., Będzin i okolice). Jak macie kogoś please dajcie namiary. Z góry dzięki.
  • Drogie forumowiczki! Po raz drugi (po leczeniu globulkami) wyszła mi trzecia grupa cytologiczna, a na nieszczęście/szczęście zaszłam w ciążę (na którą czekaliśmy 8 miesięcy!) – teraz mija już trzeci tydzień. Ginekolog – cytolog powiedział mi, że jeśli z pobranej po raz trzeci cytologii (dwie wcześniejsze robiłam u kogoś innego) nie wyjdzie mała dysplazja, to będę musiała mieć zrobione „wycinki”. Na moje pytanie czym są owe „wycinki” odpowiedział,...
  • chciałabym poznać Waszą opinię..może ktoś ma podobne doświadczenie? niby nic takiego ale trochę mnie to zaniepokoiło.. byłam ostatnio zrobić w labolatorium stopień czystości pochwy i posiew z szyjki..po raz pierwszy badanie z wziernikiem było tak nieprzyjemne - lekki ból przy wkładaniu i podczas pobierania próbki.. po powrocie do domu zauważyłam kilka krwawych "nitek" na wkładce hig. następnego dnia wszystko było na oko w normie.. co mogło być przyczyną? czy nieumiejętnie włożony w...
  • Jak wygląda badanie wymazu z pochwy na bakterie i grzyby, że można je robić w laboratorium, a nie u ginekologa.Sama mam sobie go pobrać? Może to głupie pytanie, ale nie wiem.
  • Bo jak przy ostatniej wizycie chciałam zrobić to powiedziął, zę muszę przynieśc coś ze sobą. Ale było to rok temu i już nie pamietam:/
  • Wyczytałam, że pobieranie materiału do bad. cytologicznego powinno odbywać się za pomocą specialnej szczoteczki a tymczasem np. ja miałam pobrane zwykłym patykiem z watką w bardzo chwalonej prywatnej przychodni. Wiem,że wielu lekarzy ginekologów nadal tak robi /przerowadziłam wywiad/ mimo tanich szczoteczek i stąd moje pytanko. Czy takie badanie jest wiarygodne? Dlaczego lekarze to robią, nie wierzą w złą ocenę badania na patyczku z watą? Należałoby uciec gdze pieprz rośnie z tak...
  • witam odebrałam wyniki krwi i kazano je powtórzyc bo wyszła hemoliza w surowicy....wyczytałam ze owszem moze tak wyjsc jak źle się ja pobierze i teraz się zastanawiam jak można do cholery źle pobrac krew? pobierano mi ją normalnie jak zawsze...mam też niski poziom żelaza..ktos tak miał?
  • czy na cytologię pochwy potrzebuję skierowanie? w ogóle czy to badanie jest płatne? Nigdy nie robiłam , a trochę się boję bo nie wiem jak to wygląda...napiszcie mi proszę jakie miałyście wrażenia z tego badania

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się