Dodaj do ulubionych

Kolposkopia -pytanie

IP: *.222.250.9.spray.net.pl 03.11.10, 16:03
proszę o informację czy na badaniu kalposkopi od razu podierane są podejrzane komórki (jeśli takowe występują) czy to oddzielna wizyta? czy odbywa się to w znieczuleniu? jakim? czy zawsze po wykryciu wirusa HPV wykonuje się to badanie czy można odczekać jakiś czas i zrobić kolejną cytologię?

dziękuję za odpowiedź
Obserwuj wątek
    • Gość: cinka Re: Kolposkopia -pytanie IP: 195.116.41.* 03.11.10, 21:17
      Wszystko zalezy od wyniku cytologicznego.
      Wyrózniamy kolposkopie standardową (samo oglądanie szyjki )
      Jesli cytologia wykazuje duze zmiany dysplastyczne typu CIN II CIN III
      wtedy wykonuje się kolposkopie z próbami octowymi i jodowymi + ewentualne wycinki
      Wygląda to następująco lekarz ogląda szyjkę powiększoną koploskopem
      smaruje ją octem lub jodem jezeli po kilku minutach wystąp zbielenie nabłonka , oznacza to ze miejsce to jest zmienione chorobowo nalezy z niego pobrac wycinek .

Ja tak własnie miałam robione , wszystko odbyło się bez znieczulenia i trwało około 30 minut
      nie bolało ale było nieprzyjemne zwłaszcza wycinki .

Jak cos potrzebujesz to pytaj , chętnie odpowiem
      jaki masz wynik cyto ?
      • Gość: Nel Re: Kolposkopia -pytanie IP: *.222.250.9.spray.net.pl 03.11.10, 22:30
        nieprawidłowe komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego, zmiana małego stopnia CIN I - lakarz mnie nastraszył, że jeśli konieczne będzie pobieranie wycinków to muszą mnie położyć na odział na jeden dzień i odbywa się to w znieczuleniu ogólnym sad na szczęście ten lekarz nie wykonuje kolposkopii smile

dzięki
        • Gość: cinka Re: Kolposkopia -pytanie IP: 195.116.41.* 04.11.10, 09:10
          A więc masz zmiany typu CIN I
          Lekarz nie powiedział Ci ze młodych kobiet przed 30 rokiem zycia taki stan często znika samoistnie, bez leczenia.
          CIN I wymaga monitorowania za pomocą kolposkopii oraz pobierania wymazu cytologicznego co 6 miesięcy lub częściej. Jeśli zmiana typu CIN I nie znika samoistnie przez 1–2 lata, należy zacząć ją leczyć. W przypadku dużego stopnia CIN (CIN II lub III) leczenie rozpoczyna się od razu.

To prawda ze częsciej niz w gabinecie wycinki są pobierane podczas 1 dobowego pobytu w szpitalu w płytkiej narkozie .
          Jesli jestes przed 30 powinnas narazie kontrolowac ten stan , ale nie wolno Ci go zlekcewazyc
          Zawsze warto zasięgnąc opini innego lekarza smile
          pozdrawiam
          • Gość: Nel Re: Kolposkopia -pytanie IP: *.222.250.9.spray.net.pl 04.11.10, 15:49
            oj trochę mnie uspokoiłaś smile dzięki
            wczoraj trochę o tym poczytalam i jestem spokojniejsza bo powiem szczerze, że ta BABA mnie nieźle nastraszyła! zobaczyła tylko wynik cytologii i od razu by mnie kroiła nawet nie oglądała mnie na fotelu smile od razu szpital, narkoza i branie wycinków brrrrr
            już się umówiłam na badanie mam nadzieję, że trafię na dobrą lekarz smile dzięki
      • tiphany77 Re: Kolposkopia -pytanie 28.08.14, 23:09
        hej, ja mialam dziś robiona kolposkopie , najpierws zrobił octem, troche szczypalo, potem tą jodyna chyba, niestety p;ewnie nie bylo fajnie bo pobral wycinki az 4 - oznaczył je wg wskazówek zegara, najbardziej bolał wycienk z godziny 12 - sporo krwi lecialo, mnie akurat bolalo dośc mocno.... Nie umiem opisac tego co teraz czuje i jak bardzo sie boje wyników, na ktore mam czekac do 3 tygodni.....nie chce nawet myślec czy to rak czy co i co beda robic dalej jak wyjdzie żle, Mam 37 lat, nie rodziłam, w cyto mam wirus hpv i możliwość CIN1....zmiany w nabłonku LSIL ....koszmar....
    • fariba Re: Kolposkopia -pytanie 22.11.10, 00:06
      Ja mialam kolposkopie i pobieranie wycinkow,bez z nieczulenia nic nie bolalo,w trakcie zabiegu,potem troche bolal brzuch ja na okres.
      Naprawde kolposkopia to nic strasznego.
    • Gość: kasia293 Re: Kolposkopia -pytanie IP: *.belchatow.vectranet.pl 20.01.14, 00:15
      mam 29 lat i 3 dzieci u lekarza dowiedzialam sie iz mam zle wyniki badan tj. hsil cin 2 mam miec pobrane wycinki czekam do badania dwa tygodnie poniewaz lekarz zalecil po miesiączce strasznie się boję placzę codziennie ogólnie choruję na nerwice mam lęki przed wszystkim a najbardziej przed śmiercią . poprostu wychodzę z siebie ze strachu nie potrafię funkcjonować ciągle płaczę choć wiem że ten placz nie pomoże strasznie boję się narkozy oraz szpitala i lekarzy jest to dla mnie straszny szok i ogromna trauma nie potrafię sobie z tym poradzić chcę tylko krzyczeć ratunku choć nawet i to nie pomoże

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka