Forum Dom Architektura
ZMIEŃ
      poddasze

poddasze

(48 wyników)
    • czy ktos zorientowany moglby mi doradzic w nastepujacej sprawie? mieszkam na ostatnim drugim pietrze bloku. w mojej klatce jest jeszcze 5 mieszkan, mamy wspolnote. chcialbym zaadaptowac strych nade mna, wraz z jego czescia nad klatka schodowa. pytanie pierwsze: jak sie za to zabrac? pytanie drugie: czy jesli z klatki prowadzi wylaz na strych, a ze strychu na dach (dostep do kominow), to moge (za zgoda wspolnoty) zaanektowac ten strych? czy wejscie na dach z sasiedniej klatki jest akcept...
    • Mam problem. Rzeczoznawca nie moze wliczyc poddasza do pow. uzytkowej. Zgodnie z projektem dom ma 87m2 i na to sklada sie sam parter chcieli bysmy aby do powierzchni urzytkowej zostalo wliczone rowniez poddasze nieuzytkowe ktore w projekcie funkcjonuje jako strych,co w tej sytuacji powinnismy zrobic?
    • Pewien inwestor w obawie przed pękaniem płyt g-k na poddaszu życzy sobie zaprojektowanie wylewanych skośnych ścianek i stropu na poddaszu. Co o tym myślą konstruktorzy z forum? Jak konstrukcja budynku poradzi sobie z tak nietypowym obciążeniem? Ktoś spotkał się z takim rozwiązaniem w rzeczywistości? Ja raz widziałem takie cudo ale to przy prostym dwuspadowym dachu bez żadnych lukarn. W przypadku o który pytam dach będzie kopertowy z lukarnami w 3 połaciach, dom murowany o wymiarach 10x1...
    • Jak to sie przedstawia zakładając stosowanie w obu rozwiazaniach dobrych materiałów i technologii. Czy są duże róznice w koncowym rachunku?
    • Chce zaadoptowac poddasze (ok.60m2) w bloku 3 pietrowym na mieszkanie. Nie zamierzam podnosic dachu, ale chce wstawic wieksze okna w scianie (w tej chwili sa tam okienka 30cmx30cm)oraz umiescic nad nimi okna dachowe.Musze doprowadzic tez wszelkie media. Chce to zrobic tak, by potem nie miec klopotow. Czy ktos moze mi powiedziec co i gdzie po kolei powinnam zalatwic (podobno potrzebne sa jakies zezwolenia, decyzje itp.)
    • Przymierzam się do zakupu mieszkania na poddaszu. Właściwie same skosy (mniejsze albo większe); prosta jest tylko ściana frontowa z wyjściem na balkon. Zastanawiam się jakie są mankamenty takiego mieszkania: latem goraco, zimą zimno? Na co zwrócić uwagę? (izolacja, dach itp) Podzielcie się, proszę, swoimi spostrzeżeniami. ae
    • Witam, Szukam kontaktu do osoby, która zaadaptowała poddasze na cele mieszkaniowe i byłaby skłonna posłuzyć nam swoimi radami i doświadczeniem. Chcemy adaptować poddasze znajdujące się bezpośrednio nad naszym mieszkaniem i zrobić z niego 2-gi poziom. Będzie to więc powiekszenie powierzchni mieszkalnej, a nie wyodrebnienie samodzielnego lokalu. Poddasze jest wpółwłasnoscią Współnoty, która wyraziła wstepną wolę sprzedaży i jest w trakcie podejmowania stosownej uchwały. Tymczasem my...
    • Mieszkam na ostatnim, 4 piętrze bloku i zastanawiam się nad adaptacja przestrzeni między dachem a stropem. Wiem, że najpierw musze uzyskać zgodę wspólnoty mieszkaniowej. I co dalej? Ile to może kosztować? Od czego zacząć? Trzeba będzie zrobić schody, postawić ścianki działowe, wybić okno w dachu, ocieplić dach i ścianki. Będzie też chyba potrzebna zgoda architekta - w końcu ma prawa autorskie do projektu budynku a ja naruszyłabym jego wygląd zewnętrzny. Czy ktoś już robił coś taki...
    • Czy mieszkania na poddaszach nie sprawiaja wiekszego klopotu niz zwykle? Mam na mysli glownie nagrzewanie sie latem i ewentualny chlod zima. To jest glowny czynnik ktory troche mnie blokuje przed zakupem. Co mysliscie o doswietleniu takiego wnetrza? Obecnie jest tam 5 okien dachowych. Mozna dolozyc jescze z 3-4 ale czy to cos da? Z gory dzieki za odpowiedz. Tomek
    • Chcemy budowac dom i w planach mielismy parter+poddasze+garaz (ok.120- 140m2+garaz) ale po dwoch wypowiedziach na forum zaczynam sie zanawiac czy aby nie zastanowic sie nad parterowym i garazem oddzielnie. Naprawde budowa parterowego domu wyjdzie taniej niz pater+poddasze ? Baardzo prosze o jak najwiecej opini bo teraz mam ogromny dylemat. dzieki Piotrek
    • Czy jest jakiś program do aranżacji poddasz. Programy z którymi miałem styczność nie miały opcji ścian ze skosem.
    • Witam, chcielibyśmy z mężem "przerobic" strych na częsc mieszkalną. Wiąże się to tylko z budową ścianek grodziowych, ociepleniem, wstawieniem okien dachowych. Czy w tym przypadku wymagany jest plan, projekt, zgoda z urzędu, albo inne dokumenty? Proszę o odpowiedź osoby które orientują się w tej matrii. Dodam tylko, że jest to dom własnościowy. Z góry dziękuję za każdą wypowiedź.
    • Witam, Wraz z meżem uznaliśmy iż projekt Barwny z kolekcji muratora spełnia nasze oczekiwania jeśli chodzi o domek.Mamy tylko obawy czy poddasze o wys. zaproponowane w projekcie będzie w pełni funkcjonalne.Zastanawiamy sie czy nie podnieść go o 2 cegły ?Jeśli waszym zdaniem byłoby to wskazane, to jak kosztowna jest to zmiana w projekcie i jakie zmiany projektu wiązałyby sie z tym ruchem z naszej strony. www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=374&IdKolekcji= Barwny z kolekcji...
    • Poszukuje rozsądnych ludzi zdecydowanych na wspolny zakup strychu-poddasza do adaptacji na cele mieszkalne na terenie Mokotowa lub Srodmiescia. Wg mojej wiedzy istnieje kilka nieruchomosci spelniajacych moje oczekiwania, klopot w tym, ze ich powierzchnia przekracza nie tyle moje zdolnosci finansowe, ile rzeczywiste potrzeby w tym zakresie. Istotne jest również rownoczesne podjecie zewnetrznych prac adaptacyjnych, zachowujacych zbieznosc z charakterem budynku i wspolnym projektem. ...
    • Chcę adaptować poddasze na mieszkanie. Słyszałam dużo na temat skraplania się powietrza-pleśnienia płyt-grzyba, spowodowane złą wentylacją przestrzeni między dachem a mieszkaniem. Mój projekt budowlany nie zakłada żadnej wentylacji w tej przestrzeni. Budowlaniec, który podjął się remontu twierdzi, że nie jest ona potrzebna. Bardzo proszę o informację czy architekt zrobił kiepski projekt czy rzeczywiście wentylacja taka nie jest potrzebna. Na dachu położona jest papa. Będę wdzięczna za...
    • Okna na poddaszu, jakie??? Velux czy Fakro???
    • Mam pytanie dotyczące malowania ścian/sufitów na poddaszu. W dwóch pokojach ścianka kolankowa jest wymurowana do wysokości 1,40m, czy sufit w skosie malować w kolorze białym jak sufit poziomy, czy w kolorze ściany? Czy biały skośny sufit nie będzie przytłaczał? Ściany będą raczej w kolorach jasnych, ciepłych. Proszę o pomoc.
    • Czy ktoś może mi wyjaśnić lub podać namiary na jakieś ustawy, rozporządzenia, które to regulują: Sprawa jest taka: developer buduje bloki 3-piętrowe. Dach jest bardzo spadzisty i udziwniony. Na ostatnim piętrze mieszkania niewykończone mają chwilami ok. 4 m wysokości, a stropy są drewniane. W planach developera jest obniżenie sufitu do 2,5 na całej powierzchni mieszkania. Ja bym chciała, aby zostały tak wysokie pomieszczenia. Ale podobno (wg developera i ich architekta) zabrani...
    • Duza prosba - ocencie zwiezle i porownajcie oba projekty - glownie pod katem finansowym :) A moze sa jakies rzeczy o ktorych ja jako laik nie dowiem sie zanim mnie ktos nie oswieci.... pprojekt.pl/projekt178-syntia,opis.html projekty.budujemydom.pl/projekty.php?id=100_rumcajs_-_hb_studio Z gory bardzo dziekuje

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się