-
Mamy projekt parterowego domu z nieuzytkowym poddaszem. Czy w przyszlości, kiedy chcielibysmy zaadaptwac poddasze do celow mieszkalnych, poniesiemy jakieś koszty urzędowe?
-
Witam wszystkich
Mam pytanie - ile ten dom ma kondygnacji: 2 czy 3 ?
Projekt:
www.mgprojekt.com.pl/domki/wiola/index.php
Pytam, bo mi się podoba, może nawet mógłbym go wybudować, ale w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego są definicje:
"liczba kondygnacji - należy przez to rozumieć liczbę kondygnacji nadziemnych budynku (np. przyziemie budynku - parter, piętro, poddasze użytkowe) z wyjątkiem piwnic, suteren, antresoli,
wysokim dach - należy przez to rozumieć dac...
-
Witam- kupuję mieszkanie z zzadaptowanym strychem. Strych nie jest jeszcze
ukończony i odebrany jako lokal mieszkalny .Kobieta, która od której chcę
kupić nieruchomość otrzymała ze starostwa decyzję zgodnie z którą wydano
pozwolenie na zmianę sposobu użytkowania strychu na cele mieszkaniowe.
Chciałam zapytać czy w związku z tym, że decyzja ta była imienna-wydana na
nią, pozwolenie to przechodzi automatycznie razem z aktem notarialnym na
nowego nabywcę czyli na mnie? Czy może musze...
-
Jezeli mozna prosze o wyjasnienie ponizszej decyzji:
Decyzja o warunkach zabduowy
Ustalam:
1.warunki zabudowy:
1.1 Budynek mieszkalny jednorodzinny, wolnostojacy parterowy o pow.
zabudowy do 180m2, z mozliwoscia podpiwniczenia i garazu
wbudowanego, z poddaszem uzytkowym o funkcji mieszklanej
1.2 Dach wysoki o nachyleniu polaci 30-45 stopni dwu lub
wielopadowy, wysokosc kalenicy do 8,5 m nad terenem, kalenica
dominujaca rownolegla do uliczki osiedlowej.
Czy w takim ...
-
Wbrew pozorom to nie takie proste. Czy ktoś zna jakiś akt prawny który to
określa?
Mam dom jednopiętrowy podpiwniczony, piwnice z garażem częściowo wkopane,
poddasze/strych niziutki, nie do zamieszkania. Ile to jest kondygnacji??
Pytam gdyż w planie zagospodarowania jest ograniczenie w tym rejonie do 2
kondygnacji + poddasze użytkowe.
A ja chcę podnieść dach i zrobić mieszkalne poddasze i nie wiem czy dostanę
na to zgodę budowlaną. Urzędnicy nawet różnie to interpretują i mówi...
-
Witam. Mam 2 pytania.
1. Mieszkam w budynku gdzie są 4 mieszkania po prawie 60 metrów i 2 mieszkania
o pow. 30 m na poddaszu budynku.
Udziały były rozliczone właśnie z tych powierzchni. Właściciele mieszkań na
poddaszu zwiększyli swoje mieszkania o około 50 % tj. 15 metrów.
zagospodarowali powierzchnie pod skosami. Nie mamy zarządcy, więc sami
podejmujemy decyzje. Chcemy żeby właściciele mieszkań na poddaszu ponosili
większe koszty . Do tej pory np. za opał płacili połowę. W tej chwi...
-
właśnie jestem w trakcie kupowania mieszkania z rynku wtórnego. Chcę wziąć
100% kredytu + 10% na remont. Wiem, że kredyt jest przyznawany od warości
mieszkania a nie od ceny zakupu. Gdzie mogę się dowiedzieć jakie kryteria są
brane pod uwagę przy wycenie mieszkania? Jest to ważne, zwłaszcza że wycenę
robi rzeczoznawca z listy banku - może się okazać, że mieszkanie jest
znacznie mniej warte... To którym jestem zainteresowana jest troszkę
nietypowe - znajduje się na poddaszu domu je...