potas

(21 wyników)
  • Dermatolog zaleciła mi nadmanganian potasu do kąpieli krocza.Może to głupio brzmi,ale czy mam to zostawiać na sobie czy moge lekko spłukać wodą? Jak zostawiam na skórze, to strasznie mnie później piecze(miejsce gdzie było ponad rok temu zszywane),ale jak spłuczę,to czy jest to w ogóle lecznicze? A poza tym nie podoba mi się to, że wysusza,a ja i tak mam bardzo suchą skórę. Jak to jest? Monika
  • Od tygodnia mam problem z drgającym nerwem pod dolną powieką. Nie wiem czy nastąpiło jakieś uszkodzenie tego nerwu i gdzie szukać pomocy. Okulista stwierdził, że to nie leży w jego kompetencji i że wystarczy pić magnez. Pije, ale efektów nie zauważyłam. Czy to może być symptomem czegoś poważniejszego.Drgający nerw jest dla mnie właściwie nieodczuwalny natomiast wygląda abstrakcyjnie dla otoczenia. Proszę o pomoc
  • mam czeste skurcze w nogach,nawet w nocy gdy spie potrafie sie z bolu obudzic i nie moge poruszac nogami.czy moze ktos z was ma,mial podobny problem?jaka moze byc tego przyczyna?
  • witajcie dziewczyny. wcześniej ten 'problem' przytrafiał mi się kilka razy w miesiącu, co nie było szczególnie uciążliwe. ale teraz jest inaczej - od trzech dni coś dziwnego dzieje mi się z okiem, a konkretnie z górną powieką. kilka razy w ciągu godziny [!] przez całe dnie powieka zaczyna drżeć. przez kilka/kilkanaście sekund pulsuje, lata, drży. nie wiem, czy to jakaś żyłka czy mięsień (są tam jakieś mięśnie?). dla drugiej osoby nie jest to widoczne, ale te mikrodrgania są nieprzyjemn...
  • dokladnie lydek i stop, dostaje ich nagle i sa okropnie bolesne, podejrzewam, ze jest to spowodowane niedoborem witamin, ale jakich?? wiecie moze, brak ktorych witamin odpowiada za taki stan?? a moze to cos innego wplywa na skurcze?
  • Przez jakis czas bralam środki przeczyszczajace ( musiałam i nadal musze). Z tego powodu mam niedobór potasu 3,43 norma 3,8-4,8mmol/l. Jak uzupełnic niedobór? Zanim zbadalam krew bralam przez miesiac potas Kalivit i widac ze nie pomoglo. Sa jakies skuteczne leki bez recepty?
  • Od jakiegoś czasu codziennie rano mam straszne skurcze w łydkach, raz jedna noga raz druga... Uprawiam sport, ćwiczę, jeżdzę na rowerze.. Czytałam, że to może być spowodowane brakiem magnezu w organiźmie...kupiłam ten magnez , ale jakoś za bardzo nie pomaga
  • Może ktoś wie jakie witaminy czy też pierwiastki trzeba brać na skórcze? Mam czasami bolesne skórcze łydek, albo nawet palców u nóg, najczęściej nad ranem gdy się zapomnę i przeciagnę. Wiem, że jest to brak jakiegoś pierwiastka ale nie pamietam którego.
  • co kilka tyg mam skurcze w lydce...wiem ze to pewnie brak potasu-wiec go uzupelniam Ale nie biore potasu codziennie bo musialabym chyba przez cale zycie...cos jest nie tak kiedy biore skurczow nie ma a jak odstawie to za kilka tyg pojawiaja sie. Czy wynika z tego ze mam brac preparaty z potasem non stop?
  • od kilku dni drga mi powieka, magnez i potas w normie.Co to moze być? moze ktos ma jakies wiadomosci na ten temat?
  • Dziś w nocy,około 3.00 obudził mnie skurcz łydki:mięśnie skamieniałe,ogromny ból.Zwlokłam się z łóżka i postawiłam nogę na podłodze.Po paru chwilach przeszło,ale odrętwioną łydkę mam do tej pory.Nie pamiętam,co wywołuje takie skurcze?Niedobór magnezu?Zbyt długie chodzenie i przemęczenie nóg?Jak temu zaradzić,żeby nie wracało?
  • preparat ASKORBINIAN POTASU? A może ktos go przyjmował? Bardzo mi zależy na info.
  • dziewczyny mam cos takiego - drga mi powieka gorna, jest to dosyc dziwne bo wyglada to tak jakbym zlapala sie za rzese i kilka razy pociagnela w bok, potem przerwa i za kilka chwil znowu nie chodzi tu o brak Mg, zreszt aponoc objawia sie to drganie powieki ale dolnej ma ktos jakis pomysl?
  • Od paru tygodni pojawily sie u mnie skurcze miesni w nogach. Wystepuja tylko w nocy. Pojawiaja sie, gdy porusze stopa i ida od palcow stopy do lydki. Czy ktoras z Was miala cos takiego? O czym to moze swiadczyc, jakies niedobory mineralow, czy cos innego? Pozdrawiam.Dorota
  • Biore pierwsze opakowanie tych pigulek i czuje sie potwornie. Biore je o 22 aby przespac objawy a tu niespodzianki. Wymioty noca juz 2 krotnie. BOle w okolicach podbrzusza. Bole glowy tak duze ze nie moge normalnie funkcjonowac. Czy powinnam przeczekac. Po 2 -3 miesiacach moze minac. Czy jesli teraz nie toleruje ich dobrze przerwac? Co robic? Wiem ze te pigulki niszcza gospodarke potasowa w organizmie. Musze zrobic badanie krwi pod koniec 1opakowania. Czy potas moglby tez miec cos...
  • Hej Poradzcie mi proszę,od 2 tygodni strasznie mnie piecze cewka moczowa,wargi,łecztaczka-słowem wszystko "tam". W nocy budzę się bo już nie mogę wytrzymać.Przyjmowałam Furagin-nie pomogło teraz idę do ginekologa ale dopiero za 2 dni,czy ktoś może napisać mi czy są to ubjawy grzybicy ??? :( Dzięki
  • jakie badania ma zrobic? ma tez bardzo sucha luszczaca sei skore i puchne szczegolnie uda i posladki , mam tez bez przerwy od 4 lat temp 37,5 i lekarze nie maja pojecia co mi jest bo niby badania mam ok serce tez. moze to przewlekla niewydolnosc zylna? co zbadac jescze? bo mialem tak, ekg, echo serca, usg jamy brzusznej, rtg klatki, morfologie krwi ob niskie, wiec stan zapalny wykluczony a temp jest, nerki ok mocz tez, mam tylko troche niski poziom testosteronu jak na moj wiek 24 ...
  • co to jest gospodarka elektroidalna?co to znaczy,ze ma się ją zaburzoną?jakie są konsekwencje?o co chodzi???Jak leczyc?
  • od mniej więcej dwóch tygodni (co dwa, trzy dni) łapie mnie nad ranem skurcz - zawsze w lewą łydkę.. pamiętam, że kiedyś dawno temu kilka razy mi się takie skurcze już zdarzyły, ale teraz to jest po prostu coś okropnego, że tak regularnie :( czy któraś z was wie coś na temat możliwych przyczyn takich skurczów?? czy może powinnam iść z tym do lekarza..? z góry bardzo dziękuję i przepraszam, że odbiegam od głównego tematu tego forum pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się