Forum Zdrowie Borelioza
ZMIEŃ
      ujemny

ujemny

(76 wyników)
    • Witam, podobnie jak większość z Was szukam przyczyn mojego złego samopoczucia, objawy... cóż - jak u wielu z Was, nie będę przynudzać, robiłam badanie Elisa w PZH w W-wie, dzisiaj telefonicznie usłyszałam wynik - jak w temacie: IgM dodatnie, IgG ujemne. Pan doktor, z którym rozmawiałam swierdził, że jeśli Igg jest ujemne, to nie możemy rozmawiać o żadnym zakażeniu, IgM natomiast może się utrzymywać na dodatnim poziomie przez wiele lat po, jak to określił "zduszonej" przez anty...
    • Witam, No więc mamy pierwsze wyniki dla naszego synka 14 miesięcznego Kacperka. Przypomnę że ok 1 czerwca zakaźnicy w szpitalu zdiagnozowali u niego boreliozę na podstawie rumienia na szyi - przy dwudniowej podwyższonej temperaturze (miał kilka dni wcześniej szczepionkę na odrę i różyczkę- może to był powód temperatury) PCR z koinfekcjami ujemne - były zrobione tydzień po wystąpieniu rumienia, Western-blot ujemny był zrobiony 3 tygodnie po wystąpieniu rumienia. Jeżeli ugryzł go kles...
    • heyka, dwa lata temu chorowalam na neurobolerioze. Czy to mozliwe, zeby IGG w teh chwili bylo ujemne? betty
    • mam do was pytanie.wyniki na borelioze w elisie lekko podwyzszone IgM, western blot ujemny, czy jesli borelioza wykluczona a mam mase objawow to moge sadzic ze mam jakas koinfekcje? moje objawy: -lekkie zawroty glowy, bardziej oslabienie, nudnosci, -bole stop poranne kiedy wstaje -przeczulica skory plecow i rak, pieczenie plecow, -sztywy kark i bole szyi -strzeszczenie szyi -strzelanie w stawach -bole lydek, przy zginaniu nog czuje jakby byly napompowane, -czasami bole gardla, mi...
    • Czy ktoś się może orientuje, co praktycznie oznacza w badaniu Western-Blota zapis "Obecne antygeny flG.B.Garinii" przy ujemnym wyniku IgG? IgM też jest ujemny.
    • Witam wszystkich, szczególnie osoby które maja zdiagnozowaną BORELIOZĘ , oto moja historia: kleszcza maleńkiego (jak mak) miałam jakieś 9 lat temu przez kilka lat bóle w krzyżu od 2003 do 2009 pracowałam na basenie, w biurze - duża wilgotność i opary chloru druga ciąża 2005/2006 - cały czas przyjmowałam nospę z powodu skurczów, raz w miesiącu szpital SPK4 w Lublinie - dożylnie środki rozkurczowe; poród - cesarka, narkoza po porodzie zaczęły się bardzo silne bóle głowy ból ...
    • miałem napisać, więc pisze.
    • witam nic nie pisalam bo cierpliwie czekalam na wyniki w wb no niby tanio bo 70 zl radosc niesamowita taniocha napewno badanie wb odebralam wyniki nooo a tu borrelia burgdorferi igg 0,11 igm o,63 no oba ujemne i co sie okazuje to nie wb a elisa pytalam czy to napewno wb tak tak dzwonie do laboru nooo jak elisa ujemna wb nie robimy a wogole nie robimy moze jakis szpital zakazny to tyle na temat badan ale o co chce spytac mimo ujemnych wynikow juz na wb nie wybieram sie chcialabym...
    • Poczytałem to forum, znalazłem u siebie kilka symptomów ale bardz mało wyraźnych. Ponieważ jednak mieszkam przy zakleszczonym lesie postanowiłem zrobić badanie. No i wynik jak w tytule.Dziaj byłem u lekarza pierwszego kontaktu- chyba to zignorował - dostałem jednak skierowanie do zakaźnika. Czuje ,że nic mi to nie da. Czy mam sie martwić?? Powiem,ze nigdy bym nie podejrzewał siebie o tę chorobe. Nigdy na nic nie chorowałem - mam bardzo mocny organizm. Owszem tak ok pół roku temu miałe...
    • jedno badanie zrobilem miesciac temu w akedemi medycznej i wynik byl ddatni jak pisalem perzedtem a wczoraj odebralem tez wynisk badania na przeciwciala i z instytutu medycyny morskiej i tropikalnej i wynik byl ujemny wiec lekkarz mnei nie bedzi eleczyl , i cvo ty na no? w ktory wynik wierzyc?
    • Witajcie! Dawno tutaj nie zaglądałam. Zamierzam sobie porobić kontrolne badania i mam pytanie, co z badaniami w CBDNA. Jakiś czas temu był taki problem, że prawie wszystkim wychodziły ujemne wyniki na Borelie, czy coś się zmieniło w tym temacie? Szukałam odpowiedzi które mogłyby rozwiać moje wątpliwości ale nie znalazłam :-( Czy nadal też wysyłacie do Instytutu Wsi w Lublinie?
    • pozwolilam sobie otworzyc nowy watek bo nie mam pojecia co teraz mam robic? wczoraj dowiedzialam sie ze wynik pcr (TEN DOKLADNIEJSZY)wyszedl ujemnie elisa z przed 2 tygodni tez ujemna moi drodzy powiedzcie co teraz mam robic bylam pewna dodatniego wyniku i juz sie cieszylam ze bedzie co leczyc a tu wynik ujemny jestem chyba jedyna osoba ktora sie poplakala ze jej wynik jest ujemny wszystkie objawy wskazuja na borelioze forsa na badania tez sie skonczyla co teraz? jakie badania moge ...
    • Jezeli wyniki badania krwi są negatywne, lekarz wpiera, że to hipochondria i samoprzeczulenie, jakie mogą być dalsze negatywne skótki pozostawienia choroby ( objawów) samym sobie? Czy zawroty i bóle głowy, bóle stawowe, silne osłabienie, i objawy psychiczne będą już do końca życia ? Czy znane są medycynie lub Wam przypadki nieleczonej tej choroby ? Jakie to niesie dalsze skótki ?
    • Witam wszystkich i z gory pisze ze nie chodzi o mnie a o znajoma.Od stycznia ma bole reumatyczne ramion.Byla u lekarza rodzinnego ,potem u reumatologa.Rodzinny dal diagnoze rwa barkowa,oczywiscie mase tabletek przeciwbolowych,przeciwzapalnych itd.Bez poprawy doradzilam zeby poszla do reumatologa.Reumatolog zrobila wyniki krwi (OB i CRP wysokie) czylo zapalenie w organizmie.Wyszlo ostre zapalenie stawow ramiennych.Dodatkowo badanie na RZS ujemne a reszta wynikow jak u 15 latki (ma 60 lat)Dosta...
    • Ciekawa jestem, czy ktoś z forumowiczów miał w czasie choroby/ leczenia dodatnie ANA? Ja przy okazji diagnozowania stanu zapalnego jelit po blisko rocznej antybiotykoterapii miałam robione ANA - wyszły wysokododatnie (w mianie 1: 800, norma do 32). Panel specyficznych przeciwciał w kierunku chorób autoimmunologicznych wyszedł ujemny, co może przemawiać za tym, że borelioza może i w ten sposób się przejawiać. Wg dr Beaty z Krakowa ANA mogą sioę utrzymywać do 2 lat po wyleczeniu/zaleczeniu. C...
    • Witam wszystkich Mój maz w listopadzie z racji bółów stawów miał zrobione badania na borelioze i czynnik reumatoidalny RF. Przeciwciała przeciwko borelioziw w klasie IgM 11,9(norma <16), IgG 120.73 (norma <16)- wynik potwierdzony Western Bloot RF 35 (norma <14), trafilismy do lekarza zakżnego kttóry wdrożył leczenie (Zamur+tinidazol+sumamed) Leczenie trwało 40 dni Po dwóch tygodniach od rozpoczecia leczenia objały bółów stawów ustąpiły całkowicie. teraz po około 6 ty...
    • Witam , czy jest mozliwosc aby wynik ową metoda wyszedl falszywie dodatnio , pytam gdyz wszytskie inne badania diagnostyczne w kierunku boreliozy wychodzily mi ujemne z wyjatkiem wlasnie LTT wykonanym poprzez Synevo w laboratorium w Berlinie . Dodam iz od dluzszego czasu mam pewne dolegliwosci , urgyzienia przez kleszcza jak i rumienia nie pamietam , miewalem czesta stycznosc z lasami . wynik : borrelia afzelii 3.10 < 2.0 borrelia sensu stricto 4.0 < 2.0 borrelia g...
    • co oznacza igg ujemne w westernblot-- missmarta04
    • Właśnie dzwoniłam po wyniki testu na borelioze. Testy z punkcji są jeszcze nieznane natomiast znam już z krwi. Niewiem który test mi robili ale lekarka powiedziałą że IGM ponad 300 to bardzo wysokie a Igg 2.Podejrzewam u siebie 9-letnią boreliozę (wtedy miałam kleszcza oraz zdiagnozowano mi SM) ale czy to możliwe przy takim IGG??Czy jednak świeża borelioza i SM . Mam już mętlik w głowie.Co o tym myślicie??
    • witam,mam duzo objawow zw.z borelioza-podejzenie neuroboreliozy(oczysiwscie zaliczylam lekarzy:neurolog,okulista,reumatolog,zakaznik,ginekolog-badania na chlamydie-wynik negatywny.mialam robiona punkcje-wynik ujemny,odebralam wyniki WB-ujemny,oraz LTT z krwi(Warszawa)-ujemny,ostatnio neurolog powiedzial ze jesli bym miala neuroborelioze to w rezonansie mozgu by byly juz zmiany-a nie ma!czy to prawda???dodam ze w punkcji tez mialam badane prazki olikloidalne(jakos tak)i wynik ujemny.czytam,szu...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się