Dodaj do ulubionych

nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry

06.06.08, 12:31
Witam,
mam w domu dwulatka, 15kg. Chodzi i biega, ala po jakimś czasie woła
na rece. Jedziemy w góry. Wózek odpada. Czy nosidełko ma sens? Czy
kros ma jekieś doświadczenia w tym zakresie?
Proszę o opinie
Obserwuj wątek
    • alexls Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 06.06.08, 13:26
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=44603
      Moze ten link okaze sie pomocnysmile
      Osobiscie uzywam pouch'a - sama go sobie uszylamsmile oraz wiazana
      chuste. Synek ma 17 miesiecy i 13 kilogramow.
      W dobrze dobranych miekkich nosidlach mozna nosic i starsze i
      ciezsze dzieci. Trzeba tylko dobrac cos dla siebie i potrenowac.
      Na forum, do ktorego podalam linka znajdziesz napewno duzo
      uzytecznych wskazowek!
    • ewa_mama_jasia Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 06.06.08, 13:53
      Jesli na jeden wyjazd, proponuje wynająć nosidło. Jesli zamierzasz
      uskuteczniać częstsze wyprawy, kup. Tylko jeśli już, to porządne,
      takie do 20 czy więcej kilo. Ja mam od roku Deuter Kid I i jestem z
      niego bardzo zadowolona. W tej chwili nie uzywam go już codziennie
      (tak jak rok temu) ale na dłuższe czy bardziej skomplikowane piesze
      bądź pieszo - komunikacyjne trasy jak najbardziej.
      • kanga_roo Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 06.06.08, 15:01
        chusta wiązana ma sens, ale wymaga wprawy. za to można ją włożyć do
        plecaka, kiedy nie jest potrzebna/rozłożyć na trawie jako koc
        piknikowy/zrobic hamak. no i dziecku jest cieplej w chuście (w
        górach bywa chłodno)
        natomiast nosidło, takie na plecy, ze stelażem i daszkiem, jest
        wygodniejsze w obsłudze, ale cały czas trzeba je na plecach nieść,
        pozwala dziecku tylko na jedną pozycję i nie ma innych zastosowań
        poza noszeniem na plecach.
        cena, podejrzewam, porównywalna. wybór należy do Ciebie.
    • malgra Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 06.06.08, 16:32
      dobre nosidło na plecy jak najbardziej ma sens pod warunkiem,że nie jest na
      jeden wyjazd, bo to dość duży wydatek.
      Możesz też wypożyczyć lub kupić używane,np na allegro.
      • anetina Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 06.06.08, 21:20
        ja mam tak9ie górskie specjalne nosidło z daszkiem
        \byliśmy z niespełna 3 latkiem - ważyłó cos około 14,5-15 kg

        spał w ciągu dnia - więc spokojnie przespał nawet i 3 godziny w
        nosidle
        • anula-p Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 07.06.08, 10:15
          Dziękuję za podzielenie się doświadczeniem.
          A gdzie można wypożyczyć takie nosidło? jakie są koszty?
          • ewa_mama_jasia Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 07.06.08, 16:13
            Wiem, że jest wypozyczalnia w np Warszawie i w Krakowie. Np tu www.
            aak.pl. Ja mam takie aak.pl/mambo/content/view/93/86/ i
            przyznam, ze rewelacja.
    • franczii Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 07.06.08, 16:58
      Ja kupiłam w decathlonie nosidło do 22kg. Też często chodzimy w góry z naszym
      dwulatkiem i jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni. Jedyny minus to, że
      ciężko jestwink ale i tak co jakiś czas trzeba się zatrzymać, żeby dziecko mogło
      się wyżyć trochę poza plecakiem.
    • viki711 Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 07.06.08, 19:55
      www.infant.com.pl/pocket_infant.html
      polecam takie nosidełko, sprawdza się u mojej dwulatki, jest niedrogie kupiłam je za ok 25 zł.Na pewno przyda się na niejednym spacerze i na wyjazdach.
      • viki711 Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 07.06.08, 20:00
        www.infant.com.pl/galeria-6.html
        tu lepiej widać.
        • eliszka25 Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 07.06.08, 21:41
          polecam deutera kid komfort III. mamy niespelna dwulatka i takie nosidlo odkad
          skonczyl 10 miesiecy. sprawdza sie znakomicie. natomiast ten infant powyzej
          zdecydowanie NIE NADAJE SIE na gorski szlak. chodze naprawde duzo po gorach
          (mieszkam w gorach) i noszenia dziecka na szlaku w taki sposob sobie nie
          wyobrazam. zwlaszcza wazacego 15 kg czy wiecej. zeby bylo naprawde wygodnie w
          gre wchodzi tylko porzadne nosidlo turystyczne, ewentualnie wiazana chusta, ale
          ma ona ten "feler", ze dziecko w ogole nie jest osloniete od slonca. no i jesli
          niesiesz na plecach dziecko i wspinasz sie w gore po szlaku, to w chuscie
          zdecydowanie bardziej sie spocisz i wtedy dziecko od ciebie tez. w nosidle nie,
          bo ma tak wyprofilowane "plecy", ze nie przylegaja do plecow niosacego.
          • ewa_mama_jasia Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 09.06.08, 09:17
            Dokładnie. Nie chciałam tu krytykować fanek chust ale też mi się
            wydaje, ze profesjonalnego nosidła, takiego jak Deuter, nic nie
            przebije. A nosidła za kilkadziesiąt złotych, takie jak wyżej, może
            i sprawdzą isę na spacerze, ale nie na dłuższej wycieczce w górach.
            • hania731 Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 18.06.08, 17:22
              czy te nosidła mają daszek od słońca?
              • eliszka25 Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 18.06.08, 23:30
                to zalezy od firmy i modelu, ale wiekszosc ma daszek mniej lub bardziej
                chroniacy od slonca. nasz deuter ma daszek schowany w zaglowek i w razie
                potrzeby mozna rozpiac zamek i postawic daszek. ten daszek chroni tez przed
                deszczem (jesli nie pada mocno i bez wiatru). w zestawie jest tez ochrona
                przeciwdeszczowa, ktora zaklada sie w razie potrzeby na nosidelko i wtedy
                zarowno dziecko, jak i cale nosidlo z kieszenia na ciuchy jest szczelnie
                osloniete od deszczu i wiatru. moim zdaniem w gorach to rzecz bardzo przydatna.
                • ewa_mama_jasia Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 19.06.08, 08:40
                  W Deuter Kid I nie ma ani daszka ani poncha przeciwdeszczowego. Ale
                  można dokupic.
                  • hania731 Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 19.06.08, 09:32
                    dzięki dziewczyny, już się wczytałam w charakterystyki nosideł i wiem co które
                    posiada.
                    mam jeszcze pytanie, czy warto dołożyć więcej i kupić nosidło deuter, czy tańsze
                    LAFUMA, o którym w innym wątku pisała mi koleżanka, jak to jest praktycznie?
    • so-cold Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 19.06.08, 14:28
      mielismy Deutera i bardzo polecam, solidne i wygodne
    • zulam3 Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 19.06.08, 20:22
      A ja bym poleciła nosidło ergonomiczne np. Manduca, Ergo, Patapum-
      będzie i w góry, i na co dzień, i fizjologicznie, i wygodnie, i
      przyszłościowo-dla następnego, młodszego dziecka też.
      • eliszka25 Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 20.06.08, 23:09
        mysle, ze skoro juz zastanawiasz sie nad porzadnym nosidelkiem, to nie ma co za
        bardzo oszczedzac. my mamy deuter kid komfort III z dokupiona ochrona
        przeciwdeszczowa i poduszka na szyje (w razie zasniecia) i sprawdza sie
        swietnie. w ostatnia niedziele wyprobowalismy ten przeciwdesczowy pokrowiec
        (zwykle chodzimy w ladna pogode) i po prostu super. moim zdaniem lepiej troche
        drozej, a porzadnie.

        a co do tych nosidelek ergonomicznych, to nie powiem, fajne, ale raczej nie na
        kilkugodzinna wedrowke po gorach. wady dokladnie te same, co przy chuscie -
        dziecko "przyklejone" do plecow niosacego, wiec przy wspinaczce jedno i drugie
        poci sie podwojnie, nic nie oslania malucha od slonca ani deszczu, a w gorach
        pogoda potrafi sie zmienic blyskawicznie. no i poza tym naszego deutera mozna
        zdjac i postawic (rozkladana stopka) ze spiacym dzieckiem w srodku bez
        koniecznosci budzenia go. tu nie widze takiej mozliwosci. jeszcze jedna duza
        zaleta nosidla turystycznego - ma cale mnostwo kieszeni, kieszonek, w ktore
        zmieszcza sie wszystkie potrzebne drobiazgi (mokre chusteczki, jakas drobna
        przekaska, picie itp) i kieszen na bagaz (chocby cieplejsza bluza czy kurtka na
        wszelki wypadek). przy chuscie czy nosidle ergonomicznym ktos inny musi niesc
        plecak z tym wszystkim. chyba, ze niesiesz na plecach dziecko, a na brzuchu
        plecak, ale takiej wedrowki po gorach sobie raczej nie wyobrazam.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka