anula-p 06.06.08, 12:31 Witam, mam w domu dwulatka, 15kg. Chodzi i biega, ala po jakimś czasie woła na rece. Jedziemy w góry. Wózek odpada. Czy nosidełko ma sens? Czy kros ma jekieś doświadczenia w tym zakresie? Proszę o opinie Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
alexls Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 06.06.08, 13:26 forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=44603 Moze ten link okaze sie pomocny Osobiscie uzywam pouch'a - sama go sobie uszylam oraz wiazana chuste. Synek ma 17 miesiecy i 13 kilogramow. W dobrze dobranych miekkich nosidlach mozna nosic i starsze i ciezsze dzieci. Trzeba tylko dobrac cos dla siebie i potrenowac. Na forum, do ktorego podalam linka znajdziesz napewno duzo uzytecznych wskazowek! Odpowiedz Link Zgłoś
ewa_mama_jasia Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 06.06.08, 13:53 Jesli na jeden wyjazd, proponuje wynająć nosidło. Jesli zamierzasz uskuteczniać częstsze wyprawy, kup. Tylko jeśli już, to porządne, takie do 20 czy więcej kilo. Ja mam od roku Deuter Kid I i jestem z niego bardzo zadowolona. W tej chwili nie uzywam go już codziennie (tak jak rok temu) ale na dłuższe czy bardziej skomplikowane piesze bądź pieszo - komunikacyjne trasy jak najbardziej. Odpowiedz Link Zgłoś
kanga_roo Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 06.06.08, 15:01 chusta wiązana ma sens, ale wymaga wprawy. za to można ją włożyć do plecaka, kiedy nie jest potrzebna/rozłożyć na trawie jako koc piknikowy/zrobic hamak. no i dziecku jest cieplej w chuście (w górach bywa chłodno) natomiast nosidło, takie na plecy, ze stelażem i daszkiem, jest wygodniejsze w obsłudze, ale cały czas trzeba je na plecach nieść, pozwala dziecku tylko na jedną pozycję i nie ma innych zastosowań poza noszeniem na plecach. cena, podejrzewam, porównywalna. wybór należy do Ciebie. Odpowiedz Link Zgłoś
malgra Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 06.06.08, 16:32 dobre nosidło na plecy jak najbardziej ma sens pod warunkiem,że nie jest na jeden wyjazd, bo to dość duży wydatek. Możesz też wypożyczyć lub kupić używane,np na allegro. Odpowiedz Link Zgłoś
anetina Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 06.06.08, 21:20 ja mam tak9ie górskie specjalne nosidło z daszkiem \byliśmy z niespełna 3 latkiem - ważyłó cos około 14,5-15 kg spał w ciągu dnia - więc spokojnie przespał nawet i 3 godziny w nosidle Odpowiedz Link Zgłoś
anula-p Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 07.06.08, 10:15 Dziękuję za podzielenie się doświadczeniem. A gdzie można wypożyczyć takie nosidło? jakie są koszty? Odpowiedz Link Zgłoś
ewa_mama_jasia Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 07.06.08, 16:13 Wiem, że jest wypozyczalnia w np Warszawie i w Krakowie. Np tu www. aak.pl. Ja mam takie aak.pl/mambo/content/view/93/86/ i przyznam, ze rewelacja. Odpowiedz Link Zgłoś
franczii Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 07.06.08, 16:58 Ja kupiłam w decathlonie nosidło do 22kg. Też często chodzimy w góry z naszym dwulatkiem i jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni. Jedyny minus to, że ciężko jest ale i tak co jakiś czas trzeba się zatrzymać, żeby dziecko mogło się wyżyć trochę poza plecakiem. Odpowiedz Link Zgłoś
viki711 Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 07.06.08, 19:55 www.infant.com.pl/pocket_infant.html polecam takie nosidełko, sprawdza się u mojej dwulatki, jest niedrogie kupiłam je za ok 25 zł.Na pewno przyda się na niejednym spacerze i na wyjazdach. Odpowiedz Link Zgłoś
viki711 Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 07.06.08, 20:00 www.infant.com.pl/galeria-6.html tu lepiej widać. Odpowiedz Link Zgłoś
eliszka25 Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 07.06.08, 21:41 polecam deutera kid komfort III. mamy niespelna dwulatka i takie nosidlo odkad skonczyl 10 miesiecy. sprawdza sie znakomicie. natomiast ten infant powyzej zdecydowanie NIE NADAJE SIE na gorski szlak. chodze naprawde duzo po gorach (mieszkam w gorach) i noszenia dziecka na szlaku w taki sposob sobie nie wyobrazam. zwlaszcza wazacego 15 kg czy wiecej. zeby bylo naprawde wygodnie w gre wchodzi tylko porzadne nosidlo turystyczne, ewentualnie wiazana chusta, ale ma ona ten "feler", ze dziecko w ogole nie jest osloniete od slonca. no i jesli niesiesz na plecach dziecko i wspinasz sie w gore po szlaku, to w chuscie zdecydowanie bardziej sie spocisz i wtedy dziecko od ciebie tez. w nosidle nie, bo ma tak wyprofilowane "plecy", ze nie przylegaja do plecow niosacego. Odpowiedz Link Zgłoś
ewa_mama_jasia Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 09.06.08, 09:17 Dokładnie. Nie chciałam tu krytykować fanek chust ale też mi się wydaje, ze profesjonalnego nosidła, takiego jak Deuter, nic nie przebije. A nosidła za kilkadziesiąt złotych, takie jak wyżej, może i sprawdzą isę na spacerze, ale nie na dłuższej wycieczce w górach. Odpowiedz Link Zgłoś
hania731 Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 18.06.08, 17:22 czy te nosidła mają daszek od słońca? Odpowiedz Link Zgłoś
eliszka25 Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 18.06.08, 23:30 to zalezy od firmy i modelu, ale wiekszosc ma daszek mniej lub bardziej chroniacy od slonca. nasz deuter ma daszek schowany w zaglowek i w razie potrzeby mozna rozpiac zamek i postawic daszek. ten daszek chroni tez przed deszczem (jesli nie pada mocno i bez wiatru). w zestawie jest tez ochrona przeciwdeszczowa, ktora zaklada sie w razie potrzeby na nosidelko i wtedy zarowno dziecko, jak i cale nosidlo z kieszenia na ciuchy jest szczelnie osloniete od deszczu i wiatru. moim zdaniem w gorach to rzecz bardzo przydatna. Odpowiedz Link Zgłoś
ewa_mama_jasia Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 19.06.08, 08:40 W Deuter Kid I nie ma ani daszka ani poncha przeciwdeszczowego. Ale można dokupic. Odpowiedz Link Zgłoś
hania731 Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 19.06.08, 09:32 dzięki dziewczyny, już się wczytałam w charakterystyki nosideł i wiem co które posiada. mam jeszcze pytanie, czy warto dołożyć więcej i kupić nosidło deuter, czy tańsze LAFUMA, o którym w innym wątku pisała mi koleżanka, jak to jest praktycznie? Odpowiedz Link Zgłoś
so-cold Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 19.06.08, 14:28 mielismy Deutera i bardzo polecam, solidne i wygodne Odpowiedz Link Zgłoś
zulam3 Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 19.06.08, 20:22 A ja bym poleciła nosidło ergonomiczne np. Manduca, Ergo, Patapum- będzie i w góry, i na co dzień, i fizjologicznie, i wygodnie, i przyszłościowo-dla następnego, młodszego dziecka też. Odpowiedz Link Zgłoś
eliszka25 Re: nosidełko??? 15kg, wyjazd w góry 20.06.08, 23:09 mysle, ze skoro juz zastanawiasz sie nad porzadnym nosidelkiem, to nie ma co za bardzo oszczedzac. my mamy deuter kid komfort III z dokupiona ochrona przeciwdeszczowa i poduszka na szyje (w razie zasniecia) i sprawdza sie swietnie. w ostatnia niedziele wyprobowalismy ten przeciwdesczowy pokrowiec (zwykle chodzimy w ladna pogode) i po prostu super. moim zdaniem lepiej troche drozej, a porzadnie. a co do tych nosidelek ergonomicznych, to nie powiem, fajne, ale raczej nie na kilkugodzinna wedrowke po gorach. wady dokladnie te same, co przy chuscie - dziecko "przyklejone" do plecow niosacego, wiec przy wspinaczce jedno i drugie poci sie podwojnie, nic nie oslania malucha od slonca ani deszczu, a w gorach pogoda potrafi sie zmienic blyskawicznie. no i poza tym naszego deutera mozna zdjac i postawic (rozkladana stopka) ze spiacym dzieckiem w srodku bez koniecznosci budzenia go. tu nie widze takiej mozliwosci. jeszcze jedna duza zaleta nosidla turystycznego - ma cale mnostwo kieszeni, kieszonek, w ktore zmieszcza sie wszystkie potrzebne drobiazgi (mokre chusteczki, jakas drobna przekaska, picie itp) i kieszen na bagaz (chocby cieplejsza bluza czy kurtka na wszelki wypadek). przy chuscie czy nosidle ergonomicznym ktos inny musi niesc plecak z tym wszystkim. chyba, ze niesiesz na plecach dziecko, a na brzuchu plecak, ale takiej wedrowki po gorach sobie raczej nie wyobrazam. Odpowiedz Link Zgłoś