23.10.09, 16:28
Ostatnio dużo czytam nt SPD i coraz mam więcej wątpliwości czy oby
nasz synek jest dobrze zdiagnozowany.
A mianowicie:
i ZA i SPD spotykamy się z trudnościami w sferze komunikacji, sferze
społecznej i abstrakcyjnym myśleniem.
Czytając literaturę fachową staram się dopasowywać opisywane tam
przypadki do mojego syna.
I coraz bardziej wydaje mi się , że to jednak SPD a nie ZA.

Czy któraś z Was tez ma takie przemyślenia?
Obserwuj wątek
    • calosciowezaburzeniarozwojowe Re: SPD a ZA 23.10.09, 21:47
      mam prosbe - moglabys mi rozszyfrowac skrot SPD :-).
      • marychna31 Re: SPD a ZA 23.10.09, 22:44
        semantic pragmatic disorder.
        Polska nazwa to bodajże specyficzne zaburzenia mowy.

        W PPP sugerują, ze mój Miki może mieć własnie to.
        • szalicja Re: SPD a ZA 24.10.09, 17:30
          U nas też były takie pomysły psychiatry - cechy autystyczne wynikające z
          zaburzenia rozumienia mowy biernej i opóźnienia mowy.
          Teraz po roku Mati rozumie wszystko. Tak mu jakoś wyszło... Nie przywiązuję już
          wagi do nazwy jednostki chorobowej...
    • marcb Re: SPD a ZA 25.10.09, 07:28
      Z tego co nam wiadomo to w przypadku SPD wiekszy deficyt jest w
      sferze komunikacji a mniejszy w nawiazywaniu kontaktow ( odwrotnie
      do AS ) zrezta jestesmy z naszym niespelna 5 latkiem po wizycie u
      p.Magdaleny Skotnickiej, ktora po wywiadzie, dokumentacji i
      obserwacji synka, stwierdzila ze nic jej niepasuje na obecna chwile
      do AS. Jezeli mialaby cos ustalic to predzej Sematyczno Pragmatczne
      Zaburzenie Mowy. Nasz maluch potrafi udawac, dzieli sie
      osiagnieciami, chwali sie, prosi o pomoc. Ma coraz lepszy kontakt
      wzrokowy. Mowa sie poprawia w szybkim tempie. Zanikly stereotypie.
      P.Magdalena powiedziala nam ze za wczesnie by diagnozowac, trxeba
      czasu, obserwacji i w okolicach 6 roku zycia stawiac diagnoze, a
      wszelie terapie psychologiczne, logo itp stosowac jak najbardziej bo
      to pomoze a nie zaszkodzi dziecku bez wzgledu na diagnoze.
      • lillyofthevally Re: SPD a ZA 25.10.09, 08:57
        marcb
        qrcze - to u nas tez jest tak sytuacja jak u was!!!

        tyle, że u nas jest jeszcze ta cholerna wrażliwość na dźwięki

        syn też potrafi udaać, wymyslać historie, chwalić...
        • marcb Re: SPD a ZA 25.10.09, 09:24
          U naszego syna tez jest wrazliwosc na dzwieki, reszta jest ok.
          Potrafi sam spontanicznie od siebie np. nalac nam wszystkim cos do
          picia gdy jemu sie chce pic nale wa pozostalym. Jak chcesz wiedizec
          cos wiecej, pogadac pisz na nasze gg 5739783
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka