Dodaj do ulubionych

biofeedback opinie

18.06.18, 14:42
Witam, planuję wybrać się z dzieckiem (podejrzenie ADHD) na biofeedback . Może, któraś mam korzystała z terapi biofedback chciałaby podzielić się opinią?
Obserwuj wątek
  • holina Re: biofeedback opinie 18.06.18, 21:37
   My korzystamy od 1,5 roku, raz w tygodniu.Jakiś spektakularnych sukcesów nie widzę. Syn jak miał problemy z koncentracją uwagi, tak ma. Jak porównam zeszły rok szkolny, i ten obecny kończący się to jest jakaś tam różnica ( na korzyść) tzn potrafi częściej się skupić przy wykonywanych zadaniach na lekcji, aczkolwiek szału nie ma. Dodam jeszcze, że syn uczęszcza również na inne terapie, także nawet ta minimalna poprawa nie musi wynikać z samego biofeethback, a ogólnie że wszystkich zajęć, bądź też dlatego, że jak każde inne dziecko się rozwija.
   Dla mnie to takie trochę wyciąganie kasy, od rodziców którzy łapią się wszystkiego, żeby tylko pomóc dziecku. Oczywiście to jest moje zdanie, może u Twojego dziecka będą w związku z tym większe sukcesy. Zawsze możesz spróbować :)
   • aqua1234 Re: biofeedback opinie 18.06.18, 21:53
    Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź. Napisz proszę w jakim wieku jest twoje dziecko i z jakich terapi korzysta. Troszkę jestem początkująca w temacie. Terapie ma refundowane (PPP) czy prywatnie chodzicie?
    • holina Re: biofeedback opinie 18.06.18, 22:59
     Syn ma 8 lat. Mamy SI, terapię pedagogiczną, zajęcia typu arterapia, zajęcia ogólnorozwojowe z naciskiem na koncentrację uwagi, no i właśnie biofeethback. Wszystko realizujemy w Fundacji, która funkcjonuje w naszym mieście. Mieliśmy także TUS, ale ten rodzaj terapii realizujemy w tej chwili na podwórku :)
  • marika012 Re: biofeedback opinie 22.06.18, 15:28
   Miałam o biofeedbacku na studiach. On działa jeśli codziennie, dzień w dzień dziecko ma po kilka sesji. Podkreślam po kilka sesji dziennie. I tak przez dłuższy czas np. rok. Tymczasem zwykle dziecko ma jedno albo dwa spotkania na tydzień. Mój osobisty syn miał właśnie dwa spotkania w tygodniu. Dałam go bo było za darmo w ppp. Oczywiście bez efektów.
  • baba_za_kolkiem Re: biofeedback opinie 23.06.18, 11:59
   Moja kuzynka pedagog specjalny ma uprawnienia na biofeedback. Z reka na sercu powiedziala mi, ze to moze zadzialac pod warunkiem spelnuenia szeregu specjalnych wymogow, warunkow (nie znam sie), kyore w Polsce praktycznie nigdzie nie sa spelniane. Wiec to nie dziala, pic na wode fotomontaż jak to mówią.
  • obiektywnymokiem Re: biofeedback opinie 14.03.22, 20:55
   Witam. Bardzo nie polecam biofeedbacku przy ulicy Śniadeckich w Warszawie. Wykorzystują ludzi i nie przestrzegają zasad sanitarnych. Znam wiele oszukanych ludzi. Neuroterapeutki muszą myć kible, a właściciel stosuje przemoc psychiczną.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka